Kuchyne Ikea v interiéri (80 fotografií)

Je nepravdepodobné, že by niekto počul o IKEA, reťazci obchodov s nábytkom a tovarom pre domácnosť, ktorých výrobky zaplnili interiéry stredne veľkých a vysoko príjmových rodín. Niet divu, že pri usporiadaní miestností sa mnohí okamžite obracajú na katalógy spoločnosti, študujú nové predmety alebo zaujímavé ponuky. Ak teraz robíte to isté, vyberiete si kuchyňu Ikea pre seba, naše odporúčania vám pomôžu pri výbere.

Silné a slabé stránky

\ t

Prečo sa kuchyne Ikea stali tak populárne? Okrem neinformatívnych výrokov o kvalite a štýle uvažujeme aj o špecifických výhodách.

- Výrobky Ikea sú prezentované v niekoľkých cenových kategóriách: od rozpočtovej drevotrieskovej dosky až po stavové drevo. Ale väčšina nábytku je vyrobená z MDF, textúra a farba závisí od rozhodnutia štýlu. Okrem toho sú všetky "zložky" certifikované a spĺňajú medzinárodné normy kvality.

- Pohodlná obsluha od spoločnosti Ikea ponúka nielen nákup hotového kitu a plánovanie neskôr, kde ho vytlačiť, ale nezávisle navrhnúť nábytok pre vaše požiadavky.

- Po obdržaní objednávky neporušené, nemôžete utrácať ďalšie finančné prostriedky na zhromaždenie - dokonca aj dieťa môže vyrovnať s týmto "designer". Pri inštalácii nového headsetu sa podľa inštrukcií zmení na vzrušujúci zážitok.

- Ikea vyrába moderný nábytok, ktorý vyhovuje potrebám danej doby. Metóda je rad modulárnych súborov, ktoré vám umožňujú vytváraťrôzne kombinácie, ako aj ich kombináciu s komponentmi iných výrobcov. Všestrannosť je charakteristickým rysom spoločnosti.

- Dlhá životnosť je zaručená tandemboxom Blum - upevňovacie prvky pre zásuvky, ktoré sú vyrobené špeciálne pre Ikea. Každá koľajnica môže odolať zaťaženiu do 120 kg.

Ikeev produkty - skvelá voľba pre domáce dekorácie, nie je divu, že je tak populárny. Má však aj nevýhody, o ktorých by mal každý zákazník vedieť.

Prvá nevýhoda vyplýva z dôstojnosti - charakteristického, dokonca typického vzhľadu, ktorý je ľahko rozpoznateľný v interiéri. Pre niektorých majiteľov, ktorí uprednostňujú jedinečnosť, môže byť toto uznanie prekážkou nákupu. Ale dobrou správou je, že ďalší dekor alebo iné atribúty pomôžu skryť Ikeevov pôvod.

Druhý bod sa týka aj vzhľadu. Napriek rôznorodosti štýlu (v katalógu sú kuchynské súpravy od krajiny až po fúziu), nábytok má minimalistické prvky, ktoré môžu obmedziť let imaginácie tvorivých majiteľov. Štandardizovaný dizajn je vysvetlený praktickosťou, funkčnosťou a jednoduchosťou čistenia, takže každý by si mal určiť, čo je prioritou.

Jednoduché pripútanie má svoje kontroverzné body. Všetky kuchynské modely sú navrhnuté tak, aby boli inštalované v jednej rovine so stenou. Preto sa zo zásuviek, rúrok, nezrovnalostí bude musieť zbaviť alebo hľadať najvhodnejšiemiesto. Okrem toho, veľa slúchadiel je namontovaných dosť silne, čo komplikuje proces pohybujúcich sa objektov, ak je to potrebné.

Vyberáme kuchyňu podľa štýlu

Výberom fasád kuchynskej súpravy Ikea môžete interiér ozdobiť v akomkoľvek štýle. Zvážte najpopulárnejšie variácie štýlu.

Kuchyňa Ikea v modernom štýle

Nábytok IKEA je ideálny pre tento štýl. V katalógu nájdete množstvo diskrétnych, funkčných a štýlových sérií, ktoré sa ľahko zmestia do moderného interiéru.

Odporúča sa venovať pozornosť plochým fasádam bez držadiel, ktoré sú vybavené uzávermi. Sú veľmi populárne medzi kupujúcimi, pretože vytvárajú pocit plynulosti pri zachovaní ergonómie.

Kuchyňa Ikea v klasickom štýle

Klasiky nestrácajú svoj význam, ale čoraz častejšie sa prispôsobujú všeobecnej tendencii k zjednodušeniu. V kuchynských súpravách Ikea môžete len ťažko nájsť bohatý dekor charakteristický pre tento štýl, ale lakonické rezbárske práce na fasáde vytvárajú potrebný sofistikovaný vzhľad.

V prípade takéhoto riešenia je možné zvoliť dvere so sklenenými vložkami, ktoré nielenže pomáhajú kontrolovať obsah políc, ale umožňujú aj uvedenie do popredia.

Kuchyňa Iquea v štýle Provence

Jednoduchý a luxusný zároveň štýl francúzskych dedín pokračuje dodnes. Ikea ponúka napísať ho v priestore vášho domova, vyzdvihnúť ľahké fasády z dubu, orecha alebo popola.

Je nepravdepodobné, že ušetria peniaze - Provence miluje len prírodné materiály. A vytvoriť autentický dizajn pomôže maľované biele kuchynské súbory.

Kuchyňa Ikea v štýle minimalizmu

Tento štýl je lakonický, pokiaľ ide o výrazové prostriedky, ale veľmi praktický a má osobitnú estetiku. Fasády takýchto kuchýň z Ikea nie sú vybavené ozdobnými prvkami, ale predstavujú jeden plochý povrch. Čierne, biele alebo drevené slúchadlá vyzerajú dobre.

