Kuchyňa v jasných farbách: 85 fotografií a nápadov

Medzi všetkými možnými farebnými riešeniami pre kuchynský dizajn patrí absolútne vedenie k svetlým odtieňom. Pastel gamut opticky zväčšuje priestor a dodáva mu čistý a elegantný vzhľad. Tento dizajn je obzvlášť dôležitý pre malé miestnosti a otvorené apartmány, kde by mala byť kuchyňa v súlade s chodbou a obývacou izbou. Interiér v jemných tónoch ukľudňuje, uvoľňuje a dáva dobrú náladu, čo je obzvlášť dôležité pri varení a útulných jedlách v kruhu milovaných.

Interiéry

Napriek zdanlivej monotónnosti môže bielená farba v kuchyni vyzerať úplne inak. V tomto prípade zohráva veľkú úlohu štruktúra materiálov, doplnkov a dekoratívnych prvkov. Je dobré, ak všetky tieto detaily zjednocuje jediná téma, ktorá predstavuje určitý štýl interiéru. Stojí za zmienku, že svetlé farby sú vhodné pre takmer všetky smery dizajnu, či už je to nadčasová klasika, vintage Provence alebo trendy high-tech. Etnické a dedinské motívy sú častejšie vyberané pre súkromné ​​domy, zatiaľ čo moderný minimalizmus zdôrazňuje urbanizmus mestských bytov.

Svetlá kuchyňa v klasickom štýle

Klasická kuchynská súprava je sada nábytku, ktorá zaujme svojím luxusným luxusom. Je spravidla vyrobený z masívneho dreva, rovnomerne natretého v ušľachtilom odtieni slonoviny, perál alebo bielej čokolády.Symetrický dekor vo forme starožitných ozdôb, pilastrov, pozlátených a drahých kovových kovaní premení obyčajnú kuchynskú stenu na umelecký predmet. Pre dosky v takomto súbore sa používa hlavne ľahký mramor, zriedkavejšie čierny žula alebo umelý kameň.

Digestory a domáce spotrebiče by mali zodpovedať veľkolepému dizajnu, preto je potrebné vybrať modely, v ktorých farby a dekorácie tvoria harmonický celok s čiarami nábytku.

Svetlá moderná kuchyňa

Čisté a čisté dizajnové línie v jasných farbách vyzerajú obzvlášť atraktívne. Minimalizmus, charakteristický pre mestský štýl, šetrí priestor malej kuchyne a hladké povrchy so svetelným kovovým odrazom ho robia jasným a pohodlným. Ak sa vďaka monochromatickým bielym alebo oceľovým farbám zdá, že moderná náhlavná súprava je príliš „kancelárska“, stojí za to pridať trochu dreva - mohli by to byť pracovné dosky, zástera, podlahy a dokonca aj prísne trámy na strope.

Jasná škandinávska kuchyňa

Severský dizajn je pozoruhodný svojou obmedzenou jednoduchosťou a zároveň maximálnym komfortom. V takomto interiéri vždy dominuje biela farba s chladiacimi ľadovo modrými, oceľovými a sivými prvkami.

Teplé odtiene predstavujú svetlé drevo (podlaha, stoly) a tkané koberce v etnickom štýle, s ktorými sa niekedy prekrývajú červené pokrmy. Väčšina povrchovŠkandinávske kuchyne sú monotónne, hoci podlaha alebo ochranná zástera steny môže byť obložená patchworkom.

Svetlá kuchyňa v provensálskom štýle

Pastelové farby sú vizitkou štýlu Provence, ktorý sa v poslednej dobe teší najväčšiemu úspechu medzi trendmi „dediny“. Takýto dizajn vytvára romantickú a útulnú náladu v kuchyni, ktorá vám umožní relaxovať od každodenného zhonu v upokojujúcej atmosfére roztomilej staroveku.

Nábytok v štýle francúzskej provincie je vinobranie drevené skrine, maľované v jednej z tradičných farieb: mliečne bielej, tyrkysovej, olivovej alebo mäty. Okrem nich je možné použiť textílie a doplnky s bledoružovou, levanduľovou, béžovou potlačou.

V kuchyni v štýle Provence je vždy miesto pre bufety s otvorenými policami, v ktorých sú maľované riady krásne usporiadané, keramické nádoby s obilninami a korením, potreby pre domácnosť a suveníry.

Svetlá kuchyňa v štýle loftu

Na rozdiel od iných koncepcií, kde je nábytok centrálny, je podkrovie viac závislé od pozadia. Tento štýl sa dá udržať len v priestrannej miestnosti s vysokými stropmi, veľkými oknami bez záclon a komunikačnými linkami, ktoré zostali v dohľade. Takmer povinný prvok - holé steny, ktoré môžu byť buď vo forme bieleho alebo červeného muriva, alebo hladkého betónu. Ak je kuchyňa umiestnená v podkroví alebo v podkroví, nosníkyprekrývanie sa tiež nezatvára ničím - „priemyselné“ lampy sú na nich zavesené.

