Káva topiary: ako to urobiť sám

Káva strom je nádherné prekvapenie, originálne stolové dekorácie a interiér navyše. Tento dekor sa vyznačuje jednoduchosťou výroby, šetrnosťou k životnému prostrediu, krásou a neuveriteľnou chuťou. Pre tých, ktorí milujú nezvyčajné dary, ako aj ručne vyrobené, bude zaujímavé, ako si vyrobiť kávovník vlastnými rukami. Na dokončenie remesiel bude potrebovať len malú trpezlivosť a tvorivú inšpiráciu.

Čo je topiary

Topiary sa nazývajú okrasné stromy, ktoré sú vyrobené z improvizovaných nástrojov a prírodných materiálov. Predpokladá sa, že táto ručne vyrobená technológia siaha až do čias rímskych patricijov, v záhradách, v ktorých boli stromy špeciálnym spôsobom narezané. Koruny mali nezvyčajný tvar, zvyčajne pripomínajúci sochy a rôzne dekoratívne predmety.

Postupom času sa technológia zmenila, pracovala na nej v kláštoroch renesancie, v holandských a anglických záhradách a labyrintoch. Dnes topiary je populárny typ darček.

Kávovník, ktorý prináša vizuálne estetické potešenie, osloví mnohých vďaka svojej jemnej aróme. Dokonca aj po spracovaní, zrná vôňa prekvapivo, vytvára atmosféru pohodlia a pokoj v miestnosti. Môžete pridať dekoratívny strom s pomocou rôznych vinobranie čačky.

Topiary kávy v interiéri

Strom obilia sa môže harmonicky pozerať do vnútra bez ohľadu na štýl. Môže to byť byt s prepracovaným klasickým štýlom,lokálne podkrovie alebo minimalizmus. Topiary bude vyzerať na pozadí mätovej farby a ďalších odtieňov zelenej. V každej miestnosti môžete umiestniť pôvodný vianočný strom z kávových zŕn. S týmto dekorom môžete vyzdobiť pouličný altánok alebo voľné miesto na verande.

Takéto remeslá nie sú len doplnkom k dizajnu miestnosti, ale aj symbolom blahobytu, prosperity a šťastia. Strom vždy symbolizuje vitalitu, preto je topiary tiež skvelý ako darček pre ženy aj mužov.

Nástroje a materiály

Na výrobu kávovníka pripravte tieto materiály:

- Zrnková káva. Ak je to možné, skúste si kúpiť kvalitnú kávu. Odporúča sa vybrať výrobok s rovnomerne praženými zrnami, ktoré majú relatívne rovnakú veľkosť. Mali by sa jemne vysušiť. Kávové zrná budú musieť byť zlepené „ploché“, ale niekedy to robia, pričom majú „šupiny“ jednotlivých zŕn;

- Základ. Ako prázdne vziať srdce alebo loptu. Takýto základ môže byť už hotový alebo vyrobený na báze lepenky alebo peny;

- Nite. Sú potrebné takmer vo všetkých variantoch tvorby remesiel;

- Farba. Tento materiál je potrebný na aplikáciu na obrobok;

- Rúrka alebo tyč, drôt. Sú nevyhnutné na to, aby sa kmeň objavil v strome;

- Lepidlo (odporúča sa vziať lepiacu pištoľ);

- Sadra alebo alabaster (najlepšie s pokrmami namiešanie);

- Nožnice;

- Kapacita pre strom. Tam môže byť veľa rôznych možností - z domácej hrniec a misky na nákup hrncov a vázy;

- Škótsko (nevyhnutne bilaterálne);

- Dodatočné dekorácie. Plavidlo môže byť zdobené rôznymi korálkami, stuhami a mašľami, klinčekmi, škoricami v paličkách atď.

Kávovník - inštrukcie krok za krokom

Existuje mnoho možností, ako môžete urobiť takéto plavidlo vlastnými rukami. Ponúkame, aby sme sa oboznámili s pokynmi, ktoré kombinujú niekoľko techník naraz a líšia sa od iných v jednoduchosti implementácie.

Stupeň №1. Pracujeme s obrobkom.

Na okrúhle topiary použite hotové loptičky alebo si vytvorte guľu vlastnými rukami na základe peny (je lepšie, ak sa na trup používa drôt). Môžete si tiež pripraviť srdce, ak môžete nájsť vhodný prvok, ale môžete ho tiež vyrezať z kúska peny.

Polotovar sa prelepí papierom, obalí sa vláknom (pletením), výhodne tmavej farby. Potom musí byť farbené hnedo.

Na výrobu symetrickej základne pre korunu stromu v tvare srdca budete potrebovať lepenku (ako základ), ako aj bavlnu (potrebnú na vytvorenie objemu). Existuje však iný spôsob ako urobiť srdce. Vystrihnite lepenkové figúrky rovnakého tvaru a položte medzi ne rúrku ako sud. Dve postavy sa držia pohromade. Až potom musíte nalepiť bavlnené tampóny na hotový podklad,potrebné pre objem.

