Krásny plot pre súkromný dom: 80 fotografií a nápadov

Každý majiteľ súkromného domu chce mať atraktívny plot pre svoj vlastný pozemok. Plot bude chrániť oblasť pred výhľadom okoloidúcich, čo vám umožní cítiť sa slobodne a uvoľnene vo vašom dvore. Na základe umiestnenia bývania je plot schopný riešiť jednotlivé úlohy a realizovať rôzne variácie vo veľkosti, dizajne, konfigurácii, ako aj z rôznych materiálov.

Drevené ploty

\ t

Oplotenie z dreva výhodne kombinuje atraktívny vzhľad, relatívne nízku cenu a nenáročnú inštaláciu. Medzi hlavné výhody tejto variácie patrí rozmanitosť sortimentu. Môžete zastaviť na denníku, plote, bloku alebo baru. Ozdobené a filigránske detaily alebo rovné čiary pevných dosiek - jednoduchosť spracovania každej z týchto možností vám umožní získať pôvodný plot takmer akejkoľvek štruktúry a štruktúry. Takáto konštrukcia je pomerne jednoduchá na inštaláciu a opravu. Strom môže byť natretý, alebo zachovať jeho pôvodný vzhľad, len lakovaný. Ekologická šetrnosť a neutrálny prírodný odtieň umožňujú doplniť akúkoľvek registráciu stránky.

Na druhej strane, drevený plot nemá vysoký ochranný potenciál, pretože ho ľahko zničí. Navyše v porovnaní s kamenným a kovovým náprotivkom je drevená verzia pomerne krátka. Tieto nevýhody však nie sú kritické a výhody materiálu ich úplne kompenzujú.

Medzi nimiNajobľúbenejšie druhy drevených plotov sú:

1. Plotový plot je veľmi žiadaný. Je ľahko vzpriamený, má jasné geometrické línie a je schopný dlhodobo slúžiť. Na jeho konštrukciu sa používajú dosky rovnakej veľkosti, ktoré sú pripevnené na vodorovné podpery.

Šermiari sú ďalej rozdelení na poddruhy - s medzerami alebo bez nich. Pri stavbe prvej možnosti by mali byť ponechané malé medzery medzi doskami. Je vhodný na oddelenie viacerých funkčných priestorov vo dvore, napríklad záhradu a detské ihrisko. Ak chcete chrániť celú oblasť bariérou, použite variácie s priliehavým uchytením dosiek k sebe navzájom.

2. Americká modifikácia predchádzajúceho druhu - ranča. Rozdiel medzi nimi je v polohe dosiek - namiesto vertikálnej metódy umiestnenia použite horizontálnu. Takýto plot sa dá nájsť na amerických farmách, ale netriviálny vzhľad sa organicky hodí, ako aj zdobí priestor okolo bytového domu.

Drevená časť sa môže striedať s kameňom a betónom. To vytvára veľmi zaujímavý dekoratívny vzhľad. Špeciálna pozornosť pre vysokokvalitnú inštaláciu, zaplatiť pevné držiaky pre podporu, pretože masívne horizontálne dosky vyžadujú obzvlášť spoľahlivé upevnenie.

3. Farebný vzhľad v kombinácii s vysokou pevnosťou - tieto vlastnosti rozlišujú palisády. Je to zbierka malých guľatín, ktoré sú spolu spojené.špicaté konce.

Ide o tradičný typ oplotenia. S jeho pomocou sa ľudia natoľko snažili definovať hranice svojho vlastného územia, ale skôr chceli odraziť zásahy nešťastných priaznivcov. Pôsobivé obrysy palisády prinesú pocit nedostupnosti a vznešenosti. Pre výstavbu takéhoto plotu bude trvať len niekoľko dní. Použite guľatinu s priemerom 10-15 cm, výšku od 2 metrov, aby ste vytvorili ochrannú konštrukciu na hraniciach vašej lokality.

4. Rebrík - živý plot vertikálne usporiadaných dosiek, ktoré sú inštalované prekrývajú. Štruktúra je často vyrobená z neobrezaných drevených dosiek, pričom je dôležité zvoliť správnu štruktúru, aby ste sa vyhli škaredému vzhľadu.

