Kúpeľňa v podkroví (+65 fotografií)

Podkrovie je základom mladých a kreatívnych ľudí. A to veľa vysvetľuje, pretože bez tradičných predsudkov neobmedzuje možnosť realizácie nápadov na dizajn. Priemyselné priestory sú otvorené a svetlé, doslova bez priečok a ohromujúcich paradoxnými riešeniami a kombináciami. Kúpeľňa nie je výnimkou!

Vlastnosti štýlu podkrovia v interiéri

Samotné slovo „loft“ sa prekladá ako: podkrovie, holubník, horné poschodie. Treba poznamenať, že koncepcia v angličtine bola dlho stanovená ako označenie štýlu v interiéri. Okrem toho ho tiež nazývajú obydlia, ktoré je zdobené v kánonoch tohto trendu, alebo v skutočnosti slúžilo na priemyselné potreby.

V 40-tych rokoch minulého storočia boli v New Yorku prenajaté obytné a kancelárske priestory a bývalé továrne sa vzdali dielňam. Tieto námestia zaujali českých predstaviteľov, ktorých priťahovali veľké plochy s vysokými stropmi a oknami. Ako výsledok, v 50. rokoch, takéto priestory boli na vrchole popularity a mnoho slávnych umelcov začal organizovať svoje výstavy tu. Bol to skutočný protest proti philistinskému životu a utláčaniu nových tvorivých prístupov a konceptov. Tak, jeho vznik v mnohých dizajnérskych štýlov vyžaduje, aby podkrovie vytvorilo rezonanciu v aristokratických kruhoch umeleckej inteligencie v New Yorku.

V súčasnosti táto myšlienka dizajnu rezonuje v mestáchsmery, kde sa najznámejší prvok života môže premeniť na umelecký predmet. Priemyselný dizajn vytvára priestor pre tvorivosť, takže v takejto miestnosti je vždy priestor pre ďalšie štýlové riešenia. Na začiatku je bohémsky, tak starý a nenápadný detail kontrastuje s modernými minimalistickými objektmi a kontrastnými prvkami, čím vytvára jedinečné čaro.

Napriek eklektickému smeru má loft veľmi charakteristické vlastnosti:

- Hrubé povrchy. Neoddeliteľnou súčasťou priemyselného pôvodu sú betón, neopatrná omietka, murivo, staré a neopatrné časti;

- Maximálny priestor. Tento trend naznačuje prítomnosť alebo vytvorenie efektu vysokých stropov a slobodného a otvoreného usporiadania;

- Množstvo svetla. Priemyselné okná sa vyznačujú veľkými oknami, ktoré umožňujú prenikanie prirodzeného svetla vo veľkých množstvách. Pre kúpeľňu to nie je úplne relevantné, a preto musí byť osvetlenie kompenzované umelými zdrojmi a množstvom svetlých tónov;

- Výrazný kontrast. Nábytok a inštalatérske práce môžu byť akútne moderné a s nádychom staroveku, ale zároveň je žiaduce, aby v oboch prípadoch boli tieto predmety vo vzťahu k dekorácii polárne. Napríklad, ozdobte steny a podlahu krásnymi, kvalitnými a novými materiálmi a vyberte si kúsky nábytku a inštalatérskych prác v trochu „opotrebovanom“ vzhľadu alebo naopak. Zachovať celkovú rovnováhuUprednostnite neutrálne tóny.

Farebné riešenia

Prvotný interiér v štýle podkrovia naznačuje pokojné, zrelé tóny: odtiene bielej, hnedej, šedej, kovovej a čiernej. Asceticism v tejto veci prináša trend bližšie k minimalizmu a high-tech.

Biela loftová kúpeľňa

Je dobre známe, že biely vizuálne zvyšuje hranice priestoru. Takáto ilúzia je veľmi dôležitá pre typické byty, kde dizajn kúpeľne môže trpieť nedostatkom priestoru.

Ďalšou výhodou tohto radu bude apelovať na milovníkov minimalistického dizajnu. Odtiene nezvyčajne harmonicky zapadajú do moderného priemyselného kontextu, prinášajú atmosfére pocit čistoty, priestrannosti a závažnosti foriem. Laconic recepcie zdôrazní akýkoľvek povrch vašej kúpeľne.

