Kuchyňa v japonskom štýle: 85 fotografií a nápadov

Každý, kto začal s opravou kuchyne, ho chce vidieť ako pohodlný, ergonomický priestor, kde je príjemné a pohodlné nielen na prípravu jedla, ale aj na jedenie a posedenie s priateľmi pri šálke čaju. Ak nie ste zástancom každodenného života, odporúčame, aby ste zvážili možnosť zdobenia kuchyne v japonskom štýle, ktorý sa dokonale zmestí do akejkoľvek veľkosti miestnosti, a preto je to špeciálna miestnosť, ktorú nechcete opustiť.

Japonský štýl

Obyvatelia krajiny Vychádzajúceho Slnka boli vždy schopní oceniť krásu a racionalitu. Početné kataklyzmy prinútili Japoncov usporiadať svoje domovy s prevažne minimalistickou časťou, kde prevláda ergonomická funkčnosť nad bohatou výzdobou, zaplňuje priestor s množstvom zbytočných vecí. Dôležitú úlohu v asketickom usporiadaní japonských domov zohrala národná filozofia, podľa ktorej všetko, čo sa deje v prostredí, je len rozruch a musíte sa postarať o vnútorný svet.

Hlavné znaky interiérového dizajnu možno identifikovať ako: používanie prírodných materiálov s prírodnou farebnou paletou (drevo, kameň, bambus, hodváb, ryžový papier), nábytok v drepoch v pravidelných formách, neprítomnosť jasného svetla a výzdoby, ako aj výmena vnútorných stien za pôvodné. ,

V kontexte moderných európskych interiérov, samozrejme, niektoré detaily sú trochu zjednodušené: matné sklo, plast, áno nahradiť prírodný ryžový papiera namiesto dreva sa často používa MDF. Priečky Shoji sú tiež menej časté - ich inštalácia je použiteľná pre veľké priestory, v malých kuchynských podmienkach sa odrážajú vo výzdobe fasád náhlavných súprav a dekorov. Napriek tomu je japonský štýl uznávaný ako jeden z najviac estetických, kombinujúci zdržanlivosť, jednoduchosť a zároveň nemennosť tradícií starovekej kultúry.

Farebné riešenia

Farebná paleta v japonskom štýle bola veľmi ovplyvnená túžbou ľudí žiť v harmónii s prírodou, takže hlavnými tónmi v kuchyni bude béžová, hnedá, zelená, sivá, čerešňová a čierna. Tam sú jantárové škvrny porovnateľné s farbou medu, rovnako ako odtiene prvku vody - modrá a modrá. Biela paleta, neprijateľná pre japonské interiéry, je nahradená krémom, mliečnymi odtieňmi. V dizajne nie sú použité viac ako tri tóny, medzi ktorými má výsada svetlo. Vďaka tejto farebnej schéme je japonský štýl ideálny pre všetky priestory, napriek ich veľkosti a umiestneniu vzhľadom na svetové strany.

Béžová kuchyňa v japonskom štýle

Beige je základný neutrálny odtieň, ktorý možno kombinovať s mnohými farbami. Má pokojnú energiu a je považovaný za blízky farbe pokožky človeka, preto sa nedokáže sústrediť na seba. Vo vnútri kuchyne môže byť prítomný vo veľkých množstvách vo forme dokončovacích materiálov alebo fronty náhlavnej súpravy. Najlepšie zo všetkých béžovej palety v kombinácii sblízko seba - hnedá, ale prítomnosť kontrastných tónov je možná.

Kuchyňa v japonskom štýle

Červená je v Japonsku spojená so silou a mužskosťou. Dokonca aj v stredoveku ľudia rešpektovali prvok ohňa, dávali teplo a život, pričom ho považovali za symbol mieru, rodinnej prosperity. Interiér červenej palety môže výrazne oživiť situáciu, zvýrazní najdôležitejšie oblasti. Bude skvelé kombinovať červenú paletu s tóny wenge a slonoviny.

