Klasická hala (+75 obrázkov)

Sála nie je len prvým miestom, kde sa stretávajú návštevníci domu, ale aj funkčným priestorom, kde sa veci skladujú, obliekajú a objednávajú pred odchodom. Jeho dizajn je neoddeliteľne spojený so zvyškom priestoru, takže pre tradičnejšie bývanie je potrebné zvážiť dizajn chodby v klasickom štýle. Táto úloha však často vyvoláva otázky: o výbere farieb, o plnení nábytku alebo o úspešnom plánovaní. Odpovede budú obsahovať podrobnú štúdiu na túto tému!

Vlastnosti klasického štýlu

Vyhlásenie o „nadčasovosti“ tradičného štýlu je opodstatnené. Napriek rýchlemu rozvoju moderných, high-tech oblastí, ktoré sľubujú, že život bude ešte pohodlnejší, klasiky nestrácajú svoj význam. Je pravda, že tento pojem sa vykladá odlišne: ako odkaz na starovekú kultúru alebo historické štýly, ktoré sa často navzájom prelínajú a vytvárajú silný obraz.

Nanešťastie, luxusné interiéry palácov sú použiteľné len v kaštieľoch rovnakej veľkosti. Nadmerné používanie dekoru a drahých materiálov je dnes považované za prejav zlého vkusu, preto klasika v moderných domoch často znamená praktickejšiu interpretáciu.

Všeobecne platí, že samotný pojem "klasika" ide ruka v ruke s prísnosťou: kompozičnou, lineárnou, farebnou. Pomáha diverzifikovať detaily, textúry, ako aj mierne prelínanie dekoratívnych prvkov. Ak chcete vytvoriť požadovaný obrázok, potrebujetesledovať nasledujúce kánony štýlu.

1. Použite tlmené odtiene. To neznamená monochromatický gama a nudný monofónny dizajn. Farby by mali byť diskrétne, príjemné pre vnímanie. Dôraz je kladený na pohodlie, takže v takejto miestnosti nebude možné prekvapiť extravagantnými riešeniami.

2. Prírodné materiály. Táto podmienka pomôže v uskutočnení predchádzajúceho, vďaka prirodzenej farbe a štruktúre povrchov. Okrem toho, prírodné materiály majú vysoký výkon, "živú" energiu, rovnako ako druh luxusu, ktorého neviditeľná prítomnosť je potrebná v každom klasickom interiéri. Umelé náprotivky, ktoré kvalitatívne napodobňujú povlak, sa však používajú aj v dizajne, hlavne kvôli ich nákladom a odolnosti voči negatívnym vplyvom na životné prostredie.

3. Integrita zloženia. Smer tradične predpokladá prítomnosť v priestore centrálneho objektu, okolo ktorého je postavený objektový súbor. Ale na chodbe, často s nepohodlným usporiadaním, toto pravidlo nasleduje len zriedka.

4. Nábytok má jasné línie, tvary, hmatateľnú symetriu, ale zároveň môže byť ozdobený rezbami, stĺpmi a ďalšími dekoratívnymi detailmi.

5. Klasická izba by mala byť vybavená viacúrovňovým osvetľovacím systémom, ktorý poskytuje svetlo pre každú časť.

Bez ohľadu na to, aké kanonické a prísne pravidlá pre dizajn klasického interiéru je potrebné zamerať na prvkyopraveného priestoru. V prípade chodby, ktorá je zriedka vybavená veľkým priestorom alebo priestrannou dispozíciou, je prijateľné zanedbávať niektoré body pre pohodlie obyvateľov.

Farebné riešenia pre chodbu

Farebná schéma v akomkoľvek interiérovom štýle zohráva dôležitú úlohu a v klasickom štýle pomáha vytvárať správnu náladu - od jemnej romantiky až po striktnú zrelosť.

Neutrálna gama

Takáto paleta je založená na kombinácii všestranných, tlmených odtieňov, ktoré nepriťahujú pozornosť, a ako povrchová úprava sú vynikajúcim podkladom pre iné predmety. Chodby v klasickom štýle, ktorému dominuje biela alebo sivá, sa zdajú byť priestrannejšie, svetlejšie a útulnejšie.

Svetlé odtiene sa považujú za nepraktické pre chodbu, kde sa zvyčajne hromadia všetky pouličné nečistoty a prach. Povrchy sa zdajú byť znečistené rýchlejšie. Na vyriešenie tohto problému sa odporúča zakúpiť materiály, ktoré je možné vyčistiť.

Pastelové farby

Ak sa chcete zbaviť nadmernej "vážnosti" klasického interiéru a zároveň neublížiť dizajnu - môžete si vybrať pastelové farby: broskyňa, modrá, mäta, limetka, jazmín, fialová, ružová a ďalšie. V kombinácii s textilom prinášajú pocit ľahkosti - tento efekt možno zvýrazniť bielymi detailmi.

