Interiérové ​​kúpele a sauny (50 fotografií): typy dekorácií

Kúpelňa nie je len priestorom na relaxáciu, ale aj priestorom, ktorý je skutočne schopný vyčistiť, osviežiť, obnoviť telo a dušu. Preto veľkú úlohu zohráva príslušný dizajn interiéru kúpeľa a oddychovej miestnosti, výber praktickej dekorácie, optimálne usporiadanie. Jedine svedomitý výkon každého z týchto bodov môže zaručiť vytvorenie útulného a pohodlného kútika pre skutočné relaxačné a liečebné procedúry.

Hlavné znaky

Výzdoba a dekorácia každej jednotlivej miestnosti v dome si vyžaduje veľa času a úsilia, ale usporiadanie kúpeľa je ešte citlivejšou a komplexnejšou úlohou, ktorej realizácia by sa mala riešiť s maximálnou zodpovednosťou. K tomu je potrebné premýšľať nad všeobecným štýlom interiéru, vybrať kvalitné stavebné materiály a určiť možnosť zónovania priestoru (v prípade potreby). Existuje aj množstvo jednoduchých tipov, ktoré pomôžu vytvoriť funkčnú a estetickú kúpeľňu:

1. Je potrebné vypracovať plán približnej spotreby materiálov pre každú zónu kúpeľa: parný kúpeľ, šatňa, oddychová miestnosť. Pomôže to ušetriť čas a byť si istý konečným výsledkom.

2. Materiály na konečnú úpravu by mali byť nielen príjemné, ale mali by byť aj v súlade s bezpečnostnými predpismi. Je to spôsobené extrémnymi teplotnými extrémmi v miestnosti.

3. Je potrebné vzdať sa častíhranaté a ostré povrchy.

4. Povrch podlahy by nemal byť klzký. Toto je veľmi dôležitý bod, ktorý vám ušetrí od zranenia.

5. Svetlé odtiene stien vizuálne urobia priestor o niečo širším.

6. Dokonalá praktická výzdoba môže byť veľmi praktická a nevyhnutná vec: klobúky, metly a riad.

7. Je neprijateľné používať kov alebo plast. Pod vplyvom vysokých teplôt začnú otráviť vzduch jedovatými parami.

8. Objemný nábytok môže narušiť všeobecnú atmosféru tepla a pohodlia. Je lepšie pozerať sa na jednoduché modely bez prebytkov.

9. Dostupnosť kvalitného dreva zvýši liečivé vlastnosti procedúr v kúpeli. Najlepšie možnosti sú osika, breza a lipa.

Usporiadanie rekreačnej miestnosti

\ t

Konštrukcia kúpeľa by mala zahŕňať aj podrobné usporiadanie jedného z jeho najdôležitejších rohov - oddychovej miestnosti. Tento priestor je zodpovedný za požadovaný účinok homelity a pohodlia.

Hlavnou chybou pri vytváraní interiéru je, že smery štýlu dvoch zón tej istej miestnosti môžu byť veľmi odlišné. To je nesprávne! Jedna miestnosť by mala dopĺňať druhú, a nie jej úplný kontrast. Preto musíte pamätať na harmonickú kombináciu každého detailu v celkovom dizajne.

Ďalším dôležitým bodom je výber okien pre oddychovú miestnosť. Musia byť malé, pretože množstvo priameho slnečného svetla a prievanu spôsobí veľa zbytočných problémov. Dajte priestorŠpeciálny komfort pomôže trvanlivé rolety alebo žalúzie z prírodných komponentov.

Osvetlenie by malo byť zvolené mäkké, tlmené, čo dáva prednosť svetelným zdrojom namiesto jasných svetelných zdrojov. Nábytok musí byť modelovaný s prihliadnutím na celkový štýl a rozsah miestnosti. Pre praktickosť a pohodlie bude stačiť mať niekoľko drevených skriniek, kde môžete skladovať aromatické oleje, masážne kefy a ďalšie doplnky. Ak nie je veľa miesta, potom sú nástenné police vynikajúcou alternatívou k vysokým regálom.

Milovníci elegancie a luxusu by mali brať do úvahy, že kožené výrobky a kožky nie sú najlepšou voľbou na zdobenie interiérov kúpeľov, pretože vysoká vlhkosť tieto veci veľmi skoro pokazí. S dostatočne voľným usporiadaním a širokou časťou izby si môžete nastaviť biliard alebo futbalový stôl. Niektorí dávajú prednosť inštalácii TV, iní - vytvorenie elegantnej knižnice, a ďalšie - mini-bar. Voľba by mala byť založená na osobných preferenciách vo zvyšku.

Interiéry

Otázka rozhodnutí o dizajne si vyžaduje osobitnú pozornosť. Rozhodli sme sa porozprávať o najštýlovejšom dizajnovom kúpeli, ktorý vás nenechá ľahostajným.

Sauna v starom ruskom štýle

Tradičná verzia, ktorá svojím vzhľadom pripomína vzhľad útulnej chaty. Prírodné guľatiny, hrubé lavičky, drevené riady, staré (alebo dekoratívne staré) kachle, žiadne svetlé doplnky a jasné kontrasty. Dominuje svetloodtiene. Konečná úprava často nevyžaduje obloženie dodatočnými materiálmi. Zaujímavou možnosťou pre výzdobu v tomto interiéri môže byť ručne vyrobený nábytok s rezbou.

Kúpeľný dom v štýle country

\ t

Toto je jedna z najideálnejších kombinácií. Vidiecke motívy vidieckeho štýlu dokážu naplniť všetky kúpele pokojným a jednoduchým spôsobom. Najlepšou možnosťou je ľahké drevo s hladkým reliéfom. Hlavnými črtami tohto dizajnu sú keramické obklady, svetlé riady, steny s otvorenými trámami, ľanové textílie a hrnčiarske výrobky v regáloch rekreačnej oblasti. Tento typ dizajnu možno určite nazvať útulným.

Kúpele v etnickom štýle

Vzhľad sa môže mierne podobať smeru country hudby, ale existujú osobitné rozlišovacie znaky. Je to ekologická úprava, kombinácia starých a nových materiálov a zároveň nekompatibilné kontrasty. Kúpele v etnickom štýle naozaj potešia znalcov svetelnej estetiky, mystickej atmosféry a hľadateľov kreatívnej inšpirácie.

Kúpeľný dom v škandinávskom štýle

Severské motívy nebudú tolerovať množstvo doplnkov a tmavých tónov. Minimálne množstvo nábytku, dekoratívnych predmetov a maximálnej priestorovej slobody sú hlavnými koncepciami škandinávskeho štýlu. Kúpelňa navrhnutá v tomto smere bude priestranná a funkčná.

Kúpele moderného umenia

Toto je zriedkavý prípad, keď bude jasné multifunkčné osvetlenie vo vani veľmirelevantné. Moderné miluje malé doplnky, farebné mozaiky a špeciálny zrkadlový film na oknách (stáva sa ochrannou bariérou pred zvedavými očami). Takýto moderný prístup k dizajnu nenechá nikoho ľahostajného.

Interiérový dizajn vane a sauny - foto

Náš výber fotiek v rôznych štýloch vás zavedie do tohto atmosférického miesta a inšpiruje vás k vytvoreniu krásneho interiéru. Šťastné prezeranie!

Video: Výzdoba interiérov kúpeľov a sáun