Konferenčný stolík si môžete urobiť sami (80+ fotografií)

Konferenčný stolík nemožno nazvať základným nábytkom, ale nie je to posledné miesto v usporiadaní obývačky alebo spálne. Moderné stoly sú vybavené množstvom funkcií, ktoré predstavujú úložný systém nielen pre tlač, ale aj pre ďalšie užitočné položky. Mnohé modely sú vybavené priestrannými zásuvkami a priehradkami, transformačným systémom, ktorý sa mení na celkový jedálenský stôl. Konferenčný stolík je okrem iného významným prvkom výzdoby, ktorý úspešne dopĺňa štýlový dizajn. Je celkom možné urobiť takúto vec vlastnými rukami, ak sa podelíte o fantáziu a trpezlivosť, a náš článok vám poskytne zaujímavé nápady na domácom dizajne konferenčného stolíka.

Materiály na výrobu

\ t

Pri výrobe moderných konferenčných stolíkov sa používalo množstvo rôznych materiálov. Na rozdiel od predchádzajúcich časov, keď boli štandardné obdĺžnikové MDF konštrukcie vyrazené, dnešné modely prekvapujú svojou rôznorodosťou. Jednou z drahých možností sú drevené stoly z prírodného poľa. Taká vec bude zdobiť každý interiér, bude to vždy vyzerať elegantne a slušne. Dizajny sú najrôznorodejšie - od hrubých hrubých stolov v škandinávskom štýle až po klasiku, zdobené kovaním alebo vyrezávanými ornamentami.

Keďže drevo je pomerne drahé, môže byť nahradené drevotrieskovou doskou a MDF. Ak hovoríme o trvanlivosti, určiteSú nižšie ako drevené, ale vyzerajú rovnako dobre. Na kompenzáciu jednoduchosti materiálu umožňujú návrhové triky, napríklad transformáciu stolov, vstavaných zásuviek atď.

Kov sa tiež podieľa na navrhovaní konferenčných stolíkov. Rámy sú vyrobené z kovových rúrok a dopĺňajú ich stoly z iných materiálov. Elegantné kučery kovaných predmetov so sklenenými vrchmi vyzerajú veľmi pekne. Niekedy nájdete vzory, v ktorých sa stôl skladá výlučne z kovu.

V modernej výrobe nábytku je čoraz viac možné nájsť sklenené interiérové ​​predmety, ktoré do atmosféry prinášajú určitú ľahkosť, ľahkosť. Výrobky sú vyrobené z ultra-tvrdeného tvrdeného skla, odolného voči rôznym druhom nárazov, takže sa nemôžete obávať, že taká vnútorná položka je v dôsledku vysokých teplôt porušená alebo zdeformovaná. V niektorých modeloch sa sklo vyrába len na povrchu stola.

Plast sa používa oveľa menej často, pretože nemá vysokú pevnosť, ale má veľkú farebnú paletu a nízke náklady. Najčastejšie sa nachádza ako súčasť drevenej alebo kovovej konštrukcie.

Pri domácej výrobe originálnych konferenčných stolíkov sa podstatne zvyšuje výber materiálu, pretože okrem tradičných materiálov sa používajú aj rôzne improvizované prostriedky.

Ako urobiť konferenčný stolík: krásne nápady

Prevyrábať konferenčné stolíky s vlastnými rukami najčastejšie používané preglejky, ktorá je relatívne lacná a ľahko spracovateľná. Môžete tiež použiť rôzne materiály po ruke a vybudovať najbizarnejšie návrhy. Komplexnejšie detaily, ako sú kučeravé rukoväte, nohy, kolieska, príslušenstvo a iné dekoratívne predmety, si môžete zakúpiť v obchode s nábytkom.

Konferenčný stolík z preglejky v modernom štýle

\ t

Urobiť taký originálny konferenčný stolík nezaberie veľa času, ale výrobok zaberie dôstojné miesto v akomkoľvek interiéri s náznakmi minimalizmu. Pre prácu, musíte si kúpiť list z preglejky, tri nohy s uzávermi, hrubá niť, ceruzka, centimeter, skladačky a farby (najlepšie biela alebo čierna).

Takže prvá vec, ktorú musíte znížiť o stolík. Na zadnej strane listu vyberte bod, ktorý bude v strede, jazdite v malej ružovej farbe. Odrežte kúsok dĺžky závitu s polomerom budúceho stola. Jeden koniec je pripevnený k upchatému čapu a k sebe pritiahneme ceruzku a po vytiahnutí konštrukcie nakreslíme kruhový tvar stola. Potom si môžete vymyslieť a dať plátnu originálnejšiu podobu. Je pozoruhodné, že pre výrobu takéhoto stola nie sú potrebné žiadne výkresy a merania. Vystrihnite figúrku stola pomocou skladačky, brúsenia a farby. Keď je dizajn úplne suchý - pripevníme nohy. Tabuľka je pripravená.

Paletový konferenčný stolík(palety)

Tento originálny dizajn dokonale zapadne do mnohých štýlov. Úspešne doplní odvážny pôvab alebo prírodný ekologický štýl. Navrhovanie takejto exkluzívnej tabuľky je jednoduché: pre prácu musíte dostať paletu, kovové nohy alebo kolieska (podľa vlastného uváženia). Tiež sa nemusíte robiť bez skrutiek a skrutkovačov, píly, farby alebo laku štetcom.

