Interiér podkrovia (80 fotografií)

Počiatky tohto štýlu viedli k 40-tym rokom, keď takýto neobvyklý dizajn obydlia mohol byť videný v kreatívnom umení USA. Otvorené rúrky, dielenský duch, továrenské prvky a vysoké stropy sú hlavnými koncepciami štýlu podkrovia v interiéri. Budovy starých tovární a podobné manufaktúry sa stali elitnými apartmánmi pre stretnutia umelcov, spisovateľov, hudobníkov, dizajnérov.

Vlastnosti štýlu podkrovia

Každý dizajn interiéru je kombináciou špeciálnych architektonických a estetických riešení. Loft je harmonický tandem starého a nového. Existujú aj základné funkcie, pomocou ktorých môžete tento štýl ľahko rozpoznať. Medzi tieto prvky patria:

1. Otvorený plán. Absencia priečok, ťažké záclony a obrazovky - to je 50% úspech v dizajne bývania v štýle loft.

2. Veľké okná. Základom podkrovia je množstvo svetla a priestoru.

3. Praktický nábytok. Musí byť plne v súlade s funkčnými požiadavkami, ako aj oddelenými priestormi miestnosti.

4. Drevené schody. Takýto jednoduchý priemyselný doplnok dodá miestnosti zvláštne čaro a pohodlie.

5. Vo veku. Môže to byť ošúpaná podlaha, tehlové steny, kovové časti, nekryté potrubia. Čistá neopatrnosť hrá v dizajne podkrovia veľkú úlohu.

6. Vysoké stropy. Z vizuálneho hľadiska urobia miestnosť ešte priestrannejšou a voľnejšou.

7. Kreatívna výzdoba. Čiernobiele kresby, abstraktné vzory, muzikáldosky, sklenené vázy, nezvyčajné hrnce dokonale zapadajú do celkového obrazu.

8. Studené odtiene. Najlepšie možnosti sú sivé, modré, biele, hnedé.

9. Krby. Toto je ďalšia racionálna príležitosť kreatívne dopĺňať dizajn podkrovia.

10. Kombinácia starých a nových častí. Napríklad, moderné technológie a veku zrkadlá, modernizované obrazy a "babička" prútené stoličky.

Nábytok v podkroví

\ t

Jednou z hlavných výhod smerovania štýlu podkrovia je, že môžete dať svoju fantáziu voľnú ruku. Samozrejme, vzhľadom na vlastnosti správnych kombinácií. Dokonca aj starý drevený stôl alebo nepotrebný kovový vešiak sa v priebehu niekoľkých sekúnd zmení na mestské detaily kreatívnej miestnosti. Nábytok v takom výnimočnom dizajne súčasne plní funkčnú a estetickú úlohu. Odborníci odporúčajú nezastaviť ich výber na jednu vec, ale spojiť staré s novým. Starožitné drevené police, staré skrine, kovové konferenčné stolíky s chrómovými modernými policami (ktoré môžu byť skvelým podkladom pre zonáciu veľkej miestnosti) a mäkké obláčky budú vyzerať perfektne. Pohovka akordeón je vhodná pre obývaciu izbu, klasickú posteľ s nezvyčajnou čelo postele do spálne a pohovku pre kuchyňu. Najlepšie je venovať pozornosť obdĺžnikovému nábytku, ako aj ručným výrobkom. Nemali by ste dávať prednosť príliš jasným odtieňom, aby ste to neurobilinarušiť pokojnú atmosféru miestnosti.

Textílie, dekorácie a osvetlenie

Loft je presne taký dizajn interiéru, ktorý dokazuje, že "štýl možno nájsť v niektorých detailoch." Sklenené figúrky, drevorezby, čiernobiele fotografie, kamenné suveníry a ručne vyrobené šperkovnice sa môžu stať nádherným a mimoriadnym dekorom. Viac minimalistický, ale nemenej zaujímavá možnosť je krajinomaľby a závesné police s kvetinami.

