Kúpeľňa 6 m2. (85 obrázkov)

Kúpeľňa je malá, ale multifunkčná miestnosť. Tu musíte súčasne umiestniť niekoľko zón a ponechať priestor pre voľný pohyb. Plocha 6 metrov štvorcových vám umožní navrhnúť dizajn, ktorý bude pohodlný pre všetkých členov rodiny a poskytne kúpeľni potrebnú funkčnosť. V dnešnom článku sa pozrieme na rôzne spôsoby, ako navrhnúť malú kúpeľňu, ako aj poskytnúť fotogalériu hotových dizajnérskych riešení.

Rozloženie kúpeľne 6 m2.

Kúpeľňa 6 m2. má svoje vlastné vlastnosti a výhody. V prvom rade stojí za zmienku, že ide o pomerne veľký priestor, v ktorom môžete inštalovať potrebné inštalatérske práce a nábytok. Ak sa rozhodnete spojiť kúpeľňu s WC alebo rozšíriť svoju plochu na úkor chodby - to bude ďalšia výhoda, ktorá vám umožní usporiadať niekoľko funkčných priestorov. Zvláštnosťou takejto kvadratúry je to, že máme do činenia s obdĺžnikovou miestnosťou, kde môžete úspešne umiestniť skladovacie systémy, plochy na úpravu vody, umývadlo s podstavcom atď.

Umiestnenie interiérových predmetov závisí vo veľkej miere od toho, kde sa nachádza vchod. Dvere môžu byť oproti dlhej stene. Ak je vycentrovaná, potrebné zóny budú umiestnené na bočných koncoch a ak je zatlačená bližšie k priľahlej stene, situácia bude mať tvar písmena L. V miestnostiach, kde je vchod umiestnený v rovine malej steny, bude inštalatérskeumiestnené oproti, a pozdĺž uličky, môžete nainštalovať stoly, police, veľké zrkadlá, ktoré budú vizuálne rozšíriť miestnosť.

V obdĺžnikovej kúpeľni 6 m2 M, zón môže byť vykonaná s pomocou ľahkých sklenených priečok, použitie rôznych dokončovacích materiálov, postaviť malý krok-pódium pod kúpeľňou misy. Pri určovaní územia (často - font) je dôležitá úloha priradená povrchu stropu - stupňovitá konštrukcia zo sadrokartónu je schopná rozlíšiť zónu a vytvoriť jedinečné prostredie.

Vo fáze opravy, dávajte pozor na stav komunikácie, možno je lepšie urobiť výmenu vodovodných potrubí a elektrických vodičov.

Farebné riešenia

Voľba farebnej palety je dôležitým bodom pri vývoji dizajnu, pretože pohodlie osoby pri prijímaní vodných postupov bude závisieť od nej. V strednej veľkosti kúpeľne, môžete použiť akýkoľvek tón, ale preferring tmavé, mali by ste sa postarať o jasné osvetlenie, takže kúpeľňa nevyzerá pochmúrne.

Biela paleta symbolizuje čistotu, rozširuje hranice priestoru, ale zároveň taká snehovo biela monotónia môže unaviť a dokonca sa vystrašiť, pripomínajúc vzhľad nemocničných stien. Preto musíte premýšľať o tom, akú farbu je potrebné vziať ako spojenca. Biela je priateľský tón, ktorý možno kombinovať s ľubovoľnou farbou. Dokonale zdôrazní studené odtiene a zriedi sa príliš teplo, preto sa harmonicky objavuje v každomvariácie. Je potrebné hľadať spojencov v závislosti od štýlu interiéru: pre klasiku, môžete si vziať béžový tón, pre škandinávsky štýl - šedá, a dokonca aj bohatá modrá alebo zelená paleta bude hrať v mori interiéru s svetlými farbami.

Farby, ako napríklad žltá a oranžová, sú vždy opatrené veselosťou a neopatrnosťou, ale ich presýtenie sa môže časom pneumatikovať. Je lepšie ich zahrnúť do dizajnu príležitostne.

