Jednoposchodové domy (90 fotografií): projekty a nápady

Prítomnosť pozemku mimo mesta je veľkou príležitosťou na vybudovanie plnohodnotnej obytnej štruktúry, kde môžete uniknúť z mestského zhonu a obmedzeného priestoru. Napriek tomu, že dvoj-, trojpodlažné budovy sa v poslednom čase vyskytujú čoraz častejšie, jednopodlažné domy nestrácajú svoju popularitu. To je vysvetlené tým, že majú svoje vlastné výhody, ktoré sa stávajú najrelevantnejšími pre konkrétnu rodinu, a mnohé spôsoby plánovania a dizajnu umožňujú skončiť s pohodlným ubytovaním s vysokými estetickými údajmi.

Výhody jednoposchodových domov

Výstavba jednoposchodového domu má mnoho výhod. V prvom rade ide o rodiny, kde sú deti a starší rodinní príslušníci, ktorí majú problémy vyrovnať sa s výstupmi do vyšších poschodí.

Ak je rozloha krajiny veľká a majitelia na nej nebudú stavať športové ihriská alebo sa zmenia na vlastníkov pozemkov, môžete postaviť pomerne veľký jednopodlažný dom s ďalšími budovami, ktoré budú zaberať rozsiahle územie.

Malý jednopodlažný dom bude dobrou pomocou pre malú rodinu s malým príjmom, pretože jeho výstavba bude stáť oveľa menej a platba za služby bude oveľa nižšia. Na rozšírenie tohto priestoru v tomto uskutočnení je možné využiť priestor strechy, na ktorom organizujú priestranné podkrovné izby alebo priestory na rekreáciu.

Jednopodlažné budovy sú pozoruhodné jednoduchosťou výstavby,nižšie náklady na materiál, prácu a krátky čas výstavby. Takéto budovy môžu byť postavené na pozemkoch s akoukoľvek nosnosťou, bez potreby silného základového základu.

Čo postaviť dom z

Keďže sa rozhodli vybudovať si vlastný dom, mnohí ľudia premýšľajú o tom, ako si vybrať materiál, pretože na ňom závisia jednak náklady na výstavbu, ako aj trvanlivosť, spoľahlivosť konštrukcie, schopnosť udržať teplo a pohodlný byt. Stavebný trh ponúka veľký výber surovín pre stavebníctvo, medzi ktorými sú najvýznamnejšie:

Pena a pórobetón - materiály s vysokou mierou šetrnosti k životnému prostrediu, pretože sú vyrobené zo zmesi cementu, piesku a vody. Vo výrobnom procese sa vo vnútri blokov vytvárajú vzduchové priestory, vďaka čomu materiály získavajú ľahkosť a dokonale prechádzajú vzduchom. Sú ohňovzdorné, odolné voči teplote a majú vysoké tepelnoizolačné vlastnosti. Domy tohto materiálu môžu výrazne ušetriť na základoch, ale vyžadujú ďalšie úpravy;

Tehla - možno nazvať najstarším materiálom. Slúži ako surovina pre stavbu domov v priebehu rokov, ale dnes je horšia ako tepelná vodivosť k novým štandardom, preto sa častejšie používa ako obloženie;

Keramické bloky sú skvelou alternatívou k tehlám. Materiál má vysokú pevnosť, mrazuvzdornosť, ale je oveľa drahší. nákladyVšimnite si, že stavebné bloky blokov sú oveľa rýchlejšie, pretože jedna jednotka má veľkosť približne 7 tehál;

Monolit - umožňuje stavať budovu čo najskôr, zatiaľ čo steny majú vysokú pevnosť a tepelnú izoláciu;

Kameň - umožňuje stavať domy s optimálnou mikroklímou, v ktorej je v zime teplo a chladno v lete. Kamenné konštrukcie majú najvyššiu životnosť a stoja oveľa viac ako všetky predchádzajúce verzie;

Drevo je teplý, ekologický materiál na výstavbu. Pre jednopodlažné domy sa najčastejšie používa profilovaná tyč, ktorá má okrem vysokej kvality vynikajúce externé údaje. Tam sú tiež krásne "rozprávkové" domy z guľatiny;

Drevený rám - poskytuje rýchlu výstavbu domu, ale otázka jeho trvanlivosti je pomerne kontroverzná. Takéto budovy stoja relatívne lacno a nevýhodou je nízka priepustnosť pre pary a hluková izolácia. Dodatočné stavebné materiály však môžu pomôcť odstrániť tieto nevýhody.