Tmavé tóny

V interiéri chodby v klasickom štýleakákoľvek oblasť málokedy odporúča použiť tmavé tóny. Ale nikto nemôže zakázať, aby sa dohodli so svojimi stenami alebo nábytkom. Navyše, toto riešenie vyzerá štýlovo, zrelé, pevné, najmä - ak ho skombinujete s krásnou textúrou materiálov.

Buďte veľmi opatrní s tmavými kvetmi. Hlavnou zásadou je, aby sme nepoškodili. Aby sme sa vyhli atmosfére „komorki“, je potrebné zvoliť si prirodzenú možnosť, ktorá ju musí vyvážiť ľahšími prvkami. Pre obklady stien si môžete vziať kryt s ornamentom - to im dodá ušľachtilosť.

Dekorácia v klasickom štýle

\ t

Okrem vytvárania požadovaného obrazu v klasickom smere je potrebné zvoliť materiály, ktoré budú vyhovovať špecifickým podmienkam chodby. Nemali by mať veľmi výrazný reliéf, ktorý je náchylný k hromadeniu nečistôt, reaguje na zmeny teploty, ale je ľahko čistiteľný. Zvážte každú oblasť priestoru samostatne.

Paul

Pod chodbou málokedy vyhradiť samostatnú miestnosť, takže jej podlaha by mala byť rovnaká ako v priľahlom priestore. Často sa tu používajú bežné varianty: linoleum, parkety alebo drevo - kvôli nasledujúcim autentickým estetickým vlastnostiam.

Môžete dať chodbe luxusný, bohatý vzhľad pomocou mramoru povrchu alebo dlaždice napodobňovať to. Tento interiér má tradičnejší dizajn.

Steny

najviacNajlepšie a estetické riešenie je tapeta. Hoci odrody tkanín sú ideálne pre klasiku, je potrebné mať na pamäti, že netolerujú mokré čistenie a môžu tiež hromadiť prach. Ale ich jedinečná štruktúra presne zdobí miestnosť.

Papierové tapety sa zriedka prijímajú z rovnakého dôvodu, ale rozpočtová cena vám umožňuje meniť pokrytie každých niekoľko rokov. Ak potrebujete nákup "po stáročia", mali by ste sa zamerať na produkty odolné voči vlhkosti. Majú širokú škálu farieb a ozdôb, dobre kombinované s drevenými panelmi.

Na chodbe v klasickom štýle sa niekedy nachádzajú aj steny s monochromatickou maľbou alebo ozdobnou omietkou.

Strop

Bez ohľadu na štýl sa zavesené stropy čoraz viac nachádzajú v interiéroch. Pomáhajú skryť nedostatky povrchu, komunikáciu, vhodné na inštaláciu osvetlenia v interiéri alebo realizáciu rôznych nápadov.

V klasike sú viacúrovňové sadrokartónové konštrukcie vhodné, ale na chodbe je lepšie ich odmietnuť. Najoptimálnejšou možnosťou je jednoúrovňové napnuté PVC-plátno svetlého odtieňa, ktoré „netlačí“ na obyvateľov.

Nábytok

\ t

Vstupná hala tradične obsahuje tento súbor položiek:

- šatňa - na uskladnenie odevov a obuvi;
- veľké zrkadlo;
- lavica alebo stolička - pre pereobuvaniya;
- malá komoda.

V závislosti od veľkosti miestnosti však tento súbor môžemodifikované, pričom si zachovávajú svoje praktické vlastnosti.

Napríklad v úzkych malých chodbách sa často obmedzujú na háčiky na kabáty a poličku na topánky a namiesto lavičky si kupujú pohovku. V priestranných chodbách sa pokúste zadať multifunkčné slúchadlá, ktoré sa skladajú z niekoľkých položiek.

Vlastne vyzerá šatníková skriňa so zrkadlovými dverami, za ktorými nie je vidieť rôzne skryté veci: topánky, tašky, oblečenie, predmety pre domácnosť.

Ak existuje takáto príležitosť, je potrebné pokúsiť sa usporiadať prísne zloženie, ako to vyžaduje klasický štýl. V strede môže byť zrkadlo alebo skriňa, z ktorej sa odpudzuje zvyšok interiéru. Hlavným nástrojom na vytvorenie požadovaného vizuálneho obrazu však zostáva dizajn nábytku.

Po prvé, dávajte pozor na materiál: musí to byť drevo, v štipke, kvalitný výrobok MDF. Pre canonicity, môžete vyzdvihnúť modely na vyrezávané nohy, ale v dome s nízkymi stropmi, toto riešenie sa zdá byť iracionálne.

