Interiér chaty alebo vidieckeho domu: 70 fotografických nápadov

Interiér chaty by mal byť čo najpohodlnejší a naj útulnejší, aby si obyvatelia mohli skutočne oddýchnuť a odpočívať od hluku a každodenného života na vidieku. Možnosť usporiadania veľkého priestoru, prítomnosť vysokých stropov, ako aj blízkosť prírodných krás - to všetko prispieva k aplikácii kreatívneho prístupu k vytvoreniu skutočne ergonomického priestoru. Ak chcete vyzdobiť interiér chaty alebo vidieckeho domu, musíte dodržiavať niekoľko odporúčaní, ktoré popisujeme nižšie.

Čo navrhujú poradcovia

Ak interiéry bytov v meste nie vždy závisia od vlastností budovy, návrh súkromných domov bude priamo závisieť od štruktúry budovy. Napríklad dizajn v secesnom štýle pravdepodobne nebude vyzerať harmonicky v drevenom ráme s tradičnými prvkami. Inými slovami, prvým odporúčaním je rešpektovať harmóniu medzi interiérom a exteriérom vidieckeho domu.

Pokiaľ ide o interiérový dizajn miestnosti, možno uviesť tieto nuansy:

- Vyberte si jeden štýl interiéru.
- Poskytnúť potrebný rozsah farieb;
- Vyberte si vysoko kvalitné moderné dokončovacie materiály;
- Vyberte si vhodný štýl nábytku;
- Správne používať dekoratívne prvky a umelé osvetlenie.

Aby sa vytvoril krásny interiér chaty, musia sa zohľadniť všetky tieto faktory.

Farebné roztoky

Keď navrhujete akýkoľvek interiér, vrátane vidieckeho domu, je dôležité správne zvoliť farebné riešenia. Nesprávne zvolená paleta môže zhoršiť zdravotný stav a znížiť produktivitu. Samozrejme, všetko závisí od individuálnych preferencií, ale existujú aj všeobecné zákony.

Usporiadanie súkromného domu zahŕňa použitie niekoľkých základných (viac ako štyroch) odtieňov tých farieb, ktoré sú pre majiteľa najatraktívnejšie. Mala by však prevážiť iba jedna farba na výzdobu stien. Odporúča sa dávať prednosť neutrálnym pokojným tónom, zatiaľ čo farebné odtiene by sa mali používať ako akcenty. Pamätajte si, že v útulnej chate nie je potrebná nadmerná pestrosť, ale všetko závisí od zvoleného štýlu, takže môžu byť rôzne farebné možnosti.

Jedným zo spôsobov, ako vytvoriť originálny interiér, bude kombinácia hladkých a reliéfnych povrchov s rôznymi textúrami. V takejto situácii aj jednofarebný dizajn vyzerá kontrastne a atraktívne.

Je potrebné vziať do úvahy, že aj jeden textúrovaný detail môže priestor výrazne oživiť. Napríklad v dome v škandinávskom štýle, môžete kombinovať nenápadné závesy z obyčajnej tkaniny a rovnaký nábytok čalúnenie s prútenými stoličkami, kryty s veľkou viskózou, atď.

Nábytok

\ t

V chalupách alebo vidieckych domoch je lepšie, aby sa priestor neusporiadal s množstvom nábytku.viac moderných trendov diktuje módu pre minimalizmus. To platí najmä pre malé domy, kde je najlepšie vybrať multifunkčné kúsky nábytku, prípadne skladacie. V priestranných vidieckych domoch vyzerá veľký nábytok.

Treba pripomenúť, že kombinácia veľkých predmetov a malých detailov bude vyzerať harmonickejšie. Ak umiestnite extrémne veľké stavby do miestností, nebudú vnímané výslovne. Ale príliš veľa malých elementov skôr alebo neskôr začne obťažovať nájomníkov a hostí domu.

Osvetlenie

Svietidlá sa vyberajú na základe ich vzhľadu. Je dôležité, aby počas dňa zapadali do celkového štýlu. V závislosti od pozadia sú vybrané lustre, lampy alebo svietniky, môžu byť tmavé, svetlé, zlaté - hlavná vec je, že atmosféra vidieckeho domu je štýlovo koherentná.

Je dôležité správne si vybrať tienidlo, takže vopred určte, aký štýl uprednostňujete - krajinu, klasiku alebo minimalizmus. Vo veľkých miestnostiach sa odporúča inštalovať veľké lustre a skôr malé lampy vhodné pre malé miestnosti.

Interiér štýlu pre vidiecky dom

V vidieckych domoch môžete stelesniť akékoľvek dizajnérske požitky. Avšak, okrem módnych trendov, nezabudnite zvážiť individuálne preferencie majiteľov domov. Zvážte hlavné charakteristiky najpopulárnejších štýlovinteriérový dizajn chát: krajina, provence, chaty, ale aj škandinávsky a moderný štýl.

