Klasický štýl kúpeľne: interiérový dizajn

Napriek susedstvu s modernými, minimalistickými štýlmi, klasika nestráca svoj význam pre tento deň. Dokonca aj obyčajné veci vyzerajú vznešene v jej okolí, takže majitelia majú tendenciu písať charakteristické črty na najodľahlejších miestach svojich domovov. Dizajn kúpeľne v klasickom štýle môže spôsobiť určité ťažkosti kvôli špecifickosti miestnosti, ale rafinovaný aristokratický vzhľad stojí za námahu.

Vlastnosti klasického štýlu

Klasiky dnes nemusia nevyhnutne znamenať pompézne, luxusné interiéry plné dekoratívnych detailov a objemných predmetov. Aj samotná koncepcia má niekoľko výkladov: pokračovanie antických tradícií, historických európskych alebo národných štýlov, ktoré sú úzko prepojené, ale líšia sa v detailoch.

Moderné trendy v dizajne naznačujú kombináciu charakteristických čŕt smeru, ktorý sa dokonale prispôsobuje osobitostiam priestoru, dostáva sa na špičkovú technológiu, ale zároveň si zachováva svoj rafinovaný, majestátny vzhľad. Na jednej strane nedostatok jasných hraníc môže byť mätúci pri vytváraní projektu, ale na druhej strane ponúka viac príležitostí pre predstavivosť a zaujímavé riešenia.

Aby sa vytvoril požadovaný obraz, je potrebné dodržiavať základné kánony štýlu. Týkajú sa usporiadania: v takejto miestnosti sú nevyhnutne ohniskové body - objekty, okolo ktorých sa staviakompozície. V prípade kúpeľne zohráva úlohu samotná kúpeľ, v blízkosti stredu. To je dôvod, prečo klasické vyžaduje priestor, ale v prípade potreby môže byť dizajn upravený.

Štýl je charakterizovaný prítomnosťou symetrie a jasnej geometrie, ktorú možno vidieť v integrite súboru predmetov, ako aj správnosti ich foriem. Tradične je v dome niekoľko svetelných zdrojov - tento „zákon“ pochádza zo 17. storočia, keď neboli žiadne jasné svetlá, ale stále sa praktizuje aj v moderných štýloch. V kúpeľni však nie je povinná podmienka, ktorá je kompenzovaná veľkými oknami počas dňa a rozptýleným, mäkkým svetlom v noci.

Žiadny klasický interiér nebude považovaný za kompletný bez kvalitného, ​​kvalitného nábytku a prírodných materiálov. Umelé analógy môžu byť stále určené podrobnou štúdiou, ale tu sa objavuje ďalší problém: vysoká vlhkosť a vysoká teplota nepriaznivo ovplyvňujú drevo, mramor a iné prírodné nátery. Musíme vopred zvážiť ich ochranu alebo obetovať estetiku v prospech praktickosti.

Kánony klasického štýlu sú jednoduché a zrozumiteľné, ale usporiadanie kúpeľne trochu komplikuje hlavnú úlohu. Nie je však na škodu vytvoriť krásny interiér, ak máte predstavu o variabilite dizajnérskych riešení.

Farebné riešenia

Interiér kúpeľne v klasickom štýle by mal mať pokojný, prirodzený farebný rozsahz ktorých si možno vypožičať z prírody. Je to spôsobené množstvom prírodných materiálov a dekoratívnych vlastností ich textúry. Celková paleta môže obsahovať svetlé odtiene. Pôsobia ako dôraz, s dôrazom na dizajn, ale nie na stred kompozície.

Biela kúpeľňa v klasickom štýle

Univerzálna možnosť pre každú miestnosť, ktorá má priestranný, svetlý a čistý vzhľad, na rozdiel od všetkého, čo sa zdá, že tento povlak je rýchlo kontaminovaný.

S ním môžete vytvoriť monochromatický dizajn, experimentovať s rôznymi odtieňmi svetla, ako aj kombinovať s pastelovými alebo tmavými variáciami.

Veľmi klasická kúpeľňa v bielom štýle s veľkými oknami, ktoré prenajímajú dostatok prirodzeného svetla. V uzavretých priestoroch biely pomôže vyhnúť sa pocitu "komorky".

Béžová klasická kúpeľňa

Ďalším spoločným riešením pre štýl je kúpeľňa s dominantnými jemnými béžovými odtieňmi: mliečny, piesčitý, orechový alebo svetlý drevený odtieň.

