Kúpeľňa v modernom štýle (+72 fotografií)

Ľudia, pre ktorých „interiérový dizajn“ nie je prázdny zvuk, majú tendenciu nasledovať módne trendy v dizajne každej časti svojho domova. Sú stabilnejšie ako v módnom priemysle, ale na rozdiel od nich ponúkajú nielen vizuálne krásne, ale aj funkčné riešenia. Dnes budeme hovoriť o dizajnérskych prvkoch kúpeľne v modernom štýle - najzraniteľnejšom a osobnom priestore.

Vlastnosti moderného štýlu

V dejinách umenia nastal moment, keď sa umelci vzdali minulých kánonov a v protiklade s nimi vytvorili nové umenie. Podobná situácia nastala aj v modernom štýle, ktorý na začiatku rozkvetu vychádzal z princípov opačných k klasickým smerom.

Tradičné interiéry sa vyznačujú jasnými výrazovými prostriedkami, prísnym zložením a náplňou predmetu. Naopak, moderný dizajn je univerzálnym riešením, ktoré sa prispôsobuje potrebám bývania, je znepokojený komfortom a je tiež plátnom pre odvážne nápady. Nemá jasne definované pravidlá a celá vizuálna rozmanitosť je zjednotená niekoľkými zásadami:

- Moderný priestor má premyslenú dispozíciu, vrátane funkčných oblastí a prázdnych priestorov pre voľný pohyb.

- Takýto interiér vytvárajú ľudia pre ľudí, takže každá položka je ľahko použiteľná a je súčasťou celku.

- Základom môže byť súčasnosťneobvyklé dizajnové objekty, diela moderného umenia a popkultúrne prvky.

- Zdobenie miestnosti by malo byť diskrétne a obsiahnuté v kráse hladkých línií, čistých foriem, rôznych textúr.

- Farebná schéma sa líši v závislosti od povahy interiéru. Ak má výstižnejšiu atmosféru, používa sa neutrálna paleta a pre jas môžete pridať kontrastné kombinácie.

- Miestnosť v modernom štýle je miestom, kde umelé materiály vyzerajú primerane. Je pravda, že trendy posledných rokov diktujú návrat do prírody, takže pri výbere sa musíte zamerať na ciele projektu.

Kúpeľňa je ideálna pre jasnú demonštráciu širokých možností smerovania, najmä kvôli špecifickým podmienkam, ako aj praktickému účelu priestoru.

Kúpeľňové farebné riešenia

Mnoho odtieňov vyzerá ekologicky v štýle moderných farieb, ak sú usporiadané v harmonickom farebnom rozsahu. Zvážte najobľúbenejšie riešenia.

Biela kúpeľňa v modernom štýle

Biela, univerzálna farba, je ideálne kombinovaná so všetkými možnosťami. Používa sa na dokončovanie stien, stropov a sanitárnych výrobkov.

Farba sa často vyskytuje ako dominantná farba, ak chcete v kúpeľni vytvoriť priestrannú, mierne „sterilnú“ atmosféru. Aby sa zabránilo rýchlemu znečisteniu povrchov, je potrebné vybrať materiály, ktoréprístupné na čistenie.

Šedá kúpeľňa v modernom štýle

Ďalšia populárna možnosť v moderných interiéroch, ktorá je kombinovaná s monochromatickými alebo kontrastnými odtieňmi. Dáva pocit závažnosti, zdržanlivosti, ale zároveň - zrelý štýl.

Textúra materiálov pomôže diverzifikovať sivú farbu a osvetlenie „oživí“ svoju studenú estetiku.

Čierna kúpeľňa v modernom štýle

V klasických štýloch sa čierna nachádza vo forme jemných detailov, ale takmer nikdy - ako integrálny prvok interiéru. Priestranné moderné kúpeľne si poradia s drvivou hĺbkou a bijú v najvýhodnejšom svetle.

Napriek kompatibilite čiernej a takmer celej palety je lepšie používať ju v tandeme s prirodzenými alebo menej nasýtenými odtieňmi.

Hnedá kúpeľňa v modernom štýle

Brown sa môže postaviť na povrch alebo byť začlenený do prírodných povrchov dreva. V každom prípade je to skvelá voľba pre modernú kúpeľňu s nízkymi kľúčmi, v ktorej sú monolitické objemy.

