Kuchyňa s barom (70 fotografií): dizajnové nápady

V usporiadaní modernej kuchyne je barový pult pomerne bežný. Je to štýlový a praktický prvok interiéru, ktorý súčasne plní funkciu mini-oddielu, stola a niekedy aj pracovnej plochy. Takéto rozhodnutie bude obzvlášť dôležité pre malé miestnosti a štúdiá, kde nie je možné usporiadať plnohodnotnú jedáleň. Priestranné kuchyne s barovým pultom získajú pohodlie mladých v kombinácii s rešpektom drahého zariadenia.

Opis a typy barových pultov

\ t

Klasický barový pult je úzka pracovná doska umiestnená vo vysokej nadmorskej výške, takže je vhodné piť nápoje alebo občerstvenie v stoji. Jeho obvyklá výška sa pohybuje od 100 do 130 cm, šírka povrchu je 50 - 60 cm a dĺžka sa počíta od normy 50 - 60 cm na osobu. Pre pohodlie je stojan vybavený špeciálnymi stoličkami - kompaktný, so zdvihnutým sedadlom a opierkou nohy.

V závislosti od typu konštrukcie môžu byť stĺpové pulty rovné, polkruhové, zakrivené, uhlové, asymetrické. Dosky sú často vyrábané s vyhladenými rohmi - táto technika znižuje riziko náhodných zranení v domácnosti, okrem toho harmonicky dopĺňa ďalšie hladké línie v dizajne.

Keď sa pulty práve začali objavovať v domácich kuchyniach, väčšina z nich zdobila chrómové rúrky s kruhovými policami na poháre, nápoje a ovocie - rovnako ako v reálnych baroch. Teraz toTrend je trochu zastaraný: po prvé, kovové regály sa hodia ďaleko od každého štýlu, po druhé, zaberajú miesto a zmenšujú využiteľnú plochu pracovnej plochy, po tretie, ostrý zvislý bod v strede miestnosti porušuje proporcie interiéru. Aby sa predišlo týmto problémom, je lepšie umiestniť stojan tyče bližšie k stene, bočnému povrchu náhlavnej súpravy alebo chladničky.

Materiály a dizajn

Mnohí výrobcovia nábytku vo svojich katalógoch prezentujú už vybavené kuchyne s barovým pultom. Vďaka tejto možnosti úzka vysoká stolová doska zvyčajne opakuje dizajn náhlavnej súpravy, ideálne v kombinácii so zvyškom interiéru.

V individuálnom dizajne môže byť stojan dobre oddelený a priťahovať pozornosť kontrastným dizajnom, tvarmi a osvetlením. Neštandardné modely sa úspešne zmestia do akéhokoľvek kreatívneho štýlu - môže to byť podkrovie, fúzia, kozmický futurizmus, odvážny neoklasicizmus alebo modernosť - všetko, na čo máte len dosť fantázie.

Barové pulty sa tradične vyrábajú z rovnakých materiálov ako ostatné kuchynské linky. Spodnú časť môže predstavovať skrinka drevotrieskových dosiek, drevovláknitá doska, drevo, plast, kovové nohy, rúry. Priesvitné „akvárium“, „mramorové“ tácky so svetelnými prvkami vyzerajú veľmi zaujímavo. Niekedy základňa stojana je pravidelná stena z tehál, kameňa alebo betónu, s alebo bez povrchovej úpravy.

Pokiaľ ide o pracovné dosky, pre nich je optimálny hladký a trvanlivý povrch.odolné voči vlhkosti a nečistotám. Leštený prírodný alebo umelý kameň, tvrdené sklo, drevo ošetrené špeciálnou impregnáciou, nerezová oceľ, inovatívne materiály na báze syntetických živíc majú potrebné vlastnosti.

Umiestnenie barového pultu v interiéri

Miesto inštalácie barového pultu závisí od usporiadania miestnosti a náhlavnej súpravy, umiestnenia okna, dverí, prítomnosti jedálenského stola, priestoru kuchyne a ďalších faktorov. Najobľúbenejšou možnosťou je, keď úzka doska hrá úlohu priehradky medzi varnou zónou a jedálňou /obývacou izbou. V tomto prípade zaberá jednu zo strán tvaru L alebo U.

