Koľajnice do kuchyne (90 fotografií): výhľady, funkcie

Optimálne usporiadaný kuchynský priestor je zárukou chutného jedla pripraveného v príjemných a pohodlných podmienkach. Počas varenia by ste sa nemali rozptyľovať hľadaním korenia, lyžičiek a iných drobností v kuchyni. Niekedy zásuvky alebo závesné skrinky nie sú najlepším riešením pre skladovanie kuchynských predmetov. Na ich nahradenie alebo na doplnenie je skvelý systém zábradlia. Inštalácia v kuchyni vám ušetrí silu, obrovské množstvo času a priestoru.

Rails - čo to je?

Výrobok má nezvyčajný názov, ale jeho podstata je celkom jasná a jednoduchá. Zábradlie - montuje sa na stenu, z kovu alebo iného pevného materiálu v kuchynskej súprave sa najčastejšie vykonáva vo forme rúry. Táto koľajnica sa používa na zavesenie rôznych kuchynských spotrebičov. Ak sa rozhodnete kúpiť koľajnice, potom to môžete urobiť v každom modernom obchode s nábytkom.

Pomocou koľajníc, môžete kompaktne zavesiť rôzne cedníky, lopaty a naberačky a ďalšie závesné prvky príslušenstva, dokonca aj kryty na hrnce a strúhadlo. Takéto príslušenstvo rozširuje možnosti týchto lamiel. Obchody s kuchynským tovarom poskytujú obrovský výber rôznych kontajnerov na zábradlie, do ktorých môžete vložiť lyžice a vidličky.

Nie je prekvapením, že sa prvé kuchyne začali objavovať v kuchyniach živých reštaurácií, pretože nielenže vytvárajú voľný prístup do kuchyne.príslušenstvo, ale tiež urýchliť, zatiaľ čo nie je zlé uloženie vzácneho miesta. Hosteska na ne upriamila pozornosť a začala sa uplatňovať vo svojich kuchyniach. Z mnohých výhod vyzdvihujeme najvýznamnejšie:

- Možnosť inštalovať kdekoľvek v kuchyni, bez ohľadu na oblasť alebo umiestnenie nábytku;
- Veľa doplnkového príslušenstva;
- Veľmi prijateľná cena;
- Pohodlie a jednoduchosť pripevnenia;
- pevnosť a odolnosť voči vysokým zaťaženiam;
- Rôzne štýly dizajnérskych doplnkov a držiakov na kuchynské potreby.

Funkčnú platformu zábradlia je možné rozšíriť pomocou sušičiek, háčikov, držiakov na kryty, uterákov a pohárov. Ako vidíte, takáto sada nepochybne užitočných doplnkov zmení obyčajné kovové tyče na univerzálnu kuchynskú platformu.

Typy koľajníc do kuchyne

\ t

Aby sa zohľadnili individuálne požiadavky na kuchyne, výrobcovia vyrábajú rôzne konfigurácie koľajníc.

1. Horizontálne koľajnice.Najobľúbenejší typ. Majú malé časti alebo plnú čiaru pozdĺž celej steny. Špeciálne kovové háčiky umožňujú umiestniť rôzne kuchynské doplnky, ako aj rôzne držiaky na riad.

2. Vertikálne koľajnice.Na rozdiel od predchádzajúceho, tento typ strešných nosníkov je pripevnený na strop a pult alebo podlahu. Najčastejšie sa používa na barové pulty alebo stenové spoje. Pre skladovacie systémyzvislé tyče upevňujú police a tácky na kuchynské potreby.

3. Závesné koľajnice.Podstata tejto konštrukcie vychádza z jej názvu - tento typ strešných koľajníc je zavesený na strope pomocou malých káblov alebo reťazí. Často sa používa cez kuchynské ostrovy alebo barové pulty.

Na základe typu zábradlia sa určuje spôsob upevnenia v kuchyni. Vertikálny pohľad teda na rozdiel od zavesených a horizontálnych verzií neznamená dodatočné upevňovacie prvky. Na ne sa používajú držiaky, ktoré sú pripevnené k stropu alebo stene pomocou skrutiek.

Materiály

Koľajnice sa tiež rozlišujú na základe materiálov vybraných na výrobu. Výrobcovia ponúkajú závesné systémy z dreva, nehrdzavejúcej ocele, niklu, mosadze a hliníka. Väčšina z nich je pokrytá chrómom. Môžete si vybrať rôzne možnosti pre vašu kuchyňu, počnúc jej štýlom a celkovou koncepciou dizajnu.

Aby boli koľajnice harmonické, sú tiež striekané vo farbe medi, bronzu, zlata a iných populárnych farieb. Umožňujú nielen vybrať si bar pre kuchynský dizajn, ale tiež vytvoriť ďalšiu vrstvu ochrany proti korózii a vlhkosti.

Keď hovoríme o variabilite materiálov, ich nevýhodách a výhodách, je potrebné si všimnúť zaťaženie, ktorému môžu odolávať. Toto je veľmi dôležitý aspekt pre skladovací systém v kuchyni. Kov je praktický a odolný, ale ak si vyberiete hliníkové zábradlie, nemali by ste ho príliš zaťažovaťriadu a zbytočne podlhovastý. Nerezová oceľ je považovaná za najpraktickejší materiál pre koľajnice, pretože je veľmi trvanlivá a nepodlieha hrdzi.

Umiestnenie koľajníc

\ t

Pri rozhodovaní o umiestnení koľajníc zvážte všeobecné usporiadanie kuchyne. Horizontálne pásy sa často nachádzajú nad pracovnou plochou kuchyne.