Béžová kúpeľňa v podkroví

Jemný a útulný béžový doplní priestor mäkkým šarmom. Pomôže prekonať negatívne po náročnom dni a rozpustiť únavu mlieka, orechov, kávy, vanilky alebo smotany.

Teplý sľub zjemní agresívny účinok betónu a tehál v interiéri. Tieto nenápadné farby nájdu spoločný jazyk s takmer ľubovoľným kurzom farieb.

Kúpeľňa v štýle terakotového štýlu

Paradoxne tehlové steny tohto odtieňa červenej farby vyzerajú neobvykle útulne. Ide o to, že v prvom rade je terakota teplou farbou, a pretospolu s mäkkým osvetlením môže mať upokojujúci účinok na osobu.

Rovnaké teplé drevené motívy pomôžu doplniť kamennú prácu. Krásny kontrast možno vytvoriť pomocou studených sivých, bielych, čiernych a kovových častí.

Kúpeľňa v štýle šedého podkrovia

Toto je ten pravý prípad, keď by ste sa nemali obávať, že sivá dodá atmosfére nadmernú smútok a vyblednutie. Prísna farba betónu a kameňa pre dekorácie, klampiarske práce, nábytok alebo dekoratívne predmety je tu najvhodnejšia.

Voliteľne môžete na stenu použiť pozinkovaný plech alebo inštalovať oceľový drez. Zrkadlovo sivá bude odrážať svetlo a opticky rozširovať miestnosť.

Kúpeľňa v štýle hnedého podkrovia

Často sú hnedé tóny zastúpené v podkrovných projektoch ako drevené materiály. Ako vo veľkých množstvách, tak aj s minimálnou prítomnosťou, takéto detaily môžu úplne zmeniť vnímanie kúpeľne.

Prítomnosť stromu umožňuje zneškodniť priemyselné prostredie pridaním príjemných prírodných poznámok. Brown môže byť zatienený bielymi vo všetkých jeho prejavoch, čo nepochybne prinesie do interiéru malebnú a jemnú expresivitu.

Dekorácia kúpeľne v štýle loftu

Oprava stien, podlahy a stropu vám umožňuje vytvoriť základ, na ktorom budete stavať následný konštrukčný návrh. Aby bola táto nadácia spoľahlivým spojencom,k výberu materiálov na jeho vytvorenie by sa malo pristupovať s maximálnou svedomitosťou.

Paul

V klasickej verzii sa v interiéri kúpeľne používa laminát a podlahové dosky ako podlahy. Keďže však uvažujeme o miestnosti s výrazným vystavením vlhkosti, je rozumné pozrieť sa na iné materiály:

- Extrémne nízka absorpcia vlhkosti, odolnosť voči chemickým činidlám, teplotné rozdiely a protisklzový povlak sú charakteristické pre porcelánový kameninový tovar;

- Vlastnosti keramických obkladačiek sa líšia od porcelánového kameniva. Je menej odolná voči vlhkosti, ale medzi inými materiálmi má v tomto ohľade veľmi dobrý ukazovateľ. K dispozícii je aj výber protisklzových verzií. Zároveň však jeho cena zostáva celkom demokratická. Na ktorej z týchto odrôd nezastavíte, dávajte prednosť šedej, čiernej alebo bielej;

- Alternatíva k obkladačke je schopná vytvoriť betón. Jednoduchý stavebný materiál môže byť poetický a krásny, stačí ho poraziť;

- Mramor je drahá, ale neuveriteľne účinná možnosť. Má tiež právo existovať vo forme podkrovného projektu kvôli svojej farebnej schéme a studenému, "surovému" obrazu.

Steny

Murivo - smerovanie vizitiek. Ak nemôžete dokončiť stenu so skutočnou tehlou, použite imitáciu vo forme omietky alebodlaždíc. Ako v prípade podlahy, aj betónová verzia dokonale zapadá do celkového dizajnu.

Okrem toho, tieto položky sú veľmi relevantné a relevantné pre konečnú úpravu: dlaždice z porcelánovej keramiky, keramické obklady, kamenné dlaždice, mozaiky, cementové dlaždice.

Strop

Pre kúpeľňu v podkroví je najlepším riešením biely strop, ktorý prispieva k efektu priestrannej izby. Úmyselná neúplnosť sa dá dosiahnuť montážou drevených trámov. Vytvoríte tak obraz príjemného podkrovného priestoru.

