Interiér kuchyne: 80 fotografických nápadov

Kuchyňa pre mnohých je obľúbené miesto v dome, kde si môžete vytvoriť skvelé kulinárske majstrovské diela, ochutnať ich alebo len tráviť čas s blízkymi ľuďmi. Aby ste to dosiahli, musíte vytvoriť čo najpohodlnejšiu atmosféru, ktorá je považovaná nielen za dekoratívnu, ale aj za praktickú súčasť interiéru. Hlavné trendy, pravidlá a tipy na dizajn kuchyne - to všetko v našom článku!

Výber interiéru

Prvý krok v dizajne kuchyne - výber hlavného štýlu. Aj keď chcete vytvoriť jedinečný, nie ako iný projekt, musíte dodržiavať zákony konkrétneho smeru dizajnu. V opačnom prípade bude interiér vyzerať smiešne, zle-koncipovaný a disharmonický. Ale každý štýl ponúka široké pole pre kreativitu, hlavná vec je sledovať hlavné odporúčania.

Dizajn kuchyne v high-tech štýle

Kľúčový princíp štýlu spočíva v názve: high-tech je špičková technológia, ktorej používanie je v modernom interiéri povinné. Preto je špičková technológia vynikajúcou voľbou pre kuchyňu, kde je na prvom mieste pohodlie a jednoduchosť používania domácich spotrebičov.

Na dekoráciu a nábytok sa berú moderné materiály, ako napríklad plast, sklo alebo kov. Lesklý hladký povrch dodáva miestnosti mierne futuristický vzhľad. Farebná paleta je obmedzená, často založená na kontraste tmy a svetla.

Je ťažké predstaviť si high-tech dizajn kuchyne bez inteligentných kovaní.: všetky druhy výťahov, zásuviek, priečok, ktoré zjednodušujú život a racionalizujú priestor.

Nákup domácich spotrebičov môže „lietať do penny“, pretože sa uprednostňujú vstavané, najmodernejšie modely s dotykovým ovládaním a LED obrazovkami. Nie je to však nezmyselná akvizícia, ale prínos k pohodliu a trvanlivosti.

Dizajn kuchyne v klasickom štýle

Napriek vývoju technológií a tendencii racionalizovať priestor klasický štýl stále nestráca popularitu. Samozrejme, nejde o tradičné pompézne aristokratické interiéry, naplnené krásnou, ale zbytočnou výzdobou. Classic sa prispôsobuje potrebám našej doby, takže vyzerá celkom moderne.

Je lepšie navrhnúť v tomto štýle kuchyňu s priemernou a veľkou plochou, kde bude vyzerať najvhodnejšia. Môžete si vziať tmavú alebo svetlú paletu, len tie odtiene by mali byť čo najprirodzenejšie. To isté platí aj pre dokončovacie materiály. Drevený nábytok s hlbokou textúrou, malým množstvom vzorovaných prvkov, fasád s rámami a presklenými dverami - tieto komponenty postačujú pre umelecký obsah klasického interiéru.

Dizajn kuchyne v štýle Provence

Štýl francúzskych dedín v priestore mestských bytov sa zriedka nachádza v „čistej“ forme. To je zvyčajne v kombinácii s modernou klasikou, a kuchyňa sama je snažil byť v kombinácii sjedáleň a obývacia izba. To súvisí s prvým pravidlom proveniencie - čo najviac priestoru.

Druhou vecou, ​​ktorá sa chytí do očí, sú svetlé pastelové odtiene, ako keby boli spálené v horúcom stredomorskom slnku. Uprednostňuje sa biela, krémová, modrá - najprirodzenejšie a nenápadné farby.

Nábytok by mal mať starožitný vzhľad, ktorý sa dosahuje prostredníctvom umelého starnutia. Prioritou sú prírodné materiály alebo vysoko kvalitné náhrady, ktoré nemôžu pokaziť autentickú atmosféru.

Kuchynská súprava obsahuje veľký počet otvorených políc zobrazujúcich riady, hrnce a obrúsky, ktoré zlepšujú provensálske kúzlo. Ale domáce spotrebiče sú lepšie ukryté pred zvedavými očami, s ktorými sa vstavané modely dokonale vyrovnávajú.

Dizajn kuchyne v štýle minimalizmu

Na rozdiel od predchádzajúceho riešenia sa dá minimalizmus uplatniť v priestranných apartmánoch aj v malých apartmánoch Chruščova. Tento štýl dokáže premeniť akýkoľvek priestor s dôrazom na funkčnosť.

