Jednolôžko (70 fotografií): typy, ako si vybrať

Jednolôžka sú jednou z univerzálnych a kompaktných možností nábytku pre malé spálne a škôlky. Najväčší záujem majú medzi ľuďmi s bakalárskym životným štýlom, starším kontingentom a adolescentmi. Ich hlavnou výhodou je, že takýto nábytok nezaberá veľa miesta a inštaláciou transformačnej konštrukcie je možné čo najviac uvoľniť priestor. V našom článku sa pozrieme na to, aké sú moderné jednodielne ihriská a tiež poskytujeme užitočné rady podľa ich výberu.

Typy a modely samostatných lôžok

\ t

Dnešný výrobca nábytku sa môže pochváliť obrovským sortimentom postelí s jednou spálňou. Napriek tomu, že majú menší dopyt ako manželské postele, nie je ťažké vybrať si najvhodnejšiu možnosť. Postele sa líšia materiálom výroby, ako aj dizajnom.

V závislosti od materiálu

Ak sa rozhodnete kúpiť jedno lôžko, mali by ste najprv venovať pozornosť materiálu. Pri výrobe moderného nábytku sa používajú štyri hlavné druhy surovín - prírodné drevo, drevotrieskové dosky, MDF a kov. Zvážte ich hlavné výhody a nevýhody.

1. Pole. Po celé desaťročia a dokonca stáročia zostáva drevené lôžko, ktoré je schopné vytvoriť atmosféru pohodlia a tepla v každej spálni, módnym a relevantným kusom nábytku. Predpokladá sa, že drevený nábytok má špeciálnu energiu, plniaci výkon,zlepšuje náladu a upokojuje. Treba poznamenať, že drevo prakticky neobsahuje škodlivé častice, preto sa právom považuje za materiál šetrný k životnému prostrediu. Okrem toho, drevené postele po celú dobu boli považované za znamenie blahobytu a vynikajúcu chuť majiteľov. Pokiaľ ide o silu drevených konštrukcií - túto otázku nemožno jednoznačne odpovedať. Je to všetko o rôznych vlastnostiach tohto alebo toho dreva. Napríklad, borovicové lôžko sa nebude môcť pochváliť vysokými parametrami odolnosti voči opotrebeniu, pretože samotná borovica je skôr mäkký materiál. Oproti tomu dub alebo buk majú omnoho väčšiu pevnosť, takže nábytok vyrobený na ich základe vydrží dlho.

2. Drevotrieskové dosky. Hlavnou výhodou lôžok z drevotrieskovej dosky je ich nízka cena v porovnaní s inými materiálmi. V procese výroby drevotrieskových dosiek sa do zmesi pridávajú lepiace zložky a spojovacie živice, preto má drevotriesková doska vysokú pevnosť, nebude vystavená poškodeniu a plesni. Tento materiál má však svoju nevýhodu - pri zvýšenej vykurovacej drevotrieskovej doske môže vzniknúť formaldehyd, ktorý nie je bezpečný pre zdravie.

3. MDF. Tento materiál má niektoré podobnosti s drevotrieskovou doskou, ale nezahŕňa živice. Postele z MDF majú väčšiu pevnosť (resp. Vydržia oveľa dlhšie), rôzne variácie tvarov a veľkostí. Vyzerajú štýlovo v interiéri akéhokoľvek štýlového smeru. Nevýhoda dizajnov môže byť volanáhorľavé, preto ich neumiestňujte do miestností s krbom, sporákom alebo sporákom.

4. Kov. Kovové postele sú dnes veľmi populárne. V mnohých ohľadoch je to odôvodnené vysokými pevnostnými vlastnosťami, ako aj environmentálnou bezpečnosťou, neprítomnosťou škodlivých komponentov. V dizajne moderných bytov je čoraz väčšia tendencia navrhovať „útulné“ štýly, ako napríklad Provence, Country, Chebbi-chic, takže existuje veľký záujem o kované výrobky. A je to celkom opodstatnené, pretože prvky kovania vždy dávajú interiéru nejaké kúzlo a bohatosť dizajnu.

