Kúpeľňa nápady 2 m2. (80 obrázkov)

Žiaľ, malé kúpeľne sa často nachádzajú vo výškových budovách starého typu. Často sú dosť malé, pretože pred hlavným cieľom bolo poskytnúť životný priestor čo najväčšiemu počtu rodín a izby, ako sú kúpeľne, kuchyne a chodby, zostali bez náležitej pozornosti. Ale nezúfajte - so správnym prístupom k výberu dokončovacích materiálov, vybavenia a nábytku, môžete dokonca premeniť 2 štvorcové metre na plnú miestnosť pre vodné procedúry a v našom článku sa pozrieme na to, ako to urobiť.

Ako začať opravu?

Mať malú kúpeľňu, je potrebné v prvom rade zvážiť možnosť zväčšenia priestoru - to možno dosiahnuť kombináciou s WC. Po demontáži múru dostanete ďalšie zábery, kde sa zmestia všetky potrebné klampiarske práce, nábytok a dokonca aj práčka, ktorá je často ťažké nájsť miesto v malom byte. Je však potrebné vziať do úvahy, že pred začiatkom práce bude potrebné povolenie príslušných orgánov na schválenie sanácie; okrem toho budú opravy vyžadovať dodatočné finančné investície.

Ak takéto prekážky nie sú prekonané, stojí za to sa bližšie pozrieť na miestnosť a určiť, aký nábytok by tu mal zostať, a čo sa dá upustiť. Je tiež potrebné skryť všetky prominentné komunikácie, ktoré vytvoria pocit neporiadku v miestnosti, zužujúc jej rozmery. Veľká úloha vo vizuálnej expanziipriestory hrajú zrkadlá - sú nevyhnutným kúskom kúpeľňového interiéru, dokážu to urobiť oveľa väčšie.

Farebné riešenia pre kúpeľňu 2 m2.

Môžete urobiť kúpeľňu priestrannejšiu pomocou svetlých farieb povrchových materiálov. V závislosti od štýlu a osobných preferencií si môžete vybrať bielu, smotanovú, zelenú, modrú, ružovú a iné farby, ktoré dodajú priestor a čerstvosť. Ak správne vyberiete viac nasýteného farebného spoločníka pre konkrétnu paletu, môžete dosiahnuť harmonický, rôznorodý dizajn.

Existujú triky, ktoré pomáhajú s pomocou farby radikálne zmeniť vnímanie priestoru, napríklad dizajn v jednej farbe stien a podlahy vymaže hranicu medzi povrchmi, vďaka čomu sa miestnosť bude javiť väčšia. Zvýšenie výšky stropu vizuálne pomôže vertikálne čiary vo výzdobe stien, ako aj prechod z tmavšej nižšej vrstvy povrchovej úpravy na svetlý vrch. Na vytvorenie pocitu dodatočnej hlasitosti môžete usporiadať jednu zo stien v tmavej palete (na tento účel sa niekedy používa aj čierna).

Okrem výberu odtieňa na dokončenie povrchov miestnosti by ste mali uvažovať aj o inštalačnej palete. Na rozdiel od predchádzajúcich období, kedy boli všade na trhu prítomné len snehovo biele vane, umývadlá a toaletné misy, dnes nájdete širokú škálu farebných riešení. Umiestnenie modrého, červeného alebo zeleného inštalačného príslušenstva vytvorí svetlý akcent vo svetlej monochromatickej miestnosti.

Materiály dokončovacie

\ t

Kúpeľňa je osobitná miestnosť v byte, kde prevládajú vysoké výkyvy vlhkosti a teploty, a ak má malé rozmery, nedochádza k hromadeniu teplých výparov. Preto by mal byť výber materiálu pre vnútorné obloženie obzvlášť úzkostlivý.

