Kuchyňa v štýle podkrovia: 40 nápadov na dizajn a opravu

Avantgardné podkrovie v posledných rokoch získalo obrovskú popularitu medzi obyvateľmi megalopolisov. Kombinácia priestoru a funkčnosti v tomto štýle poskytuje pohodlný mestský život. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako pridať funkcie podkrovia do bežnej kuchyne.

Hlavné znaky štýlu podkrovia

Spočiatku, lofts (anglický "loft") volal mansard izby nad továreň a továreň dielne. Prvé takéto miestnosti vybrali chudobní umelci, hudobníci a spisovatelia, ktorí si nemohli dovoliť skutočné bývanie. Ale časy sa zmenili, a teraz, o pol storočia neskôr, najbohatší ľudia kupujú podkrovné byty v bývalých priemyselných budovách a tento dizajnový smer sa považuje za elitný a bohémsky.

Vzhľadom na veľmi nezvyčajný vzhľad príbehu sa štýl podkrovia ľahko odlišuje od všetkých jeho „konkurentov“. Stačí si predstaviť situáciu opustenej továrne s holými stenami, nosníkmi, nosnými stĺpmi, neskrývanými rúrami a drôtmi, ako aj jednoduchou betónovou podlahou. Iba miesto pracovných strojov v tomto ponurom interiéri by sa mali objaviť jednoduché úžitkové predmety ľudského života: pohovka, stôl, šatníková skriňa a pár surrealistických malieb.

V podkroví je vždy veľa kovu, tehál, betónu a starnúce drevo prevláda od povrchovej úpravy. Bývalé nebytové priestory sa vyznačujú vysokými stropmi, obrovskými oknami, cez ktoré preniká veľké množstvo prirodzeného svetla, ako aj veľkými dverami. To všetkoalebo inak, to sa odráža v štýle podkrovia, ale jeho hlavnou črtou je maximálne voľné miesto. Možno je to pre ľahkú otvorenosť, že táto možnosť dizajnu je tak obľúbená u občanov unavených z preplnenosti.

Farebné riešenia pre kuchyne v podkroví

Pred navrhovaním kuchyne je dôležité určiť paletu farieb, ktoré sa budú používať. Pre štýl podkrovia je najčastejšie zvolená achromatická stupnica, ktorá je roztrúsená hrdzou, červenými tehálami a drevenými textúrami.

Biela kuchyňa

Čistý odtieň snehu dodá kuchynskému interiéru svieži a elegantný vzhľad. V tejto farbe je možné maľovať celé alebo čiastočne fasády náhlavnej súpravy, stolové dosky, nábytok v jedálni.

Na stenách je často kladenie (alebo napodobňovanie) silikátovej tehly, niekedy s bielením priamo na nej. Stropy v podkroví sú takmer vždy biele, čo z nich robí vizuálne vyššie. V malých miestnostiach má zmysel aplikovať túto farbu na podlahu.

Šedá kuchyňa

Kov je najprirodzenejším prostredím pre priemyselný interiér. Všetky odtiene šedej, od zrkadlovo leštenej ocele až po tmavo matný grafit, budú vhodné v podkroví. Vzhľadom k neutrality tejto farby, môže byť zmiešaný v ľubovoľnom pomere a aplikovaný na všetky povrchy, ktoré sa vám páčia.

Čierna kuchyňa

Čierna uhlie, ktoré by sa malo v iných interiéroch používať šetrne, je vnímané organicky a ľahko v podkroví. Je ideálny pre veľképriestor, čím sa z nich urobia úplné. Tmavý nábytok, spotrebiče, tónované sklá dokonale doplnia tak trochu brutálny dizajn kuchyne.

Farba stromu

Charakteristickým znakom interiéru podkrovného starého nábytku z radu, rovnakých stropných trámov a niekedy aj podlahovej dosky. Lakované fasády kuchynského setu, ako aj ďalšie prvky s charakteristickým vzorom rezu dreva premenia chladný priemyselný interiér na útulný a útulný interiér.