Hnedá kuchyňa v japonskom štýle

Farba vytvára ohromujúci kontrast v uvoľnenej atmosfére japonskej kuchyne. Vyvoláva asociácie so spoľahlivosťou a teplom masívu z dreva, vďaka čomu sa sústreďujete na správne rozhodnutia. Jeho nadmerná ponuka v interiéri však môže spôsobiť depresiu a sklamanie, preto je dôležité zvoliť správny odtieň a spoločníkov, z ktorých najúspešnejšími budú zlaté, piesčité, zelené tóny.

Japonská zelená kuchyňa

Olivová paleta v japonskom interiéri vyzerá celkom organicky. Farba je spojená s prírodou, má obrovský pozitívny vplyv na emocionálny stav človeka, upokojuje, pomáha odvrátiť pozornosť od urgentných problémov. Je však potrebné ho používať v interiéri v dávkach, aby nedošlo k pasívnemu stavu. Olivová paleta bude vyzerať ešte výraznejšie v prostredí drevených textúr blízko nej a hlavné pozadie môže byť mliečne alebo svetlošedé.

Kuchyňa v japonskom štýle

Sivá paleta Japonca je považovaná za symbol šľachty a múdrosti. Na jeho pozadí budú všetky farby výslovne a elegantne hrať. Vzhľadom k tomu, Japonci nie sú naklonení vyzdobiť steny v tmavých farbách, čierna bude prítomný v prednej časti náhlavnej súpravy, a červená, perla, olivové tóny budú jeho najlepšími spojencami. Používa sa aj na kreslenie výkresov, hieroglyfov.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Ako sme už uviedli, pri navrhovaní kuchyne v japonskom štýle sa uprednostňujú prírodné materiály. Stojí však za to zvážiť skutočnosť, že na rozdiel od pôvodných japonských stavieb s takmer úplnou neprítomnosťou priečok sú dnešné interiéry vybavené skromnými uzavretými priestormi a nie každý povrchový materiál sa dokáže vyrovnať s podmienkami vysokej vlhkosti, teplotných extrémov. Preto dávame pozor na najviac odolné proti vlhkosti, ľahko umývateľné spôsoby konečnej úpravy.

Paul

Tradičným dokončovacím materiálom v kuchyni v japonskom štýle je drevená doska. V súčasnosti je tento typ dekorácie relevantný pre súkromné ​​domy av podmienkach bytov je nahradený linoleum, podlahová doska alebo laminát. Je možné zvoliť podlahovú porcelánovú dlažbu, vrátane imitácie drevenej konštrukcie alebo kameňa. Skvelým doplnkom bude tatami-mat v pracovnom alebo jedálenskom priestore.

Steny

Na výzdobu stien kuchyne v japonskom štýle si môžete vybraťdekoratívne omietky alebo obyčajné tapety neutrálnej farby. Ak chcete určiť prízvuk zóny používané drevené dosky, rovnako ako plastové, imitujúce drevo, bambus, tapety s tematikou. Jedna stena je celkom možné vydať pod stenu shoji, inštalovať obložené PVC panely v japonskej verzii.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zástere, ktorá sa často stáva hlavným dekoratívnym prvkom - môže byť ozdobená kamennou mozaikou, umelým kameňom alebo kožou s obrázkami na japonských témach.

Strop

Najjednoduchšou možnosťou konštrukcie stropného povrchu je natieranie alebo bielenie. Ak však chcete, aby sa návrh vašej kuchyne čo najviac priblížil japonskej identite a výška stropu dovoľovala, môžete vytvoriť zložitejšiu štruktúru. Na tento účel je celá plocha stropu rozdelená na štvorce a sú pripojené drevené trámy. Vnútorná časť môže byť natretá alebo ozdobená matným, látkovo napnutým plátnom a trámy musia byť ponechané v prirodzenej forme.

