Hrnce na kvety to robia sami: 100 fotografických nápadov

Chcete transplantovať rastliny a aktualizovať hrnce? Nenechajte sa ponáhľať do obchodu, možno vo vašom dome už sú položky, ktoré sú pripravené slúžiť vám novú službu. Pozrime sa, čo je zaujímavé a krásne, čo si môžete vymyslieť a urobiť sami!

Kachľový hrniec z kufra

\ t

Staré kufre vyzerajú veľmi zaujímavo - pri pohľade na ne prezentujeme fascinujúce cesty do vzdialených vzdialených vzdialeností, odkiaľ prinášame živé dojmy a nezabudnuteľné príbehy. Kufr tiež slúži ako verný spoločník a nevedomý divák našich dobrodružstiev.

Ak teda nájdeme tento zdanlivo nevšedný objekt v podkroví, môžu nás zaplaviť príjemné spomienky a určite s ním nebudeme chcieť spolupracovať. Namiesto toho, aby sme poslali kufor na večný odpočinok, odporúčame, aby sa z neho urobil krásny prvok výzdoby av kombinácii - útočisko pre izbové rastliny.

Na to potrebujeme:

- Kufrík (ak ho nemáte doma, vezmite ho od príbuzných alebo priateľov alebo choďte na miestny blší trh);
- expandovaná hlina alebo hlinená pôda;
- Vnútorné kvety (vyberte si, čo sa vám páči, hlavná vec je, že sa dostanú spolu so sebou a zmestia sa do kufra);
- Trvanlivá fólia (skleník alebo plátno na stôl);
- Zošívačka na nábytok;
- Lak, kefy, nátery, nátery na dekoráciu.

Najprv musíte ozdobiť kufor. Najuniverzálnejšou možnosťou je zakryť ju bielym. Odstráňte uzáver, budeme potrebovaťiba spodná hlboká časť. Všetky plochy utrite vlhkou handričkou a osušte alkoholom. Vonkajšiu časť kufra zakryte v dvoch vrstvách základným náterom (akryl) a nechajte uschnúť. Rohy a rukoväte sa nedajú dotknúť; Aby ste zabránili náhodnému zafarbeniu, nalepte na ne maskovaciu pásku.

Ak je to žiaduce, vonkajšia časť môže byť dodatočne dekorovaná technikou decoupage. Opravte prácu s lakom (najlepšie matné parkety) - tento krok je potrebný, ak chcete, aby produkt slúžil dlhú dobu.

Zakryte spodok nádoby fóliou, aby ste sa vyhli poškodeniu kufra v dôsledku kvapaliny. Film je pripevnený zošívačkou na nábytok pozdĺž horného okraja.

Zakryte dno expandovanou hlinkou, opatrne odstráňte rastliny z kvetináčov a usporiadajte ich, pričom nechávajte oblasti na následný rast odnoží. Vyplňte dutiny v zaliatej pôde

Nádoby sú pripravené! Dajte ho na zvolené miesto a obdivujte svoje stvorenie. Neskôr, keď zavlažujete, dávajte pozor na množstvo kvapaliny, pretože ak je príliš veľa, rastlina môže zomrieť, pretože nie sú žiadne otvory na odvodnenie. To platí pre všetky typy nádob.

Betónové nádoby

\ t

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je ťažké vrhnúť hrniec z betónu. Samozrejme, budete musieť pracovať trochu, ale výsledok bude veľmi trvanlivý a estetický. Budeme diskutovať o niektorých nuanciách práce a dostať sa do podnikania.

Je lepšie zachytiť betónovú zmes bez prachu, ktoráV predajných miestach nájdete materiály a nástroje pre kreativitu.

Ako formu môžete použiť plastové alebo lepenkové obaly z výrobkov, pretože sa jednoducho odstránia zo sušeného betónu. Je tiež vhodné použiť tenšie formy, ale vopred ich ošetrovať slnečnicovým olejom. Všetko, čo potrebujete, sú dve nádrže. Prvá by mala byť širšia, je potrebná pre vonkajšiu časť výrobku a druhá, užšia - pre vnútornú stranu. Skúste vložiť jeden do druhého - takže oceníte konzistenciu veľkosti a budúcej hrúbky steny.