Niektorí sa odvážia zastrihnúť strop drevom. Ale neponáhľajte sa vyvodiť závery o nepraktickosti tohto prístupu. V tomto prípade sa drevná zložka nevyhnutne spracováva špeciálnymi impregnáciami, ktoré zabraňujú deštruktívnemu vplyvu vlhkého prostredia.

Inštalatérstvo

Výrobky pre kúpeľne by mali byť jednoduché a stručné. Výhodné sú pravouhlé a zrelé formy. Vhodná konštrukcia v šedej, čiernej verzii.

Loft zároveň otvára priestor pre kreatívne vyhľadávanie, takže môžete použiť stojanové misy vo forme panvy, stola, stropu, závesov, konzolových variácií z riečneho kameňa a dokonca z veľkej kovovej šalátovej misy.

Sprcha je organická v otvorenom dizajne, bez palety a záclon. Na stenu alebo strop vybavte mixér. V prípade kúpeľne, vhodné a vstavané, a voľne stojacenádrž bez nôh. Kapacita môže byť umiestnená na kamienky, tento prístup je celkom originálny, ale nie vždy možný v malej oblasti.

Nábytok do kúpeľne v podkroví

Závažnosť geometrie a jasnosť línií - tieto vlastnosti zodpovedajú minimalistickému nábytku. Ak chcete pridať prvky moderného štýlu, zastavte sa na takých veciach. Na druhej strane, starý, opotrebovaný nábytok tiež vyzerá neuveriteľne organicky a zaujímavo.

Farebná paleta by mala byť diskrétna a diskrétna. Aj keď niektoré detaily sa môžu od tejto koncepcie trochu líšiť a vyniknúť jasnými akcentmi a dokonca aj prevedením v najjemnejších alebo zložitejších konfiguráciách, ktoré odkazujú na bohémsky pôvod štýlu.

Dekor a osvetlenie

Kričiace plagáty, fotografické expozície, závesné police s ozdobnými predmetmi dokonale zdobia steny. Tu si môžete dať moderné abstraktné maľby. Ak chcete pridať farbu, pridajte dekoratívne fľaše a poháre s kolekciou nechtov, orechov, gombíkov, farebných nití, zátky alebo bambusové palice na rímsy. Umiestnite jeden alebo viac monochromatických váz na podlahu, nábytok alebo police.

Najkreatívnejšie ocenia plechy s číslami áut, dopravnými značkami, kovovými vedrámi ako hrncami pre izbové rastliny. Mimochodom, malé a veľké zelené rastliny, kvety dodajú ľahkosť do celkovej atmosféry. Môžu byť umiestnené v rovnakých plechovkách, ozdobných okuliaroch adrobné vázy. Prútené koše a textúrované textílie, ako sú uteráky a našuchorené koberce, pomôžu priniesť trochu pohodlia a zjemniť priemyselné prostredie.

Ak chcete osvetliť kúpeľňu v štýle podkrovia, vyberte kovové priemyselné svietidlá, pripevnené na stenu, alebo jednoducho padajúce z drôtu. Vhodné sú aj neštandardné kované vinobranie. S cieľom napodobniť denné svetlo skonštruujte konštrukciu LED pásu.

Kúpeľňa v malom podkroví

Spoločným problémom v apartmánoch v bývalom Sovietskom zväze sú izby s malou plochou. Takmer všetko to poškodilo kúpeľňu.

V prvom rade je potrebné spojiť kúpeľňu s WC, takže dostanete skutočné extra metre. Okrem toho sa uistite, že povrch je vo svetlosivej, bielej alebo béžovej farbe. K riadnej organizácii priestoru prispievajú aj priamky nábytku a klampiarstva, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Umiestnite kúpeľ do blízkosti steny, a aby sprcha otvorená alebo vo výklenku.

Kúpeľňový dizajn v podkroví - foto

Dúfame, že náš článok vám dal veľa nápadov na zdobenie kúpeľne v podkroví. Okrem toho Vám ponúkame fotogalériu, ktorá bude ďalej inšpirovať nové tvorivé úspechy!

Video: Kúpeľňa v štýle loftu - Nápady interiéru