Chata v vidieckom štýle

Tento štýl bude vyhovovať milovníkom vidieckej romantiky a rodinných tradícií. Krajina - najlepšia voľba pre majiteľov drevených domov.

V takýchto interiéroch je neprijateľná dostupnosť moderných materiálov, a to kovov, skla alebo plastov. Na dekoráciu sa často používajú tapety s kvetinovými motívmi alebo pruhmi, dekoratívna omietka alebo kameň, imitácia dreveného baru.

Farebné riešenia by mali byť čo najprirodzenejšie. Pre obývaciu izbu môže byť hlavným ohniskom krb, nábytok sa odporúča zvoliť nie vysoké. V kuchyni, dať starý bufet s policami, masívny stôl z dreva, ľanu alebo bavlnené závesy, riad s maľbou.

Chata Provence

Tento štýl sa považuje za ideálne riešenie na vytvorenie útulnej atmosféry v krajine. Povinné atribúty v štýle Provence sa považujú za použitie prírodných materiálov a kvetinových motívov.

Tento módny francúzsky trend znamená dôležitú úlohu nábytku a dekoratívnych prvkov. Vyberte si kvalitný nábytok, možno vinobranie alebo starý. Najlepšie zo všetkého je, ak sú svetlé odtiene.

Pokiaľ ide o dekor, prútené prvky, levandulové vázy, porcelán a koše vyzerajú v interiéri v štýle Provence dobre. To všetko robí dom jedinečnou atmosférou a robí ho pohodlným zostať v ňom, čo je veľmidôležité pre chaty alebo vidiecke budovy.

Chata v štýle chaty

Pre drevené chaty bude vyhovovať aj štýl chaty, ktorý vytvorí báječný útulný interiér s minimálnou výzdobou. Podlaha a strop v takýchto budovách sú spravidla drevené a stropné trámy sú viditeľné.

Hlavnými znakmi štýlu sú stručnosť, používanie prírodných materiálov s minimálnym spracovaním, ako aj šetrnosť k životnému prostrediu. Povinným údajom je krb, ktorý zaujíma centrálne miesto v obývacej izbe.

Decor zahŕňa použitie kožušín z kože, kože a kožušín. Domáce spotrebiče v kuchyni sú ukryté za skrinkami, takže atmosféra antiky zostáva v dome. Stropné svietidlá vyrobené v tvare sviečky sú ideálne ako lustre.

Škandinávska chata

Táto oblasť sa vyznačuje zdržanlivosťou, minimálnym zahrnutím výzdoby a používaním vysokokvalitných prírodných materiálov. Ak nechcete tráviť veľa peňazí na zlepšenie domova, ale dávate prednosť súčasným trendom a chcete vytvoriť priestranný, svetlý interiér, venujte pozornosť škandinávskemu štýlu.

Postačuje vyrovnať steny v dome a vyzdvihnúť neutrálne pozadie - najčastejšie je to len biela farba. Drevo sa používa ako dekorácia. V prípade potreby môže byť interiér svetlý akcenty.

Pokiaľ ide o nábytok, mal by byť mäkký a pohodlný, ale vo forme je čo najjednoduchší. Škandinávsky štýlPrírodné drevo je vítané. Prísnu atmosféru môžete zriediť pomocou príjemných vecí, napríklad nezvyčajných záclon alebo rastlín v kvetináčoch.

Chata v modernom štýle

V interiéroch, zdobených v modernom štýle, sa často používa nábytok z lacných materiálov - dreva, skla, plastu. Je však dôležité starostlivo si vybrať všetky položky, aby boli spoľahlivé. V praxi je moderný štýl vhodný pre tých, ktorí sú zvyknutí meniť interiér vidieckeho domu každých niekoľko rokov.

Návrhári radia, aby sa zabránilo akejkoľvek dekoratívne prvky, potom priestor zostane svetlo a vzdušné, nič nebude rušiť obyvateľov a odvrátiť ich. Strop je často ponechaný betón, a podlaha je vyrobená z leštených dosiek neutrálnej farby, laminát s jednoduchou textúrou. V miestnostiach inštalujú reflektory.

Interiér chaty alebo vidieckeho domu - foto

Bez ohľadu na to, aký štýl je zvolený pre interiér chaty, hlavnými prvkami sú pohodlie a prítomnosť útulnej atmosféry. Je ťažké pre tých, ktorí sa venujú zariadeniu vlastného domova od nuly, aby si vybrali farebnú paletu, dokončovacie materiály, nábytok a doplnky. Preto odporúčame, aby ste sa pozreli na to, ako vyzerajú rôzne vidiecke domy v skutočnosti. Nechajte sa inšpirovať výberom fotografií a experimentov!