Moderné projekty jednoposchodových domov

Dnes existuje mnoho stavebných firiem, ktoré ponúkajú hotové projekty jednopodlažných domov. Ak sa rozhodnete vytvoriť svoj individuálny predbežný plán, mali by ste venovať pozornosť niektorým z najúspešnejších rozložení, z ktorých sa môžete dozvedieť, čo potrebujeteVaša rodina.

Jednoposchodový dom s dvoma vchodmi

\ t

Ak sa v budúcnosti očakáva rozšírenie rodiny, napríklad keď sa jedno z detí ožení alebo sa ožení, výstavba jednoposchodového domu s dvoma vchodmi bude dobrou voľbou. Takéto usporiadanie (duplex) je lepšie premyslené vopred, aby nebolo potrebné čeliť potrebe rekonštrukcie. Takéto budovy majú spravidla symetrický pohľad, zatiaľ čo v spoločnom priestore sa môžu ubytovať dve garáže, spoločný bazén alebo priestranná spoločná sála, kde sa stretne niekoľko generácií na rodinnej večeri. V tomto prípade je potrebné starostlivo zvážiť a vypočítať počet miestností a ich funkčné zaťaženie, berúc do úvahy skutočnosť, že oblasť vo väčšine prípadov neznamená prebytok priestoru. Ak chcete, môžete oblasť úplne odlíšiť bez plánovania spoločných priestorov.

Jednopodlažný dom s letnou kuchyňou

\ t

Letná kuchyňa bude určite dobrým pomocníkom v horúcom období, a ak sa zahreje, môže byť použitá v zime. Pomáha zabrániť vnikaniu nadmerných aróm potravín, pary a vlhkosti do obytných miestností, čo je obzvlášť dôležité v období ochrany prírody. Letná kuchyňa môže byť otvorená alebo zatvorená, majú pevné alebo presklené steny. Je veľmi vhodné umiestniť suterén na skladovanie potravín pod ním. V otvorenej verzii, keď je oblasť chránená iba prístreškom a prípadne bočnými stenami, tu môžete inštalovať gril, jedálenský stôl, pohovku, vytvoriť tak druh terasy.

Jednopodlažný dom s podkrovím

Prítomnosť podkrovia je obrovským plusom pre celkovú plochu jednoposchodovej budovy. Ak vykonávate kúrenie, je tu dosť miesta pre spálne a detské izby. Podkrovné izby sú často využívané ako telocvične, biliard, tenisové stolíky sú tu zriadené alebo jednoducho priestranné šatníkové izby sú organizované. Za zmienku stojí skutočnosť, že vzhľad jednopodlažného domu s podkrovím má pomerne luxusný vzhľad.

Jednoposchodový dom s panoramatickými oknami

Súčasný trend vo výstavbe predmestských obytných domov sa stal módou pre budovy s veľkými panoramatickými oknami. Po premýšľaní o takomto projekte je potrebné zvážiť jeden dôležitý detail - otvorenosť priestoru vnútri. Preto, ak sú v blízkosti priľahlé budovy, bude potrebné postaviť vysoké oplotenie alebo navrhnúť okná so závesmi. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že sklo nie je schopné efektívne šetriť teplo, takže náklady na vykurovanie v chladných obdobiach roka sa zvýšia. V opačnom prípade môžeme povedať, že takéto návrhy vyzerajú veľmi krásne, jednoduché a naozaj moderné.

Jednopodlažný dom s plochou strechou

\ t

Rovnako dôležité sú dnes domy s plochou strechou, ktoré sa používajú v minimalistickom dizajne. Otvorenosť územia neumožňuje zorganizovať ďalšiu miestnosť, ale tu môžete umiestniť plnohodnotnú terasu, záhradu alebo športové ihrisko. takývariant je najprijateľnejší, ak je rozloha krajiny taká malá, že je obtiažne vyrezať štvorcové metre pre "všetky potešenie". Plochý tvar strechy umožňuje časom vybudovať druhé poschodie a stavebné práce budú oveľa jednoduchšie. Zrejme absolútne plochá, strecha má mierny sklon, ktorý je potrebný na elimináciu zrážok.