Ak sa rozhodnete pre výber textilu, potom by ste mali venovať pozornosť len svetlým závesom, ručne vyrobeným záťažovým závesom a geometrickým vzorom na vankúšoch. Môžete si vybrať kyslé farby (v prípade nadmerných monotónnych povrchových úprav a nábytku).

Podkrovie je druh vzbúrenej atmosféry. Osvetlenie by tiež nemalo byť banálne, ale originálne a rozmanité. Okrem hlavného svetelného zdroja (lustre, lampy), vstavané reflektory pod stropom, bodové prívesky alebo stojanové lampy, ako aj kovové svietniky budú vyzerať skvele.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Výber správnej podlahy a obkladu stien pre štýl podkrovia je kľúčovou úlohou. Je potrebné vybrať materiály naraz podľa niekoľkých kritérií: vysoká kvalita, harmonická kombinácia, funkčnosť.

Paul

Optimálne možnosti podlahovej podlahy - surové prírodné materiály (drevo, kameň),imitácia laminátu alebo tehál. Tieto typy povrchových úprav zdôraznia minimalizmus, estetiku a budú vrcholom miestnosti.

Steny

V tomto vnútornom smere nie je možné zdobiť obyčajné murivo a omietnuté povrchy. Môžete tiež ozdobiť steny pomocou monochromatických farieb (najčastejšie sú béžové, sivé, modré a kávové odtiene), tapety s geometrickými vzormi alebo plastové panely, ktoré napodobňujú tehly alebo drevo.

Strop

Ak chcete zachovať motívy pôvabu tvorivého chaosu, pomôže povrch očistiť od omietky. Môže byť ponechaný bez dekorácie a môže byť natretý emulzným náterom neutrálnych svetlých odtieňov.

Interiéry v podkroví - foto

Tento štýl je univerzálny pre každú miestnosť. To vytvorí maximálny komfort a pokoj v spálni, dodá extravaganciu do obývačky, naplní detskú izbu vzpurným duchom a prinesie chuť do chodby.

Loftový štýl Spálňový dizajn

Základným pravidlom pri vytváraní pohodlného lôžka v dizajne podkrovia nie je zaplniť priestor zbytočnými detailmi. Miestnosť by mala byť priestranná, bezplatná a svetlá. Klasická posteľ s kovovým alebo dreveným čelom, nástenné knižnice, rámové konštrukcie a hlavný vrcholový prvok v podobe krbu, kamennej mozaiky alebo nástennej fotogalérie (ak to priestor miestnosti dovoľuje).

Loftový štýl obývacej izby

Toto miesto v dome má dôležitú úlohu - vytváranie pohodlia nielen pre majiteľov domu, ale aj pre hostí. Veľká obývacia izba v štýle podkrovia môže byť rozdelená do 2 zón (napr. Kancelária a oddychová zóna) pomocou knižných políc alebo mäkkých kresiel. Malá miestnosť by mala byť doplnená dreveným jedálenským stolom s nohami z tepaného železa, hojdacou stoličkou a starožitným dekorom na zavesených policiach.

Kuchynský dizajn v štýle loftu

Pohovka, malý kovový stôl, nástenný panel a závesné svietidlá nad jedálenským kútom budú skvelým riešením pre kuchyňu v podkroví. Hlavná vec - pamätať na harmonickú kombináciu farieb nábytku, povrchovej úpravy a textilu. Môžu byť jeden odtieň, a môžu kontrastovať s ostatnými.

Návrh detskej izby v podkroví

Loft sa skvele hodí pre kreatívny charakter dieťaťa /mladistvého. Moderné posteľné pódium bude dobre ladiť so starým dreveným stojanom, veľkými pufmi, nástennými napodobeninami trámov, ako aj dekorom v podobe plagátov hudobných skupín, kresieb a exkluzívnych ručne vyrobených hračiek.

Loft Design

Táto miestnosť by sa mala robiť bez objemného nábytku a dekorácie. Je lepšie používať drevené police, hrubé povrchy a staré zrkadlá. Celková neobvyklá atmosféra bude doplnená, ale nebude preťažená.

Video: Loft štýl v interiéri