Paul

Každý už dlho pozná spôsob, ako ozdobiť podlahu keramickými obkladačkami. Dnes je to tiež najrelevantnejšie, pretože materiál sa vôbec nebojí vlhkosti, je odolný voči akýmkoľvek nárazom, ľahko sa čistí, má dlhú životnosť a obrovský rozsah, medzi ktorými sú modely so vzormi, ozdobami, imitáciami prírodných materiálov. Ak položíte dlaždicu diagonálne, môžete vytvoriť pocit vizuálnej expanzie podlahy.

Súčasne je však dlažba skôr studeným materiálom, takže ak si neuvažujete o usporiadaní vykurovacieho systému, môžete zvážiť iné možnosti. Napríklad sa rozhodnete dokončiť hrubý laminát alebo linoleum odolné voči vlhkosti. Vynikajúcou modernou voľbou môže byť samonivelačná podlaha, ktorá môže výrazne zmeniť interiér a zmeniť ho na roh tropického ostrova alebo podmorského sveta.

Steny

Existuje mnoho možností na zdobenie stien v kúpeľni. Ak sú povrchy dostatočne hladké, dajú sa jednoducho natrieť vodotesnými farbami. Niekedy týmto spôsobom vytvárajú nezvyčajné vzory. Stena bude vyzerať originálne, akPred maľovaním vytvorte vzor na povrchu tmelu.

Vedúce postavenie po celé desaťročia bolo dlaždice - materiál, ktorý je najvhodnejší vo svojich technických vlastnostiach podľa podmienok kúpeľne. Špeciálna milosť dá dizajn stien mozaiky.

Ekonomickejšie, ale nie menej atraktívne moderné riešenie bude obloženie stien z PVC panelov. Aj keď ich rozsah umožňuje vytvoriť povrch, imitáciu kameňa alebo dreva, pre malú kúpeľňu 2 m2. je lepšie zvoliť ľahší monofónny dizajn alebo malý vzor.

Strop

Povrch stropu v malej kúpeľni by mal byť navrhnutý výlučne vo svetlej palete, najlepšie zo všetkých - bielej. Strop môže byť natretý, ale musí byť kvalitatívne zarovnaný. K dnešnému dňu, stropy, najčastejšie, opláštené sadrokartónu, a potom maľoval. Táto metóda umožňuje získať dokonale rovný povrch, ktorý môže byť vybavený systémom bodových svetiel, bez premýšľania o inštalácii lustra a maskovacích vodičov. Zvlášť dôležité pre malé miestnosti sú lesklé strečové tkaniny, ktoré môžu vizuálne rozšíriť priestor.

Nábytok a sanitárna keramika do kúpeľne 2 m2.

Najdôležitejším bodom pri návrhu malej 2-metrovej kúpeľne je výber inštalatéra a nábytku. Priestor miestnosti je potrebné merať s potrebou rodiny. Kúpeľňa je často nahradená sprchovacím kútom. Môže byť vybavený malým zásobníkom alebovysoká, čo umožňuje vykonávať vodné procedúry. Moderné modely sú navyše vybavené množstvom ďalších funkcií, ako sú napríklad hydromasáž, tropická sprcha a pod.

Ak nechcete úplne opustiť kúpele, môžete si vybrať užšiu misku alebo rohový variant. Kúpeľňa má svoje výhody, napríklad inštaláciou obrazovky alebo dverí, môžete pod ňou usporiadať priestranný úložný systém a použiť sukne na umiestnenie toaletných potrieb (mydlá, šampóny, gély atď.).

Neoddeliteľnou vlastnosťou kúpeľne je umývadlo. Pre malú miestnosť bude dobrou voľbou umývadlo s nočným stolíkom, v ktorom sa nachádzajú rôzne hygienické alebo čistiace prostriedky. Pod umývadlom môžete nainštalovať práčku alebo kôš na bielizeň. Tu to nebolí a skrinka so zrkadlovými dverami, namontovaná na stenu nad drezom.

