Kuchyňa 3 x 3 m: 80 dizajnérskych nápadov (foto)

Kuchyňa je jedným z hlavných priestorov v byte, poskytuje pohodlné bývanie pre všetky domácnosti. Okrem toho, okrem usporiadania priestoru pre tvorivý proces varenia, je potrebné zabezpečiť príjemné prostredie pre jeho ochutnávku, čo je často veľmi ťažké realizovať v malej miestnosti. V našom článku sa pozrieme na to, ako navrhnúť kuchynský dizajn s rozmermi 3 x 3 metre tak, aby potešil svojich majiteľov funkčnosťou, pohodlím a estetikou.

Vlastnosti kuchynského dizajnu 3 podľa 3

Samozrejme, kuchyňa má celkovú rozlohu 9 m2. - To nie je priestranný zámok, ale môžete sa utíšiť s myšlienkou, že v Chruščove ešte nie je 5 štvorcov, na ktorých je naozaj ťažké niečo umiestniť. Štvorcová geometria je omnoho lepšia ako obdĺžniková, pretože umožňuje pohodlne usporiadať zóny, používať uhlové oblasti a najčastejšie umiestniť trojuholník z varnej dosky, chladničky a umývadla.

V stredne veľkej kuchyni (naša verzia sa dá nazvať takou) môžeme vykonávať kompletné územné plánovanie, označujúce pracovné a jedálenské priestory s pomocou dokončovacích materiálov a osvetlenia. Tu si môžete zahrať s farbami, vybrať si kuchynský set s bohatou paletou na nábytok alebo ozdobiť jednu zo stien jasnou tapetou. Ak je v miestnosti lodžia alebo výstup na balkón, je to obrovské plus, ktorý možno bezpečne použiť na zväčšenie priestoru rozobratím priečok a inštaláciou batérií. Najčastejšie sa tu organizujú.Rekreačná oblasť alebo inštalačný večierok.

Myšlienka usporiadania pracovného priestoru v lodžii nie je najlepšou možnosťou, aj keď sa takéto príklady uskutočňujú. Problém je v tom, že bude potrebné presunúť všetku komunikáciu, namontovať kapotu, navyše existujú obmedzenia týkajúce sa hmotnosti, ktorá môže byť umiestnená na balkónovej ploche.

Farebné riešenia

Keďže tmavé tóny sú schopné vizuálne priblížiť predmety, pre malú miestnosť by sa mal uprednostniť svetelný dizajn. To neznamená, že kuchyňa musí byť naplnená bielou farbou a premeniť ju na niečo ako púšť. Dokonca ani moderný minimalizmus, so všetkou jeho závažnosťou a stručnosťou, nevylučuje prítomnosť iných pastelových odtieňov, ako aj jasné detaily v interiéri. Hlavnou vecou nie je preťaženie malého priestoru tmavými škvrnami. Dobrým riešením bude originálny dizajn svetelného prevedenia, proti ktorému, ako na plátne, môžete kresliť zvyšok situácie. Nezabudnite na zónovanie - pomocou rôznych odtieňov a farieb dokončovacích materiálov, môžete krásne poraziť toto alebo toto územie. Dobrý ťah - dizajn jednej zo stien v kontrastnej farbe. To vám umožní vizuálne "tlačiť" na stenu, rozšírenie priestoru.

Súprava môže mať tak pokojnú, ako aj pestrú paletu, obzvlášť dobré, ak sú jej fasády s lesklým leskom, ktorý priestor uvoľní. Avšak, to stojí za zváženie, že brilantnépovrchy nevyzerajú dobre v každom štýle, napríklad pre Provence, klasické alebo škandinávske smery sú matné roviny.

Ak sa rozhodnete, že vaša kuchyňa bude farebná, napríklad červená, zelená, modrá atď., Musíte si vybrať tie správne odtiene - je lepšie, aby boli z ľahkej palety. Univerzálny spoločník pre akúkoľvek farebnú schému je biely, ale môžete použiť aj krémovú, pieskovú, svetlosivú farbu. Teraz sú dvojfarebné čiernobiele slúchadlá a pieskové hnedé slúchadlá rozpoznané ako celkom módne. Jedálenský súbor musí byť vybraný v tej istej palete ako hlavný nábytok.

