High-tech štýl bytu: 85 dizajnérskych nápadov

High-tech je jedným z najpopulárnejších moderných štýlov, ktorý kombinuje funkčnosť a minimalizmus. Ako prirodzené pokračovanie postmodernizmu je úplne založené na nových technológiách. To sa odráža v samotnej definícii. Hi-tech alebo špičková technológia nie je nič viac ako špičková technológia. Od ostatných oblastí sa odlišuje úplnou absenciou bezvýznamného dekoru. Všetko je prísne, stručné a praktické. Namiesto dekorácie - efektná hra svetla a odrazov na chrómovaných povrchoch.

Vlastnosti štýlu

High-tech - vylepšená interpretácia urbanistického štýlu, ktorý vznikol pri plánovaní priemyselných zariadení. Pôvodne sa používala v architektúre. Prvá vlna pochádza zo začiatku 60. rokov, druhá - trvá od konca 70. rokov až po súčasnosť.

Významnú úlohu pri vzniku koncepcie zohrala anglická architektonická skupina Arkigrem, ktorá začala aktívne zavádzať prvky sci-fi a pop art do architektúry. Centrum Parížskeho Pompidou, postavené v roku 1977, bolo prvou významnou budovou. Hoci pôvodne skeptický k projektu, v 90. rokoch sa stal uznávaným medzníkom v Paríži.

V súčasnosti sú hi-tech úzko prepojené s takými oblasťami, ako sú biotechnológie a ekologické technológie. Tieto trendy vznikli v dôsledku zelených trendov. Sú to špičkové technológie, ale zároveň sa snažia o organické spolužitie s prírodou. Hi-tech takmer neguje prírodné materiály.

V takýchto interiéroch nie jeskrýva funkčnosť. Rovnako ako podkrovie, umožňujú otvárať komunikáciu: potrubia, vzduchové kanály, armatúry. Hlavné materiály, ktoré prevládajú vo všetkom, sú chrómová oceľ, betón, sklo a plast.

Hlavné črty high-tech v interiéri bytu:

- Formuláre: jasné a geometrické, jednoduché, lineárne, stručné;

- Farby: biela, čierna, sivá, kovová, sýte svetlé farby ako žltá, zelená a červená;

- Konštrukcie: otvorené kovové prvky, rúrkové konštrukcie, rebríky, ktoré sú vedené vonku;

- Osvetlenie: avantgardné lampy, zónovanie, viacúrovňové osvetlenie, miestne osvetlenie;

- Nábytok: jednoduchý, lesklý, v tóne stien, často zabudovaný, čo najjednoduchší a najúčinnejší;

- Dvere a priečky: ľahké, posuvné, kovové alebo priesvitné materiály;

- Okná: obdĺžnikové, veľké, bez objemných textilných závesov;

- Povrchová úprava: minimálna, hrubá, s holými stenami, otvorená výstuž;

- Technika: čo najmodernejšie, funkčné a kompaktné, môžu byť zapustené do výklenkov alebo skríň.

Nedostatok dekorácie je kompenzovaný prácou textúry. Sú to lesklé a lesklé kovové povrchy, reliéfna omietka, surové tehly. High-tech byt by mal byť svetlý a priestranný. Osvetlenie - druhý hlavný nástroj na vytvorenie pohodlia. Čím je to ťažšie, tým lepšie.

Obývacia izba v high-tech štýle

Minimalistický, funkčný aPraktický hi-tech - jeden z najlepších štýlov na zdobenie obývacej izby. Je rovnako vhodný pre veľké miestnosti, ktoré sa zdajú byť ešte priestrannejšie a pre malé miestnosti, ktoré sú vizuálne rozšírené o svetlé a reflexné plochy.

Primárne farby sú biele a studené sivé. Môžete ich zriediť farebnými akcentmi: červenou, žltou alebo oranžovou. Dajú teplý pocit do miestnosti, ktorej okná sú orientované na sever. Slnečná a teplá obývacia izba osvieži svetlé odtiene modrej a zelenej. Hlavná vec - nepreháňajte to s farebnými doplnkami. Hi-tech na minimalizmus a netoleruje preťaženie.

