Krásne kuchyne: 15 projektov pre inšpiráciu

Koncepcia krásy v dizajne je relatívna, pretože každý má v usporiadaní interiérov rôzne chuťové preferencie. Niektorí ľudia majú radi klasický štýl s masívnym nábytkom a nádhernými lampami, a niekto by rád zariadil byt v modernom štýle s prísnymi líniami a kovovým leskom. Ak hovoríme o kuchyni, potom, bez ohľadu na smer, je dôležité spojiť funkčnosť, pohodlie a prezentáciu interiéru. Zvážte niekoľko originálnych kuchynských návrhov, ktoré budú slúžiť ako skutočný zdroj inšpirácie.

1. Kuchyňa-obývacia izba s drevenou textúrou

Tento projekt vyvinul moskovský dizajnér Julia Atamanenko pre zákazníkov, ktorí formulovali túto podmienku: absencia prebytku v dekore a bez klasického štýlu. Výsledkom bola lakonická kuchyňa - obývacia izba, ktorá vyzerá draho a vysoko kvalitne. Majitelia ako drevo a množstvo hrubej textúry, ktorá bola vzatá do úvahy pri výbere dokončovacích materiálov a panelov pre skrine.

Spoločný priestor kuchyne a obývacej izby je rozdelený do niekoľkých funkčných oblastí pomocou baru a dekoratívnych prvkov. V dizajne stropu použité drevené tapety, a na podlahy - žula.

2. Kuchyňa inšpirovaná súčasným umením

Táto kuchyňa sa nachádza v dome na pláži na ostrove v Massachusetts, podlahová plocha je 17 metrov štvorcových. Dizajnérka Carol Hunter navrhla projekt so zameraním nazákazníka vášeň pre súčasné umenie, najmä prácu Mondriana.

Kuchyňa sa vyznačuje výraznými originálnymi farebnými riešeniami. Abstrakčné maľby inšpirovali dizajnéra k umiestňovaniu farebných blokov a akcentov na fasády nábytku. Neobvyklý nábytok pozoruhodne zapadá do vintage štýlu plážového domu z polovice minulého storočia. Kuchynský ostrov vyzerá ako samostatná jednotka, ktorá nahrádza jedálenský kút. To je spôsobené tým, že majitelia domov neradi jedia pri veľkom stole.

3. Nová kuchyňa so starožitnými detailami

Klasická obývacia izba ožila vďaka kvalitným povrchom, výrazným farbám a modernému interiéru. Autormi projektu boli Tom DeLaye a Renan Mark. Voľba nábytku prispela k tomu, aby bol interiér relevantný, ale aby sa zachovali detaily z konca devätnásteho storočia.

Pridaním bohatej modrej farby na farebnú paletu mohli dizajnéri naplniť kuchyňu svetlom. Táto technika rozlišuje štuky a rámy, vynikajúce rímsy a výlisky. Na oddelenie kuchyne a jedálenského kúta od obývačky je podlaha vyrobená z dlažby z cementu s elegantným vzorom v retro štýle. S týmto riešením bolo možné upustiť od inštalácie priečok. Monochromatické dlaždice s grafickými vzormi vyzerajú skvele na pozadí jasných stien v modrej a neutrálnej šedej kúsky nábytku.

4. Ročník pre modernú nórsku rodinu

Dizajnér Kristin FixoneStrávil som veľa času vývojom layoutu, ale v dôsledku toho sa miestnosť ukázala byť útulná, príjemná a stručná, s prekvapivo čistými líniami. Podlaha, vyrobená z dubu, maľovala v pokojnom sivastom odtieni. V kuchyni sa inštalovali klasické armatúry, ktoré boli kedysi masívne využívané v európskych továrňach. Sú pripojené k vypínaču na stene a slúžia ako pracovné svetlá nad stolom stola. Dizajnérovi sa podarilo urobiť jedálenský priestor miestom, kde si môžete oddýchnuť a oddýchnuť si, vzhľadom na zvyšok priestoru.

