Kuchynské štúdio Design: 75 Foto Nápady

Rodinné stretnutia, úprimné stretnutia s priateľmi, romantické večery sa najčastejšie konajú v kuchyni. Otvorené usporiadanie tohto priestoru je z estetického a racionálneho hľadiska vynikajúcim riešením. Kombinácia varnej zóny s obývacím priestorom vytvára štýlový dizajn a tiež rieši problém organizovania priestorov akejkoľvek veľkosti.

Štúdio kuchyňa: Klady a zápory

Dnes sa mnoho ľudí rozhodlo pripojiť kuchyňu k obývacej izbe alebo jedáleň. Toto zaujímavé rozloženie je možné vidieť nielen v malých bytoch, ale aj v priestranných súkromných domoch. Tento formát má svoje vlastné charakteristiky, ktoré by mali byť rozdelené na klady a zápory.

Medzi výhody patrí niekoľko dôležitých bodov, napríklad maximálna otvorenosť miestnosti. Psychológovia hovoria, že hojnosť a rozsah voľného priestoru má pozitívny vplyv na psychické zdravie a človek sa cíti pohodlnejšie. Obrovské plus pre fajnšmekrov, esténov, bude aj pôvodné zónovanie s priečkami, pódiami, nábytkom alebo multifunkčným osvetlením. Kuchynské štúdio bude vždy vyzerať úžasne. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že ide o dodatočnú komunikáciu. Teraz nie je potrebné variť jeden druhého cez steny pri varení. Vaši blízki môžu sedieť bok po boku, paralelne robiť svoje vlastné podnikanie. Organizácia osláv sa stáva oveľa jednoduchšou.

Medzi osobitné nevýhody patrí hluk v kuchynispotrebiče a pachy potravín. To sa dá ľahko korigovať kvalitnou kapucňou (ktorá odvezie vzduch von) a premysleným zónovaním.

Územné možnosti kuchynského štúdia

Dve oddelené zóny budú harmonicky vyzerať len vtedy, ak sa tieto pravidlá dodržiavajú: správny výber povrchových úprav, príjemné kontrasty, plánované usporiadanie nábytku. Berieme do úvahy najaktuálnejšie a elegantné typy funkčného členenia kuchyne s jedálňou alebo kuchyňou s obývacou izbou.

Osvetlenie

Optimálne riešenie pre tých, ktorí chcú miestnosť vizuálne rozdeliť. Pomocou multifunkčného svetla môžete dosiahnuť tento „wow efekt“, ktorý poteší dušu hostiteľa a poteší hostí. Zamerajte sa na kuchynský priestor pomôže malé halogénové žiarovky, vstavané skrine. Môžete tiež použiť LED pás rôznych farieb (od ružovej po fialovú). Vo večerných hodinách to bude nielen časť osvetlenia regálov, ale aj vynikajúci dekor. Je ľahké rozlíšiť rekreačnú oblasť s malými podlahovými svetelnými zdrojmi alebo veľkými stojacími lampami. Je potrebné mať na pamäti, že hlavné svetlo pracovného priestoru by malo byť jasnejšie a svetlo pre relaxačný kútik by malo byť mierne zatienené. Tento kontrast často používajú dizajnéri.

Podlaha pre chodníky

Táto možnosť je ideálna pre kombinovanú miestnosť. V kuchyni, ktorá sa nachádza vyššie ako obytný priestor, vyzerá oveľa pohodlnejšie a krásnejšie. Úzka izba môžemierne rozšírené o pódium, ktoré rozdeľuje miestnosť na dve polovice. Mäkké pódium (čalúnený koberec) môže ozdobiť posedenie, čo je obzvlášť dôležité pre kuchynské štúdio v štýle high-tech alebo minimalizmu. Viacúrovňová podlaha je nielen atraktívna, ale aj praktická. Môžete použiť tento montáž na pódium, v ktorom sa stáva aj ďalším výklenkom pre veci.

Dekor

Potrebné akcenty z dvoch rôznych kútov miestnosti pomôžu zabezpečiť nielen objemné konštrukcie, ale aj správny dekor. Dobrou voľbou by boli veľké hrnce, honosné maľby, nezvyčajné rastliny, svetlé textílie (vankúše, koberce, záclony), zbierky fotografií na stenu alebo iné obrázky.

Priečky

\ t

Skvelá voľba pre štýlové riešenie problému s izoláciou. Bude pohodlný pre introvertov, ktorí môžu odísť do dôchodku aj v kuchyni. Obrazovka medzi bambusovými a falošnými stenami zo sadrokartónu, sklenených tvárnic a posuvných priehľadných dverí sa môže stať akýmsi bariérou medzi kuchyňou a obývacou izbou. Je potrebné zvoliť si štruktúry, ktoré budú vychádzať nielen z osobných preferencií, ale aj so zreteľom na všeobecné pozadie a štýl bytu alebo domu. Takéto konštrukčné prvky urobia kuchynské štúdio zatvorenejším, ale nie menej pohodlné pre majiteľov a ich hostí.

