Francúzske závesy: 70 fotografických nápadov

Pri plánovaní renovácie bývania mnohí z nás položili otázku obliekania okien do pozadia. A márne - pretože záclony v interiéri nie sú len prostriedkom ochrany pred nadmerným svetlom a zvedavými očami, majú dôležitú dekoratívnu funkciu, často sa stávajú prízvukovým prvkom situácie. Francúzske záclony majú špeciálnu estetickú hodnotu. Prehodené plátno vyžaruje ducha luxusu a bohatstva, ktoré sa prenáša do celého životného prostredia. O čom sú moderné markízy, aké sú ich vlastnosti - povedzme v dnešnom článku. A pre tých, ktorí chcú šiť krásne plátno vlastnými rukami - poslali sme podrobný fotopríkaz.

Vlastnosti francúzskych závesov

Francúzske markízy, rovnako ako šaty z ušľachtilých dám z minulej epochy, prinášajú svoje kúzlo, lesk a eleganciu do moderných interiérov. Predtým zdobili priestory luxusných spální a obývacích izieb, ale dnes sa úspešne používajú v detských izbách, kuchyniach a dokonca v kúpeľniach, obdarených oknami.

História ich existencie siaha do ďalekého stredoveku a, ako vidíme, nestráca po stáročiach význam. Naopak, ich dizajn sa každý rok vylepšuje, objavujú sa nové modely, zvyšuje sa funkčnosť. So závesmi rôznych šírok, záclony môžu upraviť priestor každej miestnosti: užšie pridajú výšky stropov, zatiaľ čo širšie z nich urobí priestor viac dimenzionálny.

Jednou z dôležitých výhod jeúžasná krása plátna v otvorenom a uzavretom stave, vzhľadom k tomu, že bujné vlny sú rovnomerne rozložené po celom plátne.

Druhy francúzskych závesov

Francúzske záclony sú k dispozícii v rôznych variantoch. Líšia sa v dĺžke - v závislosti na preferenciách majiteľov, na výzdobu interiéru a štýlu je možné kúpiť nielen luxusné plátna, ale aj so strednou alebo malou dĺžkou (často sa používajú v kuchyni alebo v detskej izbe). Tiež, keď šijú "francúzsky", používajú rôzne druhy tkanín - od tenkých jemných tkanín, ako sú organza, satén, hodváb až po ľan alebo zamat. Ale hlavný rozdiel spočíva v konštrukčných prvkoch, na základe ktorých sú závesy konvenčne rozdelené do dvoch typov:

1. Statická. Tento typ závesov sa vyznačuje svojou nehybnosťou plátien. Vyzerajú skvele v každom klasickom interiéri, vykonávajú úlohu tylu.

2. Zdvíhanie. Súčasný model v našej dobe, keď sa praktickosť a funkčnosť dostanú do popredia, sú interiéry plné užitočných vecí, ktoré sú vybavené ďalšími funkciami. Tu a francúzske záclony tento trend neobišli. A naozaj súhlasím s tým, že plátno s vstavaným mechanizmom, ktorý vám umožní ľahko nastaviť výšku zdvihu, je oveľa pohodlnejšie. Umožňujú preniknúť do miestnosti viac vzduchu a denného svetla, je ľahké odstrániť okno. Vo vyvýšenom stave sa na plátnach vytvára viac sviežich záhybov.

Francúzske farebné riešeniazávesy sa vyznačujú bledou paletou, pastelové tóny, ktoré dokonale sprostredkúvajú pocit vzdušnosti plachiet, nezaťažujú priestor, vytvárajú atmosféru v elegantnom, pokojnom tóne.

Nápady pre interiéry rôznych miestností

Každá izba má vlastné funkčné zaťaženie v byte a vyžaduje individuálny prístup k dizajnu. To platí aj pre usporiadanie okenných otvorov. Ak sa vám páčili francúzske záclony, mali by ste starostlivo zvážiť, v ktorej verzii predstavenia budú v konkrétnej miestnosti vyzerať lepšie.

Francúzske záclony v obývacej izbe

Hala alebo obývacia izba je osobitná miestnosť, kde sa do popredia dostáva krása a pohodlie, pretože okrem domácnosti sa tu stretávajú aj priatelia a rodinní hostia, ktorí môžu oceniť štýlový dizajn. Francúzske markízy môžu byť jednou z hlavných dekorácií interiéru s dôrazom na jeho bohatú výzdobu. Tkaniny vyzerajú skvele v tandeme so starožitným nábytkom a vytvárajú atmosféru elegantného luxusu.

Dlhé objemové záclony, ktoré zodpovedajú štýlu, tu budú skvele vyzerať. Často sú tu priesvitné biele záclony, ktoré dávajú situácii svetlo a zároveň chránia interiér pred zvedavými očami. Ak chcete vizuálne zdvihnúť povrch stropu a zvýšiť priestor, môžete si kúpiť francúzskeho markíza s úzkymi lastúrami. Ak je v obývacej izbe mnoho úzkych okien, pripevnite krátke markízy priamo kšerpa.

