Hnedá kuchyňa: 80 nápadov na dizajn fotografií

Hlavnými zložkami úspešne vytvoreného kuchynského dizajnu sú pohodlie a estetika. S týmito dvoma vlastnosťami, môže majiteľ domu pokojne zvážiť kuchynský priestor útulný. Hnedé odtiene v interiéri sú odvážnym a kreatívnym prístupom. V kombinácii s organickým typom dekorácie, individuálne zvoleným nábytkom a doplnkami môže čokoláda vyžarovať štýl, lesk a eleganciu. Pri menej starostlivom výbere všetkých jednotlivých detailov existuje riziko, že priestor bude tmavý. Preto vám povieme, ako zariadiť hnedú kuchyňu, ktorá bude môcť potešiť svojich majiteľov každý deň a spôsobiť extatický pohľad na hostí domu.

Hnedá farba a kombinácie s ňou

Káva odtiene tak krásne, ako zákerné v interiéri. Nie sú kombinované so všetkými ostatnými farbami. Existujú určité pravidlá kombinácie, ktoré by ste mali určite venovať pozornosť pred začatím opráv. Jednou z najúspešnejších možností na vytvorenie monochromatickej hnedej kuchyne je kombinácia teplej a studenej palety rovnakej farby. Napríklad svetlo hnedá a káva. Týmto spôsobom môžete vytvoriť svetlý a príjemný kontrast. Jasnejšie akcenty budú kombinované s nasledujúcimi odtieňmi: tyrkysová, ružová, limetková. Menej odvážny, ale jemnejší tandem bude hra hnedej s béžovou alebo broskyňou. Zvlášť harmonicky táto možnosť vyzerá v prípade jasného rozdelenia farebnej palety do zón(napr. béžový nábytok a steny hnedej podlahy alebo kávy a biela kuchynská podlaha). Šedá a hnedá gama bude dobrým a citlivým riešením pre akýkoľvek štýl. Grafitový tón vyzerá exkluzívne s hnedou.

Interiéry

Jedným z hlavných znakov hnedej farby je, že sa spája s rôznymi štýlmi interiéru, čo ich robí ešte viac jedinečnými. Jedna miestnosť, bude dotyk tepla a pohodlia, druhá pridá zdržanlivý konzervativizmus.

Hnedá kuchyňa v klasickom štýle

Po mnoho rokov je klasický dizajn interiéru spojený s hnedou farbou. To nie je prekvapujúce, pretože nielen steny a podlaha môžu pôsobiť ako kávové pozadie, ale aj tradičná luxusná sada prírodného dreva (jelša, dub, javor), ako aj zaujímavé čalúnenie nábytku. Lustre z drahých kovov, zaujímavé maľby a staré kuchynské doplnky budú vyzerať skvele v kombinácii so všetkými odtieňmi hnedej.

Hnedá kuchyňa v modernom štýle

Je to dobrá voľba ľudí, ktorí si cenia predovšetkým pohodlie a stručnosť. Moderný štýl neakceptuje množstvo akýchkoľvek predmetov, neprepúšťa priestor s textilnými predmetmi a príliš pestrými akcentmi. Ideálna kuchyňa v tomto dizajne je extravagantné sklenené doplnky (riady, figúrky), prírodné povrchy a prísne usporiadanienábytok. Hnedá farba sa môže stať zvláštnym zvýraznením, vďaka ktorému bude miestnosť teplejšia a útulnejšia. Fasády z lesklej kávy budú perfektne kombinované s ľahšími povrchovými materiálmi a nezvyčajnými vzormi na závesoch.

Kuchyňa s hnedou krajinou

Nedbalý rustikálny pôvab tohto dizajnu vyzerá skvele v kombinácii s hnedou farbou. Odtieň mliečnej čokolády a ľahkého dreva sa môžu použiť na dekoráciu (napríklad drevené dosky alebo imitácie trámov na podlahe). Zdobiť hnedú kuchyňu v štýle krajiny, ktorú potrebujete s pomocou výrobkov z hliny a kameňa. Toto je mimoriadne dôležité pre kuchyňu, kde aj originálne jedlá budú zaujímavým doplnkom.

