Kúpeľňa 5 m2: nápady na dizajn (90 fotografií)

Kúpeľňa je jednou z najvýznamnejších priestorov v byte, ktorý je schopný doplácať nás do vyčerpania energie v dopoludňajších hodinách a relaxovať vo večerných hodinách. Kúpeľne v moderných budovách sú obdarené významnými rozmermi, ktoré vám umožňujú vybrať si akýkoľvek štýl a farebnú paletu, umiestniť potrebné inštalatérske práce a nábytok. Ale čo robiť, ak je kúpeľňa malá miestnosť? Túto otázku podrobne zvážime v našom článku, ponúkneme rôzne spôsoby a triky usporiadania malého priestoru.

Ako začať opravu?

Po prvé, mali by ste sa uistiť, že kúpeľňa je 5 m². - Toto nie je najhoršia možnosť (verte mi, že sú oveľa menšie rozmery). S racionálnym využitím priestoru sa tu dá umiestniť všetko potrebné, a dokonca aj práčka, pre ktorú je často ťažké vytesať priestor v malom byte.

Na úvod odporúčame zvážiť možnosť kombinácie kúpeľne s WC - demontáž steny medzi nimi výrazne zvýši voľný priestor. Ďalším plus je, že budete mať jedno dvere namiesto dvoch, to znamená, že bude jedna ďalšia oblasť pozdĺž jednej zo stien. K dnešnému dňu nie je potrebné žiadne predchádzajúce povolenie štátnych inštitúcií vykonávať takéto zmeny, čo značne zjednodušuje záležitosť. Tento spôsob zvýšenia plochy môže byť iracionálny len v jednom prípade - ak v byte žije veľká rodina, potom ráno a večerčas použiť kúpeľňu bude musieť byť striedavo, a to prinesie nepríjemnosti.

Vybaviť kúpeľňou, musíte jasne zvážiť, aké spotrebiče a nábytok bude potrebné tu, a čo možno vzdať. Je tiež vhodné zvážiť niektoré triky na úpravu malého priestoru. Napríklad prítomnosť veľkých zrkadiel na stenách vizuálne rozšíri plochu a dizajn jednej akcentačnej steny (najčastejšie nad vaňou alebo umývadlom) pridá hĺbku rozloženiu. Vertikálne čalúnenie "zvýšiť" úroveň stropu, a horizontálne - rozšíriť miestnosť. Je lepšie čerpať z listu papiera predbežný náčrt s meraniami, aby ste zvážili umiestnenie nábytku, osvetlenia a spôsobov konečnej úpravy. Keď je všetko pripravené - nakupovať.

Kúpeľňové farebné riešenia 5 m2.

Pre malú miestnosť, zvyčajne bez okien, by správna voľba bola svetlá. Môžete si vybrať bielu povrchovú úpravu, ktorá bude vyzerať čo najpresnejšie a zároveň rozširovať priestor. Ale aby taká kúpeľňa nespôsobovala asociácie s nemocnicou, tu je potrebné pridať malú farbu - to môžu byť svetlé akcenty vo forme koberčekov, záclon, kúpeľňových doplnkov alebo pastelových fragmentov dekorácie. Zvláštnosťou snehobielej palety je, že je v súlade s absolútne všetkými farbami, s dôrazom na ich tonalitu, takže do interiéru môžete bezpečne zaviesť krémové aj žlté, svetlé červené alebo čierne odtiene.

Vyzerajte skvele v kúpeľni s rozlohou 5 m². béžové, modré, svetle zelené tóny, ktoré vytvárajú pocit tepla a pokoja pri ošetrení vodou. Môžu byť kombinované s úzkymi, ale živými odtieňmi Ak ste zástancom jasného očarujúceho dizajnu - nezúfajte. Malá kúpeľňa môže byť vyrobená v červenej, zelenej, žltej a inej farbe, ak zmiešate belosť do dekorácie a zaistíte dobré osvetlenie. Dizajn bude ešte viac nenápadný, ak umiestnite veľké zrkadlá, ktorých odrazový efekt výrazne rozšíri hranice miestnosti.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Jeden z najdôležitejších problémov opravy malej kúpeľne 5 m2. - výber dokončovacích materiálov. Tu stojí za zváženie nielen estetické ukazovatele a súlad s módnymi trendmi, ale aj taká skutočnosť ako špeciálna mikroklíma v miestnosti, kde sú pomerne vlhké podmienky s poklesom teploty.

