Kuchyňa Tapeta Farba: 90 Foto Nápady

Po mnoho desaťročí ľudia vyzdobili steny svojich domovov tapetou a vytvorili útulnú domácu atmosféru. Obrazy sú stále aktuálne, ale na rozdiel od predchádzajúcich čias už majú obrovskú škálu materiálov, farieb a textúr. Pre návrh kuchynského priestoru vyžaduje osobitný prístup k výberu farby náteru, ktorý môže v určitom rozsahu upraviť priestor, dať ľahkosť, sviežosť prostredia, dať veselosť, dobrú chuť a inšpirovať k vytvoreniu skutočných kulinárskych majstrovských diel.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere tapety

Dnes je škála tapiet taká veľká, že niekedy je dosť ťažké nájsť najlepšiu možnosť pre vašu kuchyňu. Je potrebné brať do úvahy mnohé faktory, ktoré môžu skrášliť, zušľachtiť miestnosť, dodať jej ďalší vizuálny priestor a naopak zhoršiť existujúce chyby v miestnosti. Vzhľadom na dizajn vašej kuchyne zvážte nasledujúce dôležité body:

- Studené a svetlé odtiene tapety vizuálne rozšíria priestor v miestnosti, a teplé a jasné - znížiť;

- Veľké vzory priblížia stenu a malé, elegantné výtlačky sa odstránia;

- Tapeta s horizontálnym pruhom alebo vzorom robí steny panely širšími, ale zároveň znižuje strop, zatiaľ čo vertikálny obraz má opačný účinok. Steny s uhlopriečkami a vzormi, ktoré dávajú miestnosti určitú dynamiku, sú obzvlášť zvláštne.Pred nákupom by ste mali zhodnotiť geometriu vašej kuchyne a na základe toho si vybrať.

Pomocou tapiet rôznych odtieňov je možné nenápadne označiť oddelené zóny kuchyne a odlišovať situáciu. Niekedy si zvolia jednu dominantnú farbu a vyberú skvrny z tmavších alebo svetlejších tónov. Dizajn svojím spôsobom vyzerá úplne odlišne vo farbe a vzore tapiet rôznych kuchynských stien.

Typy tapiet pre kuchyňu

Existuje množstvo materiálov, z ktorých sa vyrábajú moderné tapety. Je však potrebné brať do úvahy zvláštnosti mikroklímy v kuchyni, s vysokou vlhkosťou, znečistením a teplotnými rozdielmi. Z toho usudzujeme, že budete potrebovať umývateľnú tapetu, odolnú voči vlhkosti, s vysokou svetelnou odolnosťou. Všetky tieto parametre udáva výrobca na obale.

Papierové tapety pre kuchyňu nie sú úplne vhodné, pretože nezodpovedajú žiadnemu z vyššie uvedených parametrov, s výnimkou, že ich dočasne prilepíte na krátku dobu. Ale môžete bezpečne dôverovať trvanlivé opravy vinylových, netkaných, akrylátových a sklených vlákien tapety. Originálna voľba, ktorá urobí dizajn zaujímavejším, bude bambusová alebo korková tapeta, ktorá dokáže vytvoriť jedinečný domáci komfort. Patria medzi materiály, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a dokážu vydržať všetky kuchynské procesy.

Farebné riešenia

Bezpochyby by sa farba tapiet pre kuchyňu mala vyberať podľa vlastného uváženia, pretožekaždý človek to vníma týmto spôsobom. Ale mali by ste tiež počúvať odporúčania skúsených dizajnérov, ktorí hovoria, že pri nákupe musíte brať do úvahy umiestnenie kuchynskej miestnosti vo vzťahu k svetovým stranám. Napríklad, kuchyňa s oknami na juh, kde je dosť slnečného svetla, musíte "cool" použitím studených odtieňov. Ak ste majiteľom kuchyne, ktorej okná sú orientované na sever, je potrebné ju „zahriať“ teplými tónmi dekorácie, najmä tapety. Ďalej sa spoliehame na osobné preferencie a charakteristiky farieb z hľadiska psychológie.

