Krb v interiéri (85 fotografií): nápady na dizajn

Najpraktickejší a najneobvyklejší spôsob, ako pridať zvláštnu chuť do dizajnu miestnosti, je nainštalovať krb v interiéri. Takýto luxusný predmet bude dopĺňať akékoľvek štýlové smerovanie, ako aj izolovať nie jeden, ale niekoľko miestností naraz. Otvorený oheň (alebo dobre vykonaná imitácia plameňa) vždy fascinuje, upokojuje a inšpiruje. Večer pri krbe dá svojim majiteľom a hosťom skvelú náladu aj v najviac zatiahnutom a sivom počasí.

Typy krbov

\ t

Postupom času sa vytvorila klasifikácia, ktorá pomáha vybrať si požadovaný krb podľa jeho dizajnu, jeho základných materiálov, ako aj jeho vzhľadu. Pozrime sa na niektoré z najpopulárnejších variácií.

Elektrický krb

\ t

Tento predmet vykurovania bude skutočným nálezom pre tých, ktorí nemajú možnosť montovať krbovú vložku. Elektrický model úplne napodobňuje skutočnú vzorku, vytvára efekt horenia palivového dreva, ako aj reprodukciu zvukov ich trhlín. Inštalácia bude vyžadovať skryté zapojenie a miesto, ktoré ju zamaskuje (na tento účel sa najčastejšie používa sokel). Existujú rôzne typy elektrických krbov: nástenné, ploché, obdĺžnikové, s rôznym obložením (kameň, drevo, sklo), ktoré zapadajú do miestnosti akéhokoľvek rozmeru a dizajnu.

Plynový krb

\ t

Plnohodnotný klasický model, ktorý si vyžaduje inštaláciu komína s vysoko kvalitným ťahom a špeciálnym ohniskom. Pre dnešokdeň sú k dispozícii typy plynového krbu s ručným alebo automatizovaným režimom prevádzky. Ich vzhľad je iný: krb môže byť hrubý aj ťažkopádny a úplne miniatúrny. Výber by mal závisieť od celkového dizajnu domu alebo bytu. Tento typ krbových výrobkov dokonale kombinovaný s drevom a kovovým dekorom.

Vyvýšený krb

\ t

Dobrá alternatíva k iným typom krbov. Skladá sa z originálneho kusu sadrokartónového interiéru, ktorý môže byť krásne ozdobený sadrokartónmi, obkladačkami alebo drevenými prvkami. Ak ho chce majiteľ domu používať výhradne vo forme zdobenia miestnosti, potom sa veľké dekoratívne sviečky alebo malé farebné lucerny môžu stať imitáciami otvoreného ohňa. V prípade vykurovania v reálnom priestore je vhodné vložiť do falošnej konštrukcie malý elektrický krb.

Krbové kachle

\ t

Jedna z najneobvyklejších možností, ktorá osloví milovníkov kreatívneho chaosu. Predtým boli krbové kachle inštalované v ich vidieckych domoch letnými obyvateľmi. Teraz je možné vidieť v interiéri mnohých domov a bytov v štýle podkrovia, krajiny, klasika. Dizajn sa podobá starej liatinovej kachle, ktorá tiež musí byť vypaľovaná drevom. Externe, model tohto krbu sa stal modernejším. Je tu kovová a liatinová verzia, ktorá je najčastejšie zdobená keramickými obkladovými prvkami.

Bio krb

Skutočná inovácia v SR. \ Tinteriéru. Biokrb ekologicky šetrných materiálov (od vykurovacieho bloku a dokončovania palivom). Na zdobenie tohto modelu pomocou žuly, mramoru, keramiky, skla, odolného zafarbenia. Úplne bezpečná voľba, ktorá nepotrebuje komín a dostatok priestoru. Je harmonicky kombinovaný s takými štýlmi: pop art, moderný, hi-tech, loft.