Na steny sa používajú textúrované omietky, matné alebo lesklé farby, netkané tapety. Obklady hrubým, veľkým kameňom alebo surovou tehlou zapadajú do mestských prúdov. Na dekoráciu - zrkadlo alebo sklenené panely.

Moderné stropy - lesklý streč, zavesený alebo roštový. Čím zložitejší je dizajn, tým lepšie. Linoleum alebo praktický lesklý laminát odolný proti opotrebeniu sa umiestni na podlahu. Vhodné pre veľké podlahy. Vykurovací systém môžete vybaviť.

Čalúnený nábytok - jednoduchý a stručný, monofónny. Existuje len veľmi málo textílií. Okno môže byť zdobené rímskymi žalúziami alebo svetlými roletami. V priebehu skrine s posuvnými dverami a vysokými regálmi s kovovým rámom a sklenenými policami. Vyzerá to zaujímavé moderné elektrofireplace. Prípadné dekorácie sú sklo alebo kov, neobvyklých tvarov a textúr. Vyzerá dobre a surrealisticky alebo modernenezvyčajné formy.

Malá obývacia izba môže byť kombinovaná s kuchyňou alebo balkónom. Ľahké plastové alebo sklenené priečky sú populárne v hi-tech. Tento štýl sa často používa pri návrhu štúdiových apartmánov.

Dizajn kuchyne v high-tech štýle

High-tech kuchyňa je skutočná pracovná oblasť s viacerými úlohami. Tu sa jednoduchosť a funkčnosť tejto oblasti objavujú v celej jej kráse. Používa sa každý centimeter priestoru a vysoká vyrobiteľnosť uľahčuje každodenný život.

Umývateľné tapety, vodotesná farba, obkladačky a dekoratívne panely sa vo veľkej miere používajú na dekoráciu. Kuchynské vybavenie je zabudované do súpravy. Vyzerá štýlovo s kovovými alebo drevenými rámovými skriňami a lesklými farebnými fasádami ako prízvuk.

Sklo, hliník, nehrdzavejúca oceľ, dlaždice sú veľmi praktické v kuchyni. Všetky povrchy sa ľahko čistia, nebojí sa vlhkosti a mastnoty. Dávajte pozor na veľký sklenený jedálenský stôl a stoličky s kovovou základňou. Jedlá - jednoduché a stručné.

V kuchyni v štýle high-tech - minimum textilu a dekor, ale všetky tie najnutnejšie je vždy po ruke. Kuchynské spotrebiče, štýlové stojany, originálne futuristické doplnky ľahko nahradia zbytočné doplnky.

Spálňový dizajn v high-tech štýle

Zdá sa, že high-tech nie je dosť útulný štýl pre spálňu. Môže však harmonicky zapadnúť do moderného interiéru. Hlavnou vecou nie je šetriť na kvalite aoriginality.

Ľahké upokojujúce farby sú ideálne na farbenie stien spálne. Ako dekorácia - čiernobiele fotografie alebo plagáty v elegantných kovových rámoch. Na podlahu môžete položiť praktický koberec alebo útulný koberec s vysokým vlasom, najlepšie jemnými odtieňmi.

V prípade okien sú vhodné tmavé záclony s čiernym lemom, ktoré svetlo vôbec nenechávajú. Viacúrovňové osvetlenie poskytuje pohodlie kedykoľvek, vo dne alebo v noci. Farebné neónové svetlá uľahčujú vytváranie nálady a atmosféry.

Čím menej nábytku, tým lepšie. Veľká šatníková skriňa môže byť zabudovaná do výklenku, aby sa zmestila do steny. Hlavným prízvukom je posteľ. Teraz je zaujímavá forma a konfigurácia modelu. Veľmi dobre sa hodia aj vysoké zrkadlá a ako príslušenstvo sú vhodné nezvyčajné nočné svetlá.