Vo výrobnom procese budete potrebovať: formy, nožnice, spoľahlivú lepiacu pásku, stierku, lyžicu, betónovú zmes.

Betónová zmes sa miesi, až kým sa nezíska štruktúra jogurtu. Dodržiavajte pokyny výrobcu. Ak ste naliať viac vody, ako potrebujete, potom sa nebojte, pretože po chvíli sa objaví na povrchu. Vypustite ju a pridajte malé množstvo zmesi, rozdeľte ju po povrchu, formy by sa mali kontrolovať na prítomnosť otvorov. Ak ich nájdete, len pásku. Naplňte zmes vo veľkom tvare na polovicu.

Bez toho, aby sa čakalo, kým sa betón úplne nastaví, upevnite menší kontajner do vonkajšej formy. Je potrebné upevniť zhora pomocou lepiacej pásky. V tomto štádiu je dôležité zabezpečiť, aby bol malý formulár oddelený od väčšej formy najmenej o 1 cm, pretože inak bude vyrovnávacia pamäť cache krehká. Je možné odhadnúť, koľko bude nádoba naplnená počas výroby prvého kontajnera ponorením vnútorného tvaru dozmes.

Dajte betónu čas zmrazenia približne dva až tri dni. Lepiaca páska nie je potrebná. Po vypršaní nádoby možno nádobu starostlivo odstrániť. Ak je to ťažké, vyrežte kartón alebo plast nožom.

Zbavte sa drsnosti povrchu brúsnou handričkou. Hotovo!

Nádoby môžu byť zdobené alebo maľované. Sadiť rastliny a dať ich na prominentnom mieste - tak, že každý môže vidieť, čo ste majster alebo craftswoman ste!

Nádoba na zvyšky kachľových zvyškov

\ t

Po dokončení opravárenských prác majú mnohé domy dokončovacie materiály vrátane obkladačiek. Z neho si môžete vybudovať nezvyčajné hrnce, ktoré ozdobia interiér alebo záhradu.

Skladujte na takých materiáloch: lepidlo (pištoľ alebo moment), 4 dlaždice v jednej veľkosti, 4 ks. cítil.

Naneste lepidlo na jeden okraj dlaždice a okamžite ho zatlačte na zadnú stranu druhej dlaždice. Aby boli okraje čisté, použite rohož na navlečenie. Opakujte algoritmus pre každú dlaždicu. Tak získate základ pre produkt.

Fixované krúžky upevnite lepidlom na všetky 4 dolné rohy výslednej kocky. Vložte hrniec do kvetináčov. Hotovo!

Zvlášť príjemné je, že takýto hrniec je univerzálny, napríklad ho môžete použiť ako svietnik na záhradu.

Cachepo tkaniny

Jedným z najjednoduchších nápadov na zdobenie nevzhľadných kvetináčov je stehjednolôžkový poťah alebo veľké plátno s vreckami. Aby voda neprenikla na tkaninu, je potrebné umiestniť na spodok olejovú vatu. Môžete si vybrať ornament alebo textúru podľa svojho uváženia, a vo väčšine prípadov, rastliny nebudú musieť byť presadené, čo vám ušetrí čas a energiu.

Textílie by mali byť dostatočne husté a držať tvar. Pre samostatný kryt je potrebné vytvoriť valec s fóliou na vnútornej strane. Ak chcete plátno s vreckami, budete musieť pripraviť drôt základňu, ktorá bude opraviť formulár.

Odpružená polica s kvetináčmi

\ t

Na balkón alebo izbu si môžete postaviť peknú poličku, na ktorej môžete umiestniť kvety a pár sviečok.

