Kúpeľňa v škandinávskom štýle (+60 fotografií)

V moderných domoch, kúpeľňa už dávno prestala hrať čisto praktickú úlohu. Je zostavená na úrovni obývacej izby a spálne a snaží sa zachovať štýlovú jednotu priestoru. Môžete ísť na stranu funkčnosti alebo darovať, so zameraním na výzdobu. Kúpeľňový dizajn v škandinávskom štýle bude "zlatým priemerom", ktorý kombinuje tieto dve zložky interiéru.

Vlastnosti štýlu

Krásne a funkčné predmety by mali byť prístupné pre strednú triedu a bývanie by malo mať priateľskú a pohodlnú atmosféru. Na týchto princípoch sa škandinávsky štýl v severnej Európe narodil pred polstoročím, v našej dobe sa rozšíril do zvyšku kontinentu. Nie je potrebné byť racionálnym Švédom, aby ich ocenil.

Je ťažké vyvodiť jasné hranice medzi štýlmi, keď sa aj historické trendy menia pod tlakom potrieb moderného sveta. Scandinavian má svoj vlastný vizuálny obraz, ktorý sa nachádza na križovatke minimalizmu a severskej country hudby. Vytvára pocit čistoty, otvorenosti, pohodlia v interiéri a skladá sa z týchto prvkov:

1. Svetlo a priestor. Krutá severná klíma málokedy poteší slnko, takže svetlý interiér kompenzuje túto nevýhodu.

2. Monochromatický. Malo by to byť pohodlné doma - podľa všetkého to znamená absenciu stresu. Farebná škála od neutrálnych odtieňov, charakteristická pre smer, nie je povinná nič, nestlačí saa dáva zmysel pre slobodu.

3. Funkčnosť. Nábytok má praktický, vnútorný obsah a jeho cieľom je uľahčiť život.

4. Minimalizmus. Priestor musí byť úplný a nie je rozdelený množstvom objektov. Krása pochádza z hladkých línií, geometrických tvarov, textúry, farebných kombinácií. Jasné akcenty len zdôrazňujú celkovú kompozíciu.

5. Prirodzenosť. V severských krajinách, kde bola industrializácia trochu neskoro, sa remeselné tradície zakorenili hlbšie. To je jeden z dôvodov popularity prírodných surovín ako základu pre nábytok alebo dekoráciu. Druhá leží, samozrejme, v ich prirodzenej kráse a živej energii, vďaka čomu drevo zaujíma popredné miesto v interiéri.

V kúpeľni je ťažšie sledovať dizajnové kánony, pretože osobitné podmienky a relatívne malá oblasť určujú ich vlastné pravidlá. Škandinávsky štýl sa však dokonale prispôsobí priestoru a prináša severskú sviežosť spolu s komfortom domova.

Farby kúpeľne v škandinávskom štýle

Kúpeľňa akejkoľvek veľkosti bude vyzerať priestranná, ak nájdete stručnú paletu odtieňov. Prítomnosť okien a prirodzené svetlo len zvýši efekt a umelé osvetlenie dodá moderný vzhľad.

Biela farba

Mrazivá sviežosť a zasnežené vzdialenosti sú neviditeľným spoločníkom interiéru, inšpirovaný škandinávskou krajinou. Biely môže fungovať ako farebné centrum aleboprepojenie medzi inými odtieňmi. Používa sa na ozdobenie stien a stropov tak často, že sa stalo nepísaným pravidlom. Na diverzifikáciu takéhoto povlaku môže byť textúra materiálu, ako aj kombinácia s inými variantmi obloženia.

V kúpeľni v škandinávskom štýle sa koncentrácia bielej zvyšuje o inštalatérske výrobky. Pocit čistoty, ktorý vytvára túto farbu, je plne v súlade s účelom priestoru.

