Jednopodlažný dom s garážou (80 fotografií): projekty a nápady

Vidiecky dom je skvelou voľbou pre pohodlný a pokojný pobyt ďaleko od ruchu mesta. Často sa budovy nachádzajú pomerne ďaleko od mesta a prítomnosť automobilu je nutnosťou. Budovanie domu s garážou bude najlepším riešením, ktoré umožní nielen zabezpečiť vybavené parkovisko pre osobné automobily, ale aj výrazne zachrániť pozemok. Jednopodlažné domy sú dnes veľmi populárne - perfektne zapadajú do prírodnej krajiny, sú vhodné pre deti a starších členov rodiny a navyše môžu výrazne znížiť náklady na výstavbu. Pokiaľ ide o obytný priestor, v našom článku vám povieme, ako ho zvýšiť, a tiež to, čo treba zabezpečiť, vybavenie garáže v dome.

Výhody domu s garážou

Umiestnenie garáže na území domu má mnoho výhod. Ako sme už povedali, je to príležitosť výrazne ušetriť územie priľahlého domu, ktorý sa dá neskôr použiť na zdobenie záhonov, rekreačných oblastí alebo iných potrebných budov. Okrem toho, samostatná garáž nebude pokaziť estetiku krajinného dizajnu, a úhľadne spevnená cesta vedúca k tomu pomôže udržať trávnik v poriadku. Aj výhody usporiadania garáže v dome sú nasledovné:

- Najúčinnejšie riešenie problému parkovania, vďaka ktorému bude vozidlo chránené pred poveternostnými vplyvmi a zlodejmi automobilov;

-Schopnosť vykonávať opravy s komfortom kedykoľvek počas roka;

- Možnosť využitia strechy garáže na usporiadanie terasy, skleníka atď.

- Interiér garáže môže zahŕňať malú dielňu, skladovací systém, kde sa môžete voľne pohybovať z teplého domu;

- Zlúčenie garáže s domom šetrí náklady na výstavbu, pretože nie je potrebné stavať druhú základňu so skrinkou a strechou a miestnosť môže byť pripojená k jednému vykurovaciemu systému, vodovodu a dokonca organizovať rekreačnú oblasť, malú kuchyňu.

Okrem výhod má umiestnenie garáže v dome svoje nevýhody. V prvom rade je to riziko prenikania nepríjemných pachov do obývačky. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa v garáži vykonať vysoko kvalitný ventilačný systém, ako aj vybaviť malú predsieň, špajzu alebo kotolňu. Tiež je potrebné sa postarať o dodatočnú zvukovú izoláciu garážovej miestnosti.

Stavebné materiály

Voľba stavebného materiálu zohráva dôležitú úlohu pre obytnú budovu. Trvanlivosť domu, výkonové charakteristiky a rýchlosť stavebných prác závisí od jeho kvality. Nesporné vedenie zostáva pre tehlové budovy, ktoré majú dlhú životnosť, dokonale zadržiavajú teplo a môžu mať najbizarnejšie tvary so zákrutami, arkýřovými oknami a ďalšími architektonickými prvkami. Tiež v ich prospech nie je potrebné ďalšieobloženie budovy - pretože samotná tehla je dekoratívnym materiálom, má rôzne farebné riešenia.

Dnes sú domy postavené na rámovej technológii veľmi populárne. Stavba jednopodlažných budov sa vykonáva v krátkom čase, nevyžaduje vystužený základ, ale bez dodatočnej vonkajšej dekorácie nestačí. Výhodou je rozmanitosť možných foriem budov, dokonca aj tých najneobvyklejších, ako sú napríklad klenuté budovy.

Drevo je najčistejším a priedušným materiálom, ktorý poskytuje vynikajúce vetranie miestnosti. Drevo má vysokú dekoratívnu kvalitu, tepelnú izoláciu, ale zároveň je najviac nebezpečné požiaru, preto otázka racionality stavby domu z dreva s garážou zostáva kontroverzná.

Moderné technológie umožnili získať materiály na výstavbu, ako sú bloky na plyn a penu, ktoré vďaka svojej vnútornej pórovitosti poskytujú vynikajúcu mikroklímu vo vnútri budovy. Ich prednosťami sú aj pevné rozmery jednotlivých blokov, takže jednopodlažný dom môže byť postavený pomerne rýchlo.

Škrupinkový dom môže byť právom nazývaný „uzdravenie“ - materiál je počas spracovania nasýtený morskou soľou a absorbuje veľké množstvo jódu. Budova má dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu. Nevýhodou sú vysoké náklady na suroviny.

Moderné projekty jednoposchodových domov s garážou

\ t

Keď sa rozhoduje o rodinepostaviť dom, musíte sa rozhodnúť o projekte - bude to typický alebo individuálny plán. Každý z nich má svoje nesporné výhody. Napríklad výber štandardného projektu urýchli začiatok stavebných prác, pretože všetky výkresy už majú presné výpočty a príslušnú dokumentáciu. Takýto projekt bol navyše opakovane implementovaný a testovaný v praxi, čo potvrdzuje spoľahlivosť dizajnu. Pri zostavovaní svojho vlastného jedinečného plánu môžete vziať do úvahy všetky priania a vytvoriť príjemnú atmosféru so všetkým príslušenstvom špeciálne pre konkrétnu rodinu. Je možné brať do úvahy všetky geografické znaky pôdy a stavať napríklad dom na svahu, ako je znázornené na fotografii, alebo inú architektonickú formu, ktorá bude vyzerať celkom originálne.

