High-tech domy (90 fotografií): projekty a nápady

Domy špičkových technológií sú stelesnením vynikajúcich architektonických riešení a nových technológií. Sú multifunkčné a ergonomické a za vonkajšou jednoduchosťou skrýva najkomplexnejšie riešenia. Vymýšľa sa tu mnoho užitočných funkcií, ako je automatické zapínanie a vypínanie zariadení, nastavenie vykurovania a moderné komunikačné systémy. V ďalšom článku sa pozrieme na vlastnosti high-tech súkromných domov, ako aj na niektoré úspešné projekty.

Vlastnosti štýlu v architektúre

Ultra-moderné domy v high-tech štýle prekvapenie s ich neobvyklé formy, ich konštrukcia môže byť pripísaná na najdrahšie projekty, ale počas prevádzky plne pokrývajú náklady vzhľadom k dostupnosti moderných technológií. Pre exteriér domu sú charakteristické také základné vlastnosti ako:

- Veľké rozmery budov, ktoré poskytujú veľa voľného vnútorného priestoru;

- prevaha geometrických línií pomocou kubických tvarov;

- Steny budovy majú hladký povrch bez nadmernej dekorácie alebo drobných architektonických foriem;

- Pre budovy, biela, čierna, sivá (strieborná) sú typické farby;

- Maximálne množstvo skla - miestnosť by mala byť priestranná a svetlá, tak veľké panoramatické okná sú inštalované a celé fasády sú presklené. Sklo má zároveň špeciálny film, ktorý je schopný odpudzovať ultrafialové svetlošetrí pred prehriatím v lete;

- Ploché ploché strechy sú zvláštnym atribútom štýlu. Strecha môže byť presklená alebo môže byť vybavená základňou pre rekreačnú oblasť, okrasnou záhradou, športovým ihriskom;

- Existencia komplexného osvetlenia fasády;

- Ako stavebný materiál sa používajú betón, sklo a kovy, hoci je možné stretnúť sa s modernými projektmi postavenými z dreva alebo s vonkajšou úpravou s drevenou obkladačkou.

Za zmienku stojí aj veľké terasy, ktoré často dopĺňajú plyšový bazén.

Zvláštnosť high-tech štýlu sa prejavuje nielen v externej architektúre, ale aj v dostupnosti moderných metód, vďaka ktorým je život najhospodárnejší. Napríklad inovatívna metóda tepelnej izolácie umožňuje znížiť tepelné straty o polovicu. Solárne panely a veterné turbíny vám umožňujú poskytovať autonómne zásobovanie budovy elektrinou. Vlastné studne, zariadenia na zber zrážok - to všetko umožňuje nájomcom poskytovať čo najpohodlnejšie životné podmienky.

Rôzne high-tech štýly

V súčasnosti existuje niekoľko štýlov štýlu. Samozrejme, sú zjednotení spoločnou myšlienkou vybudovať domy budúcnosti - krásne funkčné budovy, ktoré ohromujú svojím dizajnom a dostupnosťou najnovších technológií. Majú však svoje vlastné charakteristiky.

Priemyselný smer

\ t

Projekty nesú duch priemyselnej výroby a stelesňujú ich vlastnosti. Najmäfasády zahŕňajú rôzne otvorené komunikácie, rúry, kovové káble a trámy, spojovacie materiály, zámerne odkryté. Pri súkromných domoch sa takéto prvky používajú len zriedka, najmä sú súčasťou globálnych projektov priemyselných podnikov.

High-tech s geometrickou architektúrou

\ t

Tento smer je najbežnejší v architektúre obytných budov. Existujú jednoduché a zložité geometrické línie, kubické formy budov nachádzajúcich sa na rôznych úrovniach. Dom s priestrannými terasami a lodžiami má osobitnú milosť.

Bionic high-tech

Na rozdiel od dvoch predchádzajúcich druhov je bionická architektúra zameraná na konvergenciu s prírodnými prvkami. Príkladom by mohol byť high-tech dom z dreva - ekologicky šetrné a prekvapivo trvanlivé suroviny. Zvonku je možné vysledovať všeobecné črty smeru - ploché strechy, globálne zasklenie a terasu, ale budova už nie je tak stručná. Domy môžu opakovať prírodné prvky: byť ako kukla, web, shell, atď

Moderné projekty high-tech štýlových domov

Keď sme sa rozhodli postaviť dom v high-tech štýle, môžete ísť jedným z dvoch spôsobov - objednať si výstavbu podľa štandardného projektu s pripravenou dokumentáciou a chybnými výpočtami alebo vytvoriť individuálnu, kde budú zohľadnené všetky želania budúceho majiteľa. Výstavba na štandardnom projekte bude stáť niekoľkolacnejšie a práca sa môže začať v krátkom čase, ale individuálne plánovanie môže byť oveľa pohodlnejšie. Ktorý spôsob výberu závisí od osobných preferencií. Zoberieme do úvahy niektoré z najzaujímavejších projektov.

Malý jednopodlažný dom

\ t

Pre majiteľov malých pozemkov, ktorí chcú nájsť pohodlné, krásne obydlie, sa môžete ubytovať na malej jednoposchodovej budove, ktorá dokonale zapadne do okolitej krajiny. To je dobrá voľba pre bakalárov alebo starších párov, ktorí uprednostňujú bývanie v prírode.

