Kombinácia tapety v interiéri: 80 fotografických nápadov

V súčasnej dobe je kombinácia rôznych typov tapiet, ktoré sa môžu líšiť farbou, vzorom, textúrou, populárnou metódou navrhovania obytných priestorov. Tento dizajn vám umožňuje vytvoriť jedinečné interiéry, skryť existujúce nevýhody situácie a zmeniť geometrické chyby miestností. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako správne kombinovať tapetu v interiéri a čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere materiálu.

Čo je potrebné zvážiť?

Ak máte v úmysle vyzdobiť miestnosť kombináciou tapiet, mali by ste zvoliť správny tón. Ak je miestnosť malá, je lepšie dať prednosť svetlým farbám. Je tiež vhodné zvážiť umiestnenie okien miestnosti vzhľadom k svetovým stranám: ak je miestnosť orientovaná na juh, kde je dostatok slnečného svetla, je lepšie používať studené tóny a pre severné miestnosti teplé.

Veľké vzory a tmavé plátna sú výsadou veľkých miestností, v malej miestnosti môžu byť prítomné len ako akcenty, zvýrazňujúce určitú oblasť. Aj s ich pomocou môžete nastaviť priestor. Ak napríklad prilepíte jednu zo stien tmavými tapetami alebo plátnami s veľkými výtlačkami, môžete ju vizuálne priblížiť. Táto technika sa často používa v úzkych miestnostiach - v kontrastnej farbe vyťahujú jednu z kratších strán - potom sa miestnosť stáva pravidelnejším štvorcovým tvarom.

Pri výbere kombinácií zvážte aj vplyv umiestnenia vzorov na vizuálne vnímanie priestoru -horizontálne čiary sú schopné rozšíriť steny, ale zároveň znížiť ich výšku, takže to nie je najlepšia voľba pre izby s nízkymi stropmi. Vertikálne čiary sú naopak schopné „zvýšiť“ povrch stropu.

Pri kombinovaní je dôležité správne prechádzať z jednej siete (alebo materiálu) na druhú. Existuje niekoľko možností:

- Bez prechodu - tkaniny sú zlepené na konci, bez rámov. Pre takúto konštrukciu je potrebné starostlivo zarovnať steny a podľa možnosti vybrať plátna rovnakej hrúbky;

- Formovacia dekorácia - táto metóda umožňuje ozdobiť steny pôvodnými panelmi v krásnom ráme. Táto technika sa často vyskytuje v klasickom štýle, aj keď so správnym usporiadaním materiálov je celkom možné takto ozdobiť moderný interiér;

- Border design - spôsob, ako označiť horizontálnu kombináciu tapety, ktorá prináša zvláštnu chuť do interiéru.

Na dnešnom trhu s dokončovacími materiálmi sa poskytuje obrovský sortiment, medzi ktorými často nie je ľahké vybrať vhodné tapety pre kombináciu. Ak ste so stratou s výberom, dávajte pozor na pripravené zbierky, kde výrobca ponúka už zmontované plátna.

Spôsoby spájania tapiet

Moderné dizajnéri vyvinuli mnoho spôsobov, ako kombinovať tapety v interiéri. Môže to byť kombinácia obrazov vo farbe, textúre, vzoroch alebo s inými materiálmi na konečnú úpravu. rôznykombinácie pomáhajú vykonávať zónovanie miestnosti, zvýrazňujú dominantné územie, upravujú priestor a tiež skrývajú nevýhody situácie: odvrátiť pozornosť od zastaraného nábytku alebo defektov v stenách.

Farebné kombinácie

\ t

Voľba farebného spektra na dokončenie miestnosti je najvyššou prioritou. Môžete kombinovať tapetu niekoľkými spôsobmi, čo považujeme za použitie farebného kolieska prezentovaného na fotografii. Najjednoduchší a win-win scenár je monochromatická kombinácia, keď je zvolená jedna dominantná farba, ktorá dopĺňa jej odtiene, ktoré sa líšia saturáciou. Kontrastné farby spravidla označujú jednu zo zón alebo upravujú, delia priestor.

Ďalší spôsob kombinovania farieb je použiť susedné tonality farebného kolieska. V tomto prípade budú odtiene plynule prúdiť do seba, čím sa vytvorí harmonická atmosféra.

Najkontroverznejšou možnosťou je takzvaná komplementárna kombinácia, keď sa spojenectvá vytvárajú z protichodných paliet, napríklad, červená susedí so zelenými, žltými až fialovými atď. Na prvý pohľad sa tento dizajn môže zdať dosť neočakávaný, ale so správnym výberom farieb pre konkrétny interiér môžete vytvoriť pomerne atraktívne prostredie. Spálňa alebo obývacia izba môžu byť zdobené v upokojujúcich odtieňoch a jasle.

Aby sme vašu úlohu trochu zjednodušili, okamžite si všimneme, že existuje niekoľko farieb, ktoré sú vynikajúcev kombinácii s inými - je biela, čierna, sivá (nazývajme ich univerzálne). Béžové tóny sa chovajú dobre obklopené ich natívnym spektrom, univerzálnymi tónmi a tiež v kombinácii s červenými, modrými paletami. Pre zelených budú najlepší spojenci žltí (oranžoví), čokoládoví, zlatí. Môžete vyzdvihnúť červené, zelené, univerzálne tóny do modra. Červená paleta je považovaná za najviac kontrastnú, takže kombinácie s bielou, žltou alebo zelenou farbou pomáhajú riediť jas.