Jednopodlažný dom s garážou

Väčšina vidieckych domov má garáž pre auto, čo je odôvodnené častou potrebou pohybu. Uzavretý priestor má niekoľko výhod v porovnaní s otvorenými prístreškami: tu je auto v úplnej bezpečnosti, zatiaľ čo aj napriek poveternostným podmienkam môžete organizovať opravy. Priestranné priestory garáží sa často používajú ako dielne alebo sklady. Hlavnou výhodou garáže, ktorá sa nachádza priamo v dome, je, že sa do nej môžete dostať bez toho, aby ste išli von a vracať sa rovnakým spôsobom.

Jednoposchodový dom s terasou

\ t

V prímestskej výstavbe možno často nájsť domy s terasou, ktoré sú veľmi žiadané. Toto usporiadanie vám umožní relaxovať s maximálnym komfortom v blízkosti prírody. Najčastejšie sú terasy postavené z kuchyne alebo obývačky, kde je vhodné zhromaždiť sa s rodinou alebo osláviť oslavy. Pri plánovaní stojí za zváženie umiestnenie vzhľadom na svetové smery: najlepšia možnosť je na južnej strane, keď sa nachádza v susednej miestnostiterasa, dostane veľké množstvo svetla. Ak ho umiestnite na južnú stranu, môžete dlho obdivovať lúče zapadajúceho slnka. Terasa môže byť otvorená alebo zatvorená, ale v každom prípade sa stane nádherným doplnkom, kde môžete umiestniť nábytok pre odpočinok spoločnosti, zorganizovať tanečný parket alebo jednoducho stráviť čas s šálkou čaju, posedením v pohodlnom kresle.

Dizajn jednoposchodových domov: krásne nápady

Premýšľate o tom, ako by ste chceli vidieť svoj jednoposchodový kláštor, mali by ste sa postarať nielen o materiály a vnútornú funkčnosť, ale aj o externý výkon, ktorý nie je o nič menej dôležitý. Dnes je zvyčajné navrhovať budovy, ako napríklad interiéry, v určitom štylistickom smere.

Domy v klasickom štýle stále zostávajú v trende a tešia sa značnej popularite. Významnú úlohu v tom zohráva exteriér pokojného prevedenia v jasných farbách bez zbytočných "kričajúcich" prvkov, pričom stojí za zmienku prítomnosť častí z prírodného dreva. Domy z kvalitných tehál a guľatých polien tiež vyzerajú krásne, jednoposchodový dom v štýle Provence by mal doslova vyžarovať vysoké náklady a pohodlie, romantiku francúzskych provincií. Na fasádach je žiaduce používať prírodné materiály, ako je stavebný a divý kameň, drevené trámy alebo zmesi omietok. Tu, podkrovie a arkýř okná vyzerajú krásne, vytvára atmosféru drahých dedinských budov.

Je zaujímavé pozrieť sa na moderné domovy vminimalistickým smerom, kde hlavnými kritériami sú jednoduchosť dizajnov so správnou geometriiou priestoru, jednofarebné riešenie, väčšinou svetlé odtiene, ako aj stručnosť dizajnu bez nadmerného zdobenia. Jednoposchodové domy majú často ploché strechy a obrovské panoramatické okná.

Domy v štýle loftu sú typom symbiózy hrubých výrobných materiálov (imitujúcich) s najmodernejšou technológiou, ako aj sklenenými a kovovými prvkami. Vnútorná výplň je otvorená dispozícia s vysokými stropmi, veľkými oknami a takmer úplnou neprítomnosťou priečok. Vonkajší plášť je z tehál, kameňa alebo omietky, napodobňujúci betónový povrch. Tie isté materiály často zdobia interiér.

Jednoposchodové domy - fotografie a projekty

Ak ste sa vážne zamysleli nad stavbou vidieckeho domu, odporúčame vám navštíviť galériu, kde sme sa snažili zozbierať najlepšie príklady jednoposchodových budov. Dúfajme, že výber fotiek dá nejaké stopy a navrhne zaujímavé nápady. Šťastné prezeranie!