Živé akcenty

Nemyslite si, že škandinávsky štýl je monotónny. Jeho monochróm môže byť zriedený nasýtenými, ale nie „krikľavými“ odtieňmi obsiahnutými v detailoch. Vzhľadom na dominantné postavenie univerzálnej bielej tu nie je ťažké vytvoriť harmonickú kombináciu.

Vynikajúci pre taký interiér vhodný na chladné alebo svetlé odtiene modrej, zelenej, menej často - oranžovej a žltej. Čierna farba, ktorá je charakteristická pre fínsku variáciu štýlu, pomôže pri vytváraní hraníc priestoru.

Na realizáciu svetlých akcentov používajte najmä dekor alebo textílie. Stredom kontrastných kombinácií sa môže stať aj podlahová krytina, ktorá by mala byť v každej miestnosti o niekoľko tónov tmavšia ako stena.

Prírodné odtiene

\ t

V škandinávskom štýle sú prirodzené škvrny spôsobené prítomnosťou prírodných materiálov. To je ďalší dôvod pre príjemnú atmosféru v týchto interiéroch: čím viac sú blízko k prírode, tým slobodnejšíobyvatelia cítia.

Svetlé alebo tmavé drevo je prítomné vo forme výplne nábytku a na dekoráciu sa používa kameň. Takéto detaily „oživujú“ kúpeľňu a porušujú stereotyp o „sterilite“ dizajnu.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Povrchy v kúpeľni často prichádzajú do styku s vodou a sú tiež vystavené vysokým teplotám. V tomto ohľade sa materiály na konečnú úpravu vyberajú na základe ich vlastností a len po vizuálnych kvalitách.

Paul

Je lepšie experimentovať so zameraním na keramické obklady. Je prezentovaný v širokej škále farieb, vzorov, textúr, má pevnosť a odolnosť.

Môžete si vybrať čiernobiele produkty, aby ste vytvorili prísnejší dizajn alebo vyzdvihli produkt s geometrickým vzorom. Smer zahŕňa použitie etnických severských motívov, ktorých štylizácia vyzerá dobre na podlahe.

Steny

Doska sa používa aj na obkladanie stien a niekedy umožňuje výmenu prírodného kameňa za kvalitnú imitáciu. Šesťhranné tvary pripomínajúce voštiny sú veľmi populárne.

V priestranných kúpeľniach možno dlaždice kombinovať s inými materiálmi. Steny napríklad zakryte omietkou alebo drevenými panelmi v oblastiach s nižšou vlhkosťou. Pre vstavaný sprchovací kút sa často používa mozaika.

Dokončenie bielej bude zaujímavou alternatívou k obkladačkám.tehla. O nanášanie náteru odolného proti vlhkosti sa musíte vopred starať.

Strop

Od stropu v kúpeľni v škandinávskom štýle nie je moc potrebné - malo by byť hladké a svetlé. Ak pôvodný povrch nemá viditeľné chyby, môžete urobiť obvyklý tmel a bielu farbu, pričom vyberte možnosti odolné voči vlhkosti.

V miestnosti s vysokými stenami vyzerajú dokonale jednoúrovňové strechy z PVC fólie. Tento dizajn sa nezhorší od vlhkosti a je tiež veľmi trvanlivý. Je vhodný pre montáž zabudovaných svetiel. Hlavnou nevýhodou je tenké plátno, ktoré môže byť poškodené prepichovaním predmetov.

Kúpeľňový nábytok

Nábytok v škandinávskom štýle by mal byť čo najfunkčnejší, najjednoduchší a najkompaktnejší a usporiadanie predpokladá prítomnosť priestranných priestorov na pohyb.

Nábytok určený do kúpeľne môže obsahovať len tie najpotrebnejšie predmety, ktoré sú niekedy obmedzené na skladovacie miesta. Patria medzi ne nástenné alebo podlahové skrine, ktoré sú inštalované pod umývadlom. Často sú vložené návrhy. Pre kúpacie plášte a uteráky sa odporúča zakúpiť závesné háčiky, ako aj schodové rebríky.

