Kuchynský dizajn v štýle Art Deco (90 fotografií)

Luxusný štýl éry Veľkej Gatsby získal na začiatku XXI storočia novú vlnu popularity. Je to pocta uznaniu a obdivu estetiky povojnovej éry, ktorá je fantastická pre jej formy a brilanciu. Znie to trochu vzdialené od drsnej reality? Ponáhľame sa vás presvedčiť - aj priestory malej kuchyne vám umožnia vytvoriť taký zaujímavý a neobvyklý interiér.

Funkcie v štýle Art Deco

Štýl Art Deco kombinuje ducha vedeckého pokroku, túžbu po kráse a poznanie sveta. Dizajn v tomto smere charakterizuje zmes motívov antiky, kultúr Ázie a Afriky s európskymi tradíciami. Je ideálny pre tých, ktorí preferujú vynikajúci luxus, pohodlie, funkčnosť a originalitu.

- Art Deco zahŕňa použitie obmedzeného zoznamu materiálov: hliník, sklo, drevo, dlaždice z keramiky alebo kameňa.

- Prísna regulácia farieb. Základom sú často klavírne klávesy, čiže čiernobiely kontrast. Jasné farby sa používajú minimálne.

- Kuchyňa v tomto smere by mala byť dobre osvetlená - pôvod štýlu spadá do éry šírenia elektriny, zatiaľ čo pri používaní lámp bol skutočný boom, snažili sa ich umiestniť tam, kde to bolo možné.

- Najdôležitejším z pravidiel na zdobenie takéhoto interiéru je používanie luxusného tovaru a umenia. To môže byť drahé, ale kuchyňa získa svoj vlastný tvár a osobnosť.

- Uznateľnéprvky toku sú rôzne ozdoby a rámy. Zdobia fasády nábytku a technológie.

- Prioritou je jasné vymedzenie kuchynských priestorov pre prácu a stravovanie.

Farebné riešenia

Farba má významný vplyv na emocionálny stav osoby. Preto by mal byť výber farieb oslovený so všetkou zodpovednosťou. Každý z odtieňov má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné splniť pred začatím opráv.

Kuchyňa biela Art Deco

Svetlé odtiene menia interiér v akomkoľvek štýle. Pre tento smer sú jednoducho životne dôležité. Biele tóny harmonizujú množstvo dekoratívnych prvkov, pozlátených a ozdobených vzorov. Na druhej strane toto pozadie aktivuje vnímanie čiernej geometrie a vytvára zaujímavý kontrast.

Môžete použiť voľbu so sivým subtónom - spolu s vypnutým modrým a pieskom môžete vytvoriť nenápadnú a jemnú úpravu dizajnu art deco.

Béžová kuchyňa v štýle Art Deco

Mierna a mäkká škála má podobnú úlohu ako biela a zároveň slúži na hranie polovičných tónov a mäkkých prechodov. Použite "jedlý" tón béžovej farby: broskyňa, smotana, káva. V tomto uskutočnení bude kuchyňa vyzerať veľmi teplo a útulne.

Kuchyňa Black Art Deco

Vo veľkých množstvách budú čierne uhlie vhodné len v priestranných izbách. Negatívny dojem tmavých farieb zjemňujelesklé povrchy, sklo a zrkadlá.

Čierna náhlavná súprava, ktorá môže byť porazená na prepracovanú klasiku, môže byť mierne ozdobená bielym okrajom, takže bude vyzerať zaujímavejšie a nie tak ponuré.

Kuchyňa Blue Art Deco

Nebeská paleta je osviežujúca, ale zároveň upokojujúca. Je blízko k aristokracii a veľmi dobre sa rýmuje s drahými kovmi, drevom a kameňom. Ako spoločník kvety stojí za zváženie svetlo béžová so žltým subtone, snehobielej a šedej.

Maľovanie prízvuková stena, mozaiková kuchynská zástera alebo textilné vložky na nábytok v modrých farbách - takéto kroky dodajú dizajnu ľahkosť a vzdušnosť.

Purple Art Deco kuchyňa

Fialové odtiene symbolizujú honorár a múdrosť. Víno-fialová intonácia - ideálny spoločník ušľachtilého zlata. Táto kombinácia odkazuje na egyptské motívy, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou témy Art Deco. Ak sa rozhodnete pre takú odvážnu interpretáciu, neváhajte pridať textílie, ktoré napodobňujú zamat alebo hodváb.

V prípade malého priestoru je lepšie zamerať sa na fialové tóny. Rôzne ashen farby môžu byť použité na maximum: tapeta s vinutím vzory pre prízvuk stenu, prosté farby pre zvyšok stien, textúrou záclony a dokonca aj slúchadlá.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Zmenili sme techniku, nábytok a dekoračné predmety oveľa častejšie ako dizajn hlavných povrchov.room. Preto je dôležité vybrať si vysokokvalitné materiály, ktoré vydržia dlhý čas a budú vynikajúcim podkladom pre zvyšok interiéru.

Pohlavie

Ideálna voľba, tak z estetického, ako aj praktického hľadiska, bude kameň, porcelán alebo keramická dlažba. Je žiaduce, aby farba podlahy bola kombinovaná so stenami, ale nemal by ju opakovať.

Pripomeňme, že použitie šachovej objednávky alebo „klavírnych klávesov“ je typické pre dizajn v štýle art deco - čierne a biele štvorčeky alebo diamantové murivo s kontrastnými vložkami v tvare štvorcových bodov.

