Hi-tech obývacia izba: 75 fotografií a nápadov

Jedna z hlavných miestností bytu, kde sa konajú rodinné oslavy a recepcia hostí je samozrejme sála. A ako chcete, aby bola originálna, priestranná a nikdy neprestávala ohromovať svojou modernitou. High-tech dizajn pomôže vyjadriť dobrý vkus a túžbu majiteľov prijímať len to najlepšie zo života, funkčné a praktické. Tu je absolútne kozmická situácia plná svetla, slobody priestoru a najvážnejších inovácií technického pokroku.

High-tech funkcie

Každý smer má svoje charakteristické znaky, ktoré ho odlišujú od bežných priestorov. Čo sa týka nano-štýlu, tu sú viac než expresívne, takže je jednoducho nemožné zamieňať s inými žánrami. Medzi hlavné funkcie patrí:

- Minimalizmus, ktorý umožňuje umiestniť do miestnosti len požadované položky. Prítomnosť malého dekoru je tiež možná, ale v malých množstvách a vždy navrhnutá v tomto štýle;
- Množstvo svetla - okrem veľkých okien, existuje pomerne veľký počet osvetľovacích zariadení, vrátane množstva skrytého osvetlenia;
- Hlavnými materiálmi použitými v usporiadaní sú plast, sklo, kov;
- Prítomnosť moderných technológií - čím viac, tým lepšie;
- Jasné geometrické tvary a rovné prísne línie;
- Neobvyklé nápady na dizajn nábytku;
- Použitie zrkadlových a lesklých povrchov.

Najvýznamnejším ukazovateľom je high-tech vybavenie, najmä preto, že podmienky haly, na ktorej sú ubytovaní hostia, sú na to dohodnuté. Vhodné sú tu veľké ploché LCD panely pre TV, domáce kino, multifunkčné audio systémy, automatické ovládanie osvetlenia, žalúzie na diaľkové ovládanie, hlasové ovládanie elektronických zariadení a ďalšie výhody civilizácie.

Farebné riešenia

Osobitným znakom smeru high-tech je malý farebný gamut, ktorý je obmedzený hlavne na biele, čierne, sivé spektrum. Zvlášť dôležité je použitie kovových odtieňov. Jasné farby hrajú úlohu akcentov, ale je tiež celkom možné usporiadať dizajn s plným využitím červených alebo modrých tónov. Je potrebné založiť jednu farbu, okolo ktorej sa bude stavať ďalšia kompozícia. Menej časté sú žlté a zelené - majú sklon k menšej dekoratívnej funkcii. V tomto prípade by mali byť všetky tóny chladné a čisté.

Čiernobiela high-tech obývacia izba

Najčastejšie sa táto kombinácia vyskytuje. Šedé tóny možno navyše priradiť palete tónov, ktoré budú vykonávať logické prechody medzi kontrastmi. Je jasné, že belosť zaplaví hlavné pozadie a čierna sa prejaví v iných objektoch situácie. Môžu to byť svietidlá, mäkká pohovka s koženým čalúnením z čierneho uhlia, fasády modulárneho dizajnu, konferenčný stolík, tmavo šedé plátené závesy nawindows. Niekedy modro-čierny rozoznáva povrch podlahy, ktorý prúdi do šedých bočných panelov a bieleho stropu.

Červená high-tech obývacia izba

Šarlátová paleta vyzerá celkom odvážne a harmonicky, ale mala by byť červená, bez teplých nečistôt. Takýto dizajn je zvláštny pre ľudí, ktorí sa neboja vzdorovať obyčajnému, preferujúc farebný život. V kombinácii so zasneženou paletou táto farba v nastavení dodá domácnosti a hosťom skutočný nárast energie. Jeho prítomnosť v prvkoch nábytku a povrchovej úpravy je prípustná. Samozrejme, nie je potrebné vyplniť celú „krabicu“ šarlátovou farbou, pretože jedna alebo dve steny alebo podlaha sú kombinované s rovnakými svetlými prvkami nábytku.

Modrá high-tech obývacia izba

Odtiene modrej dodávajú hale chlad a sviežosť. Výrazne zmenia priestor, naplnia ho individualitou, kreativitou. Ak sú steny vyrobené s takouto paletou, je potrebné použiť svetlé farby alebo bielu farbu na strop a podlahu. Hlboká modrá bude kontrastným nálezom pre čalúnený nábytok, dekoratívne prvky, ako aj dobrá voľba pre neónové osvetlenie. V tomto smere sú relevantné takmer všetky odtiene, od svetlomodrej po ultramarínovú. A všetci majú schopnosť upokojiť myseľ, upokojiť atmosféru a zmierniť emocionálny stres.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Zo správneho výberu surovínzávisí od toho, ako bude štýl zdôraznený. Stojí za zmienku, že high-tech podporuje nadradenosť technologického pokroku, takže materiály sú viac umelé. Farebná paleta je založená na bielych a čírejších odtieňoch sivej, ale tmavšie alebo svetlejšie varianty v priestranných sálach nie sú vylúčené. Je dôležité vytvoriť najpriestrannejšie a najsvetlejšie pozadie, na ktorom sa bude moderné zariadenie chváliť.

Paul

Povrch podlahy je ideálne plochý, monofónny s hladkou textúrou. Najvhodnejšími materiálmi sú dlaždice, porcelán, ako aj v súčasnosti populárna hromadná metóda. Vzhľadom k tomu, že táto dýha je dosť studená, je vybavená integrovaným vykurovacím systémom.

Existujú dve ďalšie možnosti na dekoráciu povrchu - laminát v jednom tóne bez vzoru a linolea s perlovým leskom. Ak si majitelia nevedia predstaviť pohodlie domova bez koberca, je dovolené položiť koberec, ale určite pevný s malou hromadou. Farebné spektrum môže byť prezentované vo svetlých odtieňoch a naopak: čierna, červená, modrá.