Budete potrebovať: preglejku (bežné dosky alebo OSB s rozmermi 45x20, 45x18, 15x9 a dva fragmenty 17x9 cm); jeden pruh široký 1,5 cm, narezaný na lamely (dva 45 a 27 cm dlhé a 4 kusy po 15 cm); laná alebo laná; Lepidlo na opracovanie dreva; vŕtačka; skrutky 4x3 mm; tlač; náter na drevo; kefu.

Farbiť tyče - budú slúžiť ako hrany krabice zariadenia a samotnej police. Potom urobte otvor pre lano v najväčšej doske - bude to zadná stena. Odstráňte aspoň 1 cm od okraja.

Vyvŕtajte otvory na ľavej strane dosky určenej pre spodnú časť police, pričom odchyľujte 1 cm od okraja. Urobte otvory a na pravej strane nechajte 2,5 cm.

Vytvorte otvory a na zvislom fragmente pripojte súčasti. Použite tenší vrták a vŕtačku,odchod 3/4 cm od okraja. Vyvŕtajte otvory hrubším vrtákom tak, aby vyzerali elegantne. Zošívacie prvky.

Rozhodnite sa o veľkosti kvetináčov na kvety a vykonajte merania, ponechajte priestor na upevnenie na ľavej strane. Označte upevňovacie body - v strede av rohoch každej steny skrinky. Vŕtajte ich tenkým a hrubým vrtákom. Pomocou skrutiek pripevnite zásuvku k polici.

Naneste a rozložte lepidlo na spodnú časť police a hrany škatule, tam vložte tyče, zatlačte ju nadol. Podľa návodu na lepenie nechajte čas na schnutie.

Závit lana s koncami zviazanými do vodorovnej dosky. Natiahnite ho na veľkú dosku, umiestnenú vertikálne, a tiež kravatu uzlov. Hotovo! Na spodok škatule položte plátno a položte tam kvety alebo umiestnite hrnce. Na polici môžete umiestniť sviečky alebo iné ozdobné predmety, dať šálky s horúcimi nápojmi.

Nápady na hrnce v záhrade

V záhrade je oveľa slobodnejšie pristupovať k otázke výberu kontajnerov pre rastliny. Treba však pamätať na to, že je potrebné mať na pamäti, že zástupcovia flóry by mali byť vyberaní v závislosti od veľkosti kvetináčov. Ak je plavidlo plytké, potom použite vegetáciu s plytkým koreňovým systémom. Okrem toho, malé množstvo pôdy, ktoré sa bude musieť v niektorých prípadoch použiť, nebude schopné poskytovať potravinyakýkoľvek kvet. Preto v tomto prípade dávajú prednosť nenáročných zástupcov, napríklad krásne sukulenty alebo rastliny, ktoré sú vhodné pre skalku.

Zozbierali sme nejaké bláznivé, ale efektívne kompozície:

- Samostatné, veľké kvety so šťavnatými a bohatými zelenými rastlinami môžu byť zasadené do kúpeľne - takéto kvety sa nestratia ani v takej veľkej kapacite;

- Zo starého dreveného stola vyjde vynikajúci prírodný kvetináč - predstierať, že tam samy rastliny vyklíčili, môžete tam aj sadiť trávu a dať krásne konope;

- Staré autá, najmä tie staré, vyzerajú veľmi organicky s kvetmi vo vnútri, ako keby ste ich práve odoberali na transplantáciu;

- Neuveriteľne jemné a roztomilé papagájové klietky vyzerajú neuveriteľne roztomilé, maľujú ich v jasných farbách a odvážne sadajú tam, povedzme, machu a narcisoch;

- Niekedy rastliny vyklíčia na zdanlivo nemožné miesta, použijú to - rastlinné kvety v gumových čižmách, hrubú knihu so zažltnutými stránkami, spálené guľatiny.

Hrnce na kvety to robia sami - foto

V skutočnosti môžete použiť takmer akýkoľvek obľúbený objekt ako banku. Hlavná vec, že ​​závod bol vybavený potrebnými podmienkami pre život. Ponúkame na prezeranie výberu fotografií s krásnymi nápadmi na hrnce. Prajeme Vám príjemné prezeranie a inšpiráciu pre kreativitu!