Ako si vybrať nábytok do kuchyne 3 x 3 metre

V prípade malej kuchyne je dôležitým bodom výber kuchynského setu, ktorý môže byť lineárny, uhlový alebo v tvare písmena U. Roky skúseností ukazujú, že najlepšou voľbou pre štvorcovú miestnosť je uhlový dizajn, ktorý vám umožní umiestniť pracovný trojuholník, pomerne veľké pracovné dosky, množstvo úložných systémov a zároveň ponechať dostatok priestoru pre jedálenský stôl. Napríklad jedálenský kút môže byť umiestnený pri okne a rohová súprava môže byť inštalovaná pozdĺž steny oproti. V tomto prípade nebudete musieť byť skromný s výberom jedálenského stola - bude tu dosť miesta na výber obdĺžnikového alebo dokonca kruhového modelu. Ak chcete ušetriť miesto - previesť parapet pod stôl, zvýšenie jeho povrchu. Ďalšou dobrou voľbou je umiestnenie.nábytok, keď sa sada v tvare L odráža v mäkkej rohovej pohovke naproti.

3 metre široká kuchyňa postačuje na umiestnenie náhlavnej súpravy v tvare U, ktorá bude zaberať tri susediace steny, zatiaľ čo vzdialenosť medzi protiľahlými stranami vám umožní voľne sa pohybovať počas varenia. Jedálenský kút môže byť umiestnený na jednej strane spodnej vrstvy headsetu. Niekedy je úloha stola vykonávaná barovým pultom, ktorý oddeľuje pracovnú plochu, - takýto plán sa nazýva aj polostrov.

Lineárna kuchynská súprava je tiež dôležitá pre štvorcovú kuchyňu - ktorá zaberá rovinu jednej steny, ponecháva priestor čo najslobodnejší, ale nevie sa pochváliť veľkou kapacitou. Uprednostňujte jeden z návrhov, starostlivo zvážte potrebu rôznych prvkov nábytku tak, aby boli dostatočné pre rodinu a zároveň jednoducho nevyužívali ďalšie detaily.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Teraz na trhu existuje široká paleta rôznych materiálov, vrátane uspokojenia podmienok v kuchynskej miestnosti so špecifickou mikroklímou. Dnes nie je problém kupovať dlaždice, dekoratívne omietky, ťažké laminát - problém je, čo si vybrať. Ďalej uvažujeme o najmodernejších možnostiach dokončenia kuchynskej linky 3 x 3 metre.

Pohlavie

Pre kuchynskú miestnosť sú dlažby najlepšou voľbou - ľahko sa čistia, niestrach z vlhkosti, zmeny teploty, má veľký modelový rad. Jedlá, ktoré naň náhodne spadli, sa však bezpochyby zlomia a samotný povrch dlaždíc je dosť studený, takže ak nemyslíte na vybavenie systému „teplej podlahy“, môžete zvážiť ďalšie možnosti.

Laminát je pomerne teplá a príťažlivá možnosť. Má širokú škálu odtieňov a textúr, čo vám umožní úspešne "zapadnúť" do akéhokoľvek interiéru. Nevýhodou je, že v podmienkach vysokej vlhkosti sa môže deformovať. Vzhľadom na tieto výhody a nevýhody si môžete vybrať neutrálnu povrchovú úpravu, ktorá bude nielen krásna, ale aj praktická: ozdobí podlahu pracovného priestoru dlažbou a jedálenským kútom - laminát. Takto budete súčasne zonovať priestor.

Ďalšou univerzálnou možnosťou je samonivelačná podlaha. Okamžite hovoríme, že má tiež nevýhodu - vysoké náklady, ale také ukazovatele ako absencia švov, predĺženie životnosti povlaku na 40 rokov a odolnosť voči akémukoľvek chemickému a mechanickému namáhaniu úplne kompenzuje všetky finančné náklady.

Steny

Existuje mnoho možností na zdobenie stien v kuchyni s rozmermi 3 x 3 metre, z ktorých každá je dobrá svojou vlastnou cestou: dlažba, umývateľná tapeta, PVC panely, dekoratívne omietky - všetky sa zapustia do kuchyne, mám rôzne textúry a farby. Veľmi často sa kombinujú materiály, napríklad pracovná zástera je zdobená keramickými obkladačkami, stenami -dekoratívne omietky. Perfektne sa pozrite do vnútra tapetových tapiet a vytvorte na zónach potrebné akcenty. Nepreháňajte to s veľkými kresbami - je lepšie uprednostniť malú tlač alebo horizontálne a vertikálne čiary, vizuálne rozširujúce priestor.

Strop

V malých kuchyniach je strop spravidla vo svetlých farbách, najčastejšie biely. Môže to byť maľovanie alebo obaľovanie povrchu - metódy, ktoré sú nám známe od babičiek a ktoré vyžadujú predchádzajúcu vysoko kvalitnú vyrovnanie stropu.

