Hojdacie kreslo to urobte sami (65+ fotografií)

Hojdacie kreslo možno právom nazvať starým kusom nábytku, pretože pred niekoľkými storočiami vytvorilo v mnohých domoch teplé domáce prostredie a teraz sa spoľahlivo usadilo v moderných interiéroch. Kývavý dizajn poskytuje špeciálne pohodlie, ktoré vám umožní relaxovať čo najviac po práci, alebo naopak zhromažďovať vaše myšlienky počas kreatívneho stúpania. K dnešnému dňu, na predaj nájdete rôzne modely, ale relaxovať v hojdacom kresle, vyrobené s jeho vlastné, oveľa príjemnejšie. V našom článku sa budeme zaoberať rôznymi spôsobmi navrhovania stoličky doma, medzi ktorými si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť.

Druhy sedadiel

\ t

Moderný trh ponúka veľký sortiment sedadiel, vrátane starých jednoduchých modelov na bežcoch a pokročilých multifunkčných dizajnov, prekvapujúcich svojou vonkajšou estetikou a pohodlím.

Dizajny húpacích kresiel

\ t

Rovnako ako všetky ostatné nábytok, hojdacie stoličky vyvíjajú v priebehu rokov, získavanie nových zaujímavých tvarov. Moderné interiéry svedčia o prítomnosti nábytku, ktorý môže nielen plniť niekoľko funkcií, ale má aj veľkolepý vzhľad, ako sú skladacie konštrukcie, ktoré sa dajú ľahko premeniť na polotrvanlivé alebo zavesené konštrukcie. Dizajnéri sa starali o mladé mamičky a vytvorili originálne hojdacie kreslo s kolískou.

ExistujeNiekoľko priaznivcov konzervatívnych názorov, ktorí dávajú prednosť tradičným stavbám vo svojom dome, pripomínajúc útulné krbové miestnosti starovekého Anglicka.

Materiály

Ak chcete urobiť hojdacie kreslo vlastnými rukami, musíte si vybrať materiál, s ktorým budete najľahšie pracovať, ako aj materiál, ktorý zabezpečí trvanlivosť konštrukcie. Medzi najobľúbenejšie materiály patria:

Drevo je spoľahlivý environmentálny materiál, ktorý sa ľahko spracováva, ale nie je lacný. Drevené hojdacie stoličky dokonale zapadajú do väčšiny interiérov, prinášajú teplo a pohodlie interiéru. Môžu byť doplnené elegantnými vyrezávanými prvkami, ktoré dodajú dizajnu rešpekt a eleganciu. Jeden z populárnych možností pre drevené stoličky - prútený ratan alebo prútie. Takýto nábytok je vyrobený výlučne ručne a lakovaný, pretože maľovanie môže narušiť vonkajšiu krásu výrobku;

Preglejka - môže dobre nahradiť drevo v domácej výrobe. Počiatočný materiál je oveľa lacnejší, takže sa nemôžete báť urobiť chybu v procese práce, nesprávne znížiť časť - jeho náhrada nebude znamenať veľké finančné náklady. Samozrejme, pokiaľ ide o trvanlivosť, preglejka je nižšia ako drevo, ale hojdacie stoličky z nej nevyzerajú menej atraktívne;

Kov - materiál sa používa na konštrukciu hlavného rámu. Nie je rentabilné, aby sedadlá a operadlá boli príliš chladné. Na tieto účely drevenérošty, tkané ratanové krytiny alebo mäkké matrace, čalúnenie. Kovová konštrukcia sa vyrába zváraním z rúr alebo kovaných prvkov. Tie sú schopné ich potešenie s ich zdobené ručne vyrábané vzory.

Medzi materiálmi na výrobu hojdacích stoličiek patrí aj plast. Priznajme si to, takéto konštrukcie sa nebudú líšiť v dlhej životnosti spolu s drevenými a kovovými výrobkami. Plast je omnoho citlivejší na mechanické, chemické účinky, hoci má rozsiahlu paletu farieb a rôznych foriem.