Počítadlo tyčí

Ide o kombinovaný typ nábytku: jednu časť zaberá širšia pracovná doska s výškou približne 90 cm alebo dokonca štandardný jedálenský stôl a druhý je vlastne stojan. Takáto kombinácia je výhodným kompromisom, keď je voľný priestor na umiestnenie takéhoto multifunkčného výrobku.

Stojan s podstavcom

\ t

Umožňuje vám vybaviť v spodnej časti prídavných skríň a políc, ktoré v kuchyni nikdy nie sú zbytočné. Je vhodnejšie, aby sa dvere a zásuvky otvárali zo strany varnej zóny, ale môžete si ponechať prístup do mini-baru z hosťovskej izby, ak sa fľaše nedotýkajú len detí, keď sa používajú stojan, alebo deti sa k nim nedostanú - v tomto prípade sú nápoje lepšie.skladovať niekde na horných policiach alebo uzamknuté.

Rack Island

Vhodné na umiestnenie v centre veľkej, priestrannej kuchyne. Neprítomnosť priľahlých povrchov poskytuje prístup k takémuto kusu nábytku zo všetkých strán. Tak, hosteska dostane ďalšiu pracovnú dosku, rovnako ako pohodlné miesto hovoriť tvárou v tvár s ostatnými členmi rodiny alebo hosťami. Ostrovný typ stánku, bezpochyby, ocenia kuchári, ktorí natáčajú proces varenia pre video blog alebo televíznu show.

Parapet

Veľmi ergonomické riešenie pre malú kuchyňu, v ktorej nie je miesto na jedálenský stôl. Minimálna šírka stola šetrí veľa miesta a vďaka oknu máte možnosť vychutnať si príjemný výhľad počas raňajok, obeda alebo večere. Okrem toho, takýto mini-stojan môže byť transformovaný - s možnosťou nastavenia výšky, zložiť a rozobrať ho v prípade potreby.

Bar v malej kuchynke

Vstup do tabuľky v malej miestnosti, dokonca aj tej najkompaktnejšej, je skutočným problémom. Barový pult v minimalistickom dizajne pomáha vyrovnať sa s ním ľahko a ekonomicky. Vďaka sofistikovanému dizajnu zaberajú sedadlá oveľa menej miesta ako bežné stoličky alebo stoličky.

Optimálnym stojanom pre malú kuchyňu je v skutočnosti skladacia alebo skladacia polica pripevnená k stene. Stacionárne modely sa môžu spoľahnúť na jedennoha - často vo forme kovovej rúrkovej konzoly alebo úzky plastový panel, ktorý rozširuje samotnú dosku.

Keď sa kombinuje kuchyňa s lodžiou, na mieste bývalého parapetu sa často vyrába regál. S týmto usporiadaním môžu byť stoličky umiestnené na oboch stranách, čím sa zabezpečuje pohodlná komunikácia počas spoločného jedla.

Barový pult v štúdiu

V štúdiách je barový pult takmer nepostrádateľným atribútom, bez ktorého je ťažké si predstaviť rozdelenie medzi kuchyňou a obývacou izbou. Zaistenie racionálneho využitia priestoru, vysoká stolová doska je tiež štýlovým interiérom. Dobrou voľbou pre tieto miestnosti by boli masívne, kontrastné modely s neobvyklým podsvietením alebo nápadnými dekoratívnymi vykladačmi.

Vzhľadom na otvorený plán hrá regál úlohu hlavnej priečky, preto v jeho konštrukčných prvkoch môže byť stena - napríklad pevné murivo, kamenná alebo dekoratívna omietka v spodnej časti. Štúdio sa tiež vyznačuje pomerne veľkými rozmermi panelového pultu. Na zabezpečenie potrebného jasu nad stojanom je namontovaná séria reflektorov, pozdĺžny stropný luster alebo niekoľko závesných svietidiel.

Kuchyne s barovým pultom - foto

Vo fotogalérii na našich webových stránkach nájdete ešte viac možností dizajnu pre kuchyňu s barovým pultom a môžete si vybrať správne riešenie pre akýkoľvek interiér. Vzhľadom k tomu, projektové projekty stojí za to platiťpozornosť nielen vzhľadu vysokej countertops, ale aj vziať do úvahy ich kompatibilitu s nábytkom, dekorácie a rozloženie kuchyne priestoru. Tiež by nebolo zbytočné študovať výkonové charakteristiky materiálov tak, aby si domáce barový pult zachoval pôvodnú krásu a pohodlie čo najdlhšie.

Video: Dizajn kuchyne s barovým pultom