Kované postele (80 fotografií): typy, ako si vybrať

Kovaná posteľ - vynikajúci kus nábytku do spálne. Takáto krabica sa môže ponoriť do atmosféry stredoveku a zároveň vytvoriť jedinečnú útulnosť domáceho prostredia. V súčasnosti, keď všetci hľadajú netradičné dizajnérske riešenia pre interiér svojho domu, kované prvky sa stávajú najrelevantnejšími - toto je antické umenie, nezaslúžene zabudnuté, znovu získava veľkú popularitu. Je pozoruhodné, že posteľ z tepaného železa bude hodným doplnkom akéhokoľvek štýlu, od klasických až po moderné moderné.

Výhody a nevýhody kovaných lôžok

\ t

Nábytok vyrobený technikou kovania má oveľa viac výhod ako jeho drevené náprotivky, napríklad:

Čistý materiál - kované postele nevypúšťajú škodlivé látky, sú hypoalergénne a environmentálne bezpečné, čo umožňuje inštaláciu v detských izbách;

Dlhá životnosť - kovové rámy majú vysoký stupeň pevnosti a môžu ich používať viaceré generácie. Takýto ukazovateľ plne odôvodňuje značné náklady na výrobky;

Rôzne prevedenie - neobmedzený počet možností dizajnu rámov a chrbtov vám dáva možnosť vybrať si tú najzaujímavejšiu možnosť, ktorá by bola vhodná v štýlovom dizajne;

Individualita - ručne vyrobená posteľ, vyrobená podľa dizajnu zákazníka, sa stane skutočným exkluzívnym, pretože v ostatných interiéroch nenastane opakovanie;

Zlučiteľnosť s inými materiálmi - \ tkov môže byť prítomný v páre s inými materiálmi - drevom, kameňom, kožou atď.

Krása - tento ukazovateľ je často najvýznamnejší pri výbere lôžka pre spálňu. Taký elegantný kus nábytku sa stane skutočným dekorom, najmä ak je doplnený o kované podobné detaily, ako je svietnik na nočných stolíku.

Pokiaľ ide o nedostatky, aj keď je ich málo, stále sú tam. Patrí medzi ne veľká váha konštrukcie - bude to ťažké pohybovať sa samostatne. Tiež to nebude vždy vhodné v štúdiových apartmánoch, kde jedna miestnosť slúži ako spálňa, obývacia izba, kancelária, atď. Ďalšou nevýhodou sú vysoké náklady, ale je to celkom odôvodnené jeho dlhou životnosťou.

Vlastnosti kovaného lôžka

Voľba postele z tepaného železa má mnoho aspektov, pretože nie je len miestom na spanie a odpočinok, ale aj vynikajúcim interiérovým dekorom, takže majstri doladia všetky smery a menia sa na krásu. Moderná technológia zahŕňa dva spôsoby kovania: studené a horúce. V procese kovania za studena sa roztavený kov naleje do špeciálnych foriem, ktoré sa potom ochladia. Tepelné kovanie vám dáva viac príležitostí pre let fantázie, pretože tvar je daný horúcim surovinám na nákove. Môžete si vyrobiť výrobok s prísnymi líniami v spôsobe minimalizmu alebo ho vybaviť rôznymi luxusnými kaderami, ktoré dávajú provensálsku milosť. Používa sa na výrobu takýchto kovovako železo, hliník, meď a niekedy liatina. Na základe toho môžeme bezpečne povedať o vysokej pevnosti kovaného lôžka a jeho trvanlivosti.

V konečnom štádiu výroby sú hotové konštrukcie natreté, natreté v palete farieb zvolenej klientom. Využíva kováčsku farbu, ktorá môže vytvoriť lesklý, matný vrstvy, vzhľad starého nábytku, ktorý bude ľahko ubytovať posteľ v každom štýle rozhodnutia.

Kované prvky sú často kombinované s drevenými koženými detailmi. Napríklad kovový rám postele vybavený drevenými nohami alebo kožený mäkký čelo s ozdobným rámovaním kovania vyzerá skvele.

Druhy kovaných lôžok v rôznych štýloch

\ t

Kované postele majú širokú škálu modelov a štýlov, takže je ľahké vybrať si vhodnú možnosť pre lacné izby a luxusné zariadenie. K dispozícii sú jednolôžkové alebo dvojlôžkové postele pre dospelých, ako aj modely pre deti, ktoré môžu byť jednoúrovňové alebo dvojúrovňové. Hlavná vec je ich rozdiel v dizajne, ktorý je najvhodnejší pre celkový koncept spálne.