Plot môže byť hluchý alebo s medzerami, voľba variantu uskutočnenia závisí od prevládajúcej funkcie, ktorá je priradená plotu. Hlavnou výhodou tohto druhu je minimálna dažďová voda na rozpätiach, ktorá predlžuje životnosť rebríka.

5. Ak dávate prednosť estetickej príťažlivosti pre praktickosť, určite oceníte mrežový plot. Hlavné funkčné zaťaženie tohto plota je zdobenie.

Stavba je pomerne jednoduchá, a preto pre nikoho nebude ťažké postaviť takýto plot. Postačuje naskladnenie na malé lamely a ich krížové pripevnenie k hlavnej podpere, ktorá je vyrobená z najsilnejších dosiek.

Kamenný plot

Kamenné oplotenie je solídnou a reprezentatívnou možnosťou. Odolný materiál si zachováva svoju kvalitu po mnoho rokov prevádzky. Harmonicky ladí s kamenným obkladom celej budovy alebo jej základom.

Na kamenný plot je potrebný základ, ktorý môže byť obložený ozdobnými tehálami alebo jednoducho omietnutý. Takéto bariéry sú veľmi atraktívne v kombinácii so ozdobnými výkovkami. Ak však chcete zabezpečiť súkromie súkromného územia, je dôležité vybudovať maximálny hluchý plot. Kamenná konštrukcia je trvanlivá a nevyžaduje pravidelnú údržbu, neberie do úvahy maľované a omietnuté náprotivky.

Pokiaľ ide o negatívne aspekty tejto otázky, je potrebné mať na pamäti, že takáto štruktúra zahŕňa pomerne dlhú dobu výstavby a vysoké odborné zručnosti developera. Okrem toho, náklady na materiál nie je vždy odlišná demokratická cenová politika. Ak je celková dĺžka plota malá, pomer vynaložených peňazí a dosiahnutého výsledku zostane celkom prijateľný.

Murárske práce sú lacnejšie a jednoduchšie aj z hľadiska pokládky. Táto možnosť je stabilná a zásadná. Je schopný doplniť a zdôrazniť celkovú architektonickú myšlienku v prípade jej využitia pri výzdobe iných stavieb. Okrem toho, taký plothodí sa na rôzne dekorácie: môžete si vybrať materiály z rôznorodej palety farieb, ozdobiť miesto brány pomocou oblúkov, malých veží a stĺpov.

Železobetónový plot

Z najspoľahlivejších úprav moderného oplotenia sú najprístupnejšie železobetónové konštrukcie. V rozlohy krajín SNŠ sú takéto ploty celkom bežné. Táto popularita sa vysvetľuje nielen nízkymi cenami, ale aj rýchlosťou, ako aj jednoduchosťou procesu inštalácie variantu akejkoľvek konfigurácie a dĺžky.

V súčasnosti stavebný trh ponúka širokú škálu výrobkov, medzi ktorými je ľahké nájsť potrebný analóg, ktorý zodpovedá vkusu vlastníkov súkromného domu. Železobetón môže napodobňovať textúru tehál, bridlice, dreva v širokom spektre farieb. Okrem toho, pigmenty, ktoré poskytujú bohatú farbu plota, sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči vyblednutiu a žltnutiu. Po inštalácii sa nemusíte starať o pravidelnú aktualizáciu maľby a spracovanie materiálu chemickými roztokmi.

Plot kombinácie materiálov

Kombinácie rôznychstavebné materiály pri výrobe oplotenia na území súkromného domu môžu dosiahnuť vynikajúce výsledky Spolu vytvárajú pevný a trvanlivý živý plot s jedinečným vzhľadom.

Profilované plechy.Kombinácia kovových profilov a tvárnic z betónu vytvára veľmi spoľahlivú konštrukciu, ktorá chráni domácnosť pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich. Krásny vzhľad konštrukcie zabezpečí maľba profesionálnej podlahy v odtieni v súlade s farbou betónu.

