Kované ploty: 70 fotografických nápadov

Kované ploty boli vždy považované za jeden z najspoľahlivejších spôsobov ochrany domov a okolitých oblastí. Okrem toho, tieto ploty pôsobia ako luxusné a pomerne drahé okrem súkromného majetku, dokonale zapadajúce do akéhokoľvek krajinného dizajnu. Mnoho variantov výkonu umožňuje zvoliť si dizajn pre akýkoľvek typ a štýl konštrukcie. Aby sme neboli neopodstatnení, uvažujme o rôznych spôsoboch zdobenia bariér pomocou kovaných prvkov a fotogaléria, umiestnená na konci článku, poskytne tie najlepšie vizuálne príklady.

Výhody a nevýhody kovaných plotov

\ t

Na ocenenie všestrannosti opracovaných železných plotov je vhodné podrobne zvážiť ich výhody. Vzhľadom k tomu, že hlavnou funkciou bariéry je ochrana lokality, stojí za zmienku, že kované konštrukcie s ňou dokonale manipulujú. Pevnostné vlastnosti materiálu vylučujú možnosť vandalizmu, podpaľačstva a iných druhov poškodenia. Obzvlášť dôležité z hľadiska ochrany sú ploty so špicatými hrotmi, ktoré svojou vlastnou podobou zachránia nezvaného hosťa pred túžbou nelegálne vstúpiť na územie.

Ďalšou výhodou kovaných plotov možno nazvať ich trvanlivosť, ktorá je vlastná všetkým kovovým konštrukciám. Trvanie ich prevádzky s náležitou starostlivosťou (aplikácia ochranných látok proti korózii) sa počíta po stáročia.

Vynikajúce estetické kvality - faktor, ktorýČasto sa stáva rozhodujúcim pre majiteľov, ktorí sa rozhodnú inštalovať plot. Kovanie primerane zdôrazňuje stav bývania a elegantne porazil vlastníctvo domu.

Ďalšou výhodou je možnosť nákupu modelu podľa vášho vkusu. K dispozícii je široká ponuka hotových kovaných konštrukcií, a ak si vyrobíte ručne vyrobený výrobok na objednávku, môžete získať originálny plot s exkluzívnym dizajnom.

Nevýhodou kovaných konštrukcií je ich vysoká cena, najmä pre jednotlivé výrobky. Tento problém však môžete vyriešiť zakúpením hotového modelu alebo kombinovaním kovania s inými materiálmi - polykarbonátovými plátnami, vysokými základmi atď.

Druhy kovaných plotov

\ t

V procese vytvárania kovaných bariér sa používajú rôzne technológie, z ktorých niektoré sú pomerne zložité, zatiaľ čo iné sú relatívne jednoduché. V závislosti od toho, ktorá metóda sa použije na výstavbu, sa budú líšiť jeho konečné náklady. Existujú také typy ako:

1. Zvárané - najjednoduchšie a lacnejšie modely, kde sú rôzne prvky upevnené zváraním. Samozrejme, nebudete ich pomenovať ako umelecké predmety, ale dokonale sa vyrovnajú s ochrannou funkciou;

2. Vyrobené metódou umeleckého kovania - kov sa zahrieva pod vplyvom vysokých teplôt a potom sa z neho nevyhnutná forma „vyrazí“. Je to veľmi ťažká práca, takže cena takýchto prekážok je pomerne vysoká;

3. Kombinované- kombinovať vlastnosti dvoch predchádzajúcich typov, keď metóda zvárania sú kombinované kované prvky. Tento typ má najväčší dopyt, pretože je najlepším príkladom kombinácie ceny, estetiky a kvality.

Každá z uvedených kategórií má niekoľko modelov, ktoré sa líšia konštrukciou, kombináciou materiálov, veľkostí a tvarov. Voľba jedného alebo druhého druhu oploteného oplotenia závisí najmä od osobných preferencií vlastníkov súkromného vlastníctva a finančných možností.

Dizajn opracovaných železných plotov

\ t

Existuje mnoho spôsobov, ako vybudovať kované ploty. Niektorí ľudia dávajú prednosť ponechať v prírodnom dizajne, a niekto je pohodlnejší, ak plot bude mať ochranu pred zvedavými očami vo forme polykarbonátových štítov, fólií a iných materiálov.

Kované ploty vyzerajú veľmi pekne v kombinácii s rovnakým dizajnom okien, zábradlí, balkónov hlavných budov. S ohľadom na farebnú paletu - majitelia sú častejšie naklonení k tmavým tónom, napríklad čierna farba je spojená s elegantným luxusom v mnohých. Svetlé farby však majú tiež právo na existenciu.

Stojí za to pozrieť sa na fotografiu, aby ste ocenili, ako ľahko a elegantne vyzerá biele kovanie plota proti bujnej zelene na dvore. Na vytvorenie populárneho efektu antiky sa dnes používajú patinové povlaky, ktoré vyzerajú obzvlášť krásne s umeleckým kovaním.

