Kúpeľňa so sprchovacím kútom (85 fotografií): nápady na dizajn

Často čelíme problému nedostatku priestoru v kúpeľni. Ale aj v prípade, že je dostatok miesta, niektorí jednoducho nemajú radi kúpať sa a sú pripravení zanechať v kúpeľni len sprchu alebo ju dať spolu s vaňou. Každopádne, chcem krásne vyzdobiť každú izbu. V tomto článku popíšeme, ako to možno urobiť, a demonštrujte hotové riešenia pre štýlovú kúpeľňu.

Výber sprchy

Pri výbere inštalatérskych prác, vrátane sprchovacieho kúta, je potrebné zohľadniť rozmery miestnosti a jej charakteristické črty.

V priestrannej kúpeľni je možné inštalovať priestranný hydrobox. Tento dizajn je úplne izolovaný zvonku. To vám umožní dosiahnuť kritickú úroveň vlhkosti, ktorá je škodlivá pre drevo a tapety. Preto, ak chcete dokončiť takéto materiály, vyberte si súkromnú sprchu.

Najväčšia stavba je päťstenná. Vyzerá to veľmi štýlové, priestranné, ale vyžaduje dostatočný priestor. Koniec koncov, je dôležité nielen, aby sa zmestili do sprchy, ale aj na ponechanie dostatočného priestoru pre voľný pohyb.

Malé miestnosti by mali byť vybavené otvorenými sprchami, pevným rohom alebo obdĺžnikom. Mimochodom, prvá možnosť dokonale zapadá aj do kúpeľne Chruščov. Otvorené kabíny sú najlepšou voľbou pre sprchu, aby sa zmestili do klasického interiéru.

V malej kúpeľni vyzerajú radiálne verzie organické a najmä skloModel. Záhyby môžu byť nielen transparentné, ale aj matné, vzorované.

V poslednej dobe sa stále viac používajú sprchovacie kabíny bez paliet. Takéto konštrukcie, najmä ak sú obdĺžnikové, perfektne zapadajú do moderných priestorov, ktoré sa vyznačujú ľahkosťou, minimalizmom a rovnými čiarami.

Interiéry

Veľkosť miestnosti, samozrejme, je dôležité, ale pri výbere inštalatérske práce, dokončovacie materiály a príslušenstvo, nezabudnite venovať pozornosť štýlu.

Kúpeľňa s klasickým sprchovacím kútom

Klasika je vhodná pre rozsiahle priestory, ale ak musíte pracovať v malej miestnosti, čo najviac redukujte dekoratívne prvky a používajte biele tóny.

Tradičný štýl je luxusný, ale zároveň ušľachtilý a diskrétny. Maľovanie tejto kúpeľne v mliekarni, smotana, jemná modrá, ružová, broskyňa, losos, pokojné sivé odtiene.

Pokiaľ ide o materiály, dávajú prednosť prírodným možnostiam alebo ich kvalitným imitáciám - môžu to byť kameň, drevo, kov, keramické obklady, sklo, sadra alebo porcelán.

Nemalo by existovať mnoho prvkov interiéru, vybrať časti v správnych harmonických formách a nastaviť ich proporcionálne.

Kúpeľňa so sprchovacím kútom v modernom štýle

Hlavné motto najmodernejších riešení je menej, ale lepšie. Nepreháňajte dekorácie,Postarajte sa o ergonómiu nábytku.

Vyberte si v prospech chrómových, kovových, betónových, plastových, sklenených povrchov. Farebná schéma je základná, neutrálna, ale jasné prvky môžu byť použité ako akcenty, napríklad v textíliách.

Kúpeľňa so sprchou v štýle country

V tomto prípade je už možné vyjadriť fantáziu a experiment. Napríklad, dokončiť steny mimo sprchy, vyrobiť z dreva (vysoko kvalitné ochranné pomôcky pomôžu materiálu zachovať integritu), av sprchovom kúte, použite mozaiku a patchwork dlaždice vo fragmentoch.

