Jedálenské stoly (75 fotografií): typy, ako si vybrať

Prísne stravovanie sa už dlho zmenilo na rodinné večere, priateľské stretnutia a romantické večery. Aby bolo možné jesť bolo príjemné, musíte si vybrať ten správny jedálenský stôl. Mala by byť pohodlná, odolná, funkčná a mala by mať optimálnu estetiku (harmonicky zapadá do celkového dizajnu interiéru). Doteraz výrobcovia ponúkajú mnoho modelov, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou a zložením. Pomôžeme Vám riešiť hlavné črty, vlastnosti a výber tohto potrebného nábytku.

Kľúčové vlastnosti

Výber funkčného nábytku nemožno nazvať jednoduchou úlohou. Jedálenský stôl zohráva osobitnú úlohu v interiéri kuchyne, jedálne alebo obývačky. Nielenže plní svoj praktický účel, ale je tiež schopný stať sa hlavným prvkom miestnosti, alebo dokonca zónovať miestnosť do samostatných zón.

Hlavný znak možno nazvať štrukturálnym riešením. Toto kritérium rozdeľuje jedálenské stoly na dva typy - stacionárne a skladacie. Prvá možnosť je štandardná oválna, obdĺžniková alebo iná klasická forma, ako aj montážny mechanizmus, ktorý neznamená existenciu nábytku v sklopnom stave. Druhou možnosťou je praktické riešenie pre malé jedálne. Stolový transformátor je navrhnutý tak, že obsahuje prídavnú stolovú dosku, ktorá sa vytiahne a použije len podľa potreby. Tento prídavok je veľmi užitočný pri užívaní veľkýchpočet hostí, v opačnom prípade tabuľka vyzerá minimalisticky a mobilne.

Ďalším dôležitým faktorom pri návrhu jedálenského stola je jeho veľkosť. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že pre každého hosťa (sedí pri stole) musíte vybrať aspoň 60 cm na dĺžku. Stoličky, sedačky alebo iné sedadlá by mali byť umiestnené tak, aby neprišli do styku a nemali dostatok voľného miesta. Optimálna šírka pre jedálenský stôl je asi 80 - 110 cm.

Tabuľkové formuláre

Klasifikujte kuchynský nábytok nielen vo vzhľadu, ale aj vo forme, na ktorej závisí štýl a veľkosť jedálenského stola. Odporúčame, aby ste sa zoznámili so súčasnými možnosťami.

Obdĺžnikový jedálenský stôl

Toto je jedna z najobľúbenejších foriem jedálenského stola, ktorá vyzerá rovnako rentabilne v každej zvolenej miestnosti. V jedálni na obdĺžnikový dizajn, najčastejšie prideľujú priestor v rohu alebo v blízkosti okraja steny, vo veľkej kuchyni alebo v priestrannej obývacej izbe - v centre. Drevený obdĺžnikový stôl s masívnymi nohami je vhodný pre klasický interiérový štýl, pre moderný moderný štýl - model s kovovými prvkami.

Štvorcový jedálenský stôl

Najlepšie sa hodí do kuchyne, kde sa najesť najviac štyri osoby. Veľkosť štvorcového stola je zriedka veľká. Najčastejšie sa jedná o produkt strednej veľkosti. Vzhľad môže byťmonofónny výrobok zvoleného materiálu (drevo, plast, kov) alebo dekoratívne prvky. Štvorcový jedálenský stôl doplní atmosféru retro štýlu jedálne alebo podkrovia.

Okrúhly jedálenský stôl

Dobrá voľba pre priestrannú kuchyňu. Tam, guľatý jedálenský stôl nebude vyzerať objemné (ako je tomu v prípade malých miestností), ale harmonické. Neprítomnosť ostrých rohov robí nábytok pohodlným a pohodlným. Vrcholom tohto produktu môžu byť špeciálne otočné podnosy pre ovocie alebo dezerty, ktoré môžu byť vložené do vnútra. Najkrajšie okrúhle jedálenské stoly vyzerajú v romantickom štýle smer Provence.