V súčasnej dobe vstavané inštalatérske práce, závesné toaletné misy, umývadlá a iné spotrebiče, kde sa všetka komunikácia skrýva za povrchom steny, získavajú veľkú popularitu. Na jednej strane vytvárajú vzhľad ideálneho interiéru, kde je všetko usporiadané a neexistujú žiadne zbytočné detaily. Stojí však za zmienku, že na inštaláciu takejto inštalácie je potrebné postaviť falošnú stenu, ktorá „ukradne“ významnú časť priestoru v malej miestnosti. Preto je racionálnosť umiestnenia vloženýchInštalatérstvo v malej kúpeľni je bodovým bodom.

Osvetlenie a dekorácia

Samozrejme, kúpeľňa by mala byť dobre osvetlená, ale keďže ide o malé rozmery malej miestnosti, nie je potrebných veľa príslušenstva. Stačí nainštalovať 4-6 bodové svietidlá alebo nástenné lustre na strop a pridať im samostatné zrkadlové svetlo.

Dekorácie v kúpeľni 2 m2 M. vytvoriť svetlé rohože, záclony, uteráky, originálne batérie, držiaky na uteráky, rôzne stojany na zubné kefky, mydlové riady. Prípadne môžete ozdobiť steny a vodovodné armatúry pomocou vinylových samolepiek, dať na poličku hrniec so zeleným kvetináčom.

Interiéry

\ t

Výzdoba každej miestnosti bude vyzerať obzvlášť krásna, ak budete dodržiavať určitý štýl. Každá oblasť má svoje vlastné charakteristiky, preferencie v palete farieb a materiály, a to:

Kúpeľňa 2 m2 v klasickom štýle

Hoci klasický luxus je charakteristický pre priestranné interiéry, kompetentný výber materiálov a inštalatérskych prác mu umožní „zapadnúť“ do malého interiéru. Povrchová úprava sa vykonáva vo svetlých krémových, pieskových tónoch, najlepšie s keramickými obkladačkami. Proti takémuto pozadiu, snehobiely inštalatérsky obdĺžnikový alebo oválny tvar, masívne stĺpiky, mramorové pracovné dosky, ako aj pozlátené prvky prítomné v zrkadlových rámoch, svietidlách a príslušenstve budú vyzerať krásne.

Kúpeľňa 2 m2 v štýle minimalizmu

Tento štýl predpokladá jednoduchosť dizajnu s maximálnou funkčnosťou, preto je ideálny na zdobenie malých kúpeľní. Vyznačuje sa dokončovacími materiálmi v bielej, šedej a hnedej farbe, čírymi geometrickými líniami, veľkými zrkadlami, moderným vstavaným potrubím.

Kúpeľňa 2 m2 v štýle Provence

Fanúšikovia útulných interiérov s náznakmi provinčného života si vychutnajú dizajn kúpeľne v bielej a modrej palete naplnenej ornamentami a kvetinovými potlačami. Drevené police a výklenky, prútené koše a samozrejme textílie vo forme podlahových rohoží a záclon zaplnia miestnosť špeciálnou farbou.

Kúpeľňa 2 m2 štýl podkrovia

Nie každý sa rozhodne navrhnúť malú kúpeľňu v takom špecifickom priemyselnom smere ako podkrovie, ale interiér vyzerá celkom nezvyčajne a originálne. Špeciálnymi prvkami budú otvorené komunikácie, masívne rúry, steny napodobňujúce betón alebo murivo.

Kúpeľňa 2 m2 v retro štýle

Ak chcete vyzdobiť kúpeľňu v retro štýle, mali by ste sa zmieniť o módnych trendoch v polovici minulého storočia. Interiér je vhodná tapeta s výtlačkami alebo v klietke, hrubo spojené rohože, "nafúknuté" lampy lampy, obrazy v drevených rámoch, starožitný nábytok. Nemali by byť žiadne vstavané prvky, ktoré sú originálne.škrupinové tvary alebo vane s modernitou.

Interiérový dizajn kúpeľne 2 m2. - foto

Viac riešení pre návrh kúpeľní s rozlohou 2 m2. môžete vidieť v našej galérii. Tu je veľa fotografií, ktoré ukazujú kompetentný prístup k dizajnu, umiestneniu nábytku a inštalatérskych prác. Šťastné prezeranie!