Hromadné 3D poschodia: 65 nápadov na fotografie

Pre každú osobu je prirodzené usilovať sa o to, aby bolo ich bývanie pohodlné a štýlovo vybavené. Pri navrhovaní interiéru je však často potrebné nájsť kompromis medzi funkčnosťou a atraktívnym vzhľadom. Hromadné 3D podlahy - to je jeden z najmodernejších nových výrobkov medzi stavebnými nátermi. Táto možnosť vám umožní vytvoriť skutočne jedinečný interiér vo vašom dome alebo byte. Zvážte jeho vlastnosti v detaile!

3D podlahy v interiéri

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre podlahové krytiny, zostáva otázkou, aké dôležité je používanie 3D technológie v inej miestnosti ako v kúpeľni. V súčasnom štádiu je rozsah ich uplatňovania oveľa širší, než sa bežne predpokladá.

Sú schopní harmonicky zapadnúť do situácie nielen kúpeľne, ale aj kuchyne, obývačky, spálne alebo detskej izby. Takáto podlaha sa vyznačuje nielen svojím reprezentatívnym vzhľadom, ale tiež prevyšuje iné povlaky vďaka svojej funkčnosti, ako je uvedené vyššie.

Je potrebné zvoliť obrázok so zameraním na štýl miestnosti, osobné preferencie. Okrem toho by ste mali vziať do úvahy ciele pre zmenu priestoru (rozdelenie do niekoľkých zón, vizuálne zvýšenie alebo zmenšenie veľkosti miestnosti atď.). Smer štýlu určuje určitú koncepciu, ktorá obsahuje niekoľko prvkov, vrátane farebnej palety.

Pamätajte, že nasledujúce individuálne charakteristiky sú dôležitejšie ako pozorovanietrendy a trendy. Každý chce relaxovať doma a cítiť sa pohodlne, takže atmosféra v byte alebo chate musí zodpovedať osobnému vkusu majiteľa.

Hromadné 3D kúpeľňové podlahy

Toto je najbežnejšia možnosť a jej popularita je spôsobená viacerými dôvodmi. Prvá - pre kúpeľne sú najvhodnejšie objemové obrazy morského života, lagún, vĺn a pobrežia. To nielen robí zavesenie v kúpeľni príjemnejším, ale prispieva aj k udržaniu záujmu o obraz, ktorý nie je potrebné neustále pozerať. Druhým dôvodom je stabilita povlaku proti vlhkosti a teplotným skokom. Okrem toho, malá veľkosť kúpeľne umožňuje dokončiť úlohu bez výrazných investícií.

Objemné 3D kuchynské podlahy

Rôzne témy sú vhodné pre kuchyňu, takže môžete experimentovať. Hlavnou požiadavkou pre obraz je, že by nemala odpudzovať chuť k jedlu, ale tiež neprispievať k silnej túžbe jesť. Originál bude vyzerať ako 3D-obraz, kde sa nachádza jedálenský kút. V takejto situácii sa vzor používa na zónovanie miestnosti.

Hromadné 3D podlahy v spálni

Hromadné podlahy v spálni - to je elegantná možnosť, ktorá bude stáť drahé, ale určite to bude stáť za vynaložené úsilie a investície. Polymérny povlak by mal byť v súlade s vnútorným prostredím a mal by vyzerať organicky na pozadíakékoľvek konštrukčné prvky. Pri výbere obrázka sa odporúča uprednostniť nenápadné kresby v pokojnej farebnej schéme. Súhlasíte, že strmé horské svahy s trhlinami, sopkami s horiacou lávou - to nie je niečo, čo by ste chceli vidieť každý deň pred spaním.

Hromadné 3D podlahy v detskej izbe

V detskej izbe nie sú deti len odpočinok, spanie, ale hranie, takže si môžete bezpečne vybrať obrázky s postavami z filmov a karikatúr, zvierat a farebných prvkov. Nezabudnite zvážiť pohlavie dieťaťa, pretože chlapci budú mať radi priestorovú tému a autá viac, a dievčatá - jemné farby s obrazom rozprávkových hrdiniek, kvetov a motýľov. Napríklad obrázky zvierat budú neutrálne a budú vyhovovať všetkým bez ohľadu na pohlavie. Podlahy z polymérov budú slúžiť ako skvelá základňa pre hru.

Hromadné 3D podlahy v obývacej izbe

Napriek tomu, že v obývacej izbe nie je rosolovitá podlaha taká bežná ako v iných miestnostiach, existuje veľký výber vhodných vzorov. Môžete vytvoriť abstraktnú kompozíciu, experimentovať s veľkolepým obrazom zvierat, vyzdvihnúť obrázky s večerným mestom alebo malebnou krajinou. Odvážnym rozhodnutím by bolo vytvoriť optickú ilúziu na podlahe.