Nohy na jedálenský stôl

\ t

Pri výbere hrá dôležitú úlohu aj počet nôh. Ovplyvňujú silu, jednoduchosť použitia a estetiku kuchynského výrobku.

Jedálenský stôl s jednou nohou

\ t

Štruktúra sa skladá zo stola a jednej podpery v strede. Takýto stôl má často oválny alebo okrúhly tvar. Táto možnosť je veľmi pohodlná, pokiaľ ide o pohodlie a štýl, ale veľká spoločnosť (viac ako štyri osoby) nebude môcť sedieť za ňou.

Jedálenský stôl s dvoma nohami

\ t

Tento typ nábytku nemá príliš objemný vzhľad a malú šírku. Usporiadanie stola s dvoma nohami môže byť odlišné, ale môžete na ňom sedieť len z dvoch strán.

Jedálenský stôl s tromi nohami

Optimálna voľba pre tých, ktorí ocenia jednoduchú stručnosť a pohodlie. Tri nohy pri stole sú pohodlné, originálne a priestranné pre príjemné obedy a večere s rodinou.

Jedálenský stôl so štyrmi nohami

Ide o klasický typ nábytku v jedálni, ktorý sa nachádza v kuchyni mnohých priateľov a známych. Model je odôvodnený rôznymi materiálmi, dobrou trvanlivosťou a pohodlím pri sedení pri takomto jedálenskom stole.

Materiál stola

Zloženie kuchynského nábytku zohráva rovnakú úlohu ako samotný dizajn. Je z materiálu jedálenského stola, závisí od jeho vzhľadu, sily, prevádzkových podmienok.

Najvýhodnejšou možnosťou je drevotrieskový materiál, ktorý má jednoduchý vzhľad. Rovnaký rozpočet, ale odolnejší voči znečisteniu, teplote a mechanickému namáhaniu bude tabuľka z MDF. Drevená konštrukcia je trvanlivá, odolná, spoľahlivá a atraktívna voľba, ktorej jediným negatívom je drahšia cena. Sklo a kameň majú tiež vysokú pevnosť, jednoduchú údržbu a trvanlivosť, ale táto nezvyčajná možnosť nie je vhodná pre všetky štýly dizajnu.

Pred nákupom by ste sa mali rozhodnúť pre svoje individuálne kritériá, ktoré sú pre vás dôležité pri výbere. Je to z tejto funkcie možno odraziť v budúcnosti.

Ako si vybrať jedálenský stôl

Vybrali sme pre váscenné a jednoduché tipy, ktoré pomôžu zjednodušiť úlohu výberu jedálenského stola. Tu je niekoľko bodov, na ktoré sa treba pozrieť:

1. Veľkosť. Pri výbere parametrov tabuľky je potrebné brať do úvahy rozmery miestnosti, ako aj to, v akej polohe bude jedálenský stôl umiestnený. Pomôže to racionálne pristupovať k využívaniu každého štvorcového metra.

2. Forma. Malo by to závisieť nielen od vašich osobných preferencií, ale aj od toho, koľko ľudí bude jesť pri jedálenskom stole a či je tento formulár vhodný pre celkový štýl miestnosti.

3. Výstavba. Pre malé miestnosti je ideálny transformačný stôl alebo knižný stôl, pre priestranné izby - stacionárne nepohyblivé výrobky.

4. Jedálenský stôl by mal byť v súlade so stoličkami. Tón a čalúnenie by sa nemali líšiť. Maximálna hodnota je polovičný rozdiel (farebný rozsah).

5. V úzkej miestnosti je najlepšie umiestniť oválny jedálenský stôl v širokom obdĺžnikovom tvare.

6. Jasné farby stola sú schopné vizuálne vytvoriť priestor širší, ľahší a pohodlnejší, najmä ak je v súlade s rovnakými pastelovými odtieňmi dekorácie.

Jedálenské stoly - foto

Naše fotografie vám pomôžu urobiť virtuálny výlet do štýlových kuchýň, z ktorých každá je zdobená originálnym a správne vybraným jedálenským stolom. Šťastné prezeranie!