V kúpeľniach s veľkým priestorom môžete usporiadať malé posedenie so stoličkami alebo lavičkami. Takéto riešenie vytvorí pohodlnú, relaxačnú atmosféru v interiéri.

Nábytok - minimalistický, symetrický ageometricky správne. Ak je miestnosť zdobená matným povrchom, na rozdiel od toho je možné drevené predmety lakovať a naopak.

Inštalatérstvo

Pri kúpe sanitárnych výrobkov pre kúpeľňu v škandinávskom štýle je hlavnou otázkou: vaňa alebo sprcha? Odpoveď závisí od potrieb vlastníkov a veľkosti oblasti. Ak to priestor dovolí, môžete umiestniť obe položky. Ale v prípade obmedzenej kvadratúry budú racionálni obyvatelia severnej Európy uprednostňovať sprchu, pretože z hygienických dôvodov je lepšie umývať pod tečúcou vodou.

Nech si vyberiete akúkoľvek možnosť, klampiarsky dizajn by mal zodpovedať štýlu. Akrylátový kúpeľ môže byť s trojuholníkovou alebo zaoblenou miskou, aj keď štandardné obdĺžnikové modely tiež nestrácajú význam. Vstavané sprchové kúty vyzerajú v porovnaní s izolovanými modernými dizajnmi najviac organicky.

Na úsporu miesta a vytvorenie efektu beztiaže v miestnosti sa používajú závesné umývadlá, toalety, bidety. Inštalatérske prvky sú zvyčajne vyrobené z kovu, ktorý je hladko tkaný do prirodzenej atmosféry kúpeľne.

Dekor a osvetlenie

\ t

Minimalizmus škandinávskeho štýlu neznamená úplnú absenciu dekoratívnych prvkov. Jednoducho vyčnievajú menej a často kombinujú praktickú funkciu.

Textílie pomôžu diverzifikovať severskú kúpeľňu: uteráky s iniciálamia koberce s geometrickými vzormi. Dokonca aj župany na displeji by sa mali zmestiť do dizajnu.

Podľa pravidiel nie sú povolené zrkadlá s vyrezávaným rámom, ale na dekoráciu stojí za to experimentovať s ich tvarom: okrúhle, trojuholníkové, kosoštvorcové.

Škandinávsky štýl kúpeľne je, že centrom pozornosti môže byť aj kôš na prádlo. Prútené, textilné kontajnery alebo súpravy na triedenie oblečenia vyzerajú dobre - v duchu racionalizmu.

Nič nenahrádza prirodzenú atmosféru viac ako črepníkové rastliny. Môžu byť umiestnené na podlahe a iných vodorovných plochách.

Na rovnomerné osvetlenie každej časti miestnosti je potrebné myslieť na viacúrovňový systém osvetlenia. Obsahuje centrálnu časť (svietidlá zabudované do stropu, nástenné lampy) a lokálne (osvetlenie nad zrkadlom, v sprche).

Navrhnite malú kúpeľňu v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl sa zameriava na potreby ľudí, vďaka čomu je vhodný na zdobenie priestorov akejkoľvek veľkosti a dispozície.

Jeho charakteristická biela farba opticky rozširuje interiér. Kompaktný nábytok nezaberie veľa miesta. Lakonické formy nerozdeľujú dizajn ani prvky dekoru.

Ponechanie kúpeľne v prospech sprchy by bolo praktickým riešením pre malé podniky. Namiesto skriniek s fasádami - otvorené police. Veľké zrkadlá a lesk budú vizuálne zvyšovať objem miestnosti.

Škandinávsky štýl kúpeľňového dizajnu - foto

Pokojná a harmónia prináša jednoduché rozjímanie o severských interiéroch, nehovoriac o tom, že v nich žije. Pripravili sme pre Vás celý rad krásnych škandinávskych kúpeľní a dúfame, že vás budú inšpirovať k správnemu rozhodnutiu. Šťastné prezeranie!

Video: Kúpeľňa v škandinávskom štýle - Nápady interiéru