Výhody samonivelačných podláh

\ t

Táto technológia, napriek svojej relatívne krátkej existencii na našom trhu, získalavýznamná popularita vďaka veľkému množstvu výhod tejto podlahy:

- Trvanlivosť prevádzky. Kompetentné položenie, použitie kvalitných materiálov, ako aj absencia švov je zárukou dlhého servisného pokrytia. Môžu trvať až päťdesiat rokov bez toho, aby stratili svoj reprezentatívny vzhľad.

- Hladký povrch. Po naliatí sa podlahy stanú skutočne hladkými, aj keď ste predtým čelili problému nedokonalého pokrytia.

- Nedostatok trhlín. Samonivelačné podlahy sa líšia od dlaždíc tým, že sú menej náchylné na mechanické poškodenie, aj keď ťažké predmety spadajú.

- Čistý náter. Nehromažďujú nečistoty, nezhromažďujú prachové častice a škodlivé mikroorganizmy.

- Environmentálna prijateľnosť. Nevystavujte škodlivé zložky a nespôsobujte alergické reakcie. Vyrobené z bezpečných, nehorľavých materiálov.

- Sila. Podlahy z kvalitného materiálu sú odolné voči vlhkosti a rôznym kvapalinám, teplotným extrémom, slnečnému osvetleniu. Nezmiznú a obraz sa nebude časom deformovať.

Vyššie uvedené charakteristiky prispievajú k dopytu po samonivelačných (polymérnych) podlahách. Uvedomte si však, že na správnu inštaláciu bude trvať značné množstvo času.

Ako nainštalovať samonivelačné podlahy

Atraktívnosť takýchto náterov môže vyvolať dojem, že výkonnosť takýchto technológiísprevádzané veľkými ťažkosťami. V skutočnosti je tento proces dosť drahý, ale vôbec nie komplikovaný, hlavnou vecou je dodržiavanie všetkých etáp, z ktorých každá sa bude posudzovať podrobnejšie.

Stupeň №1. Pripravte a vyrovnajte základňu.

Existuje niekoľko možností, ktoré závisia od materiálu. Ak sa zaoberáme drevenou základňou, je potrebné demontovať podlahové lišty, odstrániť stopy laku a lepidla, vyčistiť podlahu pred znečistením pomocou špeciálneho priemyselného vysávača. Ďalej je potrebné odstrániť prebytočnú vlhkosť, ktorá môže rušiť inštaláciu vysoko kvalitného náteru (nesmie byť viac ako 10% vlhkosti). Podlahy sú spravidla odmasťované práškom a potom aplikované na vyrovnanie zmesi.

Ak je na betón umiestnené percento vlhkosti, nesmie byť viac ako štyri. Podklad musí byť očistený od prachu a nečistôt, povlak musí byť vyrovnaný. Podlahy je možné položiť na dlaždice a na betón a na drevo. Hlavnou podmienkou je účinná nivelácia a správna príprava povrchu, bez ohľadu na materiál.

Stupeň №2. Naneste základný náter.

Je nevyhnutné aplikovať základný náter na čisté a rovné podlahy. Keď suší, musí byť povlak opäť vyrovnaný, aby sa pripravil na aplikáciu obrazu.

Stupeň №3. Naneste základný náter.

Na pripravený povrch by sa mala naniesť vrstva polyméru. Tento roztok by sa mal naliať, vychádzajúc zo vzdialenej steny. To sa robí v pruhoch a medzi dvomi susediacimi by nemalo prekročiť viac ako päť minút. žeAk chcete distribuovať roztok, musíte si vziať valček potiahnutý ihlou alebo veľkú špachtličku. Odporúča sa dodržať hrúbku vrstvy 3 mm.

Stupeň №4. Nakreslite obrázok.

Obraz (foto tkanina) musí byť zlepený pomocou malej vrstvy povlaku alebo bez neho, ak je podklad samolepiaci.

Stupeň №5. Povrchová vrstva.

Údaje musia byť potiahnuté polyuretánovým lakom, epoxidovými alebo inými finálnymi produktmi. Potom by mali podlahy vyschnúť a spravidla je potrebný týždeň na úplné vyschnutie, ale po 12 hodinách ich môžete prechádzať opatrne.

Samonivelačné 3D podlahy - foto

Samonivelačná podlaha má mnoho pozitívnych vlastností, čo zabezpečuje relevantnosť tejto technológie. Existujú rôzne možnosti dizajnu, ktoré vám umožnia vybrať si ten, ktorý sa hodí do konkrétneho prípadu. Dúfame, že naša malá fotogaléria Vám uľahčí výber.