Kôra chrobák omietka (50 fotografií): typy a funkcie

Kôrovec sa považuje za jeden z najpraktickejších a najobľúbenejších typov omietky. Má nesporné výhody, ktoré mu zabezpečili vedúcu pozíciu na trhu povrchových materiálov pre stenové krytiny. Po mnoho rokov sa táto omietka používala hlavne na fasády, ale v poslednej dobe sa stále viac používa v interiérových riešeniach. Dizajnéri dávajú pozor na chrobáka, pretože vám umožní získať jedinečnú textúru, ktorá ozdobí akýkoľvek interiér.

Vlastnosti omietky kôry

\ t

Hlavným rozdielom od mnohých iných typov omietok je rozpoznateľná pruhovaná textúra. Pre maliara je to veľmi jednoduché, a preto ho mnohí páni uprednostňujú. Na tomto základe tento druh dokončovacieho materiálu šetrí čas a peniaze, a to všetko preto, že sa vyžaduje len rozloženie aplikovanej zmesi na povrch, čím sa vytvorí krásny dekoratívny vzor.

Okrem uvedených výhod je vhodné zamerať sa aj na tieto oblasti:

- Prostriedok neobsahuje škodlivé látky;
- Štruktúra sa pri náhlej zmene teploty nemení;
- Nezmizne pod slnečnými lúčmi a je tiež žiaruvzdorný;
- Dokonale zvláda vlhkosť a plesne;
- Vzhľadom na špecifickú textúru je odolný voči poškodeniu.

Ako vidíte, ide o pomerne cenovo dostupný a účinný typ úpravy. Vzhľadom k popularite tohto typu omietky, môžete si vybrať akékoľvek cenové rozpätie, na základe vášhoFinancie. Rôzne granule a frakcie, ktoré tvoria rôzne typy kôry chrobáka, vytvorí jedinečný vzor.

Zloženie sadry

Kôrovec obsahuje pomerne ťažké minerály. Preto konzistencia vyžaduje vyššiu viskozitu v porovnaní s inými omietkami. Za týmto účelom sa do kôry chrobákov pridávajú ďalšie minerálne aditíva a polyméry. Vďaka nim sadra dokonale priľne k povrchu. Je to veľmi ľahký, praktický a odolný materiál. Napriek rôznym variáciám zloženia od rôznych výrobcov zostáva jedna konštantná zložka - granule. Vytvárajú jedinečný vzor.

Veľkosť granúl (alebo, ako sa nazývajú frakcie) sa môže líšiť v závislosti od typu omietky. V podstate, malé frakcie sa používajú pre výzdobu interiéru, a veľké frakcie sa používajú pre exteriéry. Ale v skutočnosti to všetko závisí od vašich preferencií a predstáv. Zmiešané s menšími granulami sú drahšie, pretože na ich výrobu sa používa komplexný filtračný proces.

Vkladanie chrobáka

\ t

Ak ste sa stretli s aplikáciou bežnej omietky, nebudete mať žiadne problémy s kôrovcom, pretože všeobecné pravidlá pre konečnú úpravu sú dosť podobné. Po príprave zmesi jednoduchým zmiešaním prášku a vody sa aplikuje obvyklým spôsobom na povrch. Potom omietku jemne vyhladzujte na stene. Majte na pamäti, že kôra chrobák veľmi rýchlo schne - je to kvôli jeho vlastnostiam a rozsahu. Preto sa pokúste použiť povrchv malých porciách a okamžite zarovnajte, aby sa zabránilo vzniku hrbole.

Vyššie opísaná metóda sa považuje za štandardnú. Ale ako viete, kôrovec je známy svojimi pestrými a textúrovanými textúrami. To všetko sa dosahuje len rôznymi spôsobmi aplikácie omietky. Uvádzame tie hlavné:

- Kruhové - znázorňujú imaginárny kruh;
- Dážď - pohybujte nástrojom nahor a nadol a dosiahnite požadovaný vzor;
- Krestovaya - ako už názov napovedá, špachtľa sa musí pohybovať priečne.

Tento zoznam nie je uzavretý, skúste experimentovať s rôznymi aplikačnými metódami a nájdite si ideálnu textúru. Týmto spôsobom môžete svojmu tvorivému mysleniu dať voľnú ruku. Ale nezabudnite na postup prípravy zmesi omietky, rovnako ako fázy aplikácie. Najčastejšou chybou je pridanie vody do pripravenej a mrazenej zmesi. Takýto krok bude kaziť materiál a konečný výsledok bude veľmi odlišný od požadovaného.

Oblasti použitia

\ t

Vzhľadom na množstvo užitočných vlastností kôrovca ​​sa používa vo všetkých typoch dekorácií, hoci pôvodne bol umiestnený ako fasádny materiál. Táto omietka môže výrazne urýchliť opravy. V dôsledku toho získate zaujímavý a jedinečný náter, pretože si môžete vytvoriť jedinečný vzor a textúru.