Kúpeľňa v čiernych rúchach vyzerá obzvlášť slušne. Súhlasím, že nie každý bude mať odvahu ísť za takýmto dizajnom, ale fotografické príklady uvedené nižšie demonštrujú spojenie lakonicizmu a milosti, s ktorými čierna paleta zapĺňa kúpeľňu. Dôležitým bodom je usporiadanie jasného osvetlenia, prítomnosť snehobielej sanitárnej keramiky a všadeprítomných zrkadlových plôch.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Pred niekoľkými desaťročiami boli hlavnými materiálmi na konečnú úpravu kúpeľne farby a dlaždice, takže pre spotrebiteľa zostalo len to, aby si vybrali farbu, textúru, vzor, ​​ktorý sa im páčila. Dnes je všetko iné - trh je jednoducho presýtený rôznymi materiálmi pre vnútorné obloženie, čo úlohu veľmi komplikuje. Zjednodušiť výber pomôže skutočnosť, že nie každý dokončovací materiál je vhodný pre podmienky v kúpeľni, kde sa hromadí vlhkosť, para, teplota vzduchu sa často mení.

Paul

Na podlahu v kúpeľni 6 m2. môžete si vybrať keramické obkladyktorý spĺňa všetky potrebné požiadavky a je prezentovaný v širokej škále farieb a vzorov. Po uhladení monofónnej dlaždice na diagonále urobíte povrch podlahy vizuálne priestrannejším.

V kúpeľni je vhodný aj laminát alebo linoleum odolné proti vlhkosti, ale ak existujú obavy z trvanlivosti ich pobytu vo vlhkom prostredí, materiály sa môžu kombinovať - ​​v zóne sprchy alebo vane môžeme položiť obkladačku a potom laminovať a označiť zóny paralelne. Samonivelačné podlahy, najmä s 3D obrazmi, vytvorili obrovský efekt.

Steny

Na výzdobu stien v kúpeľni sú stále relevantné dlaždice a mozaiky vzory. Tu môžete experimentovať s úpravou priestoru, napríklad položiť zvislé čiary, ktoré „zvyšujú“ výšku stien, alebo horizontálne, ktoré rozširujú priestor. Steny sú tiež obložené PVC panelmi, ktoré majú veľa farieb, vrátane imitácií prírodných materiálov. Steny môžu byť maľované alebo zdobené dekoratívnymi omietkami, umelým kameňom, ale takéto dokončovacie práce budú vyžadovať viac času a trpezlivosti. Je celkom možné kombinovať materiály, ktoré v skutočnosti často narúšajú situáciu do zón.

Strop

Pre strop v kúpeľni existuje niekoľko možností - maľovanie, zdobenie konštrukcií zo sadrokartónu alebo strečové tkaniny. V prvom prípade sa vyžaduje starostlivé vyrovnanie povrchu, ktoré dodáva veľahádka. Sadrokartónové a napínacie stropy môžu robiť bez vyrovnania.

Okrem toho môžu byť použité na skrytie komunikácie, usporiadanie vstavaných svetiel a zónovanie priestoru. Výber matných alebo lesklých povrchov, ako aj farieb, závisí od celkového konceptu kúpeľňového dizajnu, napríklad biele matné stropy sú typické pre štýly krajiny a moderné alebo high-tech budú preferovať lesk.

Inštalatérstvo a kúpeľňový nábytok 6 m2.

Vybavením kúpeľne 6 m2 je potrebné vziať do úvahy, že hoci táto oblasť nie je najmenšia, nie je dostatočne veľká, aby ju naplnila všetkými druhmi „zbytočných“. Preto je potrebné vopred premýšľať o tom, čo presne rodina potrebuje.

Sprchový kút zaberie menej miesta ako plnohodnotná kúpeľňa, najmä ak nie je vybavený zásobníkom, ale je umiestnený na malom pódiu s umývadlom. Ak si absolútne nechcete popierať potešenie z maximálnej relaxácie v teplých vodách fontu, nájdite rohový alebo okrúhly kúpeľ.