Kombinácia rôznych textúr

\ t

Moderné tapety nie sú len rôzne farby, ale aj textúry. V závislosti od materiálu výroby môžu byť papier, netkané, textilné, sklolaminátové, metalizované, kvapalné. Čím drahšie sú koža, korok a bambusová tkanina, ktorá je najviac šetrná k životnému prostrediu. Kombinácie rôznych textúr vytvárajú v interiéri zaujímavé architektonické prvky. Často sa používajú na ozdobu dverí, oblúkov okien, označenie rohov, výklenkov, stĺpov, ako aj dekoratívnych fragmentov stien orámovaných lištami.

Kvapalné tapety si zaslúžia osobitnú pozornosť. Ak sa pozriete, tento typ povrchovej úpravy je veľmi podobný omietke, keď sa materiál nanáša špachtľou, čo umožňuje vytvoriť nielen jednotné plátno. Rozmanitosť farebných paliet a možnosť použitia rôznych dekoratívnych doplnkov k pôvodnej zmesi vám umožní vytvoriť jedinečné vzory a celémaľby, ktoré môžu byť skutočnou dekoráciou interiéru na pozadí monochromatického prevedenia.

Photowall-papier možno právom nazvať najpozoruhodnejším dokončovacím materiálom, ktorý nielenže môže ozdobiť, ale aj drasticky zmeniť vnímanie priestoru. To platí najmä pre obrazy s 3D obrazmi, ktoré vytvárajú dojem nekonečného priestoru, pocit bytia v obraze. Tapeta je umiestnená na jednej zo stien obklopených monochromatickým pozadím. Ale stojí za to zvážiť, že skutočný efekt možno dosiahnuť len v priestrannej miestnosti.

Kombinácia obyčajných tapiet

Monofónne plátna sú v moderných interiéroch veľmi populárne - prinášajú dekoru určitú závažnosť a usporiadanosť, preto sa častejšie používajú v takých štýloch ako je minimalizmus, hi-tech, moderné atď. upravte oblasť.

Výber tapety by sa mal vzťahovať na jednu z troch možností kombinovania vyššie uvedených farieb a rozhodovať o dominantnom tóne. Pomocou svetelnej tapety môžete zosvetliť tmavé časti miestnosti, kde prirodzené svetlo prichádza najmenej zo všetkých. Tmavé plátna prinášajú lietadlo bližšie, takže ich umiestnenie bude vhodné na krátkych stenách úzkej miestnosti. Aby sa interiér nezdal nudný, môžete kombinovať hladké povrchy s reliéfnymi povrchmi.

Kombinácia tapety so vzorom

Tapeta s výtlačkami výkresov charakteristická premnoho smerov štýlu - sú široko používané v klasickom, rustikálnom, retro interiéri. V tomto prípade existuje niekoľko možností:

1. Kombinácia roviny a tapety so vzorom. Pomerne populárna kombinačná technika, kde plátna so vzorom zdobia prízvukovú stenu a na pozadí slúžia obyčajné plátna. V tomto prípade môže byť obraz jasný a výrazný.

2. Kombinácia tapety s rôznymi vzormi. Výber ako plátno s rôznymi vzormi, musíte si vybrať materiál z rovnakej palety farieb, a výhodne s podobným non-kontrastný vzor. Do vnútra nevyzeral "nalyapisto", môžete si vybrať hlavný vzor pre niekoľko stien, a jeden - prízvuk, kresliť plátna s inou tlačou.

3. V štýle patchworku. Toto je snáď najťažšia, ale zároveň veľkolepá kombinácia, keď je stena vyrobená z „handier“ tapety s rôznymi vzormi. Je dôležité správne vybrať zdrojový materiál tak, aby sa kombinovala farebná škála a hrúbka plátna. Textúra a textúra by sa mali líšiť a dizajn by mal mať vysokú kvalitu.

Kombinácia tapety s inými materiálmi

Tapety sú nádherne kombinované s inými materiálmi na konečnú úpravu. Táto technika umožňuje nielen vytvoriť veľkolepý dizajn, ale aj slúžiť ako praktická služba. Napríklad v kuchyni, tapety zdobia jedálenský kút, ktorý je menej náchylný na kontamináciu, vlhkosť a teplotu, a keramické dlaždice pracovnej plochy. V chodbe najviac znečistenéPozemky je možné orezať pomocou PVC panelov a vzdialených oblastí - pomocou tapety alebo vykonať horizontálnu kombináciu.

Krásna kombinácia sa získa pri kombinácii tapety s maľbou. Napríklad, v spálni, hladké maľované povrchy dokonale dopĺňajú ozdobené tlač v hlave postele. V obývacej izbe môžete kombinovať tapetu s umelým kameňom, ktorý rozdeľuje rohy, oblúky, výklenky a prízvukové steny pri krbe alebo domácom kine.

V modernom dizajne získala teória veľkú popularitu, ktorej pravdepodobná imitácia je vytvorená pomocou PVC panelov. Pre Provence, môžete vyzdvihnúť výkon pod bielym tehál, ktoré budú kombinované s elegantnou tapetu. Pre brutálny interiér podkrovia sa často vyberajú tmavé tehly a obyčajná tapeta.

Ozdobné omietky - tiež veľmi často sa nachádzajú v moderných interiéroch. S jeho pomocou môžete získať rôzne hladké a reliéfne nátery. Materiál je hlavným pozadím miestnosti, a tapety - prízvuk zóny. V závislosti od koncepcie dizajnu môžete použiť monochromatické plátna, tapetu s nízkym vzorom alebo tapetu.

Kombinácia tapety v interiéri - foto

Kombinácia tapety v interiéri otvára mnoho príležitostí na vytvorenie jedinečného dizajnu s potrebnými akcentmi a funkčnými oblasťami. Naša fotogaléria, kde bolo zozbieraných mnoho úspešných príkladov, to pomôže overiť. Pozrite sa a buďte inšpirovaní!