Kombinácia tapety v interiéri: 60 nápadov (foto)

Výber obkladu stien bol vždy kľúčovou úlohou. Tapety pomáhajú plne stelesniť požadovaný štýl v dizajne alebo sa stávajú harmonickým pozadím krásnej kompozície. Kombinácia tapety v interiéri je kombináciou rôznych vzorov, farieb, textúr. Špecialisti z celého sveta využívajú tento originálny prístup nielen kvôli svojmu estetickému vzhľadu, ale aj skryť drobné nedostatky v miestnosti, vizuálne roztiahnuť /zúžiť priestor, korigovať geometriu, rozdeliť miestnosť do dvoch samostatných zón pomocou kontrastnej zóny. V našom článku budeme uvažovať o najrelevantnejších a kreatívnych nápadoch na zdobenie rôznych miestností pomocou kombinovaných tapiet.

Možnosti kombinácie tapiet

Napriek tomu, že podstata tejto nezvyčajnej techniky je úplne jasná, musíte poznať správne možnosti, tajomstvá a optimálne kombinácie tapiet, ktoré sa dokonale zmestia do vášho interiéru.

Vertikálna kombinácia

Tento typ stenového dizajnu je skvelý na korekciu nízkych stropov a tmavých rohov miestnosti. Kombinácia vertikálnych pruhov rôznych odtieňov rovnakej farby (modrá a tmavo modrá) alebo textúr (lesklá a matná) pomáha vytvoriť priestor priestrannejší a svetlejší. Môže tiež striedať veľký a malý pásik, tmavý alebo svetlý. K dnešnému dňu vám vertikálna kombinácia tiež umožňuje odkloniť sa od prísneho poriadku a použiť vertikálne fragmenty na obyčajnom pozadí.Vertikálna kombinácia tapety doplní dizajn miestnosti v takých štýloch: klasický, hi-tech, grunge, loft.

Horizontálna kombinácia

\ t

Tento typ výzdoby izieb poskytuje kombináciu dvoch typov mreží (majúcich rozdielnu textúru) a vytvorenie panelov. Horizontálne pásy je možné kombinovať s plastovými /drevenými nosníkmi alebo inými druhmi dokončovacích materiálov (napr. Dekoratívne omietky). Aby bol dizajn elegantný, odporúča sa ozdobiť spodnú časť steny dekoráciou alebo tapetou, ktorá ju napodobňuje, a jej časť - ozdobiť ju netkanou stenou.

Kombinácia tapiet s rôznymi ornamentami

Použitie veľkých a malých ozdôb môže byť vynikajúcim praktickým riešením na nápravu nepravidelností na stenách. Pomocou správnej kombinácie môžete jednoducho vybrať jeden bod zaostrenia v miestnosti (posteľ, kútik pre hostí, pracovný priestor v kuchyni). Takéto možnosti sú vhodné na tento účel: štýlový ornament Damašku, malé cikcaky, geometrické tvary, kvetinové výtlačky, prekladané čiary. Nezabudnite na hru dvoch farieb - živšie a neutrálnejšie. Táto možnosť dizajnu bude vyzerať skvele v štýle štýlu art deco, moderné, eklektické, pop art.

Kombinácia s fotografickými tapetami

Dobrý nápad pre tých, ktorí chcú krásne a výstižne umiestniť v miestnosti potrebné akcenty. Na zelenom pozadí bude stena vyzerať dobre3D kresba prírody, inteligentné riešenie pre demokratickú klasickú miestnosť bude tapeta s hladkou textúrou, štýl podkrovia bude zdobiť reliéfny povrch s imitáciou omietky. Pri výbere tohto typu nástenné krytiny, musíte mať na pamäti, že kombinácia dvoch typov tapiet by mali byť v súlade s ostatnými, a nie vyniknúť z všeobecného pozadia.

Kombinácia s tapetovými vložkami

\ t

Riešenie, ktoré pomôže zmeniť každú miestnosť v priebehu niekoľkých sekúnd. Špeciálne vložky môžu byť orámované lisovanými dielmi (liatím) alebo plastovými lamelami. Najlepšie je kombinovať ich s textúrou a hustou tapetou (netkané, akrylové, sieťotlačové alebo zložité vzory). Tento typ interiéru bude vyzerať naozaj luxusne.