Odtiene čokolády, tehál a kávy vyzerajú ušľachtilé. V takomto interiéri je neviditeľne prítomný klasický, odsúdený v moderných formách.

Modrá kúpeľňa v modernom štýle

Táto farba v kúpeľni sa často používa na výzdobu morskej témy, čo umožňuje priame spojenie s vodou. Ale samo o sebe, modrá dáva pokojný, pokojnýatmosféra, ktorá je ideálna pre takúto miestnosť.

Modrý odtieň sa používa hlavne na dekoráciu stien. Na jeho pozadí harmonicky vyzerá ľahký drevený nábytok, ako aj biele predmety.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Navrhujú sa len praktické požiadavky na moderné vybavenie kúpeľní a vizuálny obraz sa môže líšiť v závislosti od projektu.

Pohlavie

Keramické dlaždice sa v tomto priestore už dávno stali tradičnou možnosťou dokončovania. Ona sa nebojí vody, vysokých teplôt a ľahko sa čistí. Výrobok si môžete vybrať nielen na obrázku, ale aj vo veľkosti alebo tvare.

V interiéri, na klasiku, porcelánový kameninový materiál vyzerá primerane, čo sa vďaka jeho prevádzkovým vlastnostiam stalo obľúbeným. Navyše, jeho povlak nekĺzne, čo je obzvlášť dôležité v miestnosti s konštantnou vlhkosťou.

Využitie samonivelačnej podlahy ako základu umožňuje stelesnenie najodvážnejších myšlienok - od morského dna až po abstraktné kompozície. Jeho lesklý povrch len zvyšuje realistický efekt.

Drevená základňa sa vyznačuje vysokými nákladmi, čo súvisí s potrebou uplatňovať ochranu proti vlhkosti, pretože drevo neznáša negatívne vplyvy na životné prostredie. Ale prirodzená, živá estetika stojí za všetko úsilie.

Steny

Maľovanie sa považuje za najvhodnejší typ dokončenia. Vhodné pre steny s nenápadnýmnedokonalosti, ktoré môžu ľahko skryť obvyklý tmel. Môže mať matný alebo lesklý dizajn.

Oni sú nájdené v kúpeľni v modernom štýle a tapety, ale nie papier, ale vlhkosť-dôkaz je nevyhnutným predpokladom. Takéto odrody sú vhodné na starostlivosť, ale v porovnaní s inými materiálmi sa nelíšia v trvanlivosti.

Rovnako ako v prípade podlahových krytín, aj keramická dlažba je najobľúbenejšou voľbou pre steny. V poslednej dobe je módne dyhovať celý povrch alebo len určité oblasti s výrobkami v tvare šesťuholníka.

V interiéri sa používajú aj plastové panely napodobňujúce iné textúry. Prírodný kameň je považovaný za najdrahší materiál, ale je schopný vytvoriť luxusný aj minimalistický vzhľad.

Strop

Maľovanie sa volí v prípade, že výška stien neumožňuje montáž zavesených konštrukcií. Dokonca aj namaľovaný strop vyzerá štýlovo a diskrétne, ale nie je vhodný na montáž zabudovaných svetiel, ktoré sa často používajú v moderných kúpeľniach.

Výrobky zo sadrokartónových dosiek sú veľmi plastové a môžu mať akúkoľvek formu požadovanú v rámci projektového projektu. Len pre kúpeľňu je potrebné zvoliť základňu odolnú voči vlhkosti.

Stretch stropy z PVC fólií sa rýchlo montujú, majú rôzne povlaky a mierne znižujú výšku stien. Na jednej strane budú chrániť pred povodňami z horného poschodia, ale na druhej strane môžu byť poškodené miernymmechanický vplyv.

Kúpeľňový nábytok v modernom štýle

\ t

Moderná kúpeľňa je naplnená nábytkom z čírych tvarov a línií s minimalistickým dizajnom. Najčastejšie ide o predmety z dreva alebo MDF ako lacnejší základ.

Prioritne - závesné skrinky kompaktných rozmerov, ktoré tvoria jeden zväzok. Ich umiestnenie nie je limitované pravidlami štýlu, len zvláštnosťami priestoru.