Fasádna kôrovcová omietka

Najobľúbenejšie použitie chrobáka, \ tpretože má vynikajúcu odolnosť voči teplotným extrémom. Nedeformujú ani neničia povrch. Vzhľadom na nerovnomernú textúru mechanického poškodenia nespôsobuje poškodenie omietky vôbec alebo ju znížte na minimum.

Často sú to vonkajšie steny domu, ktoré preberajú slnko a vietor. To nepriaznivo ovplyvňuje trvanlivosť a vzhľad povlaku. Náhly pokles teploty zničí štruktúru steny. Kôra chrobák omietky zvláda s mnohými negatívnymi faktormi. Je však potrebné pripomenúť, že akýkoľvek materiál vyžaduje správny prístup k aplikácii. Prvým krokom bude zarovnanie stien - to sa zbaví rôznych depresií a nezrovnalostí. Potom spracujte stenu základným náterom, ochráni štruktúru a umožní, aby kôra chrobáka získala lepšiu oporu na povrchu.

Po prejdení vyššie opísanými krokmi môžete priamo prejsť na prácu s omietkou. Pozorne si prečítajte návod a proporcie, potom rozrieďte prášok vodou. Ak ste si kúpili hotovú zmes, šľahajte ju stavebnou miešačkou pri nízkej rýchlosti a prejdite na aplikáciu. To by sa malo robiť jemne a rovnomerne.

Hrúbka vrstvy omietky je priamo úmerná rozmerom granúl. Vrstva môže byť o niečo väčšia ako priemer samotných frakcií. To poskytne náteru správny vzor. Po nanesení na povrch omietku otrite, až kým nevyschne. Táto farba je natretá farbou zvoleného odtieňa, ak nemá tón, ktorý potrebujete. maľovaťpôsobí aj ako dodatočná ochrana proti negatívnym environmentálnym faktorom a škodám.

Chrobák z omietky v interiéri

\ t

Extrémne nezvyčajný efekt v interiéri môžete dosiahnuť aplikovaním kôry na omietky. Aby celý proces dokončovania nepriniesol nepríjemnosti a bol spokojný s konečným výsledkom, musíte sa riadiť niektorými odporúčaniami.

Ak je povrch podlahy už hotový, mal by byť čo najviac chránený. Musia byť tiež pripravené steny - odstráňte z povrchu nečistoty alebo zvyšky z minulosti.

Hladké steny. Tento krok je nevyhnutný, pretože na konci by mala omietka vyzerať čo najčistejšie. Na povrch sa nanesie základný náter a počas schnutia pokračujte v príprave zmesi. Nalejte vodu do nádoby a pridajte prášok postupne. Mieša sa, až kým sa nezjednotí, a granule by nemali klesať na dno.

Pred začatím aplikácie dokončite všetky oblasti, kde by omietka nemala spadnúť. Je veľmi ťažké ho čistiť a niektoré povrchy sa môžu poškodiť. Naneste zmes špachtľou, potom začnite rozdeľovať. Snažte sa to urobiť čo najrýchlejšie, nedovoľte, aby vyschol. Ak po pol hodine zistíte, že drážky sú príliš malé, môžete plavidlo bezpečne používať a dokončiť výkres. Posledným krokom bude použitie farby alebo požadovaného vzoru.

Farby kôrovcovej omietky

\ t

Na základe kôry, ktorý si vyberiete, dostanete iný výsledok. Sadrovú omietku je oveľa jednoduchšie aplikovať, ale vyzerá menej atraktívne v porovnaní s akrylovým ekvivalentom. Vzhľad bude závisieť aj od zvoleného odtieňa. Takmer všetky stavebné predajne ponúkajú z výroby vyrobené omietkové zmesi, takže by mali len pridať požadovaný farebný pigment. Dávajte si pozor na farebné pigmenty, pretože tón v vedre nie vždy zodpovedá odtieňu, ktorý dostanete na stenu. Hnetenie trochu farby s pigmentom, skúste to na malej časti steny pred zakrytím úplne.

Po nanesení omietky je vhodné ju natrieť inou vrstvou špeciálnej farby, čím sa farba stane živšou a sýtejšou. Po dosiahnutí tejto fázy si môžete dopriať svoju fantáziu a pokúsiť sa skombinovať rôzne odtiene. Všimnite si, že tmavé farby tiež dokonale zvýrazňujú reliéf tejto omietky a dávajú jej nezvyčajný vzhľad.

Kôrovcová omietka - foto

Pripravili sme pre vás nádherné fotografie obkladu stien pomocou kôry brouka omietky, ktorá vám dá vedieť, či chcete vidieť tento veľkolepý a skutočne unikátny náter na stenách. Majte dobrý výhľad a zaujímavé nápady na dokončenie vášho domova!