S cieľom ušetriť miesto a zároveň umiestniť všetko potrebné príslušenstvo a príslušenstvo pomôže úzke skrinky, umývadlá s bočnými stolíkmi, sklenené police. Zaujímavým dizajnom je použitie farebných klampiarskych prác, ktoré sa musia voliť podľa farby interiéru.

Osvetlenie a dekorácia

Vzhľadom na to, že kúpeľňa má mierne predĺžený tvar, tu nebude stačiť jediný zdroj svetla. Potrebujete nainštalovať niekoľkostropné osvetľovacie systémy, ktoré nasmerujú svoje lúče do všetkých kútov miestnosti. Môžete tiež zorganizovať dodatočné osvetlenie zrkadla, dekoratívne osvetlenie stropu a podlahy.

V kúpeľniach je úloha dekorácie často vykonávaná samotnou dekoráciou, ktorá obsahuje vzory, ozdoby a vložky vinylových malieb. Interiérovou výzdobou môžu byť rôzne svetlé textílie (uteráky, rohože, záclony), ako aj zelené vázy a tematické doplnky.

Interiéry

\ t

Pri výbere v akom štýle navrhnúť kúpeľňu s rozlohou 6 metrov štvorcových by sa malo brať do úvahy osobné preferencie domácností a dizajnérske prvky priľahlých miestností. Každá oblasť sa vyznačuje špeciálnymi vlastnosťami, ktoré musíte skúsiť realizovať v malej miestnosti.

Kúpeľňa 6 m² v štýle minimalizmu

Moderný štýl, ktorý ostro vyniká pre svoju stručnosť. Zdá sa, že zdanlivá jednoduchosť formy a dokončenia hraničí s praktickosťou a úctou. Absencia zbytočných farieb a scenérie vytvára ideálny poriadok, preto je tento smer ideálny pre malé priestory.

Kúpeľňa 6 m² v štýle Provence

Atmosféra francúzskeho vidieckeho života je ďaleko od minimalizmu a zahŕňa vytvorenie najprijateľnejšieho a najpohodlnejšieho interiéru. V takomto interiéri jemný krémový, modrý, olivový tón dekorácie dokonale ladí s prútikom a starým dreveným nábytkom. Špeciálny komfort vytvorí malý kvetpotlač, záclony a koberce, zväzky nádherných kvetov.

Kúpeľňa 6 m² v štýle loftu

Iný štýl, bez osobitnej originality. V kúpeľni, zdobené náznakmi industrializácie, sa nedá robiť bez prítomnosti betónu, tehlových stien (imitácia je vytvorená s pomocou umelého kameňa, PVC panelov alebo dlaždíc vhodných farieb), rôznych kovových prvkov a retro-sanitárnej keramiky.

Kúpeľňa 6 m² ekologický

Smer sa vyznačuje maximálnym využitím prírodných motívov vo forme dokončovacích materiálov napodobňujúcich kameň, drevo, floristické obrazy a živé kvetináče. Hlavnými farbami sú béžové, sivé a zelené odtiene.

Kúpeľňa 6 m² hi-tech štýl

Výber kúpeľňového dizajnu 6 m2. v tomto mladom, ultramodernom smere získate multifunkčnú a štýlovú miestnosť, v ktorej sa zdanlivá jednoduchosť v skutočnosti skladá z najdrahších dokončovacích materiálov a sanitárnej keramiky. Tu sú prísne geometrické tvary integrovaného potrubia kombinované s mnohostranným osvetlením, lesklými povrchmi, zrkadlami a sklenenými priečkami.

Interiérový dizajn kúpeľne 6 m2. - foto

Na záver ponúkame návštevu našej galérie, kde nájdete množstvo fotografií a príkladov kúpeľňového dizajnu 6 m2. Pozrite sa a buďte inšpirovaní!