Je tiež dobre kombinovaná s inými farbami, najmä teplejšími. Ideálne pre zdobenie celého priestoru, s dôrazom na jeho ušľachtilý charakter.

Klasická kúpeľňa modrá

Modré kombinácie v kúpeľni sú často spojené s morskou témou, ktorá dnes v interiéri vyzerá dosť skromne. Modrá v klasickom štýle si požičiavapocit pokoja a upokojenia morskej hladiny, ktoré sú zvýraznené bielymi alebo zvýraznené tmavými odtieňmi.

Zriedka sú izby plne zariadené v modrej farbe. Najčastejšie sa používa na výzdobu stien alebo nábytku, čím sa snaží diverzifikovať dizajn.

Šedá kúpeľňa v klasickom štýle

Mnohí sa snažia nepoužívať sivé, znepokojujúce, že interiér kúpeľne bude matný, "anonymný" a pochmúrny. Aby ste sa vyhli tomuto efektu, môžete použiť harmonické kombinácie (s bielou, modrou, béžovou) alebo zaujímavé textúry. Napríklad mramorové povrchy sa nezdajú byť monotónne a lesklé dodajú hĺbku. Výsledkom však bude kúpeľňa s „dospelým“, lakonickým charakterom.

Kúpeľňa s kontrastnými prvkami

Klasický štýl v interiéri kúpeľne nemusí vyzerať matný a tlmený. Tam je miesto pre kontrastné odtiene, jemne tkané do všeobecného súboru objektov. Môžu to byť žlté záclony, červené kúpele alebo predmety so zlatým listom. Je dôležité, aby sa tieto akcenty prelínali so základnou paletou bez narušenia harmónie.

Povrchová úprava v klasickom štýle

Vnútorné obloženie sa môže porovnať s rámom, ktorý chráni, podporuje a zároveň vizuálne dopĺňa obsah. Aby ste si dobre poradili s jeho funkciami, musíte vyzdvihnúť praktický materiál a premýšľať nad dizajnom.

Paul

TradičneV klasickom štýle sa používa drevo alebo mramor. Ale v kúpeľni takmer celý povrch nevyhnutne príde do styku s vodou a prírodný kryt s takýmto efektom nebude trvať dlho. Dekoratívny kameň sa zriedka používa kvôli jeho vysokým nákladom. Optimálnym riešením preto zostáva keramická dlažba, ktorej textúra imituje viac kanonických produktov.

Steny

V priestranných izbách je možné kombinovať niekoľko materiálov: napríklad obklady okolo vane, tapetu s kvetinovým vzorom vedľa obývacieho priestoru. Prirodzene, papierové verzie prídu za pár dní, ale vinyl urobí vynikajúcu prácu.

Pre viac umiernený interiér kúpeľne - môžete sa zastaviť pri zvyčajnom maľovaní, zdobiť steny štukom alebo lištami.

Strop

Na výzdobu stropu v kúpeľni v klasickom štýle by postačoval hladký omietnutý povrch natretý svetlými odtieňmi. Takéto riešenie vyvažuje "farebný" dizajn a vizuálne zdvíha nízke steny.

Napínacie štruktúry z PVC fólií sú relevantné v troch prípadoch. Po prvé, ak chcete skryť nedostatky pôvodného povrchu. Po druhé, chrániť ju pred vlhkosťou. Po tretie, vytvoriť viacúrovňové stropy. Výrobky zo sadrokartónových dosiek sa považujú za ťažšie inštalovateľné, ale majú väčšiu plasticitu, čo značne rozširuje možnosti dizajnu.

Inštalatérstvo

Ako už bolo uvedené, hlavnou povahou miestnosti bude kúpeľ. Neexistujú žiadne prísne obmedzenia v jeho dizajne, ale tradičný biely kontajner na vyrezávaných nohách bude vyzerať najviac harmonicky aj v strede dispozície.

Výrobok možno „maľovať“ v akejkoľvek farbe, experimentovať s príslušenstvom, jeho tvar. Pri výbere materiálu nie je potrebné riadiť sa minulými kánonmi, keď je svetlo a praktické akryl. Dnes sa však nachádzajú kúpele z medi alebo mramoru, ale väčšinou sa vyrábajú na zákazku.

Dizajn kúpeľne v klasickom štýle nevylučuje prítomnosť sprchovacieho kúta. Výrobcovia ponúkajú krásne vitráže, ale aj obyčajné sklenené dvere vyzerajú vhodne, ak sa vyhnete moderným sanitárnym zariadeniam.