V závislosti od konštrukčných prvkov

Pri výbere lôžka je dôležité venovať pozornosť jeho konštrukčným údajom. To platí najmä pre malé apartmány a detské izby, kde sa v malom priestore musíte zmestiť, okrem postele, aj veľa rôznych vecí. Ďalej sa pozrieme na moderné typy samostatných lôžok, charakterizované ich ďalšími vlastnosťami.

Jednolôžko so zásuvkami.V tomto prípade vlastne hovoríme o zvyčajnej malej posteli pre jednu osobu, ktorá je vybavená zadnou stranou a hranami. Jeho zvláštnosťou je však prítomnosť zásuviek pod posteľou. Najčastejšie majú takéto priehradky na uloženie bielizne a ďalšieho príslušenstva posuvný mechanizmus, ale sú tu aj výkyvné konštrukcie.

Posteľ so zdvíhacím mechanizmom. Nemenej dôležité pre malé izby jednoposteľ s lôžkom, pod ktorým sa nachádza box. Na rozdiel od zásuviek, mechanizmus zdvíhania šetrí veľa miesta, pretože nevyžaduje prítomnosť voľného miesta v blízkosti.

Pohovka.Hlavným rozdielom pohovky je prítomnosť operadla zadného operadla. To môže byť ťažké, ale najčastejšie ho výrobca obaľuje materiálom, ako je umelá koža alebo iná tkanina. Kompletné s pohovkou sú dodávané aj mäkké dekoratívne vankúše, ktoré dávajú posteli dodatočný komfort. Model so servírovanou bočnou stenou vyzerá obzvlášť krásne.

Posteľ, vstavaný nábytok.Ďalšia možnosť, ktorá šetrí miesto v miestnosti. V tomto prípade sa zdá, že rôzne skrinky, skrinky a poličky zarastajú okolo postele a vytvárajú s nimi jeden súbor.

Jednolôžkové transformačné lôžko.Moderné transformačné lôžka sa nachádzajú v mnohých interiéroch, ktoré sa nemôžu pochváliť veľkou plochou. Toto know-how má naozaj veľkú výhodu oproti obyčajnému nábytku do spální. Jediné transformačné lôžko sa dá jednoducho a jednoducho zložiť, otočiť sa do skrine alebo časti náhlavnej súpravy s zavesenými policami. Takáto posteľ je často inštalovaná v detskej izbe, kde je katastrofálny nedostatok priestoru na hranie malých hračiek. To je tiež dobrá voľba preŠtúdiové apartmány, kde obývacia izba slúži súčasne na spálňu. Vo dne sa posteľ ľahko skryje, horizontálne alebo vertikálne.

Loft bed.Dobrá voľba pre detskú izbu, hoci sa nachádza aj v malých apartmánoch. Pointa je, že posteľ sa nachádza v hornom poschodí stavby, pod ktorou je umiestnený pracovný priestor, herňa alebo rôzne skrinky. Takéto lôžka sa spravidla predávajú bez matraca - musia sa vybrať samostatne. Najlepšie je vyrobiť takýto kus nábytku podľa objednávky - potom má výrobca možnosť vziať do úvahy všetky želania zákazníka, ktoré sa týkajú konfigurácie a veľkosti. Pri výbere dizajnu je potrebné brať do úvahy jeho výšku, ako aj rozmery miestnosti tak, aby miesto na spanie nebolo pod samotným stropom.

Jednolôžko s prístelkou.Model s výsuvným lôžkom, ktorý je navyše k jednolôžkovému dizajnu, nie je o nič menej zaujímavý. V tomto prípade sa druhá plošina voľne vysunie zo spodnej časti hlavnej. Získanie takéhoto lôžka bude dobrou pomôckou pre malé miestnosti, kde je dosť nábytku a potrebujete ponechať priestor pre voľný pohyb.

Nafukovacie modely.Nafukovacia posteľ vám umožní rýchlo zariadiť posteľ v prípade, že hosť potrebuje prenocovanie. Je to veľmi podobné matracím, ktoré sú nám známe, alelíši sa od nich vo väčšej hrúbke, vďaka ktorej je schopná odolať hmotnosti až 120 kg. Povrch nafukovacieho lôžka je často pokrytý kŕdeľom, ktorý neumožňuje preklzávanie podstielky. Súčasťou balenia je aj nafukovací chrbát, takže si môžete pohodlne sadnúť pozdĺž sklopného ležadla.

