Kombinácia farieb v interiéri spálne: 70 nápadov

Spálňa má osobitný význam a status najintímnejšej miestnosti, ktorá je určená na relaxáciu a samoty. Toto sa musí zvážiť pri vytváraní dizajnovej miestnosti. V súčasnej fáze, kombinácia farieb v interiéri spálne nie je prísne regulovaná, a dnes v dizajne tejto miestnosti môžete kombinovať rôzne odtiene. Musíme si však uvedomiť, že farby sú premyslené podľa zvoleného štýlu. Pokúsme sa zistiť, čo môžu dizajnéri a psychológovia poradiť v tomto ohľade!

Vlastnosti psychológie farieb

Pre mnohých ľudí je naozaj viditeľné, ako kombinácia odtieňov v miestnosti ovplyvňuje ich náladu a pohodu. To platí najmä pre spálňu, pretože je na palete farieb v tejto miestnosti, že rodinné vzťahy môžu závisieť.

Napríklad psychológovia sa domnievajú, že pre manžela a manželku, ktorí sa zaoberajú duševnou prácou, je lepšie zariadiť miestnosť v bielej a modrej farbe. Pomáha relaxovať a sústrediť sa na svoje vlastné pocity, aby sa necítil unavený z neprerušovaného toku myšlienok.

Pre manželov, v ktorých životoch je veľa intenzívnej činnosti a fyzickej aktivity, sa odporúča zvoliť si povrchovú úpravu a nábytok v upokojujúcich zelených odtieňoch.

Ako si vybrať farby pre spálňu?

Na vytvorenie harmonického interiéru je potrebná predbežná vizualizácia hotového výsledku ešte pred začiatkom opráv. Dôležitú úlohu bude zohrávať farba postele, ktorá musí byť kombinovaná s povrchovou úpravousteny, podlahy a strop. Okrem nich si vyberte textílie: záclony, prikrývky a koberce, vankúše, koberce.

Metóda farebných kolies - farebné koliesko, rozdelené do 12 sekcií, je klasickým spôsobom výberu odtieňov. Tri primárne farby - červená, žltá a modrá - sú na opačných segmentoch, ktoré tvoria rovnoramenný trojuholník. Medzi nimi sú odtiene, ktoré vznikajú v dôsledku kombinácie základných farieb v rôznych pomeroch.

Všetkých 12 odtieňov sa dobre kombinuje. Pri výbere opačných farieb sa vytvára kontrastná kombinácia. Priľahlé oblasti sa nazývajú analógové, často sa nachádzajú v prírodnom prostredí.

Typy harmonických kombinácií pre spálňu

Harmonickú kombináciu odtieňov v dizajne spálne možno rozdeliť do troch možností:

Kontrast

Toto je aplikácia v dizajne miestnosti v dvoch kontrastných farbách. Táto spálňa bude celkom elegantná, ale musíte byť opatrní, aby ste nepreťažili interiér a neboli príliš ťažké na vnímanie.

Monofónny dizajn

Predpokladá sa, že kombinuje rôzne tóny rovnakej farby. Tento typ dizajnu je skvelý pre spálňu, pretože miestnosť vytvára príjemnú atmosféru.

Kombinovaná kombinácia

\ t

Základná farba v takomto interiéri sa dostáva do čistého tónu - červená, žltá alebo modrá a odtiene sa používajú pre akcenty a rôzne detaily.Treba mať na pamäti, že príliš pestrý dizajn môže nepriaznivo ovplyvniť dizajn celého bytu alebo domu.

Farebné riešenia pre útulnú miestnosť

Dizajn spálne je spojený so zvýšenými požiadavkami na pohodlie a psychologický stav počas pobytu v ňom. Napriek módnym trendom v interiéri je dizajn väčšiny spální vytvorený v upokojujúcich tlmených odtieňoch.

Je dôležité vybrať si kombinácie, ktoré možno skutočne nazvať „útulné“. Pociťuje pocit pohodlia pri použití hnedej, béžovej a oranžovej farby. Farby by mali byť zvolené nie príliš svetlé, ale tie, v ktorých je biela. Potom je tieň mäkký, ale nie matný, a naopak - ako keby bol žiarivý a atraktívny.

Ak si prajete prestávku od zobrazovania emócií a energickej aktivity, spoznajte spálňu v chladných farbách. Vyzerá skvele v šedej, modrej a tyrkysovej farbe. Tento interiér urobí z izby upokojujúcu, pomôže vám relaxovať v nej a cítiť vnútornú harmóniu.