Nápady na kombinovanie v rôznych miestnostiach - foto

Krásne kombinácie tapiet budú harmonicky vyzerať v každej oddelenej miestnosti. Dajú jednu miestnosť potrebnú atmosféru pohodlia domova, budú zase inú miestnosť na miesto pre kreativitu a prácu, v kuchyni pomôže stať sa viac elegantný kútik, kúpeľňa - dizajnér stvorenia.

Kombinácia tapety v spálni

Oddychová miestnosť často vylučuje objemné predmety, ako aj nadbytočné príslušenstvo. Ale ak máte túžbu vyzdobiť spálňu a nenarušiť atmosféru pokoja a pokoja, potom budú nasledovné možnosti: zameranie na jednu tému alebo zameranie na vašu kreativitu /hobby. S jasnejšímTapety môžu zvýrazniť štýlové lôžko, krb alebo neobvyklé knižnice, a zvyšok pozadia menej chytľavé. Akcent môže byť stena rovnobežná s lôžkom. Jeho zázemím bude tapeta s vašimi obľúbenými hudobnými motívmi, národnými poznámkami alebo vzormi, ktoré môžu zdôrazniť celkový dizajn miestnosti (imitácia dreva pre štýl podkrovia, kvetinové vzory pre Provence, geometrické vzory pre klasiku, svetlé retro obrazy pre pop art).

Kombinácia tapety v obývacej izbe

Miestnosť pre emocionálne stretnutia s blízkymi bude môcť potešiť vašich hostí správnou kombináciou tapiet. Nasledujúce kombinácie môžu zvýrazniť vynikajúcu chuť: pásik a monotónnosť, kvetinové vzory a malé bodky, geometrické zložité vzory a husté tapety textúr, bunkové motívy a grafiky, nástenné maľby a monotónnosť, damašek na bielom pozadí, vertikálne a horizontálne pruhy. Takéto konštrukčné techniky môžu premeniť obývaciu izbu na umelecké dielo. Ak chcete zachovať celistvosť priestoru, kombinácia by sa mala líšiť v jednom alebo dvoch podobných odtieňoch, ak je vaším cieľom kontrastné zónovanie, potom by ste mali venovať pozornosť rôznym kombináciám farieb (modrá a broskyňová, biela a čierna, káva a citrón).

Kombinácia tapiet v škôlke

WallKryt detskej izby musí zodpovedať nálade a charakteru dieťaťa, jeho vkusu a záujmom. Na základe toho si môžete vybrať v prospech vertikálnej, horizontálnej alebo inej kombinácie. Najčastejšie pre deti používať možnosť patchwork design. Jedná sa o komplexnú techniku ​​rôznych tapetových záplat, ktoré svojím mierne chaotickým a farebným vzhľadom budú môcť upokojiť každé dieťa. Rôzne textúry, kresby a ozdoby dodajú tejto miestnosti osobitnú veselú náladu, ktorá je nevyhnutná pre psychické zdravie detí.

Kombinácia tapety v kúpeľni

Pre takéto odľahlé a intímne miesto bude najoptimálnejšie použitie dvoch typov povrchových úprav: tapiet a dreva, tapiet a kameňa, tapiet a dekoratívnej omietky. Ak nie je možné vykonať tento plán, namiesto tohto dokončovacieho materiálu môžete použiť pozadie steny s imitáciou všetkých potrebných detailov. Na tieto účely sa najlepšie hodí tuhý vinyl. To má nielen krásny vzhľad, ale tiež spĺňa hlavné kritériá pre tapety v kúpeľni: trvanlivosť, vzduchotesnosť, ľahká prenosnosť rôznych teplôt.

Kombinácia tapety na chodbe

Aj tie nenápadné a malé chodby môžu vyzerať štýlovo a útulne. Stačí udržať správnu rovnováhu.farieb alebo textúr. Napríklad dlhá a úzka chodba sa môže stať priestrannejšou, ak sú bočné steny pokryté ľahkou tapetou a predné steny sú tmavé. Tiež, akékoľvek nezrovnalosti môžu byť skryté s pomocou multi-farebné patchwork kombinácie s obyčajné obyčajné tapety alebo rozptýlené s veľkými ornamentami s kučery (ak je chodba dostatočne priestranná).