Kuchynská súprava pre malú kuchyňu (60 fotografií) \ t

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že len veľká kuchyňa môže byť útulná. Dokonca aj malý priestor môže byť usporiadaný v priestrannej, pohodlnej a funkčnej miestnosti. Na správne usporiadanie malej kuchyne stačí poznať základné pravidlá pre výber náhlavnej súpravy. To pomôže vizuálne rozšíriť existujúce štvorcové metre, krásne umiestniť akcenty, zvýrazniť pracovný priestor, rovnako ako zdôrazniť individuálne vlastnosti miestnosti. Náš článok vám pomôže určiť výber požadovaného headsetu pre malý kuchynský priestor.

Rozloženie náhlavnej súpravy pre malú kuchyňu

Skôr ako začnete vyberať svoje obľúbené dekoratívne predmety, mäkké rohy a iné predmety do kuchyne, mali by ste sa zoznámiť so základnými typmi plánovania. Najúspešnejšími možnosťami pre malú oblasť sú uhlová a jednoradová konštrukcia. Každý z nich sa ľahko zmestí do malého priestoru, takže dostatok voľného priestoru pre jedálenský kút.

Rozloženie rohov

Tento typ umiestnenia náhlavnej súpravy je rozdelený do tvaru L a U. Prvá možnosť je vhodná pre každú miestnosť, bez ohľadu na tvar nábytku, dĺžku alebo plochu miestnosti. Je to všestranný, kompaktný a racionálny typ malej kuchyne. Umiestnenie v tvare U zahŕňa kolmé umiestnenie stien a nábytku pozdĺž nich. Dizajn vyzerá stručne a štýlovo, ale optimálnejšie sa hodí do malej, stredne veľkej kuchyne ako vminimalistická možnosť. Výhody uhlového usporiadania zahŕňajú funkčné využitie rohu, zonáciu kuchyne v pracovnom a jedálenskom priestore, možnosť inštalácie rôznych skríň (s uzavretými alebo otvorenými policami), estetický vzhľad.

Usporiadanie jedného radu

Často sa nazýva lineárny alebo priamy, pretože nábytok skrine je usporiadaný v tomto poradí. Jednoduché umiestnenie optimalizuje a šetrí priestor pre jedálenskú časť kuchyne. Externe, priestor vyzerá plochejšie a jednoduchšie ako rohový variant. Cena jednoradového usporiadania je omnoho nižšia. Absencia ostrovov umožňuje umiestniť nábytok rôznych typov a foriem. Za zmienku stojí aj dôležitá skutočnosť, že tento druh kuchyne sa zmestí do akéhokoľvek štýlového rozhodnutia: od klasického dizajnu až po moderné moderné.

Ktoré fasády sú vhodné do malej kuchyne

Aby sa malá kuchynka stala útulným teplým rohom, musíte vedieť všetko nielen o správnom usporiadaní a typoch nábytku, ale aj o možnostiach fasád, ktoré najlepšie zdobia malú miestnosť. Napríklad, dekoratívne frézovanie môže mierne preťažiť kuchyňu, čo ju robí ešte viac miniatúrnou, ale hladký matný povrch zvýrazní celkový dizajn bez toho, aby ho vizuálne zužoval.

Odborníci sa domnievajú, že jednou z najlepších možností pre malú kuchynku je súprava s čelami z MDF, ktorú možno kombinovať so smaltom, akrylom aleboplast. Takýto povlak poskytuje krásny lesklý lesk a šikovne skrýva malé škvrny, odtlačky prstov a kvapky vody.

Čipová súprava s fóliovým povrchom môže byť dobrou alternatívou k MDF fasádam. Môžu byť tak lesklé, ako je to možné, alebo viac matné. Sú známe svojou silou, trvanlivosťou, lojálnou cenou a množstvom estetiky vo forme imitácie kovu, dreva, kameňa.

Vynikajúca v malej kuchyni bude vyzerať a presklená fasáda. Jedinou nevýhodou je, že je lepšie použiť túto techniku ​​nie pre všetky pracovné skrine, ale len pre tie, ktoré budú umiestnené pre zdobenie kuchyne (kvôli otvorenosti obsahu).

Tipy na optimalizáciu malého priestoru

Ak sa budete riadiť malými osvedčenými pravidlami pre racionálne využívanie každého štvorcového metra - potom vytvoríte kuchyňu svojich snov, ktorú nemožno nazvať nič iné ako „útulné“. Povieme vám hlavné tipy pre optimalizáciu malého kuchynského priestoru:

1. Urobte si podrobný plán usporiadania nielen náhlavnej súpravy, ale aj dekoratívnych prvkov, aby ste vopred vedeli, ako bude táto alebo táto vec vyzerať v interiéri, či to bude zaplniť priestor a zapadne do celkového dizajnu interiéru.

2. Zvážte použitie otvorených políc. Vďaka jednoduchému dizajnu sa priestor bude javiť svetlejší a priestrannejší, než v skutočnosti je.

3. Použite zdvíhacie zariadenie.Konštrukcie a posuvné dvere.

4. Zlikvidujte nábytok neobvyklých konvexných tvarov. Na optimalizáciu malej kuchyne je najlepšie použiť štandardné klasické výrobky.

5. Povedzte nie množstvu dekoratívnych prvkov. Nebudú len priťahovať mimoriadnu pozornosť, ale aj vizuálne zmenšiť plochu. Najlepšie je zamerať sa na niekoľko vecí, ktoré môžu súčasne plniť funkčnú a estetickú úlohu. Napríklad zaujímavé nádoby, ovocné vázy alebo ručne vyrábané riady.

6. Namiesto zvyčajného objemného stola môžete použiť roll-out alebo posuvný dizajn.

7. Nástenné skrinky budú vyzerať veľmi ekologicky na pozadí iného kompaktného nábytku.

8. Pokúste sa sledovať stručnosť usporiadania nábytku, jeho foriem a dizajnov.

9. Neodchýľajte sa od všeobecného štylistického smeru. Môžete ho zdôrazniť správnym typom slúchadiel, niekoľkými dekoratívnymi prvkami alebo textilnými výrobkami.

10. Aby ste maximalizovali racionalizáciu priestoru, nainštalujte drez do rohového headsetu. To výrazne ušetrí pracovný priestor a využije voľný roh.

11. Pozrite sa na neutrálne odtiene obkladu podlahy a steny. Pestré tóny dokážu vizuálne „zužovať“ kuchyňu, čo je v našom prípade veľmi nežiaduce.

12. Osvetlenie je najlepšie zvoliť vstavané a multifunkčné. Malé, svetlé LED diódy budú vyzerať harmonickejšie v malej kuchynke ako veľké podlahové lampy a veľký luster.

Sada pre malú kuchyňu - foto

Zbierka fotografií, ktoré sme pre vás zostavili, vám pomôže ponoriť sa do témy optimalizácie malého priestoru a živo sa prejavia možnosti usporiadania, fasád a náhlavných súprav v interiéri širokej škály kuchýň. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchynská súprava pre malú kuchyňu - Myšlienky