Riadne osvetlenie interiéru s krbom

\ t

Je veľmi dôležité pamätať na to, že krb bude vyzerať harmonicky, ak sa stane hlavným zdrojom svetla v miestnosti. To však neznamená, že v miestnosti by nemali chýbať iné zdroje vyžarovania svetla. Je potrebné usporiadať dodatočné osvetlenie tak, aby bolo podsvietenie mäkké, mierne stlmené. Príliš svetlé lustre alebo svietidlá môžu negatívne ovplyvniť pohodlie priestoru. Ideálnu voľbu je možné považovať za LED pásik (možno ho ľahko vložiť do stropu), podlahové lampy s mäkkým svetlom, bodové svietidlá, svietidlá.

Interiéry

\ t

Stojí za zmienku, že táto ozdobná položka môže poraziť takmer akýkoľvek štýl. Krb naplní konzervatívny a prísny priestor domácim teplom, monotónnym - rozriedi ho jasným prízvukom, chaotická miestnosť sa zmení na štýlový priestor.

Ohnisko v štýle country

Dizajn krajiny je stelesnením rustikálnej jednoduchosti, pohodlia a pohodlia. Drevený nábytok, ručne vyrobené textílie, prírodné materiálypovrchové úpravy, nedostatok jasných kontrastov. To všetko vytvára pokojnú atmosféru. Štýl môžete doplniť centrálnym alebo rohovým krbom. Do celkového obrazu sa najlepšie zmestí falošný krb (s mramorovým obložením) alebo trojstranný plynový krb (z prírodného kameňa alebo pieskovca). Prvá možnosť bude skvelým doplnkom k danej téme a druhá vytvorí vynikajúci prehľad o požiari z rôznych strán, čím priláka ďalšiu pozornosť hostí.

Hi-tech krb

V tomto prípade sa krb môže stať jasným prízvukom, ktorý narúša prísny expresionizmus a monotónny high-tech štýl. Tento konštrukčný smer eliminuje množstvo príslušenstva, honosné farby a tiež vyžaduje minimalizmus vo všetkom. Preto by bolo skvelým riešením biofireplace. Bude dopĺňať moderné technológie a prísne textílie. Je tiež možné inštalovať elektronický krb s obložením vo forme odolného skla.

Krb pre škandinávske domy

Severské motívy zahŕňajú racionálnosť, funkčnosť a chladné odtiene. Napriek tomu sa škandinávsky štýl vyznačuje aj množstvom drevených výrobkov. Budú vyzerať skvele s okrúhlymi alebo namontovanými čierno-bielymi krbmi elektrických alebo plynových konštrukcií. Zdobený krb môže byť tiež vynikajúcim predmetom pre zónovanie priestrannej miestnosti do dvoch samostatných zón. Dizajn bude ešte originálnejší.

Loft Style Krb

Priemyselný chaos a homelita. To je presne spôsob, ako popísať štýl podkrovia, ktorý získava stále väčšiu popularitu každý deň. Ideálnym riešením by bol plnohodnotný plynový krb hrubého tvaru bez dodatočného obloženia. Jednoduchšia a menej nákladná možnosť môže byť falošný krb, dekoratívne starý a ozdobený kovovými svietnikmi.

Krb na expresionistický štýl

Toto smerovanie v interiéri sa podobá práci umelca. Izby v expresionistickom štýle sú plné teplých odtieňov, jasných obrazov a striedaní tvarov a farieb. Na takomto jasnom pozadí by bolo najlepšie vyzerať ako plochý alebo nástenný elektrický krb. Nebude prelomiť osobitnú atmosféru a bude vrcholom miestnosti. Model bude v dokonalej harmónii s mäkkým rozptýleným svetlom, ktoré je jedným z hlavných znakov expresionizmu.

Krb klasického štýlu

\ t
Takáto prísna a tradičná verzia dizajnu miestnosti si vyžaduje osobitný prístup k dekoratívnym predmetom. Nie je potrebné stanoviť si cieľ, aby ste si nainštalovali krb, ktorý bude ešte luxusnejší ako lustre a doplnky (koniec koncov je to ich prijatie klasikou). Bude to dosť elektrických ohrievačov-pecí. Špecifický vzhľad, pôvodný tvar a blikanie plameňa môžu vytvoriť nezabudnuteľný dojem.

Krb v interiéri - foto

Naša kolekcia fotografických krbov v rôznych interiéroch sprostredkuje atmosféru tepla, pohodlia a pohodliapokoj, ktorý vytvára v každej miestnosti. Šťastné prezeranie!