Ako si vybrať jedno lôžko

Posteľ je navrhnutá tak, aby poskytovala čo najpohodlnejšie podmienky pre dobrý odpočinok, preto by sa k nej mala pristupovať s maximálnou opatrnosťou. V prvom rade je potrebné určiť veľkosť lôžka. Jednotlivé postele môžu mať rôzne rozmery.

Pri kúpe boxu pre študenta je potrebné vziať do úvahy, že ho kúpite nie jeden rok, preto je lepšie kúpiť väčší model - pre rast. Hlavné existujúce rozmery jednotlivých lôžok sa líšia v dĺžke 2 m (plus alebo mínus 15 cm) a šírke 1 m (tiež plus alebo mínus 15 cm). Okrem toho, že posteľ by sa mala hodiť do atmosféry, mala by byť pohodlná aj na spanie. Existuje jeden trik, ako si vybrať jedno lôžko - musíte na ňom ležať, zavrieť dlane v bruchu, a narovnať lakte do strán. Teraz sa pozeráme na vzdialenosť, ktorá zostáva od lakťov po boky - mala by byť aspoň 10 cm, rovnaká medzera by sa mala udržiavať nad a pod telom.

Pri výbere nábytku sa mnohí pýtajú na jeho ekologickosť. Pokiaľ ide o postele, najlepšou možnosťou v tomto ohľade by bolo kovové lôžko, ale malo by sa „zmestiť“ do vnútorného štýlu. kovLôžko je vhodné v retro dizajne, v štýle Provence, podkrovie. Klasický dizajn dopĺňajú luxusné kované chrbty. Nábytok z dreva (drevotriesková doska, drevovláknitá doska) môže byť prítomný v akomkoľvek interiéri - tu majú jeho konštrukčné prvky veľkú úlohu.

Výber matraca

Hlavné parametre pohodlia vo veľkej miere závisia od matraca, jeho stupňa tuhosti a vetrania. Výrobcovia často ponúkajú modely samostatných postelí s matracom, ale existujú aj modely, ktoré odporúčajú jeho samostatný nákup. V každom prípade, prvá vec, ktorá stojí za to venovať pozornosť, je naplnenie.

Existuje niekoľko typov „výplní“, ktoré poskytujú rôzne úrovne pohodlia, a to:

1. Pružné matrace s pripojenými alebo odpojenými systémami. V prvom uskutočnení sa pružiny navzájom prelínajú a v druhom - sú umiestnené v samostatných tkaných zásuvkách. Matrac so samostatnými pružinami je pohodlnejší - lepšie sa prispôsobuje anatomickým vlastnostiam osoby;

2. Pružina, v ktorej plnivo je materiál z prírodných alebo syntetických vlákien.

Existujú aj jednostranné a obojstranné modely s rôznymi nátermi. Populárne sú demi matrace. Majú jednu stranu má vyhrievanú vrstvu a druhá je vybavená hygroskopickou tkaninou, ktorá zabezpečuje lepšiu výmenu vzduchu v teple.

Najprípustnejšiu možnosť možno nazvať ortopedické matrace,ktoré sú schopné poskytovať lepšiu podporu chrbtice, čo prináša veľké výhody pre pohybový aparát tela. Získanie takéhoto matraca sa odporúča najmä pre ľudí trpiacich chorobami kĺbov a chrbtice.

Pri výbere matraca musíte zohľadniť aj hmotnosť a vek. Pre ľudí s nadváhou je lepšie zostať na tvrdých modeloch a na tenších - na mäkších. Starší lekári neodporúčajú tvrdé povrchy, ktoré môžu spôsobiť obehové ťažkosti. Pre školákov je naopak lepšie zvoliť si matrac s vysokou úrovňou tuhosti, aby sa predišlo problémom s chrbticou. Malé deti sa môžu pozerať na model zvýšenej sily, pretože budú určite hrať a skákať na matrac.

Jednolôžka - foto

V ďalšej galérii máte možnosť zoznámiť sa s rôznymi modelmi jednotlivých lôžok, zhodnotiť výhody jednej alebo druhej možnosti. Dúfame, že naše tipy a fotografie vám pomôžu správne sa rozhodnúť. Šťastné prezeranie!