Pohlavie

Pokiaľ ide o podlahy, aktuálna možnosť po celé desaťročia bola a zostáva dlaždicou, ktorá spĺňa všetky potrebné vlastnosti. Široká škála dlaždíc vám umožní vybrať si akúkoľvek farbu a vzor. Dlaždice môžu napodobňovať prírodné materiály ako kameň alebo drevo. Jedinou nevýhodou je chlad materiálu a ak neplánujete usporiadať vykurovanú podlahu, môžete zvážiť ďalšie možnosti. Napríklad laminát odolný proti vlhkosti alebo linoleum. Oba materiály majú skvelé vlastnostirôzne farby a vzory, ale je lepšie dať prednosť svetlým farbám. Najnovším trendom v dizajne podlahových krytín sú samonivelačné podlahy, ktoré sa vyznačujú najdlhšou životnosťou.

Steny

Steny v kúpeľni môžu byť tiež zdobené dlaždicami - vytvárať monochromatické lietadlá, kresby, ktoré korigujú vertikálne alebo horizontálne vzory. Dizajn mozaiky vyzerá obzvlášť elegantne, mnohofarebné sklenené kusy, ktoré nenechajú miestnosť nudiť. Mozaika, spravidla tvoria oddelené úseky - to môže byť stena sprchy, nad umývadlom alebo v oblasti kúpeľne misy. Lacná, ale celkom prijateľná možnosť pre malú kúpeľňu - PVC panely, reprezentované rôznorodým sortimentom. Sú odolné voči vlhkosti, ľahko sa čistia, ale nie sú odolné voči mechanickému namáhaniu ako dlaždice. Môžu byť inštalované nezávisle a v ideálnom prípade pred montážou nevyrovnajte steny.

Pre niektorých sa to môže zdať ako najjednoduchšia možnosť ozdobiť steny kúpeľne maľbou, najmä preto, že takáto metóda vám umožňuje vytvoriť rôzne vzory, ak si budete priať. Naozaj, maľované kúpeľňa vyzerá celkom štýlovo, ale len ak pracujete tvrdo na dizajne úplne plochých stien. V opačnom prípade poškodenia poškodia všetku estetiku.

Niekedy na konečnú úpravu sadrokartónu odolného voči vlhkosti, ktorý umožňuje získať hladký povrch. Pre malú kúpeľňu je lepšie odmietnuť„ukradne“ dostatok priestoru. Sadrokartón je dokonalým materiálom len pre falošné steny, ak máte v úmysle inštalovať zavesené vodovodné potrubie.

Strop

Svetlý strop vždy vytvára pocit ľahkosti a vzdušnosti nábytku, a to by sa malo brať do úvahy pri navrhovaní kúpeľne. Tu najlepšia možnosť by bola natiahnutá lesklá plachta, poskytujúca reflexný efekt. PVC materiál alebo obloženie bude vyzerať dobre. Strop môže byť tiež natretý, ale v tomto prípade, bez toho, aby ste vytvorili základňu zo sadrokartónových dosiek, nebudete schopní zorganizovať systém v súčasnosti obľúbeného bodového osvetlenia a opäť musíte dokonale vyrovnať povrch.

Inštalatérstvo a nábytok

\ t

Po vyriešení dokončovacích materiálov môžete pristúpiť k vnútornému plneniu kúpeľne 5 m2. Ak ste ho však spojili s toaletou a získali viac miesta, môžete ho použiť na inštaláciu práčky alebo bidetu. Tu si môžete dovoliť vybaviť falošnú stenu a nainštalovať vložené vodovodné armatúry, ktoré vyložia miestnosť a dodajú jej modernejší vzhľad.

V malej kúpeľni sa miska často nahrádza sprchovým kútom, ktorý zaberá jeden z rohov. K dnešnému dňu existuje mnoho vylepšených verzií sprchy, vrátane tých, ktoré sú „naplnené“ najnovším technologickým vývojom, takže táto možnosť sa môže stať ešte prijateľnejšou. Ak si absolútne nechceteZlikvidujte svoje obľúbené písmo - zvážte inštaláciu rohového variantu alebo si do kúpeľne vybavte priestranný úložný priestor na čistiace prostriedky a čistiace prostriedky.