Bez ohľadu na povrch, na ktorý sú koľajnice pripevnené, namontujte ich vo výške 30 až 50 cm od dosky stola. To je najpohodlnejšia a praktická výška.

Ak sa rozhodnete umiestniť priečku pod skrinku, potom ustúpte 5–10 cm od jej dna. Skriňa tak nebude zasahovať do prístupu k kuchynskému riadu umiestnenému na priečke.

V niektorých prípadoch bude logickejšie umiestniť skladovací systém na boky skrinky. Pre kuchyne s hranatými konfiguráciami sú ponúkané koľajnice, zakrivené v pravom uhle.

Ak má vaša kuchyňa ostrovnú konfiguráciu, správnym rozhodnutím by bolo umiestniť skladovací systém na ostrov alebo kuchynský stôl.

Je dobré, ak plocha miestnosti umožňuje „hrať“ s polohou a geometriiou zábradlia. Umiestnenie je v rôznych výškach, získate atraktívny a netriviálny prvok dekoru. Takýmto spôsobom môžete dokonale zladiť úložný priestor.

Pripravili sme niekoľko ďalších tipov pre tých, ktorí budú inštalovať tyče:

1. Namontujte koľajnice na najpohodlnejšie a najpohodlnejšiedostupných miestach. Takže počas varenia necítite nepríjemnosti, tento celý proces bude pohodlnejší a optimalizovanejší.

2. Na základe všeobecného konceptu vašej kuchyne môžete umiestniť niekoľko malých dosiek v blízkosti pracovného priestoru alebo nainštalovať jednu dlhú konštrukciu s uhlovým ohybom.

3. Nezabudnite na bezpečnosť v kuchyni. To platí najmä pre stropné konštrukcie. Zabezpečte ich čo najpresnejšie a bezpečne, aby ste sa chránili pred zranením.

4. Hlavné pravidlo pre registráciu zábradlí: predmety, ktoré používate najčastejšie, by mali byť bližšie k pracovnému priestoru a naopak. Vedľa dlaždíc, miesto pohárov korenia, rúry rukavice a zápalky alebo zapaľovač. Nad umývadlom je vhodné umiestniť uterák a poličku s čistiacimi prostriedkami. Ak použijete lepiacu fóliu alebo papierové uteráky, potom si pre nich kúpte držiaky s zubatými okrajmi - takže sa ľahšie odtrhnú.

5. Aby sa zabránilo znečisteniu lejacích panvíc alebo lyžičiek mazivom, nevešajte ich na kachle.

6. Šikmú poličku môžete nastaviť ako držiak kuchynskej knihy. Takže proces varenia bude ešte jednoduchší a zábavnejší.

Premyslené a dobre navrhnuté koľajnice minimalizujú úsilie hostesky a celý proces varenia sa stáva veľmi rýchlym a mimoriadne príjemným.

Výber zábradlia pre štýl kuchyne

\ t

Napriek užitočnosti koľajníc nie je možné povedať, že sú vhodnéakýkoľvek štýl. Japonský štýl alebo minimalizmus odstraňujú nepotrebné detaily, takže tento úložný systém bude vyzerať dosť nevhodne.

V iných štýloch, napríklad v kalifornskom alebo talianskom, budú kovové remienky vyzerať celkom harmonicky, najmä v kombinácii s inými charakteristickými dekoráciami. Dedinské štýly tiež obhajujú používanie koľajníc na skladovanie riadu a kuchynských doplnkov. Pre tradičné štýly alebo retro fit pásky, skončil v bronze alebo zlate.

Hi-tech štýl možno riediť tenkými kovovými pásmi. Hlavná vec - nepreťažujte interiér s množstvom zábradlí.

Kuchyňa v rustikálnom štýle môže byť ozdobená drevenými koľajničkami, na ktorých budú umiestnené rôzne lyžice, držiaky na hrnce alebo malé nádoby na korenie.

Zapnite fantáziu, študujte vybraný štýl kuchyne a môžete ľahko poraziť koľajnice.

Príslušenstvo zábradlia

\ t

Hooks.Spoločné časti závesných systémov sú vo forme háčikov. Veľmi vhodný na umiestnenie čepelí, kuchynských nožníc, hrnčekov a panvíc. Môžete zmeniť celý systém podľa vlastného uváženia, čo je to, čo robí to veľmi pohodlné.

Police s mriežkou.Používa sa na drobné predmety, ako sú nádoby na korenie, detergenty a na veľké predmety, ako sú mixéry, mixéry a mlynčeky na kávu. Ak vám kvety prinášajú radosť, môžete ich umiestniť na podobné poličky.

Držitelia.Výbornývhodné pre biče, pádla alebo iné nástroje na varenie. V predajniach kuchynských súprav nájdete držiaky na uteráky, špeciálne chlebové košele alebo nôžové magnety. V skutočnosti, na koľajniciach sa zmestí takmer všetky možné kuchynské spotrebiče a príslušenstvo. Rails - skvelý spôsob, ako vyzdobiť kuchyňu s krásnymi a štýlovými jedlami, rovnako ako ďalšie príjemné veci.

Koľajnice do kuchyne - foto

S cieľom demonštrovať výhody, krásu a harmóniu skladovacích systémov zábradlí v rôznych kuchyniach sme pre vás pripravili kolekciu fotografií s mnohými úžasnými nápadmi a konfiguráciami. Vyberte si perfektnú voľbu pre vaše strešné lišty. Šťastné prezeranie!

Video: Železnice pre kuchyňu - Myšlienky