Hojdacie kreslo do-it-yourself: príprava na prácu

\ t

Výroba húpacích kresiel je pomerne pracný a pracný proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť. Najprv sa musíte rozhodnúť pre návrh a materiál na výrobu. Najčastejšie začiatočníci používajú preglejku, s ktorou je oveľa jednoduchšie pracovať. Ak máte zručnosti na prácu s kovom a vhodným vybavením, môžete si vyrobiť zvárané alebo kované stoličky, ktoré sa dajú použiť nielen v domácnosti, ale aj na verande alebo v záhrade. Môžete tiež urobiť veľké hojdacie kreslo z tyče, ale pod podmienkou, že viete, ako pripraviť materiál, a vedieť, ako s ním zaobchádzať. Pre začiatočníkov si môžete vyskúšať sami seba ako výrobcu hojdacieho kresla.

Pri výpočte je potrebné vziať do úvahy hmotnosť najväčšej domácnosti, aby sa predišlo spojeným problémomnadmerné zaťaženie na stoličke (nemyslite si, že budete môcť použiť taký nádherný, pohodlný kus nábytku sám, príbuzní určite nájdu chvíľku, aby sa do neho vpustili). Niekedy dochádza k incidentom, keď má zmontované hojdacie kreslo výhodu, naklonenú jedným alebo druhým smerom. Nezúfajte - situáciu môžete opraviť pomocou prídavného závažia na opačnej strane, napríklad niekoľkých drevených lamiel. Tak, aby sa stolička neprevrátila so silným nahromadením (a ak je v dome malé dieťa - tomu sa nedá vyhnúť), môžete k bežcom na zadnej strane pripojiť priečnu tyč, čím sa vytvorí dôraz.

Pre väčšiu pevnosť by mali byť všetky spoje upevnené pomocou skrutiek a lepidla (je lepšie použiť dvojzložkovú odolnosť proti vlhkosti). Je lepšie inštalovať na behúne ďalšie obloženia odolné voči opotrebeniu, ktoré predĺžia životnosť výrobku, ak ste sa už rozhodli, ako a čo urobíte, je potrebné urobiť jeho kresbu všetkými presnými meraniami. To môže byť ťažké pre začínajúcich remeselníkov to urobiť sami, takže môžete použiť schémy zverejnené na internete. Preto vyberáme nástroje (ich zoznam sa bude líšiť v závislosti od materiálu) a všetky potrebné doplnky.

Spôsoby výroby preglejkových kresiel

\ t

Preglejka je najvhodnejším materiálom na výrobu nábytku doma. Dáva príležitosť stelesniť akýkoľvekDesign nápady, napríklad, aby nielen obvyklý dizajn, ale aj visí hojdacia sieť stolička, hojdačka lavice alebo pohodlné ležadlo. Budete potrebovať preglejky listov (15 - 20 mm hrubé), skladačky a elektrická vŕtačka, brúsny papier, tenké nechty s veľkými uzávermi, kancelárske potreby (ceruzka, meradlo).

Detské hojdacie kreslo

\ t

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť pohodlný dizajn, je urobiť hojdacie kreslo bez klinčekov pre dieťa. Štyri hlavné časti by mali byť vyrezané z preglejky: dve strany, chrbát a sedadlo. Dať to všetko dohromady a držať spolu pre spoľahlivosť. Pri montáži sedadla je potrebné ho dodatočne upevniť na zadnej strane kolíkom. Ak ste si už istí svojimi schopnosťami, môžete pristúpiť k výrobe zložitejšej štruktúry pozostávajúcej z mnohých častí.

Hojdacie kreslo vo forme nejakého zvieraťa, napríklad vtipného slona, ​​sa stane veľmi originálnym variantom, ktorý nepochybne poteší každé dieťa. Budete stráviť trochu času na jeho výrobu, ale aké potešenie takého rockera prinesie dieťaťu! Maľovanie stoličky vo svetlých farbách a nezabudnite sa starať o chvost.