Stropný systém Armstrong vyzerá úžasne krásne. Na jeho vybudovanie je potrebné pripevniť pozdĺžne a priečne profily k hrubému stropu, čím sa plocha rozdelí na štvorce. Následne môžu byť pásy natreté tmavým náterom alebo prelepené samolepiacou fóliou pod stromom. Potom sa v bunkách inštalujú svietidlá, ktoré sú pokryté plastovými platňami, ktoré môžu byť tiež ozdobené papierom, látkou alebo na snímanie snímok v tichom režime.farby na japonskej tému.

Nábytok pre japonskú kuchyňu

V starých japonských domoch bolo zvykom inštalovať nízko nábytok, používať koberce a squatové stoly na vybavenie jedálenského priestoru. Samozrejme, že pre európskych obyvateľov takýto nábytok spôsobí veľa nepríjemností, a Japonci sami už nedodržiavajú tieto tradície. Preto, aby sme situáciu priblížili japonskej situácii, vyberáme si nábytok z nenatretého dreva správnej striktnej formy.

Domáce spotrebiče vrátane chladničky sú najlepšie ukryté v útrobách náhlavnej súpravy. Stôl je často veľmi dôkladne vybavený, má kamennú alebo drevenú dosku. Skrinky sú lepšie zvoliť užšie a ľahšie, s malými držadlami alebo dokonca bez nich. Vložky z matného skla s vankúšikom napodobňujúcim shoji budú vyzerať krásne.

Osvetlenie a dekorácia

V japonskom interiéri sa uprednostňuje rozptýlené osvetlenie, takže vnútorné osvetlenie stropu v tomto prípade bude veľmi výnosným riešením. Okrem toho môžete inštalovať centrálne závesné lustre, organizovať osvetlenie nábytku, umiestniť miesta po obvode kuchyne. Krásne vyzerajú prípravky s odtieňmi tkaného bambusu, ryžového papiera, slamy. Vzhľadom k tomu, japonskej cti pravidelné geometrické tvary, číre štvorcové, obdĺžnikové alebo sférické obrysy sú charakteristické pre svietidlá.

Hoci japonský štýl odmieta svieži dekor, je stále potrebné,tak, aby miestnosť získala tematický dizajn, nezdalo sa nudné a prázdne. K tomu použite také detaily, ako sú stenové zvitky s múdrymi citátmi, fotografické tapety s obrázkami na japonských motívoch, rytiny. Výzdobou budú keramické a porcelánové figúrky, vázy, ktoré sú inštalované v úzkych výklenkoch. K tomu nie je potrebné robiť výklenok v stene - nechajte jednu zo skriniek v kuchyni bez dverí. Získajte autentické pokrmy: čajový set, set na sushi, jedlá z ovocia a sladkosti. Živé vázy spojené Japoncami s prirodzenosťou, najmä tradičný bonsai strom pre kultúru, budú harmonicky vyzerať do interiéru.

Kuchyňa v japonskom štýle

Princípy dizajnu japonských interiérov sú ideálne pre malé priestory. Používa výlučne svetlé materiály. Na strope sa oplatí stavať zložité štruktúry, ktoré „ukradnú“ časť vertikálneho priestoru - je to jednoduchšie s maľbou, alebo ak naozaj chcete niečo špeciálne, stavať sadrokartónové dekorácie.

Nábytok by mal byť ľahko odlíšený - mať otvorené poličky alebo napodobeniny japonských priečok na fasádach, ktoré dávajú určitú beztiažnosť. Princípy svetelného dizajnu zostávajú nezmenené - malo by byť veľa zatemneného svetla, takže by ste mali inštalovať spoločné stropné svietidlá a miestne, ktoré zdôrazňujú dôležité oblasti. Výzdoba pre malú kuchyňu v japonskom štýleTam budú výmole, nástenné maľby, tapety s tematickými obrázkami, riad.

Interiér kuchyne v japonskom štýle - foto

Zvláštna estetika štýlu nikdy neprestane ohromovať kombináciou minimalistických poznámok a veľkoleposti prírodných motívov s prvkami identity krajiny vychádzajúceho slnka. Pozrite sa na početné príklady japonského dizajnu kuchyne zverejneného na fotografiách v našej galérii a vyberte si svoju obľúbenú možnosť. Šťastné prezeranie!