Kombinácia tapety v obývacej izbe: 70 fotografických nápadov

Medzi všetkými možnými typmi dekorácií na stenu boli a zostali tapety najpraktickejším a najpraktickejším riešením pre rýchlu renováciu interiéru. Rolky sú obzvlášť obľúbené v dizajne hál - najelegantnejších izieb v dome, kde estetika a pohodlie vždy prichádzajú na prvé miesto. Pomocou správnej kombinácie tapety, v obývacej izbe môžete ľahko vytvoriť sviatočnú atmosféru, dať priestor individualitu, a niekedy aj vizuálne zväčšiť.

Základné pravidlá pre kombináciu tapiet v obývacej izbe

S modernou rôznorodosť dokončovacích materiálov, výzdoba obývacej izby s tapetou sa stáva skutočnou kreatívnou výzvou. Kombináciou odtieňov a textúr môžete vytvoriť jedinečný, nezabudnuteľný interiér, zatiaľ čo aj prilepenie stien často robí miestnosť nudnou a nevýraznou. Aby však bola tapeta atraktívna, je potrebné dodržiavať zákony rovnováhy a harmónie, ktoré sú založené na praktických skúsenostiach mnohých dizajnérov.

Nástenná stena

S pomocou jasných kontrastov alebo viditeľných výtlačkov v obývacej izbe je zvyčajné vybrať iba jednu vertikálnu. Môže to byť povrch, ktorý sa nachádza za pohovkou, alebo ktorý je pripojený k televízoru. Záclony v tomto prípade by sa mali spojiť s prevládajúcim typom povrchovej úpravy. Dobrým riešením by bolo zopakovať akcentový motív v dekore - na pohovke, úzkych okrajoch, rámoch atď. - To poskytne situácii úplný pohľad.

Farebný efekt

Pri výbere palety tapiet pre kombináciu je vhodnejšie uprednostniť neutrálne, ušľachtilé tóny. Obmedzenie vo výzdobe kladie dôraz na krásu nábytku a doplnkov, plní funkciu plátna pre holistickú maľbu interiéru. Farebné vzory sú prípustné len vo veľmi priestranných halách, kde vládne kreatívny eklekticizmus alebo avantgardná fúzia.

Výtlačky

Vzory na obaloch kotúčov, ktoré sú zlepené v susedstve, by mali byť navzájom v súlade. Perfektný tandem - diskrétne vegetatívne kučery vedľa jednoduchých geometrických línií, vyrobené v rovnakej farebnej schéme. Ak sa na jednom z miest sú umiestnené veľké kresby alebo tapety, zvyšok povrchu je lepšie, aby sa jedna farba.

Faktúra

Na vytvorenie krásneho dizajnu obývacej izby sa odporúča použiť tapetu s približne rovnakou hustotou a reliéfom. Optimálne kombinované pokrytie z tej istej série (katalóg). Opakovaný kovový lesk, vintage matnosť alebo velúrový náter vizuálne kombinujú steny do jednej kompozície, zatiaľ čo rôzne textúry prinesú nesúhlas s dizajnom haly.

Sprievodca tapeta

Tendencia kombinovať textúry sa stala v mnohých krajinách veľmi populárnou. Vzhľadom k tejto skutočnosti, výrobcovia začali vyrábať celé zbierky "spárovaných" tapiet, ktoré vyzerajú spolu esteticky, ako je to možné. Ak ste vybrali jednu z týchto možností, nemusítebudete mýliť, pretože spoločníci sú vyvíjaní profesionálmi a dokonale sa zhodujú vo všetkých potrebných parametroch. Rovnaká šírka rolí, hustota náteru, textúra, odtiene - kľúč k skutočne krásnej a štýlovej oprave stien v obývacej izbe.

Vďaka dobre premyslenému dizajnu sú spoločníci tapety veľmi kompatibilní. V nich sú pozorované optimálne proporcie farieb a línií, hrany sú správne spracované, takže sa môžete s lepením ľahko vyrovnať sami. A naopak, keď si kúpili krytiny rôznych značiek, majitelia bytu riskujú, že pokazia interiér nevhodnými farbami a citeľnými rozdielmi v hrúbke pozdĺž kontúr kotúčov.