Plot z vlnitého alebo kovového profilu, umiestnený na kamennom základe, ako v prípade betónu, bude fungovať dlhú dobu bez straty ukazovateľov kvality a pevnosti.

Pred výberom v prospech materiálu však odporúčame, aby ste sa zoznámili s niektorými odtieňmi. V prípade pravidelných mechanických účinkov sa plechy deformujú. Okrem toho poškodenie škrabancami často vedie k poškodeniu hrdzou, čo skracuje dobu údržby plota.

Polykarbonát a kovový plot.Tento plot vyzerá veľmi štýlovo a trochu futuristicky. Polykarbonát je transparentný-hluchý, vysoká verzia takejto štruktúry bude spoľahlivo chrániť miesto pred vniknutím neoprávnených osôb, a zároveň bude prenášať slnečné svetlo, a preto nebude vytvárať bohatý tieň blízko neho, ktorý bude zasahovať do normálneho rastu rastlín.

Plot z dreva a polykarbonátu.Klasický obraz dreveného plotu možno riediťmoderné syntetické materiály, z ktorých vyberáme polykarbonátové dosky. Zaujímavý a neobvyklý vzhľad plota neznižuje ukazovatele sily, ktoré sú charakteristické pre drevené oplotenie, ale dostanete aj originálny prírastok do dizajnu vašej stránky.

Kovaný plot.Kované priečky sú veľmi odolné, spoľahlivé a trvanlivé. Zároveň, vzhľadom na samotnú podstatu prelamovaného dizajnu, ktorý zahŕňa obrovské medzery, je tento plot schopný preukázať všetko, čo sa deje na území vášho dvora. Preto je rozumné urobiť tento typ kontajnmentu vo vnútri pozemku, a nie na jeho hraniciach; alebo, počítajúc z dlhodobého hľadiska, pestujú vinice na nohách, čo vytvorí hustú živú oponu. Aby ste dosiahli rovnaký cieľ, môžete tento dizajn doplniť polykarbonátom.

Výzdoba plota

Vytvorením vysokej bariéry okolo vašej vlastnej domácnosti v podobe zvedavých pohľadov okoloidúcich a susedov sa môžete často chytiť a myslieť si, že ste zamknutí v nepohodlných stenách. V tomto prípade použite jednoduché techniky, ktoré ozdobia plot a zmenia ho na živú a dokonca útulnú štruktúru.

Hlavnou funkciou plota je vymedzenie územia. Na toZároveň sa môže tiež stať krásnym doplnkom k všeobecnej myšlienke krajinného dizajnu. Po prvé, mali by ste venovať pozornosť zdobenie s kučeravými kvetmi. Táto manipulácia je vhodná pre takmer všetky drevené, kovové alebo kamenné ploty. Rastliny, ktoré prechádzajú trvanlivými materiálmi, sú obzvlášť jemné, elegantné a prirodzené. A čo je obzvlášť pekné, stavať takéto dekorácie nie je ťažké pre každého majiteľa domu. Postačuje vysadiť brečtan brečtan, alebo tri-špicatý, dievčenské, päť-listové okrasné hrozno - a časom budete mať nádherný živý plot. Ak si chcete vychutnať krásne kvety, potom radšej lezenie ruže alebo plamienok. Tiež anonymný dizajn môže premeniť pestré kvety v kvetináčoch.

Ďalší spôsob, ako urobiť z vášho plota originál a vystúpiť z davu, je ozdobiť ho mozaikou. To si nevyžaduje veľké finančné náklady, pretože sú vyrobené zo sklenených úlomkov, zrkadiel, tehál a dlaždíc.

Okrem vyššie uvedených metód „revitalizácie“ živých plotov je tu ďalší veľkolepý pohyb - po obvode vysadíme dekoratívny ker, ktorý bude logickým pokračovaním sadov alebo záhonov. Neobmedzujte sa len na štandardné metódy, vaša fantázia vám pomôže vytvoriť naozaj neobvyklý plot, farebné sklo a kamene, závesné sviečky, girlandy a zaujímavé graffiti vám pomôžu realizovať váš život. Dokonca aj ten najvzácnejší plot sa môže stať plátnom.pre let vašej tvorivej myšlienky!