White - Obrázkek zdarma pre Kitchen

\ t

Snehobiela paleta robí miestnosť čo najjasnejšou a najpriestrannejšou. Kohler symbolizuje čistotu a poriadok, takže je ideálny pre kuchyňu. Jeho obrovským plusom je, že je kombinovaný s akýmikoľvek farbami a odtieňmi, textúrami a kresbami, takže často robí spoločnosť zástupcom palety dúhy. Monochromatickú verziu bielej tapety nájdete v minimalistickom interiéri, vo väčšine prípadov ju dopĺňajú kresby, „oživovanie“ stien a pomoc pri zariaďovaní potrebných akcentov. Nástenné dekorácie s tapetou imitujúcou biele murivo alebo umelý kameň zmiešaný s šedými impregnáciami vyzerá moderne.

Blue Wallpaper pre Kuchyňa

\ t

Modrá farba v kuchyni je mimoriadny dizajn, o ktorom sa rozhodne nie každý. Ak sa však pri výbere odtieňa správate správne, použitím teplých tónov, môžete vytvoriť príjemnú atmosféru,dávať zmysel pre poriadok, bezpečnosť. Je tiež potrebné zvážiť, že táto paleta je schopná znížiť chuť k jedlu, takže môže byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí sledujú ich postavu, ale rodiny s deťmi musia byť pozornejšie k ich výberu.

Môžete prilepiť cez steny s nebesky modrou tapetou alebo béžovou, bielou farbou s nenápadným modrým vzorom, ale dizajnéri neodporúčajú nosiť plnú modrú kuchynskú škatuľu v bohatej modrej farbe, s výnimkou kreslenia akcentovej steny. Je potrebné zvoliť satelitný odtieň s prihliadnutím na osvetlenie miestnosti - ak je miestnosť orientovaná na juh, je lepšie zvoliť studený tón v susedoch a teplý pre severnú stranu. Skvelým riešením pre malú miestnosť bude modrá tapeta s tmavými pruhmi, ktorá prispeje k zvýšeniu vizuálneho priestoru.

Green Wallpaper pre Kuchyňa

\ t

Používanie zelenej tapety v kuchyni je dobrým riešením, ktoré vyhovuje akejkoľvek veľkosti miestnosti. Táto farba je univerzálna - perfektne zapadá do akéhokoľvek existujúceho štýlu, má asi sto odtieňov, s ktorými môžete nastaviť priestor.

Okrem toho sa dokázalo, že zelené tóny majú pozitívny vplyv na psychický stav osoby, zlepšuje chuť do jedla. Keď sa pozeráte na bylinnú paletu, oči spočívajú a v mojej hlave je množstvo asociácií s nádhernou prírodnou krajinou. Prirodzene vyzerajú tapety s rastlinnou potlačou, malými kvetmi. Na takomto pozadí vyzerá nábytok krémovo, biely, atiež drevené povrchy, ako svetlo (breza, javor), tak tmavé (orech, wenge).

Red - Obrázkek zdarma pre Kitchen

\ t

V modernom dizajne získava čoraz viac červenej farby čoraz väčšiu popularitu a harmonicky sa spája s módnymi štýlmi. Je schopný povzbudiť, obdariť človeka životne dôležitou energiou, zvýšiť účinnosť.

Kuchyňa s červenou tapetou v dopoludňajších hodinách sa bude starať o veselosť na celý nasledujúci deň. Nie je nutné použiť nasýtenú šarlátovú farbu, je lepšie ju dokonca vzdať alebo použiť malé množstvá vo forme elegantnej potlače, tenkých prúžkov. Uprednostňujú sa bordó alebo ružové tóny.