Francúzske záclony v spálni

Atmosféra spálne by mala byť naplnená vyrovnanosťou a mierom, ktoré prispievajú k dobrému odpočinku. Okrem toho je hlavným svedkom intímnych aspektov ľudského života, takže poznámky francúzskej zmyselnosti a romantizmu tu nebudú zasahovať.

Bujné kaskádové francúzske závesy tu budú krásne. Je žiaduce, aby farby zodpovedali celkovej farbe spálne, preferujúc prirodzené odtiene prírodných pastelových farieb. Niekedy priestranné izby majú niekoľko okien a prístup na balkón alebo terasu. V tomto prípade by najlepšou možnosťou bola voľba markíza z rovnakej tkaniny, ale s rôznymi dĺžkami a funkčnosťou. Napríklad okná môžu byť zdobené krátkymi statickými plátnami a dvere s dlhou oponou.

Francúzske záclony v kuchyni

Dnešné trendy v oblasti interiérového dizajnu sa usilujú o minimalistický štýl v dizajne kuchynského priestoru a opustenie rôznych druhov pomp v prospech skromných návrhov. Takéto priestory sa však často nudia a opustia. Prečo neprinášať poznámky stredomorskej nonchalance, diverzifikovať atmosféru a umiestňovať potrebné akcenty?

V malých miestnostiach je lepšie uprednostniť zdvíhanie krátkych plátien, ktoré uvoľnia priestor viac. Často je pri okne nastavený jedálenský stôl alebo je rozšírená pracovná plochakrátka opona bude lepšou voľbou. Počas varenia sa môže zvýšiť, aby sa zabránilo kontaminácii. Je lepšie zvoliť ľahkú tkaninu (závoj, tyl bude robiť), ktorý sa ľahko umyje bez straty farby a tvaru. Plátno prispôsobené farbe kuchynskej súpravy bude vyzerať veľkolepé.

Francúzske záclony v detskej izbe

Elegantné vzdušné clony francúzskych záclon sa určite stanú hlavným pozoruhodným detským detským kútikom a premenia kláštor na mladú princeznú. Je lepšie zvoliť si detské utierky strednej dĺžky alebo krátke, najmä ak na izbe žije veľmi malé dieťa. Dlhé záclony, určite uchopí kľučky, zanechá stopy, alebo sa v nich môže jednoducho stratiť. Je vhodné dávať prednosť ľahkým svetlým tkaninám, ktoré sú dobre priedušné a na sebe nezhromažďujú prach.

Francúzske záclony

\ t

Luxusné závesy v duchu francúzskeho šarmu a pompéznosti sú prezentované v predaji širokého sortimentu, ale ručne vyrobené, prinesú každému hostesku viac radostných emócií a pýchy v ich práci. Šitie Francúzky nie je tak ťažké, ako sa zdá, keď sa pozriete na luxusné svieži plátna. S niektorými šijacími schopnosťami môže byť práca dokončená za jeden deň.

Takže prvá vec, ktorú treba urobiť, je vybrať si látku. Na tento účel sa zvyčajne kupuje hodváb, satén alebo ľan. Ďalej je dôležité správne vypočítať veľkosť plátna: zmerajte výšku oknaa násobte polovicou a šírka sa násobí jeden a pol krát. Prenášame merania na tkaninu a tvoria plátno budúcich záclon. Pred šitím sa vyžaduje mokré tepelné spracovanie tkaniny na zmrštenie.

Na uľahčenie je možné položiť látku na podlahu. Začíname s dizajnom okrajov rezu: zo strán vyrábame dvojité brány cca 1,5 cm široké a lem. Taktiež vytvárame spodný oblúk so šírkou 2 cm a predávame šnúry do tvarovaných otočných košov. Hlavné plátno je pripravené.

Ďalej pokračujte v dizajne scén - robíme značenie po celej šírke hmoty so vzdialenosťou asi 40 cm (v závislosti od veľkosti budúcej opony, vzdialenosť môže byť menšia). Šijeme tenké (maximálne 3 cm široké) prúžky rovnakej tkaniny pozdĺž plánovaných čiar, ohýbajúc hrany smerom dovnútra. V prijatých šnúrkach prechádzame šnúrkami a upevňujeme ich v spodnej časti, aby nedošlo k strate. Keď je všetko pripravené, natiahneme závesy navlečené do tkaniny, až kým sa nevytvorí požadovaná dĺžka záclon, čím sa vytvoria bujné záhyby. Spodná hrana tiež zastrčiť a steh.

Ďalej musíte zavesiť oponu. Ak nie sú k dispozícii žiadne špeciálne odkvapy, môžete na stenu cez celú šírku závesu k stene nad otvorom na okno pribiť drevenú tyč. Teraz si vezmeme jednu z častí lepiacej pásky a pripevníme ju na horný okraj závesu na nesprávnej strane a druhú časť so zadnou stranou k falošnému dnu. Spojíme plátno s odkvapom. Voila! Naša francúzska opona je pripravená!

Francúzske záclony - foto

ĎalejZoznámenie s elegantnými francúzskymi záclonami vám umožní pokračovať v našej fotogalérii. Tu si môžete prezrieť rôzne možnosti pre ich návrhy v rôznych miestnostiach. Šťastné prezeranie!