Nábytok

\ t

Ďalšia dobrá príležitosť na harmonické rozdelenie priestoru. To sa dá urobiť s vysokými knihami, úzkymi čítačmi,mäkké pufs alebo pohovky. Takýto jednoduchý prístup bude vyžadovať iba fantáziu. Napríklad na pozadí bielych stien bude gauč na kávu vyzerať skvele a na pozadí kovových kuchynských textúr - matných skriniek. Hlavná vec - nezabudnite, že nábytok by mal byť harmonizovaný s dvoma zónami tej istej miestnosti. Stojí za to pozrieť sa na neutrálne farby a textúry.

Povrchová úprava

Kombinácia dokončovacích materiálov môže premeniť kuchynské štúdio na skutočný projekt. Pre rekreačné oblasti sú tieto materiály vítané: dekoratívne omietky, laminát, drevené trámy, koberec. V kuchynskej miestnosti sa zmestia ďalšie prvky odolné voči vlhkosti. Napríklad umelý kameň, husté keramické obklady a zavesené stropy. Toto oddelenie textúr a hraníc bude vždy vyzerať veľkolepé.

Štýlové riešenia

Napriek tomu, že výzdoba kuchynského štúdia môže byť navrhnutá v úplne odlišných štýloch, odborníci odporúčajú držať sa jedného dizajnu, ktorý dokáže plne vyjadriť želanú náladu.

Kuchynské štúdio v klasickom štýle

Štýlový dizajn kuchynského priestoru, ktorý nielenže vyjde z módy, ale stáva sa aj čoraz obľúbenejším. Objemný nábytok, symetrické usporiadanie každého detailu, jasné línie a dokonca aj textúry. Tento štýl víta korenené farby a pravidelné geometrické tvary. Klasiku možno dokonca sledovať pri výbere zónovania, čo je jedinečnébude akýmsi zvýraznením. Napríklad, ozdobte jednu zo stien drevom alebo kovom a rovnobežku s hladkou matnou tapetou.

Kuchynské štúdio v štýle country

Rustikálny šarm premení kuchynské štúdio na útulné hniezdo. Ekologické materiály, prírodné textílie, jednoduché povrchové úpravy, vekové prvky najlepšie charakterizujú vidiecky štýl. To môže byť krásne porazený v rôznych farebných paliet, textúr a tvarov, pretože to znamená nielen jednoduchosť a funkčnosť, ale aj rozmanitosť a kreatívny chaos. Takáto kuchyňa môže byť zdobená hlinenými figúrkami, prútenými stoličkami, keramickým riadom, ručne vyrobeným textilom.

Kuchynské štúdio v štýle Provence

Pre takýto jemný dizajn kuchyne bude vhodný nábytok z béžových tónov, kvetinové výtlačky, zátišie s jedlom, prírodné materiály dekorácie (kameň, drevo), vzduchové clony, detaily porcelánu. Kuchynské štúdio v štýle Provence obnoví atmosféru ľahkosti, jednoduchosti a pohodlia, ktorá je tak často nedostatočná. V kuchynskej časti môžu byť prvky stola a posedenie - stena.

Štúdio kuchyňa v retro štýle

Pôvodný prístup k návrhu kuchynského priestoru. Rôzne retro umožňuje používať detaily jednej alebo viacerých éry. Farebná paleta povrchových úprav a nábytku môže byť celkom odvážna (červená, tyrkysová, zelená odtiene), textílie - chytľavé. Pri výbere nábytku stojí za to zaplatiťpozornosť na staršie príborníky, drevené stoličky na jednej nohe, skrinky na riad. Vstavané kuchynské rohy by mali zdôrazňovať celkový dizajn miestnosti. V prípade potreby môže byť kuchyňa sprísnená, a zvyšok priestoru - svetlé.

Kuchynské štúdio High-Tech

Ak váš pohľad padol na toto rozhodnutie o štýle, potom by ste mali dodržiavať základné pravidlá high-tech dizajnu: minimalizmus a jasné usporiadanie vecí. Základom by mali byť moderné inteligentné spotrebiče, hladké povrchy, prísnosť foriem, neutrálne odtiene, mäkké osvetlenie a nedostatok nadmerného dekoru a objemného nábytku. Bude stačiť na výzdobu štúdio kuchyne s čerstvými kvetmi. Nevyhnutným efektom sú kuchynské sety a dekoratívne osvetlenie.

Návrh kuchynského štúdia - foto

Zbierka fotografií kuchynských dizajnérskych štúdií v rôznych štýloch presvedčí aj tých najprísnejších skeptikov, že takéto usporiadanie môže byť nielen krásne, ale aj funkčné. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchynské štúdio - Nápady na interiér