V súčasnosti sa častejšie používajú štruktúry sadrokartónových dosiek a elastické tkaniny, ktoré sú lesklé alebo matné, s mnohými farbami, vrátane 3D obrazov. Strop môže byť kompletne zašitý sadrokartónovými doskami. Samozrejme, takáto konštrukcia „ukradne“ 5–10 cm výšky miestnosti, ale nebude potrebné vynaložiť sily a prostriedky na predbežné vyrovnanie a je tu možnosť inštalácie bodového osvetlenia. V malej miestnosti, môžete urobiť len obvod alebo figuroval ostrovy zo sadrokartónu, poskytnúť im skryté osvetlenie.

Osvetlenie a dekorácia

Dobré osvetlenie je veľmi dôležité pre kuchyňu, obzvlášť dôležité pre oblasť nad pracovnou doskou, takže môžete inštalovať ďalšie výkonné svetlá. Často je tu možnosť umiestniť po obvode stropu systému bodových svetiel, miest, ktoré úspešne nahrádzajú objemné lustre ašíri vynikajúci prúd svetla v celej oblasti. Nad jedálenským stolom bude vyzerať závesná lampa - bude znamenať priestor na jedenie a do interiéru dodá trochu pohodlia domova. V prípade barového pultu môžete umiestniť niekoľko lámp za sebou - tento dizajn vyzerá krásne a poskytuje rovnomerné osvetlenie v celej hornej časti stola. Niekedy kuchynské linky poskytujú vstavané osvetlenie umiestnením žiaroviek do skladovacích systémov.

Ak navrhujete kuchyňu v určitom štýle, výzdoba bude relevantným detailom situácie. Hlavným dekoratívnym prvkom je zástera nad pracovnou doskou, ktorá má mnoho variantov, vrátane zrkadlových plôch, fotografickej tlače, pestrofarebných keramických obkladačiek a pod. Ľahká, ale zaujímavá dekorácia sa získava použitím vinylových samolepiek a fotografických tapiet.

Interiéry

Každý smer dizajnu má svoje vlastné charakteristiky a výber závisí v prvom rade od osobných priorít vlastníkov. Ale nezabudnite, že dizajn kuchyne musí zodpovedať dizajnu iných miestností, najmä vstupnej haly a obývacej izby, takže celý obytný priestor vyzerá harmonicky.

Kuchyňa 3 x 3 metre v klasickom štýle

Hlavnými znakmi šľachtickej klasickej kuchyne sú elegantné línie, symetria, drahý nábytok a ušľachtilé odtiene výzdoby. Nepostrádateľným spoločníkom klasiky je veľké množstvo dekorov, ktoré sa prejavujúv štukové omietky, vyrezávané, kované prvky, závesy závesy. Prírodné materiály ako drevo, kameň, prírodné látky alebo koža sú vítané.

Kuchyňa 3 x 3 metre v štýle minimalizmu

V kuchyni v štýle minimalizmu je funkčnosť a jednoduchosť kombinovaná s vysokou estetikou. Interiér nie je pompézny dekor a umiestnenie objektov ako výstižne a efektívne. Tento dizajn víta svetlé farby (preferuje sa biela farba), uzavreté nábytkové systémy so zabudovanými spotrebičmi a jasné geometrické línie.

Kuchyňa 3 o 3 metre v štýle loftu

Neobvyklý štýl podkrovia je vhodný pre odvážnych, sebaistých ľudí. Interiér vyzerá vzdorne, ale zároveň veľmi útulne. Tehlové alebo betónové steny, rozstrapkané podlahy, otvorená komunikácia, drevené trámy na strope - to všetko podčiarkuje industrializáciu miestnosti a navrhuje symbiózu drahých materiálov s „starým“ vzhľadom finálneho dizajnu.

Kuchyňa 3 x 3 metre v štýle Provence

Stredne veľká kuchyňa bude vyzerať skvele v duchu francúzskej dediny. Svetlé farby, otvorené skrinky zobrazujúce riad a príslušenstvo, starožitný drevený nábytok, množstvo textilu a svetla sú vítané. V tomto smere je osobitná pozornosť venovaná výzdobe v podobe keramických figúr, štýlových hodiniek, kytíc, fotografií. Špeciálne kúzlo poskytuje prvky ako retrotekstil,dekoratívne omietky, kované železné súčiastky, starý nábytok, drevené trámy.

Interiér kuchyne 3 x 3 metre - foto

Na záver ponúkame návštevu fotogalérie. Tu sa zoznámite s rôznymi hotovými návrhovými riešeniami pre usporiadanie kuchyne 3 x 3 metre. Šťastné prezeranie!