Rôzne dekoratívne prvky pomáhajú diverzifikovať dizajn.štruktúry. Často môžete nájsť kovové kvety, náladové kučery, vínne révy vinice a iné dekorácie, ktoré dokážu vdýchnuť život do túžiacich železných konštrukcií.

Nápady na dizajn pre kované ploty

Kované ploty majú mnoho výkladov: sú kombinované s inými materiálmi, vylepšené, vybavené dodatočnými funkciami, zdobené a premenené na najlepšie ploty. Ďalej predstavíme množstvo moderných dizajnérskych nápadov pre kované ploty, o ktorých dúfame, že sa vám budú páčiť.

Tvorba hluchého opevneného plota

Existuje úplne opodstatnený názor, že kovaná oplotenie neposkytuje primeranú zvukovú izoláciu a ponecháva celú miestnu oblasť na verejnosti. To je pravda, ale existujú možnosti, ktoré pomôžu odstrániť tieto problémy.

Napríklad kované prvky možno ľahko kombinovať s polykarbonátovými doskami alebo vlnitými podlahami. Výhodou týchto materiálov sú pevnostné charakteristiky, vďaka ktorým sa používajú aj na výzdobu strechy, priečok a pod. Majú bohaté farebné riešenia, medzi ktorými si môžete vybrať paletu zodpovedajúcu dokončovacím materiálom budov.

Krásne vyzerajúce plátna s imitáciou tehál alebo prírodného dreva, ktoré sú dokonale kombinované s elegantným kovaním. A čo je najdôležitejšie - taký dizajn vám umožní skryť dvorek teritórium pred zvedavými očami, hlukom, bez vytvárania objemnosti.

Kamenný plot s kovanými vzormi

\ t

Kamenné ploty sa považujú za najspoľahlivejšie a najtrvanlivejšie konštrukcie, ale ich objemnosť sa často stáva dôvodom odmietnutia takéhoto dizajnu. Je to úplne iná vec, keď sa používajú kované vzory, ktoré prinášajú pôvab a ľahkosť dizajnu.

Existujú rôzne variácie takýchto plotov. Ak sa majitelia cítia pohodlnejšie v uzavretom priestore, môžete nakresliť vysokú základňu s kameňom, ktorý bude korunovaný prelamovaným kovaním. Ďalšou možnosťou je realizácia oporných stĺpikov, spojených kovovou konštrukciou. V každom prípade bude plot vyzerať pevne a ladne.

Keďže prírodný kameň je pomerne drahý materiál, môžete ho nahradiť tehlou, ktorá tiež vytvorí dobrý pár s elegantným kovaním. Okrem toho, tehla má mnoho odrôd, je lepšie zvoliť možnosť, ktorá bude zodpovedať čelia domu.

Živé rastliny s plotovými dekormi

\ t

Ak chcete ozdobiť plot z tepaného železa, môžete použiť lezecké rastliny, ktoré budú lemovať železný rošt, čím sa vytvorí živý plot. Bujná vegetácia zdobí aj najjednoduchší kovový plot z vertikálnych tyčí. Zelené plochy sú rovnomerne rozložené po celej dĺžke plotu a čiastočne chránia súkromie územia a chránia ho pred zvedavými očami. Ďalšou možnosťou je posilniť závesné hrnce jasnými farbami, ktoré potešia prechádzajúcich susedov,preukázať pohostinnosť hostiteľov.

Neobvyklý kovaný plot

Takéto ploty miestnej oblasti sa môžu právom nazývať skutočné umelecké diela, pretože ide o manuálnu prácu. Samozrejme, náklady na takýto dekoratívny plot budú mnohonásobne vyššie ako hotové modely, ktoré sú komerčne dostupné, ale táto nevýhoda je plne kompenzovaná exkluzivitou dizajnu. Dizajn je vytvorený podľa individuálneho náčrtu a nemá žiadne analógy. Zvláštnosť spočíva v tom, že sa časom stáva čoraz viac jedinečným. Výhodou je vysoká pevnosť - pri spracovaní je kov kalený a vystavený deformácii kladivovými údermi, vďaka čomu je jeho štruktúra spevnená, takže oplotenie vyrobené metódou umeleckého kovania nie je len exkluzívne a krásne, ale aj spoľahlivosť po mnoho desaťročí.

Kované ploty - foto

Umenie kovania existuje od nepamäti, keď sa človek prvýkrát naučil pracovať s kovom. O niekoľko storočí neskôr, keď sa hrubé železné ploty zlepšili a dnes zaberajú hodné miesto medzi ozdobnými plotmi. O tom môžete presvedčiť početnými fotografiami našej galérie, ktoré demonštrujú rôzne verzie kovaných plotov. Dúfame, že vás potešia a pomôžu vám pri výbere. Šťastné prezeranie!