Klasika

Luxusná klasická posteľ pomôže zariadiť skutočný palác v spálni. Takéto lôžka majú zdobené vzory, vysoké chrbty a podnožky, ktoré často obsahujú zlaté náplasti. Zadná časť čelo postele dokonale doplní kožený čelo postele a okolie - rovnako luxusný luster s kovacími prvkami, načechranými kobercami, zrkadlami asvietniky.

Moderné

V smere moderného, ​​plynulého toku liniek je vítaná absencia ostrých rohov a asymetria. Tieto vlastnosti robia kované lôžko v interiéri najvhodnejším kusom nábytku, ktorý zabezpečí integritu smeru. Kované predmety dokonale vytvárajú efekt vzdušnosti a menia sa na skutočné šperky. Tu ohyby vyzerajú dobre, elegantne prepletené.

Provence

Kovové interiérové ​​predmety dokonale charakterizujú dedinské línie, pripomínajúc práce skúsených kováčov. V interiéri bude vyzerať skvelá posteľ s efektom umelého starnutia alebo zámerne nedokončených zábradlí. Bude harmonicky zapadať do dreveného nábytku a pastelových odtieňov dekorácie, a jemné kučery s kvetinovými ornamentmi na čelo postele vám pripomenie ducha romantického Francúzska.

Technológie Hi-tech

Keďže prítomnosť tohto kovu v interiéri je charakteristická pre tento štýl, kované lôžko tu môže nájsť svoje miesto. Stojí za zmienku, že jeho dizajn bude trochu odlišný vo svojich obmedzeniach a úprimne priamočiarych líniách. Vhodné sú tu geometrické vzory, napríklad čelo môže mať číry obdĺžnikový tvar alebo môže spájať priame lúče s výrazným duchom asketizmu.

Škandinávsky štýl

Pre severský štýl sú postele oddrevo a kov, takže vhodnou voľbou bude kombinácia dreveného podkladu s kovaným chrbtom a podnožkou. Charakteristickým znakom lôžok v škandinávskom štýle je ich masivita, zdôrazňujúca vážnosť severského štýlu. Čelo je zdobené prísnymi líniami bez nadmerných dekorácií. Môžu mať určitú drsnosť pri spracovaní, ktorá zároveň vytvorí útulnú atmosféru.

Loft

Jednoduchosť a prirodzenosť dizajnov sú hlavnými kritériami, ktoré charakterizujú podkrovný nábytok. Najviac neočakávané riešenia sú tu vhodné, napríklad kované lôžko vo forme kovových rúrok alebo čelo z hrubých drevených dosiek. Na pozadí tehlovej steny dekorácie vlastné v interiéri v štýle loft, tento nábytok vyzerá úžasne.

Ako si vybrať kované lôžko

Pri kúpe kovaného lôžka alebo pri plánovaní jeho výroby je potrebné vypočítať, aká veľkosť by mala byť. Lôžko môže byť jednolôžkové alebo dvojlôžkové. V zásade existujú určité štandardy pre oba typy, ale nie je na škodu vyskúšať posteľ, ľahnúť si na ňu a zistiť, či je dostatok miesta. Podobnú úlohu v tejto otázke zohráva aj veľkosť spálne, kde sa má inštalovať.

Kované postele môžu byť obdĺžnikové alebo kruhové. Okrúhle kované lôžko bude určite vyzerať atraktívnejšie, ale musíte vziať do úvahy, že to bude mať veľkú plochu a môže byť príliš ťažké pre malú miestnosť.interiéru.

Je tiež vhodné venovať pozornosť rámom - môže byť len so zadnou časťou alebo so zadnou časťou a podnožkou. V tomto prípade výber závisí od osobných preferencií vlastníkov - druhá možnosť je bližšie k konzervatívcom, aby som tak povedal, klasická posteľ, ale prvá možnosť vyzerá oveľa jednoduchšie. Hlava postele často slúži ako dekoratívny prvok, niektorí dávajú prednosť tomu, aby si ju vybrali s veľkou veľkosťou a zároveň dostali skutočné majstrovské dielo umeleckého kovania.

Kované postele vyžadujú dodatočný nákup matraca, ktorý je hlavným prvkom, ktorý poskytuje pohodlie počas prázdnin. Moderné matrace môžu mať rôzne výplne z umelých alebo prírodných materiálov. Tam sú matrace s pripojenými pružinovými systémami a odpojené, keď každá pružina zaujme svoje miesto v bunke. Posledná možnosť, ako ukazuje prax, je oveľa pohodlnejšia - matrac sa dokonale prispôsobí konkrétnej fyzike.

Kované postele - foto

A napokon ponúkame návštevu fotogalérie najlepších fotografií, kde sú prezentované krásne vzorky kovaných lôžok. Tu uvidíte všetky ich rozmanitosti a spôsoby umiestnenia takýchto majstrovských diel do interiérov. Šťastné prezeranie!