Paleta pre pôvodný interiér

Ak ste si stanovili cieľ vyzdobiť spálňu originálnym spôsobom, môžete ukázať svoju vlastnú kreativitu a vyjadriť štýlové preferencie. To však neznamená, že takýto interiér znamená zle koncipované použitie odtieňov a kombináciu všetkých farieb naraz.

Kombinácia tyrkysovej a koralovejvýzdoba miestnosti. Takéto zloženie vyzerá sviežo, preto sa teší relatívnej popularite. Napríklad, ak ju vylepšíte vanilkovými odtieňmi, farebná paleta bude spojená so starým nábytkom. Ale ak chcete pridať interiér s prírodnými tónmi dreva, bude to skôr ako rustikálny štýl. Zlaté detaily dávajú dizajnu rafinovanosť a sofistikovanosť.

Béžová, fialová a olivová vyzerajú atraktívne, keď robíte spálňu. Priestor bude vyzerať hlboko, plný vášní a emócií, ale zároveň sa budete cítiť uvoľnene. Tu môžete použiť farebné detaily, napríklad vhodné červeno-oranžové akcenty alebo prvky rowan.

Hlboké modré možno kombinovať s vanilkou a zlatom, aby sa v miestnosti vytvorila skutočne kráľovská atmosféra. Ale pamätajte, že v malej spálni, s množstvom umelých materiálov, môže takýto dizajn stratiť svoj vzhľad a vyzerať neupravené, ako keby všetko v miestnosti bolo vykonané v prebytku. Priestranná izba v tejto palete vám pomôže relaxovať naozaj luxusne.

Žltá, slivková s akvamarínom a malinovou kontrastnou farbou sú vhodné pre kreatívne nezvyčajné spálne. Vďaka tejto kombinácii je atmosféra kreatívna, umožňuje vám cítiť sa sebaisto, myslieť mimo krabičky a bez obáv. Pre tých, ktorí zistia, že prítomnosť karmínových akcentov nadmerne ostrá, príde na to drevený tón alebo stlmený hnedý tón. Takto môžete vytvoriť interiér s otočením, ale vmiestnosť sa cítite stabilná a príjemná.

Ak použijete hlavné pravidlá pre vytvorenie harmonických kompozícií, môžete spálňu ozdobiť štýlovým a originálnym spôsobom. Mali by ste tiež pamätať, že čím menšia je miestnosť, tým menší by mal byť počet odtieňov. V spálni by ste mali byť spokojní nielen s netradičným dizajnom, ale aj s úplným oddychom a príjemnou atmosférou.

Farby v rôznych štýloch

Aby ste optimálne kombinovali tóny, venujte pozornosť tomu, aký štýl plánujete navrhnúť v spálni. Ponúkame niekoľko možností pre farebné možnosti pre populárne štýly v interiéri:

Spálňa v klasickom štýle

Klasický štýl zahŕňa použitie teplých červených a hnedých odtieňov. Môžete pridať vanilku a mliečne výrobky, béžovú a kávu a zriediť ich fialovou farbou.

Spálňa v modernom štýle

Interiér v štýle súčasného znamená použitie kontrastných akcentov. Pozadie je zvyčajne biele, mliečne alebo sivé.

Spálňa v retro štýle

Vyžaduje mäkké pastelové škáry a tlmené tóny. Použitie ako vo veku odtieň ruže, práškovej, zelenej, modrej, krémovej.

Spálňa v secesnom štýle

Moderné uvítajú hnedé a sivé, drevené a jantárové tóny. Akcenty môžu byť tmavé odtiene červenej,tmavo modrej a zelenej.

Spálňa v štýle country

Svetlý rustikálny štýl zahŕňa použitie ružovej, levanduľovej, studenej modrej, karmínovej, slamovožltej, tehlovej, odtieňov terakoty, ihličia.

Kombinácia farieb v interiéri spálne - foto

Zohľadnenie otázok týkajúcich sa kombinácie odtieňov pre dizajn spálne by sa nemalo obmedzovať len na teóriu. Uskutočnenie myšlienky sa môže líšiť od pôvodnej myšlienky projektanta a majiteľa bytu. Aby ste sa uistili, ako vyzerajú kombinácie rôznych farieb, je potrebné pozrieť sa na skutočné fotografie. Predstavujeme vám výber možností dizajnu vo fotogalérii, medzi ktorými nájdete vhodné riešenie pre vašu spálňu. Nechajte sa inšpirovať a experimentujte!

Video: Krásne farebné kombinácie do spálne