Hnedá kuchyňa

Okrovo-hnedá farba pečeného ílu je základným atribútom tehlových stien. V starých budovách, kde je každý obdĺžnik tvorený ručne pred viac ako sto rokmi, je kladenie zámerne oslobodené od omietky, aby bolo vidieť jeho pôvodný vzhľad v celej svojej kráse.

Materiály a výzdoba kuchyne

\ t

V dvadsiatom storočí, tak ako aj teraz, sa výrobné zariadenia neodlišovali osobitnou rafinovanosťou. Náhle postavené steny, hospodárne prekrytie, neznačkujúca podlaha, nejaký nábytok - to všetko nebolo vytvorené pre krásu alebo pohodlie, ale výlučne za účelom poskytovania pracovných podmienok. A hoci prírodné materiály, ktoré boli v minulosti cenovo dostupné, sú v dnešnej dobe hodnotené oveľa vyššie, vždy ich možno nahradiť novými stavebnými materiálmi.

Paul

Klasické podkrovie sú betónové podlahy, ktoré boli všade v dielňach, a neutrálne monochromatické parkety, lakované alebo natreté smaltom. Existujú však aj iné variácie.

kuchynská podlaha môže byť obložená alebo kamenivo pod sivým kameňom; položiť linoleum; usporiadať hromadnú podlahu. Laminát vo varnej zóne nie je vhodný na použitie, pretože neodoláva účinkom vlhkosti a deformáciám.

V malých podkrovných kuchyniach je lepšie urobiť podlahu svetlým odtieňom - ​​bielym, oceľovým, s lesklým jednotným povrchom. Parkety položené kolmo k oknu vizuálne vytiahnu miestnosť.

Steny

Pri zmienke o priemyselnom dizajne sa ako prvé objavujú úplne holé steny tehál (červená, biela, sivá, čierna), drvený kameň alebo betón. Nemusia byť skutočné - imitácia je v poriadku. Dá sa vyrobiť z textúrovaných keramických dlažieb, dekoratívnej kamennej dyhy, plastových panelov alebo vinylových tapiet.

Inovatívny nápad na zdobenie podkrovného štýlu kuchyne - bridlicová farba. Následne dostanete čiernu matnú stenu, podobnú tabuli. Je ľahké na to kresliť kriedou, písať poznámky, recepty, robiť zoznamy produktov a menu. Takýto povrch vyzerá veľmi štýlovo, okrem toho sa rýchlo čistí od minulej kreativity vlhkou špongiou a klerikálna krieda nezanecháva žiadne škrabance na farbe.

Strop

V kuchyni v podkroví môžete zabudnúť na dokončenie stropu! Betónové podlahové dosky dokonale zapadajú do celkového dizajnu. Ak to umožňuje výška miestnosti, môžu byť doplnené drevenými trámami, kovovou prepravkou, rúrkamihasenie a vetranie.

V malých kuchyniach je lepšie vyrovnať strop, vybieliť alebo natiahnuť bielu PVC fóliu.

Textílie

V priemyselnom interiéri nie je prakticky žiadna textília. V extrémnych prípadoch sú okná v noci zatvorené svetlými bielymi, hnedými alebo béžovými závesmi. Tiež občas použili vertikálne žalúzie (zvýšia výšku kuchyne), rolety alebo rímske rolety.

Nábytok a spotrebiče do kuchyne v štýle loftu

\ t

Keďže voľný priestor zohráva hlavnú úlohu v podkroví, nábytok by mal byť čo najľahší a takmer neviditeľný. Nebude ťažké usporiadať veci vo veľkých miestnostiach a výber textúr je širší, ale pri usporiadaní malej kuchyne budete musieť dodržiavať niektoré pravidlá, aby ste ju mohli vizuálne rozšíriť.