5. „Galley“ v starom dome

Tento projekt bol vytvorený profesionálnym tvorcom kabinetu a sochárom Marian Neulantom a architektom Axelom Van Excelom. S pomocou šikmých línií bolo možné optimálne využiť priestor pri zachovaní individuálnych architektonických prvkov kuchyne. Galley sa stal pracovným názvom kvôli úžasnej racionálnosti priestoru. Napriek relevantnosti bielych alebo neutrálnych farieb majitelia uprednostňovali farebný modrý odtieň. Kuchynské panely sú vyrobené z plastu a drevotriesky, konce sú lemované dubovou textúrou. Pracovný povrch sa postupne zmení na pevný barový pult, ktorý vyzerá pomerne masívne vďaka prítomnosti dubového okraja. Polica sa rozkladá mimo kuchynského priestoru a stáva sa malým stolom v hale, pre ktorú je vhodné mať raňajky.

6. Krásna kuchyňa v Provensálsku

Pred týmto prepracovanímrenovácia interiéru v kuchyni pochádza z 80-tych rokov a bola staromódna. Aby bol priestor štýlový, bolo rozhodnuté použiť na mieru vyrobený nábytok. Okrem toho, kuchyňa sa vyznačuje vintage dosky a pôvodné kuchynské panely.

Dve veľké okná majú výhľad do záhrady, takže kuchyňa má dostatok slnečného svitu. Jasné oranžové záclony dopĺňajú prirodzené svetlo, ktoré tiež oživuje interiér.

Interiérový dekor reprezentujú akcenty v priemyselnom štýle. Ide o nezvyčajné hodiny na stene, lampu nad umývadlom atď.

7. Modulovaná kuchyňa v jasných farbách

Kontrast čiernej a žiarivo ružovej farby vás v tejto malej miestnosti nenechá nudiť. Dizajnéri z Barcelony, Carolina Luzon a Luis Ruiz vyvinuli tento projekt s ohľadom na umiestnenie organizovaného skladovacieho systému. To je naliehavá potreba bytu, ktorého plocha je len 55 m2.

Miestnosť má funkčné usporiadanie a stručný dizajn. Nábytok v kuchyni je inštalovaný až do stropu, takže sa tu doslova všetko racionálne používa. Na oboch stranách miestnosti sú skrine, v ktorých sú umiestnené riady, domáce spotrebiče a potraviny. Tento skladovací systém vám umožní udržiavať poriadok v kuchyni, ktorá je kombinovaná s obývacou izbou.

8. Monochromatická kuchyňa v priemyselnom štýle

Dizajnér Felipe Araujo z Barcelony používal materiály s jednoduchou textúrou vo výzdobe. Sú to časti z čierneho kovu,omietky, obkladačiek a dlaždíc na báze cementu, starého dreva. Byt sa nachádza na území bývalého skladu.

Slnečné svetlo preniká cez priehľadné steny skriniek a množstvo umelých vetiev bude slúžiť ako druh obrazovky. Nábytok vrátane stola je vyrobený z recyklovaného dreva. V poschodí je malá zabudovaná chladnička. Skriňa pri stene sa nachádza za veľkolepou priečkou, zdobenou sklom a bambusom. Uzatvára veľkú mrazničku a chladničku. Doplňte priemyselné interiérové ​​batérie a drez z ušľachtilej ocele, žulové dosky.

9. Kuchyňa - jedáleň 9 m2

Ide o malú kuchynku v Moskve, ktorá bola potrebná na vizuálne zväčšenie a nie na preťaženie nepotrebným nábytkom. Dizajnéri Natalya Vodopyanova a Elena Tambieva umiestnili domáce spotrebiče a skrine pozdĺž steny, kde sa nachádzajú vchodové dvere.

Bolo rozhodnuté opustiť ostatné steny bez zbytočných predmetov, takže malá kuchyňa vyzerá svetlá a priestranná. Zástera je zdobená svetlými dlaždicami s kulinárskymi kresbami. Nad pracovnou doskou nie sú žiadne kuchynské skrinky.

Proti pracovnej ploche môžete vidieť krásnu tapetu s textúrovaným povrchom, časť miestnosti je vymaľovaná v odtieňoch bobúľ. Pre viac geometrie pridané tonizujúce vyčnievajúce reliéfne prvky. V tomto projekte sa pozornosť sústreďuje na jedálenský kút, keďže v byte býva veľká rodina, ktorá sa často stretávadohromady.