Dizajn vyzerá krásne, kde tapeta opakuje vzor náhlavnej súpravy, ako aj monochromatickú tmavočervenú stenu, ktorá je schopná rozmiestniť rovinu, čím sa priestor rozširuje. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že červený tón dobre nezapadá do dreva, takže pri výbere náhlavnej súpravy je lepšie prikláňať sa k bielym, šedým, čiernym lesklým fasádam.

Žltá tapeta pre kuchyňu

\ t

Nádherná slnečná paleta je vždy príjemná pre oko, prináša poznámky veselej nálady. Farba má mnoho odtieňov - od studeného citróna až po svetlé tóny letnej púpavy. Pre malú miestnosť by ste mali zvoliť jasnejší gamut, ktorý časom nezačne spôsobiť podráždenosť. Akýkoľvek odtieň žltej môže zmäkčiť bielu paletu a prítomnosť sofistikovaných vzorov urobí dizajn viacsvetlo, vzdušné.

Gray Wallpaper pre Kuchyňa

\ t

Úpravy v odtieňoch sivej môžu ovplyvniť duševný stav osoby rôznymi spôsobmi. Napríklad, ľahké a stredné upokojujúce a tmavé môže spôsobiť apatia, takže by nemal byť prítomný vo veľkom počte - môže byť zavedený ako prízvukové škvrny. Zvonivý tón interiéru je ideálny pre kuchyne orientované na juh, pretože môže „ochladiť“ atmosféru. Bude to dobré riešenie pre klasický interiér a pre ultramoderné. Okrem toho je to jedna z najpraktickejších možností, ktorá je kombinovaná s inými farbami a textúrami.

Interiéry

Súčasné trendy sa snažia navrhnúť priestory v určitom štýle, ktorý najviac sympatizuje s osobnými preferenciami, temperamentom a životným štýlom majiteľov. V tomto prípade by mala kuchyňa zodpovedať aj celkovému dizajnu obytného priestoru. Voľba farby a vzoru tapety môže byť úplne odlišné v konkrétnom štýle rozhodnutia.

Tapeta do kuchyne v klasickom štýle

Vhodné sú svetlé pokojné tóny dekorácie, ako je béžová, sivá, smotana. Jedinečnú atmosféru vytvoria perleťové vzory v kombinácii s trblietkami strieborných a zlatých postriekaní, dekorom omietkových výliskov.

Tapeta pre kuchyňu v štýle Provence

Provence sa vyznačuje pastelovými odtieňmi dekorácie - levanduľa, modrá, nazelenalá, zvýraznená ružovou farbou.Osobitná atmosféra francúzskej dediny vytvorí kvetinové výtlačky, stredne veľké obrazy vtákov a zvierat.

Tapeta do kuchyne v podkroví

Výzdoba kuchyne v podkroví sa vyznačuje úmyselnou nedbanlivosťou povrchovej úpravy, drsnosťou materiálov. Bude to skvelá tapeta s imitáciou muriva, čiernych filmových plátien pre kreslenie a graffiti.

Pozadie pre kuchyňu v štýle minimalizmu

Lakonický minimalizmus je obsiahnutý v monochromatickej povrchovej úprave, najlepšie v bielych (šedých) odtieňoch. Tiež povolené monochromatické kresby, imitácia dreva alebo lešteného kameňa.

Tapeta pre špičkovú kuchyňu v štýle

Tento ultramoderný štýl je navrhnutý pre priestranné izby, dokáže zaujať svojou originalitou a množstvom nečakaných rozhodnutí. Podpora smer pomôže tapety s geometrickým vzorom, 3D-plátno.

Farba tapety pre kuchyňu - fotografie a nápady

Ďalšie fotografie krásnej farebnej tapety do kuchyne uvidíte v našej galérii. Tu je mnoho príkladov, ktoré demonštrujú štýlový dizajn. Oboznámite sa s najlepšími kombináciami farieb, možnosťami výberu nábytku pre konkrétny tón stien, čo pomôže ďalej vytvoriť svoj jedinečný dizajn. Šťastné prezeranie!