Návrh detskej izby v hi-tech štýle

Detská high-tech miestnosť je skutočný nález. Tu môžete priniesť futuristické a fantastické motívy na absolútne. Aktívne sa využíva téma vedy a vesmíru. Nie je to len zábavné a zaujímavé, ale aj motivuje deti, aby zažili svet okolo seba. Okrem toho, na rozdiel od vtipné kreslené interiéry, stručné high-tech je nepravdepodobné, že obťažovať dieťa s vekom. Pridaním niekoľkých akcentov môžete jednoducho zmeniť detskú izbu na dospievajúcu izbu.

Druhým plusom je, že hi-tech, ako žiadny iný štýl, smeruje k multifunkčným transformátorom. Takýto nábytok sa dá ľahko meniť akoa vyrastá dieťa. Prefabrikované konštrukcie ľahko skryjú všetky nepotrebné a uľahčia rozšírenie priestoru pre hry a rekreáciu. Ten istý stôl v priebehu rokov slúži ako pracovisko, pretože s dieťaťom rastie a mení sa. Lôžka s vstavanými skriňami, sklopnými stolmi, funkčnými výklenkami, skrytými policami - to všetko je vhodné pre deti aj dospelých.

Dizajn hál high-tech

Jednoduchá a pohodlná chodba je to, čo je potrebné pre pohodlie domácnosti a prvý dojem pri príchode hostí. Nedostatok výzdoby, jednoduché línie a geometrické tvary hi-tech umožňujú racionálne využitie malého priestoru.

Namiesto nočných stolíkov a skríň sa nachádza jedna veľká priestranná nástenná skriňa so zrkadlovými posuvnými dverami. Namiesto masívnych lustrov a smiešnych plafondov sú po celom obvode rozptýlené reflektory. Osvetlenie nábytku pomôže vytvoriť mäkké osvetlenie, ktoré vyhladí studené odrazy skla a kovu.

Je oveľa ľahšie odstrániť high-tech chodbu kvôli absencii zbytočných častí. To je dôležité, pretože práve tu sú ulice a oblečenie. Pranie plastov, skla, kovov, a to aj bez zložitých čistiacich prostriedkov.

Návrh kúpeľne v štýle hi-tech

High-tech v kúpeľni má dve hlavné výhody.

Po prvé, ide o pohodlie a hygienu. Plast, sklo, oceľ, dlaždice sa ľahko čistia, nenosia sa, nehnijú a nerobianapučiavať. Nemajú strach z kolísania vlhkosti a teploty, ako je drevo. Pri pravidelnej starostlivosti sú plesne a plesne vylúčené.

Po druhé, tento priestor. Ľahký a minimalistický hi-tech s prepracovaným osvetlením je jedným zo štýlov, ktoré dokážu vizuálne zväčšiť miestnosť. To platí najmä pre malé kúpeľne, ktoré by zároveň mali obsahovať všetky potrebné inštalácie, spotrebiče a ďalšie drobnosti. Mimoriadne zaujímavý je čierno-biely povrch s jasnými farebnými prvkami.

Nemôžete sa tiež obávať, ako skryť potrubie. V hi-tech je to štýlová funkcia, nie nepríjemná prekážka. Namiesto nábytku - kompaktné a ľahké otvorené regály, ktoré takmer nezaberajú miesto. Namiesto dekorácie - veľké a široké zrkadlo so svetlom a sklenenou poličkou. Mixéry, batérie a rukoväte - lesklé a chrómové. Venujte pozornosť štýlovým minimalistickým súborom tácky, fliaš a nádob.

High-tech byt - foto

Pre nové nápady a inšpiráciu Vám ponúkame výber z najlepších fotografií interiérov high-tech apartmánov! Tento módny a súčasný štýl bude harmonicky zapadať do každej miestnosti. Šťastné prezeranie!