Interiér kuchyne v štýle Provence (50 fotografií)

Kto by nemal sen o relaxáciu na týždeň alebo dva v uvoľnenej atmosfére francúzskej dediny na brehu Stredozemného mora, zabúdajúc na zhonu mesta a biznisu? Ale pokoj Provence môže byť prevedený do vášho domova, výber tohto štýlu pre dizajn kuchyne. Jednoduché, naivné jednoduché a slnečné, to vám dá pocit pohodlia a pokoja každý deň. Provinčný dizajn zahŕňa tvorivosť, používanie historických a remeselných predmetov, čo vo všeobecnosti vytvára jedinečnú individualitu interiéru. Táto kuchyňa osloví ľudí, ktorí milujú prírodu, krásnu vidiecku antiku a jarnú nehu južného rána.

Hlavné znaky provence

\ t

Provensálsky štýl plne odráža meraný život francúzskych roľníkov žijúcich v juhovýchodnom regióne krajiny medzi Alpami a Azúrovým pobrežím. V takomto interiéri sa používajú bežne dostupné materiály - drevené, kamenné, ílové, ľanové a bavlnené tkaniny. Uvažujúc o prírodných krásach hôr, morských a levanduľových polí, sa ľudia z tejto oblasti snažili to zopakovať doma, takže Provence vyzerá veľmi elegantne.

Množstvo kvetov, kvetinové motívy na textil, nábytok, riad, dekor, čipky a makrá vytvárajú romantickú, vzdušnú atmosféru.

Farebná schéma kuchyne v štýle Provence

Paleta proveniencie je pastel. Po dlhú dobu používali obyvatelia provincie vápno biele, namiesto farby, pridávali k nim prírodné pigmenty, takže všetky farby v tejto kuchynizriedený bielym.

Najživšie tóny sú snáď bledo fialové, fialové a nebesky modré. Avšak aj nasýtené farby v tomto prípade vyzerajú mierne vyblednuté, vyhoria sa pod lúčmi stredozemného slnka.

Materiály a povrchové úpravy

\ t

V provensálskom interiéri sa nenachádzajú náznaky moderných stavebných a opravárenských vynálezov založených na vysokých technológiách a ropných výrobkoch. Všetko je prirodzené, jednoduché, ale zároveň odolné a praktické.

Hoci nikto nezakazuje používať akrylovú farbu namiesto vápna alebo nahrádzať bavlnený obrus syntetickými materiálmi, hlavnou vecou je, že sa nedotýka oka a dizajn kuchyne zostáva trochu staromódny. Najmä je potrebné vyhnúť sa lesklým, metalizovaným povlakom, plastu, nadmernej presnosti dizajnu.

Kuchynský nábytok v štýle Provence

\ t

Nábytok v štýle Provence kombinuje vidiecku jednoduchosť s francúzskou sofistikovanosťou. Často má trochu zastaraný, vintage vzhľad. Príkladom by mohla byť babiččina bufet, kde sa kedysi skladovali cukríky a poháre džemu.

Mimochodom, takéto rodinné dedičstvá môžu mať druhý život - stačí ich len mierne aktualizovať, maľovať a ozdobiť krásne (vhodné na maľovanie na šablónu, dekupáž alebo vyrezávané vložky). Podobne, nudné staré slúchadlá, šatníková skriňa, stôl a stoličky, v prípade potreby, môže byť ľahko premeniťoriginálny návrhár.

Kuchynská výzdoba v štýle Provence

\ t

Francúzsky dizajn poskytuje úplnú slobodu pri výbere dekorácií.

Malované platne, vázy, nádoby a kanvice; Rezné dosky s výkresmi; drevené kuchynské spotrebiče; Ručné mlyny na korenie a kávu; Prútené koše, chlebové košíčky a tácky; Starožitné hodinky; maľby s vidieckymi motívmi; saténový steh; čipkové obrúsky; hrnce zo zelenín; čerstvé kvety; sušené levandulové kytice; prelamované dekoračné bunky a hrnce; svietniky a sviečky; keramické figúrky vtákov a domácich miláčikov - to nie je úplný zoznam výzdoby, s ktorým kuchyňa v štýle Provence nájde svoje jedinečné kúzlo a eleganciu bábiky.

Osvetlenie v kuchyni

Provence - južná oblasť, kde väčšinu času je dom osvetlený jasným slnkom. Vybavenie kuchyne v severných zemepisných šírkach, nedostatok prirodzeného svetla bude musieť vyplniť umelé. V ideálnom prípade sú na to vhodné moderné LED lampy v teplom bielom alebo žltkastom spektre, ktoré je čo najbližšie k prírode a čo najpohodlnejšie.

Bodové svetlá sú najlepšie umiestnené po obvode stropu, môžu sa tiež namontovať do náhlavnej súpravy, zvýrazniť police a dosky.

Závesný luster by mal byť pripojený nad jedálenským priestorom - jedným veľkým alebo niekoľkými malými a ak sa stôl opiera o stenu, potom jeden alebo dva svietniky.

V strede miestnosti je vhodné namontovať stroposadené svietidlo, najmä ak je výška miestnosti malá. Najlepšou voľbou pre kuchyňu v štýle Provence sú kované modely, „svietniky“, klasické stropné svietidlá v podobe hrazdov, zvončekov a záhradných svietidiel. Často sú lampy tiež zdobené kvetmi - maľované alebo figuroval.

Kuchyňa v štýle Provence - foto

Aby sme ukázali, ako krásny je interiér kuchyne v štýle Provence, zozbierali sme pre vás tie najlepšie príklady dizajnérskych riešení. Dúfame, že sa vám tieto fotografie budú páčiť a stanú sa prvým krokom na ceste k oprave snov.

Navrhnite malú kuchyňu v štýle Provence

Dizajnová kuchyňa - obývacia izba v štýle Provence

Rohová kuchyňa Provence

Tapeta pre kuchyňu v štýle Provence

Video: Dizajn kuchyne - štýl Provence