Steny

Ozdobte steny tapetou alebo farbou, dlaždice s charakteristickými motívmi. Tento smer umožňuje ako obyčajné tapety a zdobené geometrickými tvarmi, rôzne ozdoby, egyptské a africké rady. Dôraz je kladený na maľby alebo iné dekoratívne prvky. Mnohí dizajnéri tiež uprednostňujú kombináciu rôznych materiálov na konečnú úpravu.

Takzvaná zástera musí byť zdobená materiálmi, ktoré sa dajú ľahko vyčistiť - dlaždice alebo farby, iné časti miestnosti môžu byť pokryté tapetou. Mimochodom, varná zóna môže byť zvýraznená. Napríklad, ak naozaj chcete používať zlato, ale obávate sa obsedantného efektu, použite pozlátenú mozaiku.

Strop

Priama aj viacvrstvová povrchová úprava bude vyzerať harmonicky. Použite zabudované reflektory alebo tenké obrubníkyštuky okolo obvodu celej miestnosti. Veľmi pekný vzhľad a zrkadlové povrchy.

Lustre sa považujú za hlavnú výzdobu stropu pre art deco. Najlepšie je, ak sú masívne a šupinaté, často s krištáľovými alebo kovanými časťami. Tiež relevantné a jasné predstavitelia modernistického štýlu. Môžete použiť jeden luster alebo kombinovať s reflektormi. Ďalšou vynikajúcou možnosťou je použiť niekoľko lámp naraz cez jedálenský kút.

Nábytok do kuchyne Art Deco

\ t

Zariadenie môže byť vyrobené z dreva, skla a kovových materiálov. Sú povolené aj textilné alebo kožené vložky pre pohovky a kuchynské stoličky. Originálny, ale zároveň funkčný nábytok, ako sú napríklad stoly zo skla a kovu, barové pulty a vynikajúce barové stoličky, je dokonale kombinovaný.

Ak je váš jedálenský kút plný priestoru, potom je vhodné použiť masívny stôl. Môžete ho prikryť krásnym hodvábnym obrusom a vybrať si stoličky s kučeravými ladnými nohami a vysokým, zdobeným vyrezávaným chrbtom. Pre malé miestnosti naopak - využiť zaujímavý a lakonický nábytok v modernom štýle.

Kuchynská súprava môže byť pevná, vyrobená v neutrálnych farbách (slonovina, ľahké drevo) alebo celkom kontrastná (čierna a biela, strieborná, tmavé drevo).

Fasády sú väčšinou uzavreté, skrývajú domáce spotrebiče. Lesklý sú populárnepovrchom. Pre krásny porcelán robiť skrinky so sklenenými dverami.

Dekor a textil

Ideálnym podkladom pre umiestnenie príslušenstva je obyčajná tapeta neutrálnych odtieňov. Obrázky môžu byť nahradené veľkými panelmi zobrazujúcimi ženy z konca XIX - 1920, grafika na nábytok, zrkadlá v rámoch, krásne lampy. Ak chcete zdôrazniť príslušnosť dekoru k štýlu jazzovej éry, môžete dať zrkadlo do zlatého rámu v tvare slnka.

Tento štýl sa odráža v geometrických, afrických a antických motívoch. V tomto zmysle sa hodia sochy športovcov, starovekých gréckych hrdinov a postavy folklóru.

Okná môžu byť zatiahnuté jednofarebnými kazetovými žalúziami, čiernobielymi pruhovanými rímskymi žalúziami alebo klasickými závesnými verziami - všetko závisí od všeobecnej predpoklady miestnosti. Kvetinové vzory a čerstvé kvety pomôžu oživiť dizajn.

Interiér kuchyne v štýle art deco je zábavnou kombináciou sofistikovanosti, elegancie a funkčnosti, keď každý prvok miestnosti, od nábytku až po textílie, by mal byť na mieste a vytvoriť úplný obraz.

Kuchyňa v štýle Little Art Deco

Luxusný interiér znamená veľkú plochu, ale v malej kuchynke alebo v miestnosti v kombinácii s obývacou izbou môžete vytvoriť jazzovú éru. Vyplňte interiér svetlými farbami a starostlivo pristupujte k použitiu dekoru. Pre vizuálneRozšírenie priestoru, použitie zrkadiel - jeden z najznámejších prvkov art deco. Skúste použiť vysoko kvalitné prírodné materiály.

V obmedzenom počte metrov štvorcových je potrebné stavať na parametroch funkčnosti. To znamená, že by sa mali vymedzovať oblasti varenia a stravovania. Vytvorenie samostatných zón pomôže svetelným zdrojom, ako aj umiestneniu nábytku a kombinovanej povrchovej úpravy. Usporiadajte náhlavnú súpravu pozdĺž jednej steny alebo vytvorte rozloženie v tvare písmena L - to poskytne trochu viac chýbajúceho priestoru.

Parapet, nahradený pracovnou doskou, malým podlhovastým ostrovom alebo barovým pultom, je ideálny pre jedálenský kút.

Dizajn kuchyne v štýle art deco - foto

Art Deco je jednoducho zarážajúce v mnohých tváriach a lete fantázie. Pozrite sa na viac krásnych nápadov pre dizajn kuchyne v našej fotogalérii. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa v štýle Art Deco - Nápady na interiérový dizajn