Často sú na predných stranách náhlavnej súpravy vyrezávané, dekoratívne lišty, pozlátené a maľované. V závislosti na celkovej farbe, môžu byť maľované v jasných farbách alebo v pôvodnej podobe.

Možnosti usporiadania chodby

Klasický štýl je spravidla vhodný len pre štvorcové alebo obdĺžnikové chodby. V neobvyklých rozloženiach, napríklad so zaoblenými rohmi, sa tento dizajn neodporúča. Toto pravidlo je však zriedka nasledované.v moderných domoch, kde sú priestory s rôznou geometriou.

Každý, kto príde, môže byť prispôsobený ich potrebám a kompetentne zvažovať jeho územné členenie. Niekoľko pravidiel pomôže:

1. Medzi nábytkom a dverami by malo byť najmenej 10 cm Ak sa v interiéri používa šatníková skriňa s otváracími dverami, nechajte medzi nimi a stenou približne 70 cm.

2. V úzkej pretiahnutej miestnosti môžete využiť princíp územného členenia, ktorý sa delí na vstupnú časť a halu. To pomôže rôznym materiálom, farbám, pódiám.

3. Dokonca aj vo fáze návrhu interiéru musíte premýšľať nad umiestnením nábytku a racionálnym prepojením funkčných oblastí. Najbežnejšia postupnosť procesov v chodbe naznačuje nasledovnú schému: vrecia sú uložené pri vchode, potom - miesto pre pereobuvaniya, nasledované závesmi na vrchné oblečenie, a vedľa nich - zrkadlo.

Ak usporiadate priestor s ohľadom na praktické chvíle, hala v klasickom štýle s akoukoľvek plochou a geometrií bude vždy vyzerať harmonicky.

Dekor a osvetlenie

Ani v priestrannej chodbe nie je veľký priestor pre plnohodnotné dekoratívne riešenia, ktoré sa odporúčajú používať minimálne. Ak chcete ozdobiť interiér, dávajte pozor na rôzne výlisky, ktoré napodobňujú luxusné štukové výlisky priestorov paláca.

Ak dispozícia obsahuje nábytok s textilným čalúnením, môžete si vybrať plátnokvetinový vzor alebo ornament, priťahuje pozornosť na neho. Dôležitou zložkou je vstupná rohož, ktorá musí mať aj napriek svojmu nezávadnému účelu charakteristický dizajn.

Zrkadlo je možné umiestniť do rafinovaného vyrezávaného rámu pokrytého zlátením a iné steny môžu byť zdobené fotografiami alebo maľbami. Rastliny sú najlepšie umiestnené čo najďalej od vchodu.

Systém osvetlenia predpokladá prítomnosť centrálneho zdroja, ktorý je prezentovaný vo forme luxusného lustra, ako aj miestne zariadenia, ktoré osvetľujú potrebné zóny. Napríklad v blízkosti zrkadla môžete inštalovať svietidlá alebo položiť stojaci lampu. S jednotným osvetlením pomôžu vstavané svietidlá so závesnými konštrukciami.

Malá predsieň v klasickom štýle

Klasický štýl vznikol v palácoch a kaštieľoch a dnes sa úspešne presťahoval do bytov. Samozrejme, pre jeho realizáciu je žiaduce používať vstupnú halu s priemernou plochou, ale aj malé priestory sa nestanú prekážkou pri vytváraní projektového projektu, ak sa budete riadiť niekoľkými pravidlami:

- Žiadne tmavé odtiene - rozsah farieb je čo najjednoduchší, čiernobiely, bezšvový.
- Nemontujte do vnútorného povrchu so vzorom a jemnými detailmi. Dekor by mal byť minimálny, s dôrazom na klasický charakter miestnosti.
- Ak sa na chodbe nachádza výklenok, môžete do neho nainštalovať šatníkovú skriňu so zrkadlovými dverami.
- Namiesto toho sa odporúča umiestniť jednotlivé položkycelkový nábytok.
- Luster by mal byť v rozpore s pravidlami čo najviac obmedzený. V iných oblastiach je lepšie robiť bez miestnych svetiel, čím sa zvyšuje saturácia bodových zariadení.

Moderná klasika vám umožní racionálne zorganizovať chodbu a esteticky ju ozdobiť.

Dizajn chodby v klasickom štýle - foto

Teoretické vedomosti sú lepšie podporované vizuálnymi obrazmi - tak sme vytvorili výber fotografií s krásnymi, dobre premyslenými interiérmi chodieb v klasickom štýle. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Vstupná hala v klasickom štýle - Nápady interiéru