Kuchyňa v podkroví

Priemyselný dizajn v New Yorku sa vyznačuje drsným hrubým povrchom (surová tehla alebo imitácia betónových stien), prírodnými materiálmi z dreva a podkrovným chaosom. Na pozadí hnedej farby, bude takáto kuchyňa vyzerať naozaj exkluzívne a drahé. Nezabudnite, že hojnosť tieňa kávy môže stmaviť miestnosť. Preto by bolo lepšie usporiadať steny a podlahové krytiny kuchyne v podkroví v dvoch rôznych odtieňoch - svetlých a tmavších.

Hnedá kuchyňa v modernom štýle

Zvolený štýl štýlu umožňuje kombinovať rôzne farby, textúry a materiály v interiéri kuchyne. Najlepšie je napríklad kávový nábytokDodatok so sadou sklenených dverí alebo kovových vložiek. Pri výbere ďalších odtieňov v dokončovacích materiáloch je potrebné mať na pamäti, že pozadie by nemalo byť príliš tmavé. Môže sa riediť v béžovej, citrónovej alebo bielej farbe.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Správna voľba podlahových a stenových krytín pre hnedú kuchyňu nie je 50, ale až 70% úspechu v harmonickom dizajne. Materiály musia spĺňať všetky dôležité funkčné a estetické kritériá.

Paul

Povlak musí nevyhnutne odolávať mechanickému a chemickému poškodeniu. Tiež je potrebné venovať pozornosť jednoduchosti starostlivosti. Takéto kritériá sú veľmi dôležité, pretože ovplyvňujú životnosť renovácie kuchyne. Doska sa zmestí do hnedej kuchyne v štýle minimalizmu, moderný, Provence, podkrovie. Laminát je univerzálny pre rôzne konštrukčné smery. Napríklad kuchyňa vo vidieckom štýle ozdobí podlahu imitáciou dreva, miestnosť s hi-tech poznámkami bude mať laminát s neobvyklým vzorom. Linoleum a samonivelačná podlaha sú tiež časom preverené a všestranná vonkajšia rozmanitosť.

Steny

Najlepšie v hnedej kuchyni bude vyzerať svetlé netkané tapety alebo panel. Prvá aj druhá možnosť sú mnohostranné. Napríklad, pre lakonické monochromatické kuchyne, budú reliéfne tapety vyhovovať, a pre svetlé a extravagantné - monochromatické matné. Plastové panely vyzerajú dobre v modernom dizajne a dreve - v štýle podkrovia, krajiny a klasiky.Tiež čokoládové tóny dobre ladia s prírodným kameňom, ktorý sa používa na dekoratívne pokovovanie.

Strop

Strih strop môže úžasne pozrieť na hnedom pozadí. Je praktický, funkčný a trvanlivý, čo je dôležité. Jednoduchá montáž a vonkajšia odroda (lesklá, matná, saténová, kombinovaná, reliéfna) budú univerzálne a jedinečné pre rôzne kuchynské priestory.

Osvetlenie

Voľba svetelných zdrojov pre hnedú kuchyňu by sa mala brať veľmi zodpovedne, pretože príliš studené osvetlenie spôsobí, že miestnosť bude nepohodlná a príliš svetlá stmavnú farby nábytku a dekorácie. Ideálnym riešením by v tomto prípade bolo mierne žltkasté sfarbenie. Použitie monochromatického moderného osvetlenia, ktoré sa bude používať v rôznych častiach kuchyne, bude skvelým doplnkom každého interiéru. Ak chcete priestor rozdeliť do dvoch rôznych zón, mali by ste sa bližšie pozrieť na podlahové svetlá alebo LED pásik, ktorý je najčastejšie zapustený do slúchadiel.

Dizajn hnedej kuchyne - foto

Zhromaždili sme zaujímavé fotografie, ktoré jasne ukazujú všetky hlavné črty, farebné kombinácie a štýlové riešenia, ideálne pre hnedú kuchyňu. Šťastné prezeranie!

Video: Hnedá farba v interiéri kuchyne