Kuchynská súprava

Kuchynské zostavy v priemyselnom štýle sú zvyčajne k dispozícii v dvoch typoch - rovné a šikmé. V prípade potreby si môžete objednať individuálny dizajn s prihliadnutím na architektonické prvky miestnosti (výklenky, arkýřové okná, rímsy).

Fasády môžu byť vyrobené ako hrubo opracované drevo, pokryté neutrálnou farbou smaltom alebo laminovacou fóliou na kov. Zaujímavou konečnou možnosťou je kamenná dyha - rez hrúbky kameňa 1 mm na pružnom podklade, ktorý vyzerá ako skutočná skála.

Pre malú kuchyňu je lepšie zvoliť si jasný model náhlavnej súpravy bez rúčok a úchvatných úlomkov, výšky stropu.

Stravovaniezóna

Jednoduchý a kompaktný nábytok je vhodný pre jedálenský kút v podkrovnej kuchyni. Napríklad stoličky vo forme drôtových kryštálov, tenké kovové nohy tvaru A, drevený, kovový alebo sklenený stôl so stojančekmi.

V malej miestnosti môžu byť nahradené úzkym priečnym panelom a vysokými stoličkami.

Skladovacie systémy

\ t

Na rozdiel od väčšiny iných štýlov umožňuje priestranný podkrovný priestor otvorené police, police alebo háčiky. To je výhodné svojím vlastným spôsobom, pretože je okamžite zrejmé, kde sa nachádza.

Ak je kuchyňa malá, riad a výrobky sú najlepšie ukryté za dverami náhlavnej súpravy. Na skladovanie rôznych drobných predmetov je potrebné zabezpečiť zásuvky, skladacie a skladacie konštrukcie, rohy, otočné police, mriežky a magnety. Technika môže byť ponechaná v nedohľadne, ale je žiaduce ju vybrať v rovnakom štýle.

Chladnička

Červená retro chladnička so zaoblenými rohmi môže byť vrcholom loftového interiéru kuchyne. Slúži ako jasný akcent, ktorý stojí na achromatickom pozadí. A pre uvoľnenejší dizajn - moderný model s oceľovým povrchom.

Dekor a príslušenstvo

Podkrovie nevyžaduje špeciálne dekorácie, ale aby bola kuchyňa pohodlnejšia, môžete zavesiť nástenné hodiny a niekoľko obrazov moderných umelcov (alebo maľovať na vlastnú päsť).izbové rastliny, štýlové jedlá, ako aj zaujímavé dosky na rezanie výrobkov.

Voľná ​​časť steny je vhodná pre nezvyčajný stojan vo forme ohnutej rúry. Dobrým doplnkom môže byť aj množstvo historických predmetov - okrúhly budík, petrolejová lampa atď.

Správne osvetlenie v kuchyni

Loftový štýl využíva jednoduché formy osvetlenia - ako v čase, keď sa prvýkrát objavila elektrina. Závesné žiarovky v čiernych kazetách a bez tienidiel (jeden po druhom alebo v skupinách); kovové čierne, červené alebo oceľové lustre vo forme stolových lámp; Bodové diódové lampy na malých držiakoch; reflektory a lampy na statívoch sú dostatočne rozsiahlou voľbou na zabezpečenie potrebného jasu v kuchyni v noci.

Kuchyne v podkroví - foto

V nižšie uvedenej zbierke sme zbierali fotografie najlepších dizajnérskych riešení pre kuchyne v štýle loftu. Tieto obrázky vám pomôžu nájsť zaujímavé nápady na opravy, zistiť, ako rôzne typy povrchových úprav vyzerajú, rozhodnúť o výbere nábytku a ďalších interiérových predmetov.

Dizajn malej kuchyne (Chruščov) v štýle loftu

Navrhnite kuchynsko-obývaciu izbu v štýle loftu

Rohový kuchynský dizajn v štýle loftu

Kuchynská zástera v štýle loftu

Video: kuchyňa v štýle podkrovia - interiérové ​​nápady