Krok za krokom budú všetky práce na konštrukcii stola prebiehať v tomto poradí:

1. Označte rozmery stola na palete a odrezte prebytočný diel.
2. Zo zvyškov zbierame dosky a zakrývame ich medzerami v hlavnej konštrukcii, aby sme získali pevný povrch, upevnili ich skrutkami.
3. Otočíme a zostavíme päť priečnych dosiek: dve zo strán (nohy k nim budú pripevnené) a jedno v strede pre stabilitu.
4. Namontujte podpery a otvorte konštrukciu lakom alebo farbou.

Tabuľka na pneumatiky pre pneumatiky

Stará, opotrebovaná pneumatika môže byť dobrým základom pre vytvorenie vynikajúceho domáceho konferenčného stolíka. Okrem toho je potrebné pripraviť preglejku. Pred vykonaním návrhu je potrebné pneumatiku dôkladne umyť a osušiť. Ďalej musíte zmerať priemer pneumatiky a vyrezať dva kruhy z preglejky: jedna - stolová doska - musí zodpovedať priemeru pneumatiky a druhá - základňa - musí byť o niekoľko centimetrov menšia. Nohy, kolieska je možné pripevniť k základni okamžite, alebo ponechať nepodložené podľa vlastného uváženia. koloNa pneumatiku upevňujeme samolepiace skrutky alebo sadáme na stavebné lepidlo - základňa je pripravená.

Ďalej si vyberieme jeden z dvoch spôsobov: lano zabalíme buď celou konštrukciou, alebo len po stranách. V prvej verzii, musíte premýšľať o tom, ako zaobchádzať s stolom - možno maľovať alebo kabát s lesklým lakom.

Navíjanie by malo začínať od stredu: koniec lana upevníme skrutkou alebo lepiacou pištoľou a začneme sa pohybovať s navíjacími kruhmi, postupne sa pohybujeme do strán. Nemá zmysel baliť základňu, pokiaľ sa nerozhodnete urobiť tabuľku v polovičnej farbe. Na konci vinutia musí byť celá konštrukcia potiahnutá čistým lakom, aby sa predĺžila životnosť.

Konferenčný stolík

Ak sa vo vašej domácnosti naplnia drevené prepravky pod zeleninou, neponáhľajte ich vyhodiť. Iba štyri z týchto kontajnerov sa môžu premeniť na krásny a užitočný detail interiéru obývačky. Ak nemáte boxy - najťažšie pri výrobe stola je dostane. Potom je všetko jednoduché: krabice musia byť vyleštené, natreté a zložené, ako je znázornené na fotografii. Používame list z preglejky, ktorý musí byť naskrutkovaný na spodnej strane konštrukcie tak, aby sa nerozpadol. Tu je náš konferenčný stolík. Výhodou tohto dizajnu bude organizácia priestranných skladovacích priestorov pre rôzne časopisy, knihy a iné gizmos.

Konferenčný stolík pre milovníkov cestovania

V súčasnosticestovanie do rôznych krajín bolo pre mnohých dostupné. Ale existuje špeciálna kategória ľudí, ktorí jednoducho nemôžu žiť bez neustálej cesty do vzdialených kútov. Určite si môžu vychutnať konferenčný stolík, pripomínajúci tie alebo iné príjemné plavby. Na výrobu akéhokoľvek vhodného kufra s pevnými stenami, ktorý nie je vhodný na použitie na určený účel. Budete tiež potrebovať list hrubej preglejky, skrutkovač so skrutkami, farby a podľa potreby nohy alebo kolieska.

Vystrihnite dva listy z preglejky s plochou rovnou základni kufra, upevnite ich zvnútra k základni a veka. Upevníme nohy alebo kolesá. Ďalej musíte ozdobiť stôl - na tento účel používajte rôzne metódy. Jednou z najjednoduchších možností je natrieť bielu farbu a keď je konštrukcia suchá, použite brúsny papier, aby ste odrezali označenie staroveku objektu. Tento produkt bude primerane zdobiť obývacia izba v štýle chebbi-chic. Čierna farba takéhoto stola harmonicky zapadne do podkrovnej obývačky a dekorácia pomocou techniky decoupage sa stane skutočným majstrovským dielom provensálskej dekorácie.

Konferenčný stolík

Jedinečnosť nábytku, vyrobeného z pňov a záhybov, spočíva v jeho jedinečnosti, ktorá je vytvorená samotnou prírodou, nemá podobné kresby a textúry. Takéto výrobky vždy priťahujú oko svojimi krivkami a väzbami. Okrem toho, získať zdrojový materiál nie je tak ťažké - to možno nájsť v lese, na brehu nádrže. Naplavené drevo je potrebné umývať, čistiťkôry, odstráňte zhnité ohyby. Ďalej je potrebné opraviť, zarovnať tvar pod stolom a základňou a nechať prázdne dôkladne vyschnúť (ak sú v dreve veľké otvory, môže byť tmelený).

Suchý zábal je starostlivo vyleštený, pokrytý škvrnou (môžete si vybrať odtieň, ktorý sa vám páči) a lak. Základňa je pripravená. Stolovú dosku je možné pripevniť pomocou stavebného lepidla alebo skrutiek (podľa toho, z čoho je vyrobený). Sklenené vrcholy, cez ktoré sú dobre viditeľné skrútené drevené vetvy, sú veľmi populárne.

Konferenčné stolíky - fotografické nápady

Uvažovali sme len o niektorých možnostiach, ako si vyrobiť konferenčné stolíky vlastnými rukami. Oveľa viac informácií a fotografií hotových výrobkov poskytne našej galérii, kde sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých nápadov. Šťastné prezeranie!