Kombinácia tapety v spálni (+50 fotografií)

Tapety sú jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako ozdobiť steny v spálni, ale aj tie najkrajšie textúry môžu vyzerať matne alebo staromódne, ak sú prilepené po celej miestnosti. V modernom dizajne je obvyklé miešať rôzne možnosti tak, aby bol interiér neobvyklý a štýlový. V tomto článku sa pozrieme na základné pravidlá pre kombináciu tapiet v spálni a mnohé fotografie budú slúžiť ako dobrý príklad.

Ako spojiť tapetu pre spálňu?

Spálňa je zvyčajne uzavretá pred zvedavými očami, takže keď je navrhnutý, majitelia sa môžu plne spoliehať na svoju intuíciu. Všeobecne platí, že na vytvorenie útulnej a uvoľnenej atmosféry sú diskrétne farby a vzory najlepším riešením.

Výber tapety závisí vo veľkej miere od preferovaného smeru konštrukcie. Napríklad hodvábna sieťotlač vo forme kosoštvorcov, kráľovských ľalií, kučer, ktoré sú svetlejšie alebo tmavšie ako pozadie, bude vyhovovať klasike; Provence nemôže robiť bez pastelových odtieňov a malých kvetov; Moderný štýl bude krásne doplnený o grafické línie a achromatické gama.

Monochromatické tapety je žiaduce vybrať susedné farby s rovnakou intenzitou, alebo rovnakej farby, ale odlišný jas (jemná ružová a karmínová, transparentná modrá a tmavo modrá).

Pokiaľ ide o výtlačky, mali by byť zhruba zhodné a mali by byť vytlačené na rovnakej palete farieb. Tenké prúžky by mali byť umiestnené vedľa malých výkresov a veľké časti by mali byť zvýraznené širokými prázdnymi vložkami.Je veľmi dôležité nezaťažovať interiér zmiešanou povrchovou úpravou: čím menšia je plocha miestnosti, tým miernejšia by mala byť ozdoba a mäkšia paleta.

Čo sú sprievodné tapety?

Vytvorením dua tapiet sa výrobcovia stretli s rastúcim dopytom spotrebiteľov po krásne kombinovaných farbách. Kým produkty rôznych značiek sa často nezhodujú v type základne a ten istý odtieň môže vyzerať veľmi odlišne, súpravy farebných kolekcií majú ideálnu farebnú harmóniu, opakujúce sa (niekedy s minimálnymi rozdielmi) výtlačkov, a čo je najdôležitejšie - sú identické vo fyzickom prevedení vlastnosti ako hustota, hladkosť, hrúbka a odolnosť voči vyblednutiu na slnku.

Vďaka týmto výhodám budú spoločníci v oblasti tapiet vždy kľúčom k úspešnému dizajnu a pred ich výberom nie je potrebné ísť hlbšie do detailov dizajnu.

Stenové panely a výklenky

\ t

V klasickom interiéri sú steny často zdobené veľkými rámami sadrokartónových, drevených, plastových alebo polyuretánových bagiet. Takto sa vytvárajú panely, v ktorých sú tapety so zaujímavým vzorom a drahými textúrami očarujúce.

Technológia ich vytvorenia je pomerne jednoduchá - na jednoduchom alebo ľahšom pozadí sa umiestni jedna alebo niekoľko veľkých vložiek, ktoré sú na okrajoch uzavreté s mierne vyčnievajúcim úzkym okrajom. Taký výrazný detail interiéru vám umožní zamerať sa na oblasťkde sa nachádza: zvýraznite hlavu postele, zvýraznite rodinné fotografie, maľby, pritiahnite oko k luxusným krištáľovým svietniciam.

Podobný účinok sa dosahuje pomocou výklenkov sadrokartónových dosiek s kontrastnými tapetami. Okrem toho vo výklenku môžete zariadiť plazmovú televíziu, obľúbenú zbierku figúr, kníh alebo izbových rastlín.

Vertikálna kombinácia tapety v spálni

Tradične sa tapetovanie vykonáva zhora nadol, takže vertikálna kombinácia je najjednoduchší spôsob, ako spestriť dizajn spálne, s ktorou sa človek môže vyrovnať aj bez špeciálnych skúseností s opravou.

Nie je potrebné merať a vyrezávať úlomky, ako je to v prípade vložiek alebo výklenkov - stačí len striedať valce v požadovanom poradí a starostlivo pracovať cez spoje.

Výhodou tohto druhu konečnej úpravy je vizuálne rozťahovanie výšky miestnosti a jasné zónovanie miestnosti. Okrem toho zvislé čiary robia interiér spálne vyrovnanejším vyvážením širokej horizontálnej polohy lôžka.

Horizontálna kombinácia tapety v spálni

Hlavnou funkciou horizontálnych čiar je vizuálne rozšírenie priestoru. Táto technika je v prípade potreby nevyhnutná.zväčšiť úzku stenu v obdĺžnikovej miestnosti alebo dať väčší objem vybraniu v podkroví.

Rozdiel medzi tapetami sa spravidla vykonáva vo výške 1/3 od podlahy. V tomto prípade môže dno napodobniť hustejšie panely, zatiaľ čo vrch je vyplnený monochromatickou textúrou alebo diskrétnym vzorom. Ak spálňa nie je príliš vysoká výška stropu, potom horná horizontálna je lepšie doplniť tapetu s vertikálnym vzorom.

Na spojenie dvoch typov povlakov sa na spoji medzi nimi zlepí okraj. Môže to byť pásik, ktorý súčasne kontrastuje a kombinuje prvky spodného a horného valca, ako aj len tenkú dosku z vhodného materiálu.

Ako spojiť tapetu a tapetu v spálni

Vzhľadom na vysokú kvalitu tlače vyzerajú moderné tapety neobvykle realisticky. To je skvelý nález pre vizuálne rastúce malé miestnosti - perspektíva, ktorá sa otvára do očí, krásna hra svetla a trojrozmerný efekt sa zdajú odcudziť stenu, vytvára hĺbku priestoru. Najlepšie je vyrovnať sa s touto úlohou tapetu s obrazom panorámy alebo krajiny.

Fotografický papier s kvetinovými kompozíciami a inými 2D kresbami je možné umiestniť do elegantného rámu alebo jednoducho nalepiť na jednofarebnú tapetu v harmónii.

Video: Možnosti pre kombináciu tapetyna steny

\ t