Témy je možné zdôrazniť detailmi - figurálnou batériou, umývadlom, lampou, zrkadlom s nádychom retro. Visieť zábavný obrázok s roztomilý cowbug žuvanie na kvety. Celé kúzlo vidieckeho štýlu je len v takých jednoduchých roztomilých prvkoch. Vyváženie hravého obrazu miestnosti pomôže v pozadí upokojiť ušľachtilé odtiene.

Kúpeľňa s podkrovným sprchovacím kútom

Podkrovný priestor sa vyznačuje množstvom voľného priestoru. Samozrejme, ak si želáte, môžete navrhnúť aj v malej kúpeľni so sprchovacím kútom. K tomu veľkoryso používajte svetlé farby, väčšinou biele, ako aj mnoho svetelných zdrojov.

Napríklad ako materiál na konečnú úpravu stien použite bielu dlaždicu „prasa“ alebo ľahkú farbu, ktorá sa nebojí vlhkosti a v blízkosti sprchy - veľká šedá dlažba.

Vytvorte sprchové priečkyúplne transparentné alebo s vložkami, vďaka ktorým budú dvere vyzerať ako veľké okenné rámy. V druhom prípade, spolu s niekoľkými hrubými dokončovacími materiálmi, bude možné znovu vytvoriť efekt výrobných priestorov s charakteristickými veľkými oknami.

Venujte pozornosť detailom - nechajte rúry v dohľade, nainštalujte drezy, ktoré sa podobajú na celé kusy ťažkého kameňa. Teplé hnedé, drevené tóny, mäkké svetlo pomôže pridať do interiéru útulnosť.

Kúpeľňa so sprchou v námornom štýle

Toto je skvelé riešenie pre malú miestnosť. Morské interiéry sú ľahké, vzdušné, romantické. Nechajte sprchovací kút otvorený a deliace steny zo skla.

Pokiaľ ide o farebnú schému, ľahké pieskové odtiene, bielené modré odtiene, drevo, ktoré bude posielať na tému lode alebo sa podobá kotveniu, sa nedajú uskutočniť bez univerzálnej bielej farby.

Použite prútia, pruhované uteráky, hviezdice. Zrkadlo môže byť zavesené na malom lane. Ale všimnite si, že pláž, lodné predmety by nemali byť rušivé, označte ju len niekoľkými dekoratívnymi prvkami.

Povrchová úprava kúpeľní

\ t

Nemá zmysel hovoriť o širokej škále moderných materiálov na dekoráciu. Nie je žiadnym tajomstvom, že povrch kúpeľne môže mať akýkoľvek vzhľad, dokonca aj v rozpočtových možnostiach. Pozrime sa bližšie na to, ako môžete sprchu sprchovať.kabína a zvyšok lietadla v kúpeľni.

Keramické dlaždice

Toto je obľúbená a praktická možnosť, najmä pre steny a podlahy v sprche. Zdá sa, že dlažba „hog“, známa aj ako „metro“, bude dlhodobo populárna. To môže byť ako matné a lesklé, a to ako konvexné a ploché, v závislosti na vašich preferenciách. Po položení dlaždíc môžete použiť injektážnu maltu, ktorá zodpovedá farbe tónu alebo kontrastný odtieň.

Doska môže tiež ľahko opakovať textúru dreva alebo kameňa v akomkoľvek tieni.

Nepochybným plusom keramiky je, že patogény na ňom neprežijú, na jej vyčistenie stačí povrch utrieť čistiacimi prostriedkami.

Mozaikové dlaždice

Materiál k nám prichádza od staroveku. A to nie je prekvapujúce, pretože okrem praktických vlastností je cenený aj pre svoje neuveriteľné dekoratívne vlastnosti. Kov, zrkadlo, plast, sklo, keramika - mozaika z akéhokoľvek materiálu doplní akýkoľvek dizajn izby so sprchovacím kútom.

Mozaikové povrchy vyzerajú skvele na stenách v sprche a na samostatných plochách kúpeľne. Predstavte si a nájdite dlažbu v správnej veľkosti a tvare - presne vymaže priestor, zdobený v akomkoľvek štýle.