Keď je obrobok obalený závitom a natretý v požadovanej farbe, môže byť bezpečne pokrytý lepidlom a kávovými zrnami. Odporúča sa to urobiť nie v jednej vrstve, ale v dvoch, pričom prvá sa položí stranou s rovným povrchom smerom dovnútra a druhá - naopak.

Stupeň №2. Robíme tyč.

Trubka alebo drôt, ktorý si vyberiete ako trup, by mal byť pokrytý listami hodvábneho papiera, stuhami alebo šnúrkou a potom prilepený na korunku. Ak chcete, môžete kábel ohnúť. V prípade kartónového srdca je potrebné časti spojiť o niečo skôr ako pri iných polotovaroch, postačuje len malý otvor.

Stupeň №3. Sadiť strom.

Je potrebné merať množstvo roztoku pomocou nádoby, do ktorej strom vkladáte. Pripravte si zmes alabastru alebo omietky, nalejte ju do nádoby. Potom vložte do stredu topiary a počkajte, kým hmota stuhne. Keď je všetko suché, zakryte „zem“ ďalšou vrstvou kávy (môžete ju nahradiť hoblinami alebo pilinami, listami čaju).

Stupeň №4. Ozdobte remeslá.

Ako dekorácie môžete použiť nielen stuhy a korálky, ale aj miniatúrne figúrky zvierat, hrubú tkaninu na hrniec, hviezdu magnólie na korunové dekorácie atď.

Originálne nápady pre Topiary

Nebojte sa experimentovať a vykonávať svoju vlastnú predstavivosť, keď si pripravujete kávovník. Existuje mnoho rôznych variácií topiary, tu sú niektoré štýlovénápady pre remeslá.

Klasické

Tradičný kávovar má okrúhly tvar. Neexistujú žiadne špeciálne dekorácie, najlepšie zo všetkých, ak je remeslo vyrobené v upokojujúcich odtieňoch s použitím prírodných materiálov. Jedná sa o jednoduchú a naozaj elegantnú možnosť, ktorá je vhodná pre dekoráciu interiéru v rôznych štýloch.

Valentína

Topiary v tvare srdca môže byť vydané 14. februára ako prekvapenie. Základ sa predáva v obchodoch s floristickými materiálmi, ale môže sa vyrábať aj ručne pomocou dostupných nástrojov.

Lietajúci pohár

Takéto remeslá sa zdajú byť neuveriteľne zložité, ale dajú sa ľahko vyrobiť. To bude vyžadovať kus drôtu, lepiacu pištoľ alebo striekaciu penu.

Strom s kvetmi

Strom s jemnými kvetmi bude nádherným prekvapením pre darček na 8. marec, narodeniny atď. Okrem toho môže byť tento topiary umiestnený do obývačky alebo spálne.

S vtákmi a motýľmi

\ t

Predstavte si štýlový strom, na ktorom sedia vážky, motýle alebo vtáky. Takáto práca vyzerá naozaj na jar a pripomína teplé dni, bez ohľadu na počasie mimo okna.

Ovocný strom

Ozdobte remeslo sušenými plátkami ovocia, napríklad citrusy, výsledkom bude nádherný dekoratívnydetail pre letný stôl. Je však možné doplniť tento topiary novoročnou porciou.

Strom peňazí

Káva "peniaze" strom - to je dobrá možnosť prekvapenia pre mužov. Môžete to urobiť rovnakým spôsobom ako obyčajný topiary, jediným rozdielom je, že musíte prelepiť guľôčku mincami, potom ich obísť bleskom a na konci ich zakryť kávovými zrnami.

Novoročné

Topiary vo forme vianočného stromu bude nádhernou výzdobou stola počas prázdnin, ako aj doplnkom domácej novoročnej atmosféry. Môžete si kúpiť základňu-prázdne dodatočne alebo urobiť sami. Ak to chcete urobiť, stačí vrátiť kartón vo forme kužeľa a odrezať ďalšie kusy.

Dvojitý a trojitý

Pre takéto remeslá musíte stráviť viac času, ale výsledok bude naozaj krásny topiary. Niekoľko korún sa vyvíja z jednej tyče alebo „rast“ z dvoch alebo troch kmeňov, ktoré môžu mať rôznu hrúbku a výšku.

Lopta

Toto nie je presne topiary, ale robia kávovú guľu podobným spôsobom. Rozdiel je v neprítomnosti kmeňa, a vo forme sa vôbec nebude podobať stromu. Možno kombinovať v zložení kávových zŕn so semenami, fazuľami. Štýlová možnosť sa získa, ak umiestnite niekoľko loptičiek do krásnej sklenenej misky alebo vázy.

Káva Topiary - foto

Topiary je štýlová ručne vyrobená verzia, ktorá vyzerá skvele v rôznych interiéroch. Pri výbere vhodného spôsobu výroby Vám odporúčame, aby ste sa inšpirovali príkladmi práce. Ponúkame malý výber úspešných remesiel s rôznymi možnosťami dekorácie.

Video: Kávové fazule Topiary - DIY