Tradičné hojdacie kreslo

\ t

Štandardné húpacie kreslo je možné vyrobiť pomocou nižšie uvedených schém. Najprv musíte urobiť vzory na veľkých listoch papiera alebo lepenky. Potom sú šablóny prenesené na preglejkové listy a rezané. akplatňa nie je väčšia ako jeden a pol centimetra, práca sa môže vykonávať ručnou pílou a pre hrubšie plechy sa používa elektrická. V tomto prípade by pohyby mali byť hladké, pretože akékoľvek trhnutie alebo náhle zastavenie určite zanechá značku. Z hotových častí to nebolí odstrániť drsnosť s brúsnym papierom, potom sú ošetrené antiseptikami. Potom sa výrobky zbierajú podľa schémy a natierajú alebo otvárajú lakom.

Neobvyklé návrhy pre dom a záhradu

Ako sme už povedali, moderné hojdacie stoličky majú často nezvyčajné formy, ktoré vyzerajú veľmi pôsobivo. Môžete napríklad urobiť stoličku z bežcov a priečnych koľajníc. Urobiť to nepredstavuje veľa ťažkostí, ale pohľad bude ohromujúci. Postup sa nelíši od predchádzajúcej metódy: obrysy častí prenášame na preglejku, striháme, brúsime, spracovávame špeciálnymi prostriedkami. Ďalej zložte konštrukciu, počnúc spojením bočných strán s tromi priečnymi priečnikmi. Pomocou bežných skrutiek upevnite dosku, čím sa vytvorí zadná časť a sedadlo. V záverečnej fáze môžu byť čiapky pokryté zátkami alebo tmelom. Celá konštrukcia je potiahnutá lakom alebo farbou.

Podobným spôsobom môžete postaviť húpací obchod, v ktorom sa môžu ubytovať dve alebo tri osoby naraz. Samozrejme, že nebude dávať amplitúdu nahromadenie ako stolička, ale verte mi, že radosť bude celkom hmatateľné. To bude vyžadovať dodatočnú priečnu rovinu uprostred konštrukcie,ušetrí pred ohnutím lamiel sedadla.

Pôvodná moderná verzia je tiež lehátko s markízou, ktoré sa stane výnimočnou možnosťou na relaxáciu v záhrade. Základňa lôžka je tvorená priečkami, na ktoré si môžete pohodlne položiť mäkký matrac. Markíza sa vyrába rovnakým spôsobom alebo sa používa hrubá nepremokavá tkanina.

Výroba hojdacej stoličky z kovu

\ t

Samozrejme, ak hovoríme o kovových stoličkách, prvá vec, ktorá nás napadne, je vynikajúci dizajn s elegantnými kovanými železnými prvkami. Takéto diela si však vyžadujú skutočné zručnosti a špeciálne nástroje, takže budeme hovoriť o zjednodušených verziách. Napríklad si môžete vyrobiť stoličku zváraním kovových rúr. Tento dizajn je skôr ako ležadlo, pretože má látkové sedadlo.

Je potrebné pripraviť 22 mm kovové tyče, zvárací stroj, farbu a kus hustej tkaniny. Najprv urobíme výpočty, zostavíme schému a vyrežeme prúty požadovanej dĺžky. Ďalej krok za krokom zvaríme štruktúru. Najťažším momentom bude ohýbanie kovových tyčí. Môžete to urobiť, ako je znázornené na fotografii, pomocou odolného stromu s rozsiahlym kmeňom. Jeden okraj tyče musí byť zasunutý do bodu rozdvojenia trupu a páková trubica musí byť nasadená na druhú, pohybom, ktorým môžete dosiahnuť požadovaný ohyb. Keď je dizajn plne pripravený - mal by byť natretý. Potom urobíme vzor a pošleme náš dizajn.plátený sedadlami.

Hojdacie kreslo Do-it-yourself - fotografické nápady

Na záver ponúkame návštevu našej galérie. Tu sme zbierali najlepšie fotografie húpacích kresiel domácich remeselníkov vlastnými rukami. Možno, že niektoré z týchto myšlienok vás inšpirujú k vytvoreniu vlastných, odlišných od iných, nádherných stoličiek. Šťastné prezeranie!