Veľké rodiny môžu využiť najnovší trend a umiestniť dva identické výlevky do interiéru. Nielenže zvyšujú funkčnosť, ale tiež pomáhajú vytvárať požadovanú symetriu, ako to vyžaduje štýl. Dôležitá podmienka - usporiadať ich naproti sebe alebo prísne ďalej.

Autentická kúpeľňa je určená len na vodné procedúry, ale moderné majitelia sa často snažia umiestniť toaletu na základe praktických dôvodov. Na to je potrebné zvoliť samostatnú zónu, aby nedošlo k porušeniu integrity kompozície.

Kúpeľňový nábytok

\ t

Usporiadanie miestnosti priamo závisí od jej veľkosti. Zásuvky na stenu a police sa dodávajúpovinná sada nábytku do kúpeľne, a niekedy je dokončená. Je vhodné hľadať predmety z dreva s klasickými fasádami, kovovými držadlami, často maľovanými v ušľachtilej farbe.

Ak má priestor impozantný priestor, môžete si vybaviť skutočnú rekreačnú oblasť: s pohovkou, kreslom, konferenčným stolíkom, kde je príjemné relaxovať pri šálke čaju po procedúrach po vode. Dámy budú potrebovať malý toaletný stolík so zrkadlom, aby sa mohli okamžite postaviť do poriadku. Nezabudnite, že aristokrati boli meraní spôsobom života a zapájali sa do každodenných aktivít pomaly, so všetkou obetavosťou.

Dekorácie a osvetlenie

Napriek špecifickosti kúpeľne ponúka rôzne možnosti dekorácie, ktoré sa neodporúčajú používať súčasne.

Venujte pozornosť textilu - uteráky, čalúnenie a samozrejme záclony. Ten nielenže skryje miestnosť pred zvedavými očami, ale tiež pomôže vytvoriť útulnú atmosféru obytného priestoru. Na tento účel sa hodí biely tyl, rímske alebo klasické záclony, v závislosti od celkového dizajnu. S ich pomocou môžete kúpeľ tiež chrániť.

V kúpeľni v klasickom štýle často visí obrazy, chránené sklo, pretože tu vládne ďaleko od múzejných podmienok. Ale táto výzdoba posilní ducha aristokracie.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať príslušenstvu, ako je pohár na kefku alebo držiak na mydlo. Takéto podrobnosti nie sú viditeľné pri bežnej kontrole, ale sú to konečnévnútorná pomlčka. Vyhnite sa lacným plastovým výrobkom a preferujte značkové výrobky.

Nezáleží na tom, či kúpeľňa má veľké okná alebo nie - systém osvetlenia takéhoto multifunkčného priestoru by mal byť viacvrstvový, ale zároveň nenápadný. Podobný efekt sa dá dosiahnuť pomocou reflektorov, ktoré sú namontované v zavesených konštrukciách. Takéto zariadenia sú umiestnené nad hlavnými priestormi - kúpeľňa, sprchovací kút, toaletný stolík.

Elegantný krištáľový luster ako centrálny zdroj dokonale doplní klasický interiér, ako aj nástenné svietidlá v textilných tienidlách, ktoré odlievajú vzorované tiene na steny.

Malá kúpeľňa v klasickom štýle

Klasiky nie sú zahrnuté v "top" štýloch pre malé veľkosti, ale ak chcete, môžete sa zmestiť do akéhokoľvek rozloženia. Na tento účel by ste sa mali uchýliť k modernejšej interpretácii s využitím individuálnych charakteristík.

Najlepší spôsob, ako na luxus upozorniť, je mať v kúpeľni prírodný materiál a kvalitný drevený nábytok. Bohužiaľ, jeho zostava bude obmedzená len na tie najnutnejšie, pričom bude umiestnená v rovnakom čase, ako je to len možné.

Neodporúča sa umiestniť kúpeľ do stredu - stačí nájsť zónu pozdĺž steny. V niektorých prípadoch je možné upustiť od kapacity a nahradiť štylizovanú sprchu.

Je lepšie umiestniť úložiská na steny tak, aby nenarušovali pohyb. Zrkadlo opticky zväčší priestor a lesk mu dáhĺbka. Farebná schéma bude spása pre malé kúpeľne, ak bývate na svetlých odtieňoch.

Klasický dizajn kúpeľne - foto

Ponúkame ponoriť sa do luxusnej atmosféry klasických interiérov a uistiť sa, že ich obraz dobre zapadá do moderného vybavenia. Krásnejšie kúpeľne a nezvyčajné riešenia - v našom výbere fotografií!

Video: Kúpeľňa v klasickom štýle - Nápady interiéru