Panely a televízne výklenky

\ t

Luxusný nástenný panel je jedným z najlepších spôsobov, ako priniesť chuť do obývacej izby. Veľký alebo stredne veľký „obraz“ neobvyklých drahých tapiet zvýrazní dokonalý vkus obyvateľov domu. Ak chcete rozšíriť priestor haly, budú obrazy s efektom objemového osvetlenia vyhovovať najlepším.

3D foto tapeta dokonale zvládne túto úlohu. Ale nepamätajte si unavené krajiny s brezy alebo vodopády. Moderné štúdiá veľkoformátovej tlače ponúkajú nespočetné možnosti využitia počítačovej grafiky, adaptovaných majstrovských diel maľby, imitácie rezbárstva, štukatúry, kovania, vitráží a iných techník vizuálneho umenia.

Vytvorenie výklenku pre televíziu je žiaduce venovať pozornosť obmedzenejšiemuMožnosti. Zreteľné obrázky a aktívne kontrasty odvedú oči od obrazovky, takže je ťažké sústrediť sa a spôsobovať namáhanie očí. Optimálnym riešením pre vloženie výklenku (alebo výčnelku) do obývačky je pokojná matná textúra s takmer nepostrehnuteľnou hrou svetla a tieňa medzi hlavnou farbou pozadia a odtieňmi vzorov. Môžete sa tiež zaoberať napodobňovaním prírodných povrchov - dreva, kameňa, betónu, muriva.

Vertikálna kombinácia

Na vytvorenie príjemného prostredia v obývacej izbe je veľmi dôležitá rovnováha medzi horizontálnymi a vertikálnymi čiarami. To berie do úvahy nielen vlastnosti povrchovej úpravy, ale aj iné položky. Takže prirodzené horizontálne je zvyčajne reprezentované pohovkou, TV, všetky druhy políc, nízky konferenčný stolík. To všetko robí interiér drep a trochu nejasný. Aby sa kompozícia dala dokopy, je žiaduce do nej priviesť prvky smerujúce nahor. Zvlášť dôležité je použitie tejto techniky v nízkopodlažných miestnostiach.

V ideálnom prípade by zvislé čiary mali začínať od podlahy a končiť na úrovni stropného podstavca - tak prispejú k „vytiahnutiu“ miestnosti. Mimochodom, podľa podobného princípu, záclony by mali byť navrhnuté tak, že sa odkvapy upevnia do maximálnej výšky. Pokiaľ ide o tapetu, môžu byť buď striedané s jednotnými pruhmi, nahrádzajúce monochromatický vzorovaný povlak, alebo usporiadané vo forme blokov. Druhá možnosť je veľmi výhodná pre zonáciu obývačky do funkčných priestorov.

Horizontálna kombinácia

\ t

Lepenie tapiet horizontálne v dizajne je zriedkavé. Po prvé, ide o pomerne pracný proces, počas ktorého sa musí presne merať každý milimeter pokrytia a po druhé výrazná čiara pozdĺž stien výrazne znižuje výšku miestnosti. Je vhodné použiť túto možnosť dokončenia len v obrovských halách, kde množstvo voľného priestoru vytvára dojem nadmernej prázdnoty.

Horizontálna kombinácia je vhodná najmä pre obývacie izby v klasickom anglickom alebo francúzskom štýle. Spodná časť pritom zaberá približne 1/4 alebo 1/3 výšky steny. Pre dizajn "základne" tmavé, bohaté textúry sú vhodné, vrch je lepený ľahšie a ľahšie tapety. Ak je rozdiel v hrúbke materiálov, spojenie medzi nimi je ozdobené špeciálnym soklom, opletením alebo hranicou.

Horizontálne usporiadanie tapety horizontálne je vhodné pre úzke steny, ktoré je potrebné vizuálne rozšíriť. V takýchto prípadoch sa však odporúča vyhnúť sa príliš ostrým farebným prechodom s použitím aspoň jedného alebo dvoch odtieňov, ktoré sa nachádzajú vo zvyšku interiéru a sú fragmentované na iných stenách.

Kombinácia tapety v obývacej izbe - foto

Mnohé príklady dizajnu zozbierané na našich webových stránkach ukazujú, ako rôznorodá a štýlová kombinácia tapety v obývacej izbe môže vyzerať. Módne kombinácie textúr robia interiér jasným a dynamickým, zdôrazňujúc eleganciunábytok, dodá celkovú atmosféru modernému vzhľadu. Vyberte si možnosť, ako je experiment, a nechajte teplú atmosféru krásy a radosti vždy vládnuť vo vašej obývačke.