Steny

Najlepšou možnosťou je natierať steny pomocou akrylových alebo iných farieb, ktoré dodávajú lesk. Vo väčšine prípadov ide o belavé a popolavé tóny. Môžete použiť pri návrhu hotových stenových plastových panelov, zdobené prírodným kameňom. Aj keď tapeta nie je celkom v súlade s týmto štýlom, stále svetlé monochromatické plátna tiežuplatňovať. To bude vyzerať dobre kombináciu materiálov pri zónovaní miestnosti, rovnako ako vytvoriť jasné akcenty na chladnom pozadí. Často vyčnievajúce prvky stien sú natreté v kontrastnej farbe na všeobecné pozadie.

Strop

Najvhodnejšou voľbou na zdobenie stropu v obývacej izbe v high-tech štýle je strečové lesklé plátno s veľkým počtom svietidiel. Vynikajúce budú vyzerať nezvyčajné geometrické zavesené konštrukcie zo sadrokartónu, ktoré vytvárajú ďalšie vrstvy, osvetlené zvnútra. Ale táto technika je vhodná pre priestranné vysoké miestnosti, v malých miestnostiach je lepšie použiť metódu maľovania. Niekedy je stropná časť úplne ponechaná betónová, ktorá ju kryje ochranným prostriedkom.

Základná paleta je biela, ale prijateľné sú aj interpretácie s použitím sivej, mliečnej. Čísla zavesených konštrukcií zapojených do územného členenia majú niekedy bohatú jasnú farbu: červenú, modrú, čiernu, v závislosti od celkovej farebnej schémy obývačky.

Nábytok do obývacej izby

Dizajn nábytku by mal byť funkčný, prekvapujúci svojou formou a mal by sa vyznačovať jednoduchosťou a praktickosťou. Populárne sú teraz modulárne systémy, ktoré môžu byť vybavené aj osvetlením. Nie je to pod nimi a vstavané skrine, spájajúce sa so stenami. Náhlavná súprava by nemala zaplniť priestor, takže objemné kompozície tu nie sú vhodné, musíte dávať prednosť lesklýmfasády a chrómové časti. Môžete použiť sklenený nábytok - police, konferenčný stolík, ktorý vám dá ľahkosť, vzdušnosť situácie.

Mäkké pohovky, kreslá majú spravidla jednofarebné čalúnenie zo syntetickej tkaniny alebo lesklej kože. Transformujúci zástupcovia tu budú vhodní: šatníková skriňa, konferenčný stolík, ktorý sa zmení na veľké jedáleň, priestranná modulárna pohovka.

Osvetlenie a dekorácia

Osvetlenie modernej technológie by malo byť viac variantné a viacúrovňové. Systém bodového osvetlenia je prítomný nielen na strope, ale aj na úrovni povrchov stien a dokonca aj podlahy. Moderný spôsob, ktorý nemohol byť vhodnejší pre tento štýl, bude dizajn neónových svetiel nábytku, políc. Je tiež potrebné identifikovať rôzne funkčné oblasti v miestnosti. Lustre, stojanové lampy a iné svietidlá z lesklého kovu, priehľadného alebo matného skla majú originálne geometrické rozmery. Svietidlá-gule, kónické stropné svietidlá, šnúrkové konštrukcie sa stanú zvláštnou štýlovou výzdobou interiéru.

Napriek všetkým vážnostiam niektoré dekoratívne veci pomôžu priniesť trochu tepla a dodať individualite. Na sklenených policiach môžete umiestniť vázy s geometrickými vzormi, sochárskymi figúrkami. Prázdne studené steny dopĺňajú abstraktné obrazy, zrkadlové panely, čiernobiele fotografie. Dekor bude vykonávať aveľké obdĺžnikové akvárium s veľkými rybami, vybavené LED osvetlením alebo kovom, sklenenými kvetináčmi s presne definovanou rastlinou (dracaena, sanseveriya, atď.). Pôvodne bude vyzerať elektrikár, ktorého prítomnosť je charakteristická pre bohaté interiéry. Niektoré modely sú zabudované do priečky alebo majú neuveriteľný tvar vo forme gule, lietajúceho taniera.

Malá hi-tech obývacia izba

Je tiež možné vybaviť malú sálu, pretože jedným z hlavných pravidiel nano-smeru je minimalizmus. Musíte starostlivo pristupovať k výberu nábytku - kupovať len tie najnutnejšie. To môže byť nízka modulárna pohovka, ktorá môže byť ľahko prestavaný do akéhokoľvek vhodného tvaru, konferenčný stolík, pár stoličiek a niekoľko modulov.

Povrchová úprava je extrémne ľahká, je možné navrhnúť jasnú akcentačnú stenu, kde sa nachádza napríklad domáce kino. Tu musíte použiť čo najviac svetla. Úloha záclon dokonale zvládne vertikálne žalúzie. Je lepšie maľovať strop, pretože akékoľvek ďalšie konštrukcie môžu vizuálne znížiť výšku. Ale to, čo by nemalo byť obmedzené - to je v počte novodobých technológií, s výnimkou snáď je lepšie vybrať modely s malými rozmermi.

Obývacia izba v high-tech štýle - foto

Ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa s výberom fotografií z najlepších konštrukčných riešení. Na príklade obývacej izby, zdobené v štýle hi-tech, môžete vytvoriťnajoriginálnejší, odvážny dizajn, ktorý určite prekvapí hostí a zdôrazní moderný vkus majiteľov, ktorí budú držať krok s dobou.

Video: Obývacia izba v high-tech štýle - Nápady na interiér