10. Minimalistická kuchyňa so zlatými výklenkami

Byt sa nachádza v Moskve, kuchyňa je len 10 m2. Dizajnéri Anastasia Chernyshova a Sergey Kolchin si prezreli izbu nielen z hľadiska funkčnosti. Odborníci sa domnievajú, že kuchyňa je priestor, kde vládnu zákony alchýmie. Chladnička symbolizuje zimu, oheň môže byť zapnutý len tlačidlom a látka môže meniť stav v závislosti od nastavenej teploty.

Minimalistická kuchyňa je usporiadaná okolo okrúhleho stola. Má zaujímavý detail - zaoblený otvor v strede. To pripomína majiteľom apartmánového plážového nábytku, ktorý priestor uvoľňuje a uľahčuje. Veľkolepé komponenty interiéru sú fasády, ktoré údajne "rastú" z podlahy.

11. Grafitová kuchyňa pre študentky

Po prvé, k kuchyni bola pripojená lodžia s panoramatickými oknami. Dizajnérka Anna Marková čelila úlohe vizuálne vizualizovať miestnosť. Na tento účel bol strop natretý bielou farbou a podlaha je ukončená betónovými dlaždicami. Prítomnosť ľahkej základne umožnila experimentovať s výberom nábytkových fasád.

Prítomnosť masívnej náhlavnej súpravy neznamená, že miestnosť je pre vnímanie ťažká a interiér je pochmúrny. Takmer všetky fasády sú oproti okenným otvorom, takže na ne padá prirodzené svetlo. nábytokVyznačuje sa prísnymi líniami a symetriou, čo uľahčuje vzhľad miestnosti.

12. Kuchyňa a jedáleň v Londýne

Ihneď po presťahovaní sa majitelia domu rozhodli prepracovať interiér miestnosti. Pri registrácii kuchyne a jedálne sa použili najrôznejšie faktúry. Medzi nimi - tehlové prvky, pôvodná podlaha, omietka na stenách, drevené panely, geometrické dlaždice (ako keby nahliadli do metra), mramorové prvky.

Všetky materiály sú dokonale kombinované s bielym podkladom a čiernymi akcentmi, čo robí priestor v kuchyni atraktívnejším a dynamickejším.

13. Kuchyňa s vidieckym nábytkom

Projektanti Joanna a Mike Ashwin vyvinuli útulný kuchynský projekt v Lincolnshire. Izba sa ukázala byť farebná a moderná, s ľahkou vzdušnou atmosférou. Tu môžete vidieť pohodlné drevené dosky, neutrálne sivé tóny v povrchovej úprave, aktuálne otvorené police. Dvere s roztomilým oknom v tvare srdca dokonale zapadajú do interiéru.

V strede miestnosti je ostrov, ktorý slúži ako miesto na jedenie. Na konci je zaoblený stojan, za ktorým je vhodné mať uhryznutie. Prítomnosť otvorených políc nad umývadlom umožňuje pochváliť svetlé doplnky, elegantné súpravy. Interiér je doplnený o LED svetlá.

14. Matná čierna kuchyňa

Berlin Designers BernardKurtz a Johannes Krone prepracovali miestnosť a zničili stenu oddeľujúcu jedáleň od kuchyne. Následne bola kuchynská linka umiestnená na suteréne, ktorý dosahuje výšku 10 cm, sú tu skryté vykurovacie systémy pre podlahy a iné inžinierske stavby.

V kuchynskom priestore susedí s jedálňou, na rozdiel od jednotky s pracovnými plochami sú farebné stoličky rôznych odtieňov, ktoré vyzerajú dosť pôsobivo. Symetrické skrinky a svetlá v umývadle robia dizajn miestnosti reprezentatívnejším.

15. Kuchyňa 5 m2 v Paríži

Autormi projektu dizajnu sa stali Yannick a Julissa Servier. Výsledkom práce v miestnosti bolo viac svetla a priestoru. Zvlášť výrazná je podlaha, pohodlný ostrov so sporákom a rúrou, ktorý sa nachádza v centrálnej časti miestnosti. V tejto malej kuchyni je príjemné variť, otáčať sa do jedálenského priestoru a rozprávať sa s rodinnými príslušníkmi a hosťami, bez toho, aby ste sa rozptyľovali od procesu.

Domáce spotrebiče sú zabudované, napríklad chladnička je umiestnená v blízkosti umývadla umiestneného pri okne a rúra a varná doska sú zabudované do „ostrova“.

Video: Krásny dizajn kuchyne - 2018