Pokiaľ ide o skrine, môže to byť najjednoduchšia súprava s hladkými bielymi fasádami, ako v minimalistickom alebo škandinávskom štýle, ako aj hrubo spracované drevo zo smeru krajiny.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

V kuchyni v jasných farbách sa spravidla vyberajú aj materiály na konečnú úpravu. Ak potrebujete kontrastné akcenty, potom je ich úloha vo väčšine prípadov daná na stolové dosky a domáce spotrebiče. Príležitostne sa tmavá farba môže použiť na dekoráciu podlahy, zásteru, malé dekoratívne vložky. Všeobecne platí, že prevažuje neutrálny pastel, kde všetky prvky podliehajú jednej téme.

Pohlavie

Najpraktickejšia podlaha vo svetlej kuchyni zahŕňa porcelánový riad, keramickú dlažbu a samonivelačnú podlahu. Pod týmito materiálmi môžete inštalovať kúrenie, ktoré vytvára dodatočný komfort pri varení. Okrem toho, ich prednosťou je trvanlivosť, pevnosť a odolnosť voči častému mokrému čisteniu.

Pre jedálenský kút, ak sa nachádza dostatočne ďaleko od sporáka a umývadla, môžete si vybrať drevené parkety, prírodnú dosku alebo laminát, ale prednostne impregnáciu proti vlhkosti. Bez ohľadu na veľkosť miestnosti sa odporúča zamerať sa na jednofarebné prevedenie neutrálnych bielych, béžových, svetlosivých alebo drevených odtieňov.

Steny a zástera

Takmer každý štýl interiéru je najlepší.pozadie pre biele slúchadlá je jednotná pastelová farba. Výnimkou z tohto pravidla je Provence, kde je povolená tapeta s malou tlačou, ako aj podkrovie, ktoré sa nedá predstaviť bez otvoreného muriva.

V modernej, svetlej zástere vyrobenej z farebného skla alebo plastu môže vyniknúť z celkového obrazu, s ktorým by sa jedálenské stoličky a niektoré dekorácie mali prekrývať. Pre moderný a klasický štýl je ochranný povlak za pracovnými plochami vyrobený z bieleho tehlového kameňa (tzv. Hog-tile) alebo obyčajného svetlého obkladu. V rustikálnom interiéri je táto oblasť konfrontovaná s matnou keramikou s jemným béžovým, sivým alebo levanduľovým vzorom a v škandinávskom prostredí je niekedy „patchwork“ patchwork.

Strop

Univerzálnym riešením stropu ľahkej kuchyne je biely obraz alebo strečové plátno rovnakej farby. Akýkoľvek svetlý alebo nasýtený tón vizuálne redukuje výšku miestnosti a ruší harmóniu priestoru. V etnických smeroch (Provence, Country, škandinávsky štýl) a podkroví môžete nechať lúče v nedohľadne; ak to dovolí vertikálne meranie, potom špeciálne zavesiť dekoratívne. Skryť vlhkosť-odolné sadrokartónové dosky, sklenené vlákna alebo non-tkané tapety skryť nedostatky povrchu pre maľovanie.

Kuchynský nábytok a spotrebiče

\ t

Okrem svetlých slúchadiel s mikrofónom, jedálenský kút, ostrov, barový pult a ďalšie detaily sú častozakúpené z rovnakej kolekcie. To platí najmä pre malé kuchyne, ako aj pre interiéry v klasickom a rustikálnom štýle, kde je nábytok bohato zdobený rezbami, vzormi a nádhernými kovaniami. Vo viac demokratických verziách dizajnu môžete experimentovať kombináciou položiek z rôznych katalógov - hlavná vec je, že ich funkcia by mala kombinovať ich do jednej kompozície. Takáto úloha môže hrať opakovanú farbu, textúru, materiál, tvar alebo veľkosť.

Výber vybavenia do kuchyne v pastelových farbách nie je veľkým problémom. Pre klasický dizajn, Provence a smer krajiny, mnoho výrobcov vytvára krásne retro modely pecí, varných dosiek, sporákov, digestorov. Chladničky, kávovary a iné moderné spotrebiče v takýchto interiéroch sú zvyčajne ukryté za čelnými plochami náhlavnej súpravy.

V moderných interiéroch sú dotykové panely, LCD obrazovky a povlaky z chrómovej ocele a lesklého čierneho skla harmonické. V kuchyni v modernom štýle a podkroví bude zdobiť svetlé chladničky so zaoblenými rohmi, ako v 50. rokoch minulého storočia, rovnako ako malé vinobranie sporák a umývadlo.

Pokiaľ ide o rúry, vodovodné batérie a gombíky, v závislosti od koncepcie dizajnu môže strieborná a pozlátená kovová, oceľová, niekedy mosadzná a tiež pastelová keramika prísť na ľahký dizajn kuchyne.

Dizajn kuchyne v jasných farbách - foto

Táto stránka predstavuje fotogalériu s príkladmi štýludizajn kuchyne v jasných farbách. V kolekcii nájdete dizajnové nápady pre malé miestnosti v byte alebo štúdiu a pre priestranné izby v súkromnom dome.

Po preskúmaní už realizovaných projektov môžete ľahko vytvoriť individuálny plán, vybrať vhodný štýl nábytku a typ dekorácie, orientovať sa v rozsiahlom katalógu materiálov, vybavenia a príslušenstva, bez ktorého si nemôžete predstaviť kvalitnú renováciu kuchyne.

Video: Kuchyňa v jasných farbách - Nápady interiéru