V mnohých interiéroch kúpeľne je jedna stena z kameňa alebo dreva stolová. Do neho sú zabudované umývadlá, úložné priestory, domáce spotrebiče. Keď už hovoríme o druhej, napriek modernite miestnosti, práčka, sušička a ďalšie spotrebiče, je lepšie skrývať pred vonkajšími očami za nábytkové fasády, pretože oni neporiadok priestoru.

Inštalatérstvo

Pre modernú kúpeľňu si kupujú nové výrobky, ktoré sú funkčné, pohodlné na používanie a ergonomické. Kúpeľ je často kombinovaný so sprchou alebo obmedzený len na to druhé. Hromadné fonty boli nahradené sprchovými rohmi - teraz je to časť priestoru ukrytého za sklenenou priečkou.

Pridelenie samostatnej miestnosti len pre vodné postupy je úplne iracionálnym rozhodnutím. Teraz v ňom nájdete miesto na toaletu, ktoré je obmedzené na kompaktný model odpruženia, bez misy, ako aj na hlaveň.

Okrem škrupín v štandardnom tvare sú misky okrúhle, oválne alebo obdĺžnikové. kohútikyje zvyčajné stavať v stene a namiesto dvoch ventilov zastaviť na jednopákových modeloch.

Dekor a osvetlenie

Ako dekorácia tu slúžia všeobecné predmety a dokončovacie prostriedky. V modernom štýle je každý objekt na svojom mieste, takže nečitateľné prelínanie dekoratívnych detailov môže narušiť harmóniu. Ak chcete spestriť kúpeľňu, mali by ste si vybrať doplnky so zaujímavým dizajnom.

V sprche môžete zavesiť organizátora a usporiadať nástenné závesné police. Dokonca aj sklo na zubné kefky vyrobené z estetického materiálu namiesto obvyklých plastových náprotivkov „osvieži“ interiér.

Vyberte si zaujímavú textíliu pre osušky, župany a koberce, ktoré vyniknú v celkovom farebnom súbore. Zrkadlá rôznych geometrických tvarov nielen rozšíria priestor, ale tiež pomôžu skomplikovať jeho dizajn.

Súčasné osvetlenie je dôležitým funkčným a dekoratívnym prvkom. Podľa pravidiel je nainštalovaných niekoľko svetelných schém: všeobecné osvetlenie, za ktoré sú zodpovedné zabudované bodové svetlá, ako aj sviečky alebo závesy v zóne umývania. Štýlové zrkadlá s osvetlením po obvode rámu.

Pozornosť by sa mala venovať pokrytiu stropu a iných položiek v miestnosti. Lesklý vylepšuje svetlo a pre matné potreby organizuje intenzívnejšie osvetlenie.

Dizajn malej kúpeľne v modernom štýle

Na rozdiel odklasika, moderný štýl sa môže prispôsobiť konkrétnemu dispozičnému riešeniu, takže sa dá bezpečne použiť na návrh malých kúpeľní. Dodržiavanie týchto zásad pomôže:

1. Dekorácia na stene by mala byť rovnomerne zakrytá alebo ozdobená monochromatickými dlaždicami malej veľkosti, napríklad imitáciou muriva. Je pravda, že práca s takýmito detailmi je nepríjemná. Ako alternatíva, veľkoformátové produkty s jemným reliéfom vyzerajú dobre.

2. V moderných kúpeľniach s rozlohou do 5 metrov štvorcových je lepšie obloženie podlahy úzkymi keramickými obkladačkami.

3. Farebná schéma pozostáva zo svetlých odtieňov, ktoré sú zvýraznené jasným osvetlením.

4. Nábytok by sa mal obmedziť len na najpotrebnejšie. Prioritne sú zavesené vzorky, pretože v malých kúpeľniach sa odporúča použiť vertikálnu plochu.

5. Milovníci penových kúpeľov budú musieť obetovať potešenie kvôli praktickosti a kúpiť si kompaktnú sprchu.

6. Zrkadlo a lesklé povrchy vizuálne zvyšujú objem interiéru.

Kúpeľňový dizajn v modernom štýle - foto

Je ťažké okamžite pokryť celú škálu moderných riešení navrhovania kúpeľní. Preto sme zbierali najkrajšie projekty v našej zbierke fotografií. Inšpirácie pre vás a dobré nápady!

Video: Kúpeľňa v modernom štýle - Nápady na interiér