Ako je znázornené na fotografii, štýl je jasne vyjadrený prítomnosťou kubického tvaru, plochej strechy, veľkých okien, ako aj bielych, šedých podšívkových farieb. Tento projekt kombinuje obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu, takže vnútorný priestor je celkom svetlý a priestranný a dve spálne umiestnené na opačných stranách domu, aby bolo možné cítiť úplné súkromie.

Dvojpodlažná chata s garážou

\ t

Dvojposchodové budovy majú osobitné výhody. Po prvé, poskytujú viac príležitostí na realizáciu špeciálnych architektonických foriem, usporiadanie viacúrovňových terás, garáží a pod. Tento dom má väčšiu využiteľnú plochu a je vhodný pre plnohodnotnú rodinu. Prvé poschodie spravidla využívajú spoločné priestory, ktoré nie sú oddelené stenami: obývacia izba, kuchyňa, jedálenský kút a na druhom poschodí sú spálne,deti. Garáž, ktorá sa nachádza pod jednou strechou s domom, je moderným racionálnym riešením, ktoré je charakteristické pre high-tech projekty.

Toto usporiadanie šetrí oblasť miestnej oblasti a poskytuje jednoduchú prevádzku. Okrem toho výrazné úspory pri vykurovaní garážového priestoru a pokládke komunikácií. Pohodlie plánovania spočíva aj v tom, že strecha garáže sa úspešne využíva na usporiadanie terasy, z ktorej sa otvára výstup z haly druhého poschodia. Venujeme pozornosť aj tomu, že územie garáže je úspešne oddelené od obytného priestoru chodníkom, ktorý si zachováva zápach a hluk.

High-tech dom so strechou v prevádzke

\ t

Plochá strecha poskytuje viac práv na racionálne rozloženie priestoru. Dobrou možnosťou by bolo zariadiť rekreačnú oblasť, kde si môžete zariadiť potrebný nábytok, ozdobiť okrasnú záhradu a dokonca postaviť bazén. V druhom prípade budú potrebné veľmi presné výpočty stavebného plánu a posilnenie základu, pretože budova bude dosť ťažká. V predstihu je potrebné zvážiť systém dodávky vody do bazéna a jeho odvodnenie. Plochú strechu možno použiť aj na montáž solárnych panelov, čo výrazne ušetrí na elektrine - teraz je to veľmi populárne v európskych krajinách a nie len.

Elegantný dom na svahu

Niekto by mohol odradiť stavbudomy na úbočí, predovšetkým - ich nebezpečenstvo a vysoké náklady. Na rozdiel od toho, tieto domy boli postavené veľa, a podľa odborníkov, výstavba domu v hornatej oblasti má mnoho výhod.

Po prvé, náklady na takýto pozemok sú podstatne nižšie, než by sa dalo ušetriť, a po druhé, z okna sa otvára jednoducho očarujúci panoramatický výhľad. Takéto domy sa nebojí záplav a je možné získať kaskádovú štruktúru s priestrannými terasami na každom poschodí, ako je znázornené na fotografii.

Prízemie často ide hlboko do reliéfu na jednej strane a na druhej strane von. Tu sa najčastejšie organizujú garáže alebo technické miestnosti, hoci nie je vylúčená opačná možnosť s garážou na hornej úrovni (v závislosti od dostupnosti).

Niekoľko slov o interiéri

Interiér high-tech domu je v prvom rade priestorovým usporiadaním s minimom oddielov. Tu sa miestnosti spájajú čo najviac, čo dáva situácii svetlo a vzduch. Okrem prirodzeného osvetlenia, voľne vstupuje do domu cez panoramatické okná, ďalšie nočné svetlá, ktoré by mali byť dostatočne jasné, si zaslúžia pozornosť, takže v interiéri je pomerne málo svietidiel.

Prvé poschodie je obsadené jediným územím, ktoré zahŕňa kuchyňu s pracovným priestorom, jedáleň a obývaciu izbu, odkiaľ vedie schodisko k ďalšej úrovni. Všetky spotrebiče umiestnené vo varnej zóne by mali byťzabudované, neblokujú rozsah. Steny sú zdobené v jasných farbách a výzdoba je takmer neprítomná - akcenty v tvare farebných vankúšov, plafondov atď. Môžu zohrávať svoju úlohu a miestnosť nebude studená a prázdna - útulný nábytok, koberce a teplý krb vytvoria pohodlie.

V druhom poschodí sú súkromné ​​izby: izby, detské izby, atď. Je tu vítaný dizajnový nábytok neobvyklých tvarov, originálne svietidlá, ktoré zdôrazňujú stručnosť a eleganciu štýlu.

High-tech domy - fotografie a projekty

\ t

V našej galérii môžete vidieť veľa krásnych fotografií domov v high-tech štýle. Jednoposchodové a viacvrstvové, kubické a zaoblené - všetky ohromujú svojou kombináciou krásy a modernosti. Možno, že zoznámenie s výberom fotografií vám pomôže navrhnúť svoj sen domov. Šťastné prezeranie!