Ikea Kitchen v škandinávskom štýle

Hovorí sa, že Ikea sa preslávila modelmi škandinávskeho štýlu, čo svetu ukazuje, ako by mal vyzerať kuchynský priestor. Ukazuje sa, že všetko je veľmi jednoduché: ľahký, čistý, ergonomický a pohodlný nábytok, ktorého výzdobu tvorí výplň.

Kuchynské farebné riešenia

Vyberte si farebnú schému kuchyne - dôležitú etapu, ktorá vytvára všeobecnú náladu v miestnosti. Nábytkové súbory Ikea sú prezentované v nasledujúcich variantoch.

Kuchyne bielej Ikea

Hlavný trend roku 2017, ideálny pre kuchyne Ikeev, vyzerá štýlovo, moderne, útulne. Pocitom sterility sa dá vyhnúť použitím tmavších odtieňov, ktoré dávajú hĺbke priestoru: napríklad sivé pracovné dosky alebo tmavé rukoväte.

Mnohí sa snažia vyhnúť takémuto rozhodnutiu z dôvodu nepraktickosti bielej farby, na ktorej sú nečistoty viditeľnejšie. Ale výrobcapostarali sa o to náhlavnou súpravou ľahko čistiteľnými povrchmi.

Drevené motívy

Čo by mohlo byť pohodlnejšie ako ušľachtilý drevený nábytok s hlbokou textúrou? Napriek rozsiahlemu použitiu moderných materiálov, drevo nikdy nestratí svoj význam, najmä pri navrhovaní kuchyne v klasickom štýle.

Kuchyne Black Ikea

Ikea čierne kuchynské súpravy vyzerajú neuveriteľne štýlovo a trochu zdržanlivo, kontrastujúc s jasnou výzdobou stien alebo iných predmetov. Toto riešenie je vhodné pre moderný štýl, hlavne kvôli stručnosti.

Jasné kuchyne Ikea

Interiér môžete „rozveseliť“ pomocou jasných odtieňov nábytku Ikeevskaya, ktoré sa používajú v kombinácii s neutrálnou farbou. Napríklad žlté dosky na bielom pozadí alebo červená fasáda prvej úrovne v kombinácii s viac zdržanlivým druhom.

Rozloženie kuchyne Ikea

Rozhodnutím o návrhu budúcej kuchynskej linky je potrebné ju správne umiestniť do dispozície miestnosti. Existuje niekoľko variantov, ktoré sú vhodné pre miestnosti s rozdielnou geometriou.

Linear Kitchen

Toto je štandardná verzia, ktorá dobre zapadá do úzkeho predĺženého priestoru. Suita sa nachádza pozdĺž jednej steny, takže je pohodlné umiestniť niekoľko ľudí do kuchyne. Ideálne riešenie v kombinácii s obývacou izbou.

v tvare písmena Ukuchyňa

Ako už názov napovedá, takáto kuchynská súprava Ikea je navrhnutá v tvare písmena „P“, ktoré zaberá tri steny naraz. Existujú modely, z ktorých jedna predpokladá voľné umiestnenie a kombinuje barový pult. Tento typ je vhodnejší na použitie v priestranných izbách, ale kompaktné zariadenie sa hodí aj do malých kuchýň.

Ostrovná kuchyňa

Kuchyne Ikea s takýmto plánom sú lepšie kúpiť len pre priestranné, otvorené priestory, ako pri iných možnostiach, bude nepohodlné pohybovať sa v priestore.

Konštrukcia ostrovných modelov naznačuje, že jedna strana je „voľne plávajúca“, oddelená od steny. Je to prvok malej veľkosti, môže obsahovať umývadlo, sporák alebo pult na jednej strane a na druhej strane barový pult.

Rohová kuchyňa

Vynikajúce riešenie pre malé kuchyne, ktoré umožňuje čo najefektívnejšie využitie každého štvorcového metra. Zároveň aj rohová zóna, ktorá je často prázdna, slúži ako plnohodnotné pracovisko alebo skladovacie miesto.

Kuchyne pre malé Ikea

Možno, že v Európe je iná bytová situácia, ale v našej realite, nie všetci obyvatelia žijú v priestranných apartmánoch s veľkými kuchyňami, pre ktoré je vhodný nábytok Ikeevskaya akéhokoľvek druhu. Avšak, podľa niekoľkých odporúčaní, aj v malom interiéri môžete zadať požadovaný headset.

Po prvé, je lepšie uprednostniť nábytok.s uhlovým usporiadaním, v extrémnych prípadoch - s tvarom písmena U. Takže pohyb po miestnosti bude čo najpohodlnejší a najslobodnejší.

Po druhé, vyberte kuchyne Ikea vo svetlom farebnom spektre, výhodne niekoľko odtieňov odlišných od dekorácie na stene.

Po tretie, prioritou je minimalistický štýl. To znamená, že fasády musia byť hladké a pevné. Pre malú kuchynku vhodné Provence, ktorá s obmedzenou výzdobou, bude vyzerať veľmi pohodlne v izbe. Ale klasika, hoci upravená, ale nie je tu vhodná.

Nie je potrebné premýšľať o funkčnej konfigurácii - Ikea premýšľal o tejto úlohe pre vás, stelesňujúci praktickosť a ergonómiu v každom modeli.

Kuchynský dizajn IKEA - foto

Nemôžete čítať veľa o kuchyniach Ikea - musíte ich vidieť. Náš výber fotografií Vám pomôže lepšie sa zoznámiť s možnosťami dizajnu a umiestnenia nábytku známej spoločnosti. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyne IKEA 2017