V malej štvorcovej kúpeľni je lepšie používať rohy a ponechať väčší priestor na pohyb. V obdĺžnikovej kúpeľni si môžete usporiadať misu pozdĺž jednej zo stien a umývadlo so zrkadlom pozdĺž priľahlej alebo protiľahlej, v závislosti od toho, kde je vchod. Vzdialenosť pod drezom sa úspešne používa na inštaláciu skríň alebo práčky. Malú miestnosť by ste nemali preťažiť nábytkom. Pomerne kompaktná skriňa so zrkadlovými dverami nad umývadlom alebo pár otvorených políc.

Osvetlenie a dekorácia

Keďže hovoríme o kúpeľni s rozlohou 5 m², nie je potrebné globálne osvetlenie, a napriek tomu by malo stačiť na osvetlenie všetkých kútov miestnosti bez okien. Do oblasti zrkadla môžete nainštalovať štyri reflektory alebo jeden strop, ako aj jednu alebo dve svietidlá.

Dekor by mal zodpovedať štýlu, v ktorom je kúpeľňa vyrobená - môže to byť prútené koše, zelené kvetináče, svetlé záclony a koberce. Úlohu dekorácií často vykonávajú vzory dlaždíc na stenách, vinylové samolepky alebo jednoducho farebné kúpeľňové doplnky: mydlové riady, poháre a fľaše hygienických výrobkov.

Interiéry

Nedávno sa stalo módou navrhovať obytné priestory v súlade s určitým štýlom. skôrto bolo neodmysliteľné v priestrannom luxusnom apartmáne, ale dnes sa priemerný muž v malej veľkosti snaží v každom ohľade nasledovať najprijateľnejší dizajn. Pozrime sa na to, aké vlastnosti sú vlastné jednému alebo inému štýlu!

Kúpeľňa 5 m² v štýle minimalizmu

Minimalizmus je pre malé kúpeľne výberom výhry. Priestor miestnosti slúži na umiestnenie najmä funkčne významných predmetov, bez kudrliniek. Svetlá monochromatická povrchová úprava v bielej, šedej, béžovej farbe, čírom geometrickom tvare nábytku a sanitárnej keramiky, veľkom svetle a neprítomnosti bombastického dekoru - to všetko robí miestnosť čo najpresnejšou a najrozsiahlejšou.

Kúpeľňa 5 m² v štýle Provence

Provence - štýl, ktorý odráža duch francúzskeho romantizmu vidieckeho života. Tu nemôžete robiť bez prirodzených odtieňov dokončovacích materiálov, dreveného, ​​mierne „opotrebovaného“ nábytku a samozrejme elegantných kvetinových výtlačkov.

Kúpeľňa 5 m² Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl, ktorý podporuje koncept minimalizmu. Tu je zmes moderných a retro položiek na pozadí jednoduchosti svetlého prevedenia. Hrubý drevený nábytok, patchwork, retro záclony - to všetko podčiarkuje originalitu severského interiéru.

Kúpeľňa 5 m² v námornom štýle

More - modré, modré a béžové tóny spojené szúrivé vlny a teplé plážové piesky. Rôzne prvky dekoru vo forme mušlí, lodného volantu alebo originálnych podložiek pre hygienické výrobky, samonivelačná podlaha s 3D obrazom morského dna - tieto detaily najlepšie zdôrazňujú myšlienku.

Kúpeľňa 5 m² v klasickom štýle

Classic - preferovaný pre tých, ktorí sa chcú obklopiť eleganciou. Interiér má pastelové odtiene dekorácie a vytvára úplnú harmóniu s bielym porcelánom. Zvláštnu rafinovanosť zvýrazňujú doplnky a dekor zlatej alebo medenej farby, oválneho nábytku, klampiarskych prípravkov, kvetinových ozdôb a tiež štukových tvarovacích prvkov.

Interiérový dizajn kúpeľne 5 m2. - foto

Na záver vás pozývame na návštevu našej fotogalérie. Tu sme sa snažili zbierať najlepšie príklady dizajnu malých kúpeľní s rozlohou 5 m2. Šťastné prezeranie!