Porcelánová dlažba

\ t

V skutočnosti, porcelán je rovnaká keramická dlažba, ale odolnejšia a odolnejšia. Materiál sa dokonale vyrovná s funkciou.podlahoviny, pričom je vhodný aj na obklady stien.

Vo všeobecnosti povlak duplikuje vlastnosti keramických obkladačiek. Rozdiel je v tom, že v tomto prípade sa nemusíte báť, že to praskne z rany ťažkým predmetom.

Mramor

Prírodný kameň je ďalšou obľúbenou kúpeľňou. Je trvanlivý a odolný. Najviac veľkolepý a ušľachtilý jeho zástupca - samozrejme, mramor. Povrchy, ktoré sú lemované, vyzerajú neuveriteľne elegantne a luxusne. Všetci vieme, že je to drahý materiál, ale rozhodne stojí za to peniaze. Môže byť tiež nahradená vysoko kvalitnou keramickou žulou s krásnou imitáciou.

Mramor môže byť použitý nielen v klasických interiéroch, ale dokonale zapadne do prísneho moderného dizajnu, ktorý mu dodá špeciálnu eleganciu a lesk.

Kombinácia materiálov

Pomocou kombinácie povrchov môžete dosiahnuť skutočne zaujímavý povrch. Steny a podlaha sprchového kúta musia byť zdobené dlaždicami alebo kameňmi, tj materiálmi, ktoré vôbec neabsorbujú vlhkosť. Drevo, farba, dokonca aj tapeta môže byť použitá na iných povrchoch, ale nezabudnite sa postarať o vysoko kvalitnú vodu odpudzujúcu liečbu.

Je možné navzájom kombinovať nielen materiály rôznych textúr, ale aj povrchové úpravy, ktoré sa líšia farbou. Odporúčame používať biely ako základňu - je to len nemožné pokaziť účinok;vytvorí vynikajúcu základňu pre akékoľvek dekorácie a herné odtiene. Druhá farba tiež stojí za to zvoliť základnú farbu, napríklad béžovú alebo sivú, alebo dať prednosť bielenému, tlmenému tónu. Potom začnite od zvoleného štýlu, povie vám, ktorým smerom sa pohybujete.

Malá kúpeľňa so sprchovacím kútom

Bytové domy často nie sú vybavené priestrannými kúpeľňami. A urobíte to správne, ak sa rozhodnete obmedziť sa na sprchu.

Prvým krokom je výber miesta pre umiestnenie sprchy. Vyberte si miesto vedľa komunikácie - vodoinštalácia, vetranie, kanalizácia. Nie je vhodné umiestniť sprchovací kút do stredu malej miestnosti. Je lepšie, aby centrálny prvok kompozície, napríklad umývadlo, a miesto kabíny v rohu.

Vyberte si optimálne veľkosti, ktoré vám umožnia voľne sa pohybovať po miestnosti a nepoškodzujú už tak malý priestor. Najlepšie je pripraviť šablónu, ktorá bude označovať požadované rozmery konštrukcie a už s ňou pôjdete do inštalatérskej dielne, pretože je to jednoducho nemožné robiť s predstavivosťou a pamäťou v mieste predaja, ale chyba spôsobí vážne nepríjemnosti.

Rovnako ako v každom inom prípade s malou miestnosťou, mali by ste staviť na svetlé farby, dobré hojné osvetlenie, robiť tie najpodstatnejšie atribúty nábytku a dekoru, ako aj používať veľké zrkadlá, lesk a sklenené povrchy. Tipy sa zdajú byť samozrejmosťou, ale mnohí ich nechcúdržať, a ako výsledok vrh miesto uvoľnené sprchovací kút. Pamätajte si, že minimalizmus v nadrozmernej kúpeľni je najracionálnejšie a estetické riešenie.

Návrh kúpeľne so sprchovacím kútom - foto

V našej fotogalérii nájdete ešte viac nápadov na zdobenie kúpeľne so sprchovacím kútom. Tu sú zozbierané už realizované dizajnové projekty, ktoré vám pomôžu kompetentne a krásne zorganizovať priestor vašich vlastných priestorov. Prajeme Vám inšpiráciu a príjemné prezeranie!