Garáž v suteréne

Usporiadanie garáže pod domom šetrí veľa miesta nielen na pozemku, ale aj na obytnom priestore samotnej budovy. Okrem toho je to skvelá voľba pre stavbu domu na svahu. Stavba však bude musieť čeliť niektorým ťažkostiam, ako je potreba organizovať odstraňovanie búrky a podzemných vôd z areálu a spoľahlivé hydroizolácie stavby. Okrem toho je potrebné brať do úvahy skutočnosť, že počas období mrazu sa výrazne zníži zostup a výstup.

Garáž na prízemí

\ t

Dobrým riešením by bolo umiestniť garáž v prvom poschodí budovy. Obytná plocha je tak trochuznížiť, ale umiestnenie garáže pod jednou strechou s domom pomôže ušetriť náklady na strešné krytiny. Najčastejšie majú garáž a steny domu rovnaký povrch, čo predstavuje kompletné kompozičné riešenie. Toto dispozičné riešenie tiež poskytuje dodatočný priestor a suterén, kde po poskytnutí všetkých potrebných komunikácií je možné vybaviť nielen hospodárske, ale aj obytné priestory, oddychové miestnosti.

Jednopodlažný dom s prístavbou garáže

\ t

Garáž môže byť súčasťou domu, ale nesmie byť s ňou spojená ako jediná strecha, ale mať vlastnú. Môže to byť lineárne rozšírenie obytnej časti domu alebo v súbore s ním, aby predstavovalo formu L v tvare celej budovy. Strecha garáže je často zámerne upravená tak, aby mohla byť vybavená odpočívadlom s terasou alebo záhradou, hoci na ňom je možné zariadiť malé podkrovie, na ktorom bude umiestnená dielňa alebo malá oddychová miestnosť.

Podkrovný dom s garážou a podpivničením

Takéto riešenie možno bezpečne označiť za najhospodárnejšie, pretože s minimálnymi nákladmi sa dajú naraz získať tri obytné úrovne. Usporiadanie podkrovia je lacnejšie ako vynútenie celého poschodia, a pri položení potrebnej komunikácie (kúrenie, elektroinštalácia), môžete vybaviť plnú spálňu, detskú škôlku alebo miestnosť na relaxáciu.

To isté sa dá povedať o suteréne - v jeho usporiadaní sa hrá primárna úlohapráva rodiny. Jeden potrebuje priestrannú pivnicu na skladovanie potravín, ochranu, drobnosti v domácnosti a ďalšie - ďalšie obývacie izby, mini-telocvičňu alebo práčovňu. Priestor pod garážou tiež patrí do spoločného suterénu a jeho strecha sa môže stať nádhernou terasou alebo pridať priestor do podkrovia.

Jednopodlažný dom s garážou a saunou

\ t

Budovanie domu s garážovým priestorom je samo o sebe pomerne racionálnym riešením, ale niektoré majú sklon k tomu, aby sa ich dom stal funkčnejším doplnením terás, altánkov a kúpeľov. Napríklad, ako ukazuje foto layout, jedna zo strán domu, ktorá je kratšia, susedí s garážou a saunou, z ktorej sa otvára terasa. Miestna oblasť tak zostáva úplne bez ďalších budov.

Duplex s garážou

Duplex je dvojgeneračný dom so samostatnou komunikáciou a spoločnou stenou. Najčastejšie sú budovy symetrické, ale môžu mať spoločnú chodbu alebo garáž. Toto usporiadanie je vhodné pre dva rozdielne manželské páry alebo veľkú rodinu pozostávajúcu z niekoľkých generácií. Prítomnosť rôznych vstupov zabezpečuje zachovanie osobného priestoru, nespôsobuje nepríjemnosti pravidelným stretnutiam so susedmi. Centrálnym prvkom je často garážová plocha, ktorá môže byť jedinou priestrannou izbou pre niekoľko áut, ale najčastejšie ide o dve oddelené miestnosti, z ktorých každá je určená pre jednu alebo dve miestnosti.auto.

Čo je potrebné zvážiť pri stavbe domu s garážou

Pri posudzovaní ukončených projektov alebo vytváraní vlastných projektov je potrebné vziať do úvahy určité nuansy, ktoré ovplyvnia externé interné ukazovatele pohodlia, estetiky, ako aj technické aspekty, a to:

- Je lepšie mať prístup do garáže bližšie k bráne, najlepšie zo severnej strany domu, aby sa juh ohrieval a osvetľoval obývaciu izbu. V tomto prípade môže byť spálňa umiestnená smerom na východ a kuchyňa - na západnej strane. Toto usporiadanie poskytne najlepšie pokrytie celej budovy;

- Medzi garážou a miestnosťami je lepšie vybaviť malú chodbu, technickú miestnosť, kotolňu alebo kúpeľňu, aby hluk a pachy nezasahovali do pohodlného pobytu v dome;

- Celý komunikačný systém, vrátane ich inštalácie v garáži, je vopred premyslený, nie vo fáze plánovania, aby sa neskôr zabránilo ďalším nákladom;

- Nie je zbytočné vybaviť pozorovaciu jamu pre pohodlie automatickej opravy, ako aj rôzne výklenky a police, kde sa budú skladovať nástroje.

Ako sa ukazuje prax, krajinotvorba (umiestnenie vchodu, cesty, záhony, atď.) Je tiež lepšie premyslená pred začiatkom stavebných prác - takže oblasť bude mať harmonický, konečný vzhľad.

Jednoposchodové domy s garážou - fotografie a projekty

\ t

V našej galérii sme zbierali najlepšie fotografie jednoposchodových domov rôznymi spôsobmiorganizovanie garáží pod jednou strechou. Tu môžete zhodnotiť pohodlie projektu a vytvoriť si vlastný plán pre budúcu výstavbu. Šťastné prezeranie!