Zdá sa, že čisté línie a jasné formy lakonického nábytku s integrovanými domácimi spotrebičmi vytvárajú monolitickú rovinu - takto vytvára minimalizmus zmysel pre poriadok a čistotu, ktorý je dôležitý v interiéri kuchyne. Dôraz nie je kladený na dekoratívne prvky, ale na funkčnosť, ktorá vám umožní inteligentne usporiadať oblasť.

Používa najviac 2 - 3 odtiene, z ktorých jeden môže byť jasný. v podstateuprednostňovať neutrálne farby alebo estetickú štruktúru prírodných materiálov.

Dizajn kuchyne v škandinávskom štýle

Vynikajúce riešenie pre kuchyne, v ktorých sa slnko stalo príliš častým hosťom kvôli oknám smerom na juh. Škandinávsky mrazivý, ale veľmi útulný, tento štýl je vhodný pre interiéry všetkých veľkostí.

Tak ako v prípade minimalizmu, aj tu je dizajn druhoradý - praktickosť je na prvom mieste. Takéto kuchyne milujú bielu farbu, prírodné materiály, najmä drevo, ako aj prísne formy. Ak si niekto myslí, že škandinávsky štýl je príliš jednoduchý, potom by bolo vhodné pridať niekoľko jasných detailov, čím by sa zriedila mierne sterilná atmosféra.

Farby

Bez ohľadu na štýl, ktorý dodržujete, takže miestnosť vyzerá moderne, odporúča sa použiť farebnú schému s 2-3 odtieňmi, ktoré sú v súlade s ostatnými, alebo sa zastaviť na jednotnom dizajne.

Biela kuchyňa

Snáď najlepšia voľba pre dizajn kuchyne, ktorá môže slúžiť ako základná farba alebo neutrálne pozadie pre ostatných. Existuje názor, že svetlý interiér je rýchlo znečistený, ale závisí aj od materiálu povrchov. Na druhej strane vyzerá najpriestrannejšie, najpohodlnejšie a má tiež pozitívny vplyv na psychiku.

Šedá kuchyňa

Nemyslite si, že interiér kuchyne v šedých tónoch vyzerá nudne alebotemná, naopak - je veľmi štýlová a moderná. Aby sa predišlo negatívnemu efektu, stačí, keď príde s dobrou farebnou kombináciou, napríklad s bielymi, čiernymi, modrými odtieňmi.

Béžová kuchyňa

Prírodné možnosti, ako napríklad krém, orech alebo odtiene svetlého dreva, sú ideálne pre klasický, provensálsky a minimalistický dizajn kuchyne. Monochromatický dizajn pomôže vytvoriť útulnú a príjemnú atmosféru.

Modrá kuchyňa

Modrá farba, ktorá evokuje asociácie s oblohou a morom, je ideálna pre upokojujúci interiér. Je lepšie použiť pri navrhovaní fasád kuchynského nábytku, v kombinácii s bielou alebo hnedou.

Zelená kuchyňa

Ak sa budete riadiť súčasnými trendmi, potom si určite nájdite vo svojej kuchyni miesto pre najmódnejší odtieň 2017 podľa Pantone. Bude vám trochu bližšie k prírode, dokonca aj v mestskom prostredí.

Dokončenie kuchyne

\ t

Dokončenie každej miestnosti je ako rám, ktorý starostlivo drží „výplň“ a zdôrazňuje jej krásu. V prípade kuchyne hrá kľúčovú úlohu výber materiálov, najmä ak chcete, aby vám slúžila čo najdlhšie.

Paul

Podlahy do kuchyne by sa nemali báť kvapky tuku, kúskov potravín a vlhkosti. Práve z toho sa prvá vec, ktorú treba odraziť vo výbere materiálov.

Vynikajúce riešenie - kombinácia pokrytia v rôznych oblastiachoblastiach. Napríklad v pracovnej oblasti je možné položiť keramické obkladačky, ktoré sú odolné voči vonkajším vplyvom av jedálni - parkety alebo laminát.

Steny

V kuchynských interiéroch sa najčastejšie vyskytujú keramické obklady v oblasti záster, ako aj steny natreté alebo tapetované. Okrem toho sa používajú obklady stien a dekoratívne omietky, napríklad imitácia mramoru.

Kombinácia materiálov na konečnú úpravu umožňuje nielen diverzifikovať dizajn, ale aj navrhnúť ho podľa princípu funkčnosti. Prioritou zostávajú monochromatické povrchy.

Strop

Výber materiálov na dokončenie stropu v kuchyni závisí od štýlu alebo výšky miestnosti. Ak je toto druhé číslo dostatočne nízke, plochý biely povlak bude cestou von. Okrem toho vyzerá štýlovo a zapadá do každého priestoru.

Stretch stropy môžu byť inštalované v modernom interiéri s vysokými stenami. Pomáhajú tiež organizovať komplexný osvetľovací systém.

Ako si vybrať nábytok a domáce spotrebiče

Táto voľba priamo závisí od vašich potrieb: niekto trávi väčšinu svojho života v kuchyni, pripravuje raňajky, obedy a večere pre veľkú rodinu; a niekto príde raz za deň, aby zahriala nakúpené jedlo v mikrovlnnej rúre.

Moderné kuchyne často zahŕňajú nielen pracovný priestor a skladovacie priestory, ale aj jedálenský kút, ktorý môžebyť len barovým pultom, ktorý oddeľuje priestor a veľkú plnohodnotnú jedáleň.

Okrem toho sa kuchynské súpravy líšia v usporiadaní, ktoré závisí od geometrie a veľkosti miestnosti. Existujú uhlové modely, v tvare P a L, rovné a tiež ostrovné. Ten sa odporúča užívať v miestnosti strednej alebo veľkej veľkosti.

Bez ohľadu na zvolený štýl sa nábytok pre kuchyňu čoraz viac vyrába na princípe ergonómie, praktickosti a funkčnosti. Napríklad zásuvky, police alebo modulárne skrine.

Domáce spotrebiče zabudované do náhlavných súprav sú dnes veľmi populárne, čo umožňuje nielen šetriť priestor, ale aj esteticky vyzerať.

Pokiaľ ide o elektrické spotrebiče, bez ktorých žiadna moderná kuchyňa nemôže robiť, tu sa zoznam líši. Niektorí majitelia môžu pridať povinnú práčku alebo dokonca televízor. Iní budú musieť použiť celý využiteľný priestor, vrátane skriniek a zásuviek, aby mohli umiestniť len hlavné položky. V každom prípade musí byť miesto pre každý detail vopred premyslené!

Dekor a osvetlenie

Vo výzdobe akéhokoľvek interiéru je vždy hlavným pravidlom - neubližujte. To isté platí pre kuchyne. Napríklad, keď umiestnite príliš veľa porcelánových figúrok, riskujete vo veľmi kulminačnom momente varenia, aby ste mohli škvrny alebo prevrátiť krehké detaily. Samozrejme, útulná atmosféra je tu veľmipotrebné, ale dá sa vytvoriť pomocou iných výrazových prostriedkov.

Estetický vzhľad sklenených fasád, cez ktoré sú viditeľné súpravy riadu, uterákov alebo príborov. Nezabudnite na tradičné obrúsky, zástery a iné textilné detaily - môžu byť jasným detailom v diskrétnom kuchynskom dizajne.

Dokonca aj niektoré škatuľky na servítky alebo roztomilé trepačky na soľ dokážu ozdobiť miestnosť nad rámec uznania a kvety v hrnci osviežia high-tech interiér.

Každá funkčná plocha v kuchyni by mala byť plne osvetlená: pracovná plocha, sporák, umývadlo, bar alebo ostrov, nad ktorým môžete inštalovať závesné svietidlá.

Dobrým riešením sú LED zapustené svetelné zdroje pozdĺž kuchynskej zástery. Kryt môže byť tiež použitý ako podpora pre ďalšie upínacie prípravky.

Okrem miestnych zvýraznení je potrebné myslieť aj na všeobecné osvetlenie. Na to sú vhodné tradičné lustre alebo reflektory.

Malá kuchyňa: interiérový dizajn

Vyššie uvedené tipy dokonale zapadajú do veľkého priestoru, ale čo vlastníci malých kuchýň, ktoré sú v našej krajine väčšinou? Budeme sa musieť pokúsiť o niečo viac, ale tento problém môžete vyriešiť. A na to stačí dodržať niekoľko pravidiel!

Po prvé, odporúča sa uchýliť sa k zmene dispozície, ktorá kombinuje kuchynský kútik s obývacou izbou. Nedostatok hraníc vytvorí pocitsloboda a priestor aj v malej miestnosti a rôzne typy priečok pomôžu vizuálne rozdeliť bývanie.

Po druhé, vyberte svetlé odtiene a zrkadlové plochy. Je žiaduce, aby farba náhlavnej súpravy nebola veľmi odlišná od farby.

Po tretie, venujte pozornosť rozloženiam v tvare písmena L alebo v tvare písmena L, ktoré ponechajú niekoľko metrov štvorcových voľného pohybu. Druhá možnosť vám umožní používať často neaktívnu zónu v rohu miestnosti.

Dizajn kuchyne - Foto

Dúfame, že odporúčania uvedené v tomto článku vám pomôžu určiť dokonalý dizajn kuchyne pre váš domov. Ešte viac originálnych nápadov - v našej zbierke